#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/10/2013 11:05
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η Χρυσή Αυγή μπορεί να ελπίζει στη Ζωή!



Ζωή Κωνσταντοπούλου; Παρούσα! Βρε, βρε το κορίτσι μας… Δεν άντεξε να ψηφίσει υπέρ της διακοπής της χρηματοδότησης της συμμορίας της «Χρυσής Αυγής»…

Μετά από αυτό νομίζω ότι ο Αλέξης αν ποτέ γίνει πρωθυπουργός μπορεί κάλλιστα να την τοποθετήσει υπουργό Δικαιοσύνης!

Έτσι ίσως μπορέσει να αποφυλακίσει τα «παλληκαράκια» του Μιχαλολιάκου…

Ροβεσπιέρος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. CHRIS avatar
    CHRIS 23/10/2013 11:16:53

    H Χρυσή Αυγή μπορεί να ελπίζει στον Καμμένο και στο ΚΚΕ επίσης.

  2. Hawk avatar
    Hawk 23/10/2013 12:53:09

    Εχετε κάτι συγκεκριμένο να της προσάψετε, να μας το πείτε, αλλιώς καλά έκανε και δεν ψήφισε αν είχε συγκεκριμένους λόγους. Εξάλλου βαρεθήκαμε όλους αυτούς που ψηφίζουν για τα κομματικά τους οφίτσια.

  3. καλουμπα avatar
    καλουμπα 23/10/2013 13:12:16

    Στο σημερινό της φύλλο η εφημερίδα του κόμματος δημοσιεύει φωτογραφία του υπουργού Ναυτιλίας και βουλευτή της Ν.Δ Μιλτιάδη Βαρβιτσιώτη αγκαλιά με έναν από τους ... προστατευόμενους μάρτυρες στην υπόθεση της Χ.Α.

    Όπως καταγγέλλει το εθνικιστικό κόμμα ο άνθρωπος που ποζάρει αγκαλιά με τον Μ.Βαρβιτσιώτη (δεξιά της φωτό) είναι έγκλειστος στις φυλακές Λάρισας για οικονομικά εγκλήματα και είναι στενός φίλος του Μ.Βαρβιτσιώτη. Και ξαφνικά εμφανίστηκε να καταθέτει κατά του κόμματος!

    Η εφημερίδα αναφέρει: «Ο συγκεκριμένος κομπάρσος με εντολές από τα υψηλά κλιμάκια της ΄πιάτσας Συγγρού-και αφού είχε αποστηθίσει το κείμενο του ρόλου του μίλησε για "χρηματοδότες-όπλα-βόμβες" δίνοντας μια ακόμη ριπή λάσπης στον ανεμιστήρια των δελτίων παραπληροφόρησης...».

    «Αναφορικά με το ποιόν του συγκεκριμένου ατόμου αρκεί ν' αναφερθεί ότι τον Απρίλιο του 2013 του απαγορεύθηκε η είσοδος στα γραφεία μας για ανάρμοστη συμπεριφορά», καταλήγει η Χ.Α

  4. Neutral Observer avatar
    Neutral Observer 23/10/2013 13:13:04

    Από ποτέ συνταγματικώς και νομίμως πολιτικοί φυλακίζουν η αποφυλακίζουν τους πολιτικούς τους αντιπάλους παρακάμπτοντας την ανεξάρτητη ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ εξουσία;

  5. πατατοτσίπρας avatar
    πατατοτσίπρας 23/10/2013 13:15:52

    Είχε υπερασπιστεί και την 17 Ν αν δεν κάνω λάθος .
    Πάλι καλά που δεν βγήκε να πει οτι η ΧΑ κάνει ένοπλο επαναστατικό αγώνα.

  6. Παλεστρίνα ντι Ρώμα avatar
    Παλεστρίνα ντι Ρώμα 23/10/2013 13:33:29

    Για να μην ξεχνίωμαστε

    1) Γνωρίζει ναι ή όχι ποιοι ήταν μάρτυρες υπεράσπισης των μελών της δολοφονικής τρομοκρατικής οργάνωσης “17 Νοέμβρη” η κα Κωνσταντοπούλου;

    2) Γνωρίζει ναι ή όχι ποιος ή ποια ήταν συνήγορος υπεράσπισης κατηγορουμένων μελών της “17 Νοέμβρη”;

    3) Γνωρίζει ναι ή όχι ποιος ή ποια είναι συνήγορος υπεράσπισης κατηγορούμενου για βιασμούς γυναικών επιδιώκοντας συνεχείς αναβολές επί 7 χρόνια;

    4) Γνωρίζει ναι ή όχι ποιοι είναι οι γονείς καταζητούμενου ληστή-τρομοκράτη μέλους των “Πυρήνων της Φωτιάς”;

    5) Γνωρίζει ναι ή όχι ποιος είναι ο πατέρας καταδικασμένου για ένοπλη ληστεία σε τράπεζα, ο οποίος μάλιστα κυκλοφορεί ελεύθερος;

    6) Γνωρίζει ναι ή όχι ποιος κατηγορείται ως ηθικός αυτουργός για την τρομοκρατική επίθεση στις Σκουριές Χαλκιδικής;

    Για να τους βοηθήσουμε, η κοινή συνισταμένη όλων είναι ο ΣΥΡΙΖΑ.

    Υπερ τρομοκρατων , υπερ λαθρομεταναστων , υπερ καταληψεων , υπερ αφοπλισμου , υπερ ισλαμοφασιστών , υπερ χαους .
    Θαυμαστε τους , πιστεψτε τους , ψηφιστε τους

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Παλεστρίνα ντι Ρώμα 23/10/2013 15:43:30

      Όλα τα ξέρει. Αλλά ασχολείται δημοσίως με όλα τα υπόλοιπα για να το παίζει τιμητής...

    • Δημήτριος ο Μυροβλύτης avatar
      Δημήτριος ο Μυροβλύτης @ Παλεστρίνα ντι Ρώμα 23/10/2013 16:02:03

      Θέλετε να πείτε κανείς από τον τεράστιο αριθμό δικηγόρων που είναι μέλη ή απλά ψηφίζουν ΝΔ δεν έχει ποτέ υπερασπισθεί σε δικαστήριο κατηγορουμένους οι οποίοι αποδείχτηκε στο δικαστήριο ότι είχαν διαπράξει το οποιοδήποτε σοβαρό έγκλημα;

  7. Αμαρτωλός avatar
    Αμαρτωλός 23/10/2013 13:37:18

    ΝΑ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ Η 17 ΝΟΕΜΒΡΗ.
    ΕΔΩ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΨΕΥΤΟ-ΤΟΥΡΚΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΞΑΝΘΗΣ.
    ΠΡΟΔΟΤΕΣ 1ης ΤΑΞΕΩΣ...................

  8. Metaxonios avatar
    Metaxonios 23/10/2013 13:45:41

    Μήπως φοβάται πως μετά την ΧΑ έρχεται η σειρά του Σύριζα και κρατά πισινή ?
    Τί Αυγή ..τί ..... Χρυσή Αυγή ? Πόση απόσταση να τους χωρίζει?

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Metaxonios 23/10/2013 15:43:54

      Το χρώμα;

  9. lala avatar
    lala 23/10/2013 15:29:07

    Εχει το θάρρος της γνώμης της ... απομακρύνθηκε από το κομματικό κοπάδι, παράδειγμα προς μίμηση. Σέβεται τη βουλευτική της έδρα, είναι έξυπνη και επίμονη (λίστα Λαγκάρντ). Δεν είναι κάπως ειρωνικό να αναστέλλεται η χρηματοδότηση στο τρίτο σε τρέχουσα δημοσκοπική δύναμη κόμμα της βουλής, ενώ το πασοκ με 4,5% (και βουτηγμένο στις μίζες, στα σκάνδαλα κτλ ) και ο κυβερνητικός partner του, η ν.δ.(που προσπαθεί να αναβαπτίζει συνεχώς το πασοκ στην κολυμπήθρα του Σιλωάμ) να πορεύονται μαζί καταχρεωκοπημένοι και καταχρηματοδοτούμενοι και οι δυο (μέχρι το 2016) από το αίμα του ελληνικού λαού; Αν η διαδικασία έχει επιβληθεί από Ευρώπη... πάμε πάσο ...αλλά δεν μας πείθει τίποτα ότι μεθαύριο δεν θα επιχειρηθεί κάτι αντίστοιχο και σε άλλο κόμμα.

    • dimx avatar
      dimx @ lala 23/10/2013 18:13:43

      ετσι ++++++++

    • Paynek avatar
      Paynek @ lala 24/10/2013 15:00:42

      Πολύ χρήσιμη και η ηρωοποίηση που προβάλλετε της "αντίστασής",αλλά μήπως και αυτή για το δικό της μετερίζι δεν πασχίζει μόνο;
      Και γιατί ωστόσο θα πάτε πάσο αν έχει επιβληθεί απ'την Ευρώπη κάνοντας σε κάποιους την χάρη δηλαδή;
      Σίγουρα μπορείτε να δείξετε την ίδια μεγαλοψυχία και στο να προήλθε απο την ίδια την κυβέρνηση βοηθώντας κυρίως στην εξομάλυνση του πολιτικού βίου, ώστε να βρεθούν επιτέλους και οι πραγματικές λύσεις που έχει ανάγκη ο κόσμος σε καθαρά πιο δημοκρατικά πλαίσια. Και αυτό δεν χρειάζεται να το επιβάλει καμία Ευρώπη,ευτυχώς.
      Εύχομαι ο κόσμος να ξεπεράσει κάθε είδους εμπόδια και μικροπολιτικές σκοπιμότητες που του πλασάρονται ως .."αντίσταση".

  10. ntek avatar
    ntek 23/10/2013 18:35:49

    Η χρυσή αυγή μπορεί να ελπίζει στο λαικο καφενείο

  11. lala avatar
    lala 25/10/2013 19:16:35

    Η κα Κωνσταντοπούλου τόλμησε πιστεύω να διαφοροποιηθεί (βλ και δηλώσεις κου Γλέζου επίσης) . Αν και άλλοι βουλευτές είχαν το ίδιο θάρρος να εκφράζουν τη γνώμη τους θα υπήρχε μια ελπίδα για όλους μας. Ο απόλυτος συντονισμός μέσα στο κόμμα υπονοεί , κατά τη γνώμη μου στενότατες σχέσεις εξαρτήσεων. Φυσικά η κα Κωνσταντοπούλου προέρχεται από πολιτική οικογένεια και όσο και να είναι θα είχε μεγαλύτερη ευκολία από άλλους νέους με ίδια υψηλά προσόντα να διακριθεί. Σχετικά με τη λέξη «πάσο» την γράφω με μία μεγάλη ειρωνεία… αρμόδιοι υπουργοί δεν είχαν διαβάσει το μνημόνιο, βουλευτές ψήφιζαν με την ίδια άγνοια , οικονομολόγοι δεν έφεραν αντίσταση στα οικονομετρικά υποδείγματα της ελληνικής οικονομίας μπροστά στην τρόικα (βρήκαν μετά τα λάθη στους πολλαπλασιαστές !! το ΔΝΤ !). Τελικά ξέρουμε να δουλεύουμε; Ξέρουμε/Θέλουμε να προστατεύουμε τη χώρα μας από τους δανειστές (δουλεύουμε ή περιμένουμε τα powerpoint και τα excel τους;).Θέλουμε να εκπονήσουμε το δικό μας ρεαλιστικό πρόγραμμα εξόδου από την κρίση; Εγώ προσωπικά βλέπω ανικανότητα και ενδοτισμό και γι΄αυτό μου φαίνεται τελείως απίθανο για το θέμα της Χ.Α. να μην υπήρχαν πιέσεις από το εξωτερικό (πολλούς μήνες πριν υπήρχαν πολλά δημοσιεύματα στον αγγλικό και γερμανικό τύπο)