#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/12/2013 16:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η κυρία είναι βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ



Η βουλευτής Α' Θεσσαλονίκης ΣΥΡΙΖΑ Ιωάννα Γαϊτάνη

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Magganas avatar
    Magganas 07/12/2013 16:14:32

    Tο κόμμα που θέλει να κάνει την Ελλάδα ένα απέραντο Love-Parade και Gay-Pride...

    • Κωνσταντίνος Σπ avatar
      Κωνσταντίνος Σπ @ Magganas 08/12/2013 13:25:29

      τι σούγελο είναι αυτό?

  2. Μπαμπης avatar
    Μπαμπης 07/12/2013 16:28:22

    Εντάξει τους είδαμε και τους κουστουμάτους.Αν είναι φορέας κοινής λογικής και λίγης πολιτικής αξίας χίλιες φορές μια τζιβάτη ή ένα λέσι από τα κοπρόσκυλα που μας ήπιαν το αίμα με στιλ και χάρη και υψηλή ραπτική.

    • JayGatsby avatar
      JayGatsby @ Μπαμπης 07/12/2013 16:54:06

      Oρθότατον.

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Μπαμπης 07/12/2013 20:36:08

      Ναι, αυτή από την τζίβα δε θα βρίσκει το καλαμάκι για να στο πιει. Α, ρε Ελληνάρα, τα ίδια λέγατε και για τους πεινάλες του σοσιαλισμού το '80 που σπάγαν το πακέτο τα τσιγάρα στα τρία και το χνώτο τους βρωμούσε από την πείνα και, όντως, είδαμε που μας φτάσανε...

      • Μπαμπης avatar
        Μπαμπης @ TopGunZ 07/12/2013 22:43:25

        Δηλαδή εσένα σου αρέσει να σε κλέβουν με αρχοντικό στιλ ρε παιδί μου.Σοβαρά τώρα,κρίνεις έναν άνθρωπο από τα ρούχα που φοράει ή από το ήθος και την αξία του?

        • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
          ΣΟΝ ΠΕΝ @ Μπαμπης 08/12/2013 11:47:50

          Ο τύπος δεν κάνει την ουσία. Όμως και ουσία χωρίς τύπο δεν υπάρχει.

      • Charis avatar
        Charis @ TopGunZ 08/12/2013 22:04:15

        Πες τα αδελφε... μας εχει σκισει τον πατο η αριστερα τα τελευταια 40 χρονια σχεδον. Ολους του δηθεν και καλα κουλτουριαρηδες ανιστοριτους τους αφησαμε να αλωνιζουν τοσο καιρο.. και το μεγαλυτερο λαθος μας ειναι που δεν λεγαμε οτι ειμαστε δεξιοι... λες και ειμαστε λεπροι.... αλλα σε αυτο φταιμε μονο εμεις.

    • Magganas avatar
      Magganas @ Μπαμπης 07/12/2013 21:33:49

      Και γιατί όχι και με στρινγκ όπως άλλωστε επιθυμεί η "κουλτούρα" που ΔΕΡΝΕΙ τον τόπο...

  3. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 07/12/2013 16:31:46

    Γι΄αυτό είναι ντυμένη συριζαίικα.

  4. Συνετός avatar
    Συνετός 07/12/2013 17:05:24

    Eίσαι θεά.Η Αφροδίτη του Σύριζα.Τύφλα να χει η Αλ Σάλεχ

    • ΔΔ avatar
      ΔΔ @ Συνετός 07/12/2013 18:32:31

      την είδαμε και αυτή...

  5. GJ avatar
    GJ 07/12/2013 17:20:10

    "Το μεγάλο μας τσίρκο" = Τωρινή Βουλή των Ελλήνων Αντιπροσώπων!!!!

  6. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 07/12/2013 17:20:11

    Ἄν δέν κρατοῦσε τή προδοτική στάση ἀπέναντι στή χῶρα πού τή γέννησε καί πού πατᾶ τό χῶμα της,ὀνομάζοντας μπροστά τους τά Σκόπια Μακεδονία,τότε θά μιλοῦσαμε γιά ἀπλό παλιμπαιδισμό...,ἀλλά ἐκ ΣΥΡΙΖΑ δύναταί τι ἀγαθόν εἶναι;...

  7. Eva avatar
    Eva 07/12/2013 18:04:13

    Κρίνουμε τη στάση της. Τα Σκόπια Μακεδονία.
    Για τα υπόλοιπα αδιαφορούμε παγερά.

  8. Vee avatar
    Vee 07/12/2013 18:09:09

    Μια ακόμα εικόνα απαξίωσης για το Ελληνικό κοινοβούλιο...

  9. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 07/12/2013 18:17:03

    Δεν ξέρω τι είναι η κυρία, αφού δεν ανέλαβε ακόμη ευθύνες. Αλλά τους ανεύθυνους (δήθεν ή όντως) κυριλέ τους είδαμε.
    Ολόκληρο τσίρκο με κάθε λογής παμπόνηρα αρπακτικά θηρία με γραβάτες και βραδύνοα κουτοπόνηρα με μαύρα κοστούμια περνούσε μπροστά μας τριάντα χρόνια - κι ακόμη περνά - αλλά εμείς δεν κυττάμε το τεράστιο τσίρκο...
    Το "παράξενο εξωτικό πτηνό πάνω στο δέντρο", αυτό μας πέιραξε.
    Τελικά είμαστε για τις μπάτσες. Τα αρπακτικά μας βρήκαν αγαθιάρηδες και μας στρογγυλοκάθησαν στο σβέρκο. Αυτή την αμαρτία πληρώνουμε, ως πολίτες...

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Uncle Stgm 07/12/2013 19:22:54

      Ὄχι καί δέ ξέρεις τί εἶναι ἡ κυρία ἐσύ ἀγαπητέ Θεῖε!
      Ἄν δέ ξέρεις λοιπόν,μάθε ὅτι τό ἐν λόγω ''εξωτικό πτηνό'' συναγελάζεται χαλαρά μέ τούς σκοπιανούς χαϊδεύοντας τά ἀφτιά τους ὅτι ἐκείνοι εἶναι οἱ ἀληθινοί ''μακεδόνες'' καί ἄλλα τέτοια πατριωτικά...
      Νά λέμε γιά τό τσίρκο,ἀλλά τά τσίρκα τά ἀποτελοῦν μικρά καί μεγάλα ''νούμερα''...

      • Uncle Stgm avatar
        Uncle Stgm @ Κυθήριος 07/12/2013 23:01:47

        Σιγά τα ωά!
        Σοβαρό πρόβλημα...
        Οι γέιτονες κάνουν τώρα τα ίδια καραγκιοζλίκια με τον Αλέκο, με τα κυδώνια και το άλογο με το βοϊδοκεφάλι, που κάναμε εμείς το 1990. Και την είδαμε την προκοπή , θα τη δούν και αυτοί με τη σειρά τους με τις σαχλαμάρες που μπλέξανε ...
        Και φυσικά, η απάντηση είναι: Μας μιμούνται άρα υπερέχουμε. Μεταξύ μας άν είμαστε εμείς σοβαρό κράτος (που δεν έιμαστε καθόλου) περιμένεις να είναι οι γείτονες με το μισό βοϊδοκεφάλι δικό τους, το άλλο μισό δικό μας (και ένα αυτί στη Βουλγαρία), και να μας απειλήσουν;
        Προτιμώ να είμαι σοβαρός...
        Και άστα φίλε, το έχω εμπεδώσει με τόση πλύση εγκεφάλου: Οι "εχθροί ειναι οι Γερμανοί". Πρώην Αμερικάνοι. Τι να σου κάνει ο ψευτο-Αλέκος με τα κυδώνια;
        Τόσο τσίρκουλα όλα !

    • Vee avatar
      Vee @ Uncle Stgm 07/12/2013 19:30:27

      Θείε, πέφτεις στην παγίδα του political correctness και χάνεις το μήνυμα που στέλνει το "(ε)ξωτικό (πτηνό)", που είναι ότι "σας γράφω στα παλιά μου υποδήματα και εσάς και το Κοινοβούλιο". Δε με ενοχλεί καθόλου αν εμφανίζεται έτσι στο δρόμο. Με ενοχλεί η συστηματική "αποδόμηση" των πάντων από την Αριστερά.

      • Uncle Stgm avatar
        Uncle Stgm @ Vee 07/12/2013 23:04:39

        Έμεινε τίποτε να για αποδομηθεί τώρα;
        Τριάντα χρόνια ιδρώσανε οι "μη αριστεροί" για να τα κανουν όλα κολυμπηθρόξυλα.
        Και το κατάφεραν με το παραπάνω.
        Ο σωρός με τα μπάζα δεν αποδομείται. Απομακρύνεται μόνον στη χωματερή.

    • aris1 avatar
      aris1 @ Uncle Stgm 07/12/2013 22:24:28

      ΠΕΣΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ!!!
      Οσες τσιβάτες και να εμφανίσει ο Σύριζα την Παπακώστα δεν τη φτάνουν...

  10. someone avatar
    someone 07/12/2013 18:44:54

    Ωραια τα κριτηρια σας μου αρεσει που βαζετε και κεντρικο σας θεμα τον ΕΛΥΤΗ

    • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
      ΣΟΝ ΠΕΝ @ someone 09/12/2013 13:44:34

      someone
      Αν τώρα δεν καταλαβαίνεις, πώς η ψυχική ανισιρροπία εκδηλώνεται στο ντύσιμο ενός ανθρώπου, τί να σου πώ?

  11. JIM BIM avatar
    JIM BIM 07/12/2013 18:45:07

    Κούκλα και με πολιτικό βάθος .... αλλά ειναι ΚΟΥΚΛΑΡΑ το ονειρο του ΑΡΙΣΤΕΡΟΥ .... ψηφοφόρου του ΣΥΡΙΖΑ !!!

    • J. D. Barrel avatar
      J. D. Barrel @ JIM BIM 07/12/2013 21:51:25

      Ρε σύ Jim Bim, is this thing a female bro?

      • JIM BIM avatar
        JIM BIM @ J. D. Barrel 08/12/2013 13:35:52

        Για τα μπάζα σε εμφάνιση, αλλά πανέξυπνη !!!! Και πατριώτησα !

  12. factorx avatar
    factorx 07/12/2013 18:55:30

    Δηλαδή, τι κριτήρια νομίζεις ότι είχε ο πολέμιος του κιτς Ελύτης;

    • dima avatar
      dima @ factorx 07/12/2013 19:18:48

      στη φωτό δεν υπάρχει κανένα κιτς. Κιτς είναι η γραβάτα συνδυασμενη με τα τσαρούχια, των αρχοντοχωριάταρων.

  13. Βασιλης avatar
    Βασιλης 07/12/2013 19:12:28

    Υπήρχε η παραμικρή πιθανότητα να ασχοληθεί κανείς μαζί της, εάν η εμφάνισή της ήταν κυριλέ? Ποιος θα της έριχνε έστω και μια ματιά?

  14. Ιππο-Κριτής avatar
    Ιππο-Κριτής 07/12/2013 19:45:45

    Καλό είναι να υπάρχει συγκεκριμένος κώδικας ντυσίματος στη Βουλή των Ελλήνων. Δε χρειάζεται ούτε ντυσίματα με «ακριβά επώνυμα ρούχα», που να προκαλούν το κοινό αίσθημα, αλλά ούτε «υπεραπλουστευμένα καθημερινά ντυσίματα» που και αυτά προκαλούν το κοινό αίσθημα. Απλό είναι: προέχει η ισορροπία.

  15. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 07/12/2013 20:11:45

    Τη μιά γίνεται της μπούλμπερης με τον περιβόητο πράσινο παπαγάλο της κ. Ραχήλ.
    Τώρα άλλο ταράκουλο, με τη νεκροκεφαλή σε ροζ φόντο της κ. Ιωάννας...
    Αυτή η χώρα τρέφεται με χαβαλέ, ξεδιψά με τζερτζελέ και αναπνέει φραμπαλά αντί οξυγόνου.
    Είμαστε για τις μπάτσες μεν, αλλά τουλάχιστον έτσι επιβιώνουμε, ελλείψει άλλων πόρων πλην της χλαπαταγής.

    • aris1 avatar
      aris1 @ Uncle Stgm 08/12/2013 19:50:20

      Παππούς μας ήταν ο Αριστοφάνης θείε και αυτός πρωτοέπαιξε τις όρνιθες...

  16. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 07/12/2013 20:38:32

    Σημασία στη ζωή δεν έχει τι φοράς και αν είσαι άσχημος ή όχι, σημασία έχει πως φοράς , αυτό που φοράς και πως ..πλασάρεις την όμορφη ή άσχημη παρουσία σου.
    Στην προκειμένη περίπτωση τα πάντα είναι στον υπερθετικό και απουσιάζει παντελώς ή αίσθηση και του στοιχειώδους γούστου.
    Είναι τυχαίο, που ανήκει σ΄αυτή την αλλοπρόσαλλη παράταξη;

  17. Πολύ αριστερός από Εκάλη avatar
    Πολύ αριστερός από Εκάλη 07/12/2013 21:06:31

    Αρκετά με τα σεξιστικά σχόλια, είδαμε και τους κουστουμάτους τόσα χρόνια που μας έφεραν. Εγώ πιστεύω ότι η κυρία αυτή με τον βουλευτή σύριζα Διαμαντόπουλο (αυτόν με το αμπέχωνο και το καλάσνικωφ στο μπλουζάκι), τον Πάντζα, τον Βαρεμένο κλπ συντρόφους, υπό την καλλιτεχνική διεύθυνση και σκηνοθεσία Πελεγρίνη και φυσικά με αρχηγό του θιάσου τον Αλέξη Ζιβάγκο μπορεί να ανατρέψει μνημόνια, δανειακές συμβάσεις, να πάρουμε τα κατοχικά λεφτά από τους γερμανούς και γενικά η χώρα σύντομα να γυρίσει στον παράδεισο του 2009. Αρκεί να τους δώσουμε την ευκαιρία να κυβερνήσουν και όλα αυτά θα τα ζήσουμε.

    • Μεγαλες στιγμες avatar
      Μεγαλες στιγμες @ Πολύ αριστερός από Εκάλη 08/12/2013 11:24:40

      Δακρυσα ...

  18. Άκρη Άκρη avatar
    Άκρη Άκρη 07/12/2013 21:20:43

    Τους ανθρώπους που έτυχε η φύση να μην τους προικίσει με μία γοητευτική εμφάνιση και η πικρία τους τους ωθεί να ενεργούν ''επιθετικά'' παρεμβαίνοντας και αυτοσχεδιάζοντας ακραία επί της εικόνας τους, έχουμε υποχρέωση να τους αντιμετωπίζουμε με συγκατάβαση και κατανόηση.
    Τους ανεγκέφαλους όμως που ανοίγουν το στόμα τους και αποκαλούν ανόητα τα Σκόπια ''Μακεδονία'' ενεργώντας προδοτικά ενάντια στην πατρίδα τους, απαιτούμε να μην τους ξαναδούμε εντός του Ελληνικού κοινοβουλίου. Ας πάνε αλλού.

    • aris1 avatar
      aris1 @ Άκρη Άκρη 07/12/2013 23:00:05

      Υπάρχουν ακόμα τέτοιοι αφελείς αγαπητή Ακρη Ακρη? Ούτε καν Σλαβική Μακεδονία?
      Δηλαδή αν βρουμε κάποιον απ' αυτούς στο δρόμο και τον ρωτήσουμε πως θα πάμε στην Μακεδονία θα μας στείλει στα Σκόπια?
      Αν είναι τέτοιοι νομίζω οτι είσαι λίγο σκληρή μαζί τους. Και αυτούς έχουμε υποχρέωση να τους αντιμετωπίζουμε με συγκατάβαση και κατανόηση, και να τους συστήσουμε να ζητήσουν ψυχολογική στήριξη. Καλοί Ελληνες μέχρι βλακείας υπάρχουν. Αλλά κάποιοι που θα έδιναν το σπίτι τους σε άστεγο και θα κοιμούνταν αυτοί στο παγκάκι δεν υπάρχουν τουλάχιστο σήμερα. Βέβαια εγώ ήξερα έναν φανατικό οπαδό του Χριστού, που το έκανε, Παπαποστόλη τον έλεγαν, αλλά είναι πεθαμένος εδω και 40 χρόνια...

      • AkriAkri avatar
        AkriAkri @ aris1 08/12/2013 19:22:58

        Δεν κατάλαβα το νόημα το σχολίου σας, ειλικρινά!
        ''Καλοί Ελληνες μέχρι βλακείας υπάρχουν..''. Θα ξέρετε όμως οτι ο βλάκας, είναι και αφάνταστα επικίνδυνος όταν δεν κρατά τη χαζομάρα του αποκλειστικά για ιδιωτική χρήση.....

        • aris avatar
          aris @ AkriAkri 09/12/2013 14:59:38

          Ε, τότε αν δεν μπορούμε να αντιμετωπίσουμε τη χαζομάρα τους, να τους σφάξουμε...Ομως ακόμα και αυτοί (λέω στη συνέχεια) δεν θα έδιναν το σπίτι τους σε άστεγο και θα κοιμούνταν αυτοί στο παγκάκι. Οπότε μπορεί και να αποφύγουμε τη σφαγή...

    • Uncle Stgm avatar
      Uncle Stgm @ Άκρη Άκρη 07/12/2013 23:07:43

      Too late.
      Ας προσέχανε τους χειρισμούς τους οι ατσούμπαλοι "διπλωμάτες" και πολιτευτές μας (ο Θεός να τους κάνει διπλωμάτες και πολιτικούς) στη δεκαετία του 90.
      Τώρα 139 κατασκευαστές πλυντηρίων συνιστούν SKIP και αυτό δύσκολα αλλάζει...

  19. Ναρκοπέδιο avatar
    Ναρκοπέδιο 08/12/2013 08:07:31

    ''Με ενοχλεί η συστηματική “αποδόμηση” των πάντων από την Αριστερά.''
    Σιγά τώρα να μην εκπροσωπούν την Αριστερά κάτι ούφο σαν την εικονιζόμενη!

    • αραχνούλα avatar
      αραχνούλα @ Ναρκοπέδιο 08/12/2013 18:45:22

      Σωστό. Την αριστερά την εκπροσωπούν ενίοτε και οι δολοφόνοι παρακρατικοί που πυροβολούν τους ιδεολογικούς τους αντιπάλους.

      • Ναρκοπέδιο avatar
        Ναρκοπέδιο @ αραχνούλα 08/12/2013 20:22:05

        Αραχνούλα ασχολήσου καλύτερα με τα έντομα που είναι το αντικείμενό σου και μην επιχειρείς....ακροβασίες που σε ξεπερνούν! Τους παρακρατικούς, δες τους, δεν βρίσκονται ....αριστερά, μα δεξιά σου. Πάντα εκεί ήτανε.

        • tassos.κ avatar
          tassos.κ @ Ναρκοπέδιο 12/12/2013 16:07:30

          μηπως "διυλίζετε τον κώνωπα και καταπίνετε την κάμηλο"?

  20. Μεγαλες στιγμες avatar
    Μεγαλες στιγμες 08/12/2013 11:30:34

    Εξαιρετο δειγμα της ζαλης των ψηφοφορων.Μετα την απομακρυνση απο τη καλπη,λαθη δεν αναγνωριζονται..!
    Εχει καρφωθει σε ολους ενα Μνημονιο στο κεφαλι και δεν βλεπουν παραπερα.Υπαρχουν και αλλα πολλα θεματα,εκτος της οικονομιας,που οι αποψεις της αξιωμ.αντιπολιτευσης ειναι...ιδιαιτερες!!

  21. δημης avatar
    δημης 08/12/2013 12:13:36

    Ποιά από τις δύο:
    Την υπουργό ή τη βουλευτή ;;;;;;
    Μάλλον την μεσαία που είναι πιό σοβαρή...

  22. Δαρβινος avatar
    Δαρβινος 08/12/2013 13:03:51

    Καλα, απο την εμφανιση της καταλαβαινει κανεις οτι η κυρια ειναι "νουμερο" και το χειροτερο ειναι πως δεν το ξερει (βεβαια αν το ηξερε θα προσεχε!) . Φαινεται οτι, ως εξωτικο πτηνο, ζει στα δικα της συννεφα, οποτε ευλογως μπορει καποιος να εχει εκ προοιμιου δυσπιστια και για τις αποψεις της. Το ζητημα ομως ειναι βρε παιδια οτι καλλιτερα θα ειναι να κριτικαρει κανεις απο πολιτικη αποψη αυτες καθεαυτες τις αποψεις της -προσωπικα δεν τις γνωριζω- κι οχι την εμφανιση της. Γιατι, οπως παρατηρουν κι αλλοι σχολιαστες, βλεπουμε διαφορους σοβαροφανεις με γραβατες και με ταγερακια και με αψογη κομμωση που εχουν στο εσωτερικο του κρανιου τους πιττουρα. Αυτοι ειναι πτηνα "εσωτερικου χωρου" ! (Ασε πια κατι τυπους που ειναι κανονικοι τυποι του Τραμπακουλα του Χαρρυ Κλυν).

  23. δημης avatar
    δημης 08/12/2013 13:11:35

    Θα μπείτε τώρα ότι η κάθε μία δείχνει τη "γύμνια " της εκεί που...φαίνεται πιό γοητευτική..

  24. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 08/12/2013 19:06:58

    Εγώ επιμένω. Αυτή έπαιζε στον Άρχοντα των Δακτυλιδιών...

    • Vee avatar
      Vee @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 09/12/2013 00:52:21

      "Gremlins is a 1984 American horror comedy film directed by Joe Dante, released by Warner Bros." Mε έμφαση στο horror comedy.

    • era avatar
      era @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 09/12/2013 11:39:37

      Η υπουργός Τουρισμού παίζει στο game of thrones;

  25. Gianni avatar
    Gianni 09/12/2013 05:24:47

    Όταν ψηφίζουμε τους εκπροσώπους μας στο κοινοβούλιο , έχουμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας(το έχουμε?) ότι εκλέγουμε τους αυριανούς υπουργούς - διαχειριστές εξουσίας. Την συγκεκριμένη περίπτωση, ποιος την εμπιστεύεται για "διαχειριστή" του σπιτιού του? (και πολλές άλλες....)

  26. Χαραλάμπης avatar
    Χαραλάμπης 12/12/2013 21:43:29

    Δεν με ενδιαφέρει τόσο το αποκρουστικό του προσώπου αλλά οι ασυναρτησίες που λέει κυρίως στα Εθνικά Θέματα. Κάτι τέτιοι δίνουν δύναμη σε Ναζιστές τύπου ΧΑ.