Η Μαρία των ψαριών και το προεδρικό!
31/08/2014 12:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η Μαρία των ψαριών και το προεδρικό!

Εάν αληθεύουν τα όσα διαρρέουν σε ΜΜΕ κάποιοι από την κυβέρνηση περί των προσώπων που ενδέχεται να είναι υποψήφιοι για την Προεδρία της Δημοκρατίας, τότε θα υπάρξει μεγάλη αντίδραση.

Το τελευταίο όνομα, μετά τον πρόεδρο της ΔΗΜΑΡ, Φώτη Κουβέλη, που βγήκε στην επιφάνεια είναι αυτό της Μαρίας Δαμανάκη.

Η επίτροπος της χώρας στην Ε.Ε. που ήταν υπεύθυνη για τη θαλάσσια πολιτική και τα ψάρια, και η θητεία της οποίας τελειώνει, προκρίνεται από συγκεκριμένους κύκλους των Αθηνών ως η ενδεδειγμένη λύση για την Προεδρία της Δημοκρατίας.

Γυναίκα, ηγετικό μέλος της γενιάς του Πολυτεχνείου, αριστερή, κα. Και καλά λένε πολλοί όλα αυτά, αλλά ένα πρόσωπο από το χώρο της κεντροδεξιάς δεν υπάρχει;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 31/08/2014 17:13:37

    Τι θα ακούσουμε ακόμη!

  2. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Π. avatar
    ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Π. 31/08/2014 18:06:15

    Αν πρόεδρος γίνει γυναίκα, αυτή θα είναι η Εύα Καιλή.

  3. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 01/09/2014 08:17:34

    Δεν σας αρέσει η Δαμανάκη ούτε και ο Κουβέλης.Μόνο που δεν υπάρχουν άλλοι για να συγκεντρώσουν τους 180. Και όχι δεν υπάρχει υποψήφιος από την κεντροδεξιά. Γιατί η κεντροδεξιά δεν έχει πάνω από 25% ποσοστό και πολύ λέω.ΔΕΝ περιλαμβάνονται πια στη κεντροδεξιά η άκρα δεξιά και η λαικο-δεξιά και καιρός να συνηθίσετε ότι κυβερνήσεις συνασπισμού θα κάνετε με πασόκους και δημαρίτες.

    • Δυσδαιμόνα avatar
      Δυσδαιμόνα @ ψυχραιμια 01/09/2014 15:37:29

      Ε, τότε ας γίνουνε συνΠρόεδροι ο Κουβέλης και η Δαμανάκη, ώστε να μη χάσουμε τον θανατηφόρο συνδυασμό. Σημασία έχει να συγκεντρωθούν οι 180. Η ξεφτίλα δεν ενοχλεί, ούτε κι έχει καμιά σημασία....

  4. Άπαντα Επιστάμενος avatar
    Άπαντα Επιστάμενος 01/09/2014 14:02:31

    Εδώ προεδρικό! Εδώ προεδρικό! Σας μιλάει η πολιορκούμενη γενιά του πολυτεχνείου που γουστάρει προνόμια!

  5. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 01/09/2014 14:16:42

    Ψυχραιμία, εφόσον δεν σου πάει και όλοι σε έχουν πάρει χαμπάρι,τουλάχιστον γιατί δεν σχολιάζεις με αλλαγμένο ψευδόνυμο;

  6. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 01/09/2014 14:23:40

    "...ψευδώνυμο" βέβαια!

    • ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Π avatar
      ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Π @ ΝΤΙΝΟΣ 01/09/2014 17:01:13

      Γιατί φίλε Ντίνο, αν αλλάξει ψευδώνυμο, δεν θα τον καταλάβουμε και θα μας πείσει με τα "επιχειρήματά" του να ψηφίσουμε μνημόνιο?

  7. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 01/09/2014 14:53:00

    Τί βολεύει να γίνει καλύτερα Ντίνο,να αλλάξει ψευδώνυμο ή απόψεις;

  8. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 01/09/2014 16:53:01

    Αγαπητέ Κυθήριε, Για μας συμφέρει να αλλάξει απόψεις, για τον εαυτόν του συμφέρει να αλλάξει ψευδώνυμο! ΥΓ. Την άλλη εβδομάδα επισκέπτομαι το νησί σου.

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ ΝΤΙΝΟΣ 01/09/2014 20:09:46

      Πολύ χαίρομαι φίλε Ντίνο,καλή διαμονή,καλά να περάσεις! Υ.Γ. ό,τι πληροφορία χρειαστείς ευχαρίστως να στην δώσω.

  9. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 02/09/2014 05:18:21

    Φίλτατε Κυθήριε, Ευχαριστώ θερμότατα,επισκέπτομαι τα Κύθηρα για τετάρτη συνεχόμενη χρονιά. Και να μην ξεχνάμε, το "Ταξίδι στα Κύθηρα" ήταν πάντα το άπιαστο όνειρο μυριάδων ανθρώπων!