Η Ρεπούση για Δήμαρχος Πειραιά
13/03/2014 13:20
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η Ρεπούση για Δήμαρχος Πειραιά

Προβλέπεται στο λιμάνι του Πειραιά… συνωστισμός αντίστοιχος με αυτόν της Σμύρνης

Όπως λένε οι πληροφορίες, η ΔΗΜΑΡ θα στηρίξει για το δήμο Πειραιά τη Μαρία Ρεπούση. Ένα πρόσωπο αναγνωρίσιμο που μπορεί, σύμφωνα με την Αγίου Κωνσταντίνου, να πάρει ένα σημαντικό κομμάτι των ψηφοφόρων. Λέγεται μάλιστα ότι η κ. Ρεπούση δέχθηκε να δώσει τον αγώνα και να αντιπαρατεθεί με τον κ. Μιχαλολιάκο, τον κ. Μελά (πιθανότατα) από τη ΝΔ, τον κ. Δρίτσα από τον ΣΥΡΙΖΑ, τον άλλο Μελά από τους ΑΝ.ΕΛ.

Μετά τα νέα δεδομένα δεν αποκλείουμε να υπάρξει και στο λιμάνι του Πειραιά… συνωστισμός αντίστοιχος με αυτόν της Σμύρνης.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Aegean times avatar
    Aegean times 13/03/2014 13:24:47

    The best of the day!!! Τι γέλοιο Θεέ μου, εκτός από τον συνωστισμό φοβάμαι μη σπάσει και κανένα τακουνάκι εκεί στις ανηφοριές στα Μανιάτικα... Βρε χιούμορ που έχουν οι άνθρωποι.

  2. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 13/03/2014 13:26:56

    Όσο κι αν ακουστεί παράξενο,λιγότερη ζημιά θα έκανε ως Δήμαρχος,παρά τώρα ως βουλευτής. Αφού δε γίνεται να πάει σπίτι της...

    • ΚΩΣΤΑΣ Μ avatar
      ΚΩΣΤΑΣ Μ @ Κυθήριος 13/03/2014 14:27:53

      Επιτέλους θα πάει σπίτι της εντελώς ξεφτιλισμένη... Αν και αυτά τα άτομα δεν καταλαβαίνουν απο ξεφτίλα αγαπητέ Κυθήριε, αρκει να πέφτει ο παράς...

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ ΚΩΣΤΑΣ Μ 13/03/2014 14:44:53

        Σωστός.

  3. EVA avatar
    EVA 13/03/2014 13:51:04

    Ούτε Δήμαρχος, ούτε Βουλευτής. Επιζήμια θα είναι παντού. Θα εξαφανιστεί έτσι κι αλλιώς, λίαν προσεχώς!

  4. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 13/03/2014 14:44:24

    Μα είναι δυνατόν η Ρεμπούση σήμερα να τολμά να διεκδικεί την ψήφο του Ελληνικού Λαού και μάλιστα του Πειραιώτικου! Το πιο αξιοπερίεργο και δυσεξήγητο είναι ότι βρίσκεται υπό τη σκέπη ενός Κουβέλη!

  5. christof avatar
    christof 13/03/2014 15:42:51

    Ειναι αναγνωρισιμη..............Αλλος σφαζει τη μανα του για να γινει πρωτοσελιδο, η μανταμ Ρεπουση εσφαξε την Ιστορια ,για να γινει δημαρχος Πειραια, εκει που ερχοντουσαν τα καραβια με τους συνοστισμενους της Σμυρνης.

  6. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 13/03/2014 15:58:05

    Το λόγο εχει τώρα ο λαός του Πειραιά.Και την ευκαιρία να στείλει ηχηρό μήνυμα σε ομοϊδεάτες αυτής της κυρίας

  7. Κριτική Σκέψη avatar
    Κριτική Σκέψη 13/03/2014 21:55:49

    Η Ρεπούση είναι μεγάλο κεφάλαιο για την πόλη του Πειραιά. Η υλοποίηση της πολυπολιτισμικότητας θα είναι στις άμεσες προτεραιότητες της υποψήφιας Δημάρχου. Επιτέλους ο κατάλληλος άνθρωπος στην κατάλληλη θέση.

  8. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 13/03/2014 22:25:44

    Κριτική Σκέψη λες,"Η υλοποίηση της πολυπολιτισμικότητας θα είναι στις άμεσες προτεραιότητες της υποψήφιας Δημάρχου. Επιτέλους ο κατάλληλος άνθρωπος στην κατάλληλη θέση." Δηλαδή λες ότι είναι ιδανική στο να κατορθώσει να "τσουβαλιάσει" όλους τους ...συνωστιζόμενους ανά την Μεσόγειο αναξιοπαθούντες και κατατρεγμένους λαθρομετανάστες και να μας τους φορτώσει επάνω μας ώστε να μοιραστούν τη φτώχεια μας! Δεν χρειάζεται να είναι κανείς ρατσιστής για να ριγήσει αποκρουστικά ακούγοντας τέτοιες ...φιλανθρωπίες!!

    • Κριτική Σκέψη avatar
      Κριτική Σκέψη @ ΝΤΙΝΟΣ 14/03/2014 15:14:19

      Και που είσαι ακόμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  9. Ρεαλιστης avatar
    Ρεαλιστης 14/03/2014 00:52:45

    Kαι ο υπερασπιστης του φοροφυγα ταβερνιαρη της Υδρας υποψηφιος του τΣΥΡΙΖΑ ειναι καλλιτερος? Αυτους εχουν αυτους βαζουν. Ας προσεξουν οι Πειραιωτες τι θα ψηφισουν

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ Ρεαλιστης 14/03/2014 02:42:47

      Όσο κακή επιλογή κι άν είναι, από τη Ρεπούση να είναι χειρότερος, είναι δύσκολο εως αδύνατον! Ευτυχώς υπάρχουν κι άλλοι υποψήφιοι εκτός από αυτούς τους δύο.

      • Ρεαλιστης avatar
        Ρεαλιστης @ ΚΜ 15/03/2014 00:09:01

        Ευτυχως

  10. Νικηφορος Φωκας avatar
    Νικηφορος Φωκας 14/03/2014 22:33:51

    Παντα τα ελεγα για τον σοβαροφανη μπαρμπα-Φωτη οτι 'ου γαρ ερχεται μονον' αλλα δεν ειχα υπολογισει ποσο πολυ μπορει να φτασει το ρεταρισμα.... το τερματισε με την αποφαση να παει για δημαρχος το σουργελο η Ρεπουση.... Ολος ο κοσμος χαιρεται και αγάλλεται γιατι η σφαλιαρα που θα φαει η ανεκδιηγητη και προκλητικη ψευτο-ιστορικος απο τον Πειραικο λαο δεν θα εχει προηγουμενο.... θα μαζεψει τοσο 'ξυλο' που θα χορτασει και ο μπαρμπα-Φωτης που φανταζεται την ανθελληνικη αφεντομουτσουναρα του σαν Προεδρο Δημοκρατιας... οποία καταντια και της Προεδριας και της Δημοκρατιας.. Να θυμαστε οτι το Πειραιωτικο χερι ειναι βαρυ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ.... και περιμενει με αδημονια τα ανθελληνικα σουργελα τον Μαιο για τα περαιτερω, στο τελος δε κατα το τοπικον εθιμον σερβιρεται και η παραδοσιακη γιαουρτη σε κεσε εν ειδη καπέλου...δηλαδη τα σουργελα το φορανε και δεν το τρωνε.

  11. Dimos avatar
    Dimos 16/03/2014 10:24:11

    Πάντως ο κόσμος έχει δώσει μεγάλη αξία στη Ρεπούση ενώ στην πραγματικότητα άλλοι την χρησιμοποίησαν χωρίς και η ίδια να καταλάβει ότι το θέμα θα έπαιρνε τόσο μεγάλη έκταση. Προκειται για καθηγητάδες και κυρίες καθηγήτριες με πανάκριβα προγράμματα από το λαμπερό κόσμο της παγκοσμιοποίησης οι οποίοι μάλιστα δεν εκτιμούν ιδιαιτέρως την καϋμένη τη Ρεπούση. Απλώς επειδή δεν καταλάβαινε από σκληρά παιχνίδια την έπεισαν να βγεί μπροστά και αυτοί έμειναν στο απυρόβλητο γιατί έχουν σημαντικότερο ρόλο να παίξουν από το να απαντάνε "στις κατηγορίες εθνικιστών και λαϊκιστών".. Αυτούς μπορεί να τους αναζητήσει κανείς στο Καποδιστριακό, στο Πάντειο, στο Αριστοτέλειο και στο Πανεπιστήμιο Κρήτης.Και μη νομίζετε ότι είναι πολλοί. Είναι λίγοι, λειτπουργούν σαν σφιχτή ομάδα την οποία την ανανεώνουν με καινούργια φυντάνια δίνοντάς τους θέσεις στο πανεπιστήμιο και έχουν πολύ ισχυρές πλάτες στο εξωτερικό. Οι περισσότεροι προέρχονται από το χώρο της λεγόμενης ανανεωτικής αριστεράς, μισούν κυρίως το ΚΚΕ, και έπειτα τους εθνικιστές, το «λαϊκισμό» και ό,τι μη ευρωπαϊκό, ενώ τα τελευταία χρόνια θαυμάζουν απεριόριστα την αμερικανική δημοκρατια. Με άλλα λόγια, ανακάλυψαν την Αμερική που λέμε, οι περισσότεροι με το αζημίωτο φυσικά. Λίγοι είμαστε σε αυτή τη χώρα και γνωριζόμαστε καλά.