25/08/2009 14:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η Εκάλη γιατί δεν καίγεται ποτέ;



Η Αττική κάηκε, στις ΗΠΑ σαρώνουν οι τυφώνες και ο Σισέ έβαλε γκολ στον Εργοτέλη. Ζούμε κοσμοϊστορικά γεγονότα.

Έτσι που πάνε τα πράγματα στο τέλος θα έρθει και ο Χριστοφοράκος και θα καταθέσει ότι τις μίζες τις έδινε στον Λεωνίδα Κύρκο.

Για να βάλει τον Κοροβέση να τσακωθεί με τον Τσίπρα και να συνεργαστεί με τον Βεργή.

Ήρθε και το τουρκικό πυροσβεστικό, αφού βεβαίως έσβησαν οι φωτιές, συνοδευόμενο από Φάντομ για να μην το ρίξει ο Παπαθεμελής.

Να σε κάψω Γιάννη μ', να σ' αλείψω λάδι.

Όταν λένε για τουρκική αλληλεγγύη για τις πυρκαγιές τι εννοούν; Ότι θα πετάνε στα μέτωπα της φωτιάς ποπ κορν να σιτίζονται οι πυροσβέστες; Ή ότι θα πάρουν μαζί τους φεύγοντας τη Ντόρα;

Σοβαρά προβλήματα προκάλεσε στο κέντρο της Θεσσαλονίκης η ισχυρή βροχόπτωση.

Στην Ελλάδα ή θα καιγόμαστε, ή θα πνιγόμαστε.

Γιατί το 2004, χρονιά των Ολυμπιακών Αγώνων στην Ελλάδα, δεν υπήρξε καμία πυρκαγιά;

Γιατί η Εκάλη, η έδρα της διαπλοκής, δεν καίγεται ποτέ;

Όποιος απαντήσει στα ερωτήματα αυτά κερδίζει εφόρου ζωής δωρεάν συνδρομή στο antinews



Δυο πυροσβεστικά φύλαγαν το κτήμα του Έβερτ

Καλά κάνει και διαμαρτύρεται η Λιάνα Κανέλλη από τα κανάλια για την ολιγωρία της κυβέρνησης. Κινδυνεύει να της καεί το σπίτι στην Πολιτεία, εκεί που κάποτε υπήρχε ένα δάσος.

Δεν με ενοχλεί καθόλου που όλοι οι Έλληνες έχουν άποψη για το πότε θα γίνουν οι εκλογές. Με ενοχλεί ότι όλοι επίσης μπορούν να τις τεκμηριώσουν.

Η πρόβλεψη για τις εκλογές στη Ελλάδα είναι σαν το κοκορέτσι. Όλοι ξέρουν να φτιάχνουν και όλων είναι το καλύτερο.

Οι φωτιές πάντως τους βόλεψαν αμφότερους. Και τον Κώστα και τον Γιώργο. Γι αυτό και το ΠΑΣΟΚ δεν ρίχνει λάδι στην φωτιά αν το προσέξατε. Προβλέπω να το τραβάνε σιωπηλά μέχρι τον Μάρτη, αν και πάλι κάτι μου λέει ότι ούτε και τότε θα γίνουν εκλογές.

Βάστα με να σε βαστώ για να μην καώ – και το αντίστροφον

Αν θέλετε πάντως να βρείτε τις άκρες της διαπλοκές ακολουθείστε εκείνους που φωνάζουν περισσότερο στην τηλεόραση για τις πυρκαγιές και για εκλογές

Πόρτα πλοίου που επέστρεφε από νησιά, δεν άνοιγε. Και γιατί διαμαρτύρονται οι επιβάτες; Βιάζονταν να γυρίσουν;

«Επιβαρυντικός παράγοντας τα πυκνά πευκοδάση» δήλωσε ο φοβερός Αντώναρος.

Ούτε να υπόσχονταν θέση στο Επικρατείας του ΠΑΣΟΚ  δεν θα έβρισκε καλύτερο τίτλο για τις φυλλάδες. Λέτε να κατάλαβε ότι πέφτουν και βοηθάει τον Παπακωνσταντίνου;



Στα δημοσιογραφικά στέκια του Κολωνακίου (αυτό δεν θα καεί ποτέ;) ακούγεται ότι ο Καρατζαφέρης ετοιμάζεται να κάνει άνοιγμα και στον Παπαθεμελή, μετά τον Τράγκα και τον Μαντούβαλο που θα τους κατεβάσει για δημάρχους στην Αθήνα και τον Πειραιά.

Γνωρίζω και κάτι περιπτεράδες στην γειτονιά μου που επηρεάζουν πολύ κόσμο

Αληθεύει ότι ο Δούκας δεν άφηνε τα πυροσβεστικά να πάνε στο Καπανδρίτι όπου είναι το σπίτι του Ρουσόπουλου;

«Κρίσιμη χρονική περίοδο» χαρακτήρισε το επόμενο διάστημα η Ντόρα Μπακογιάννη, «καθώς όλα τα μεγάλα εξωτερικά θέματα θα περάσουν μια σημαντική καμπή».

Λέτε να είναι αυτό σήμα στον Καραμανλή να την αλλάξει από υπουργό Εξωτερικών;

Πούλησε άλλα έξι δεξαμενόπλοια ο Θόδωρος Αγγελόπουλος.

Μήπως πρέπει να ανησυχεί εκείνη η κυρία …πως την λέγανε ρε παιδί μου; Γιάννα;

Πολύ καλή η παρουσία του Γιάννη Αλαφούζου στο ΣΚΑΙ όλες αυτές τις ημέρες ως ρεπόρτερ. Αν αναλάβει στη συνέχεια και το ρεπορτάζ της διαπλοκής θα τσακίσει τον ανταγωνισμό.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. leon avatar
    leon 25/08/2009 14:39:58

    Γιατί η Εκάλη, η έδρα της διαπλοκής, δεν καίγεται ποτέ;

    Γιατι ειναι διπλα στο Καστρι (η πραγματικη εδρα της διαπλοκης)

    • Swell avatar
      Swell @ leon 25/08/2009 19:25:12

      Από αύριο το βράδυ ο Rebel θα βγαίνει βόλτα στο Καστρί.

  2. leon avatar
    leon 25/08/2009 14:41:01

    Τι κερδιζω?

    • Factorx avatar
      Factorx @ leon 25/08/2009 15:02:33

      σε γράψαμε ήδη δωρεάν συνδρομητή για δυο χρόνια

      • leon avatar
        leon @ Factorx 26/08/2009 13:11:37

        Βαλε κατι παραπανω...:)

  3. sweet avatar
    sweet 25/08/2009 15:01:02

    Λέοντα κερδίζεις τη βόλτα σου στη ξεραίλα όπως όλοι μας άλλωστε.ΤΟ ΣΧΌΛΙΟ ΚΑΛΌΟΟΟ.ΣΚΑΣΊΛΑ ΜΑΣ¦ ΠΌΤΕ ΘΑ ΚΆΝΟΥΝ ΕΚΛΟΓΕΣ.Απαντες απαξιωμένοι,ξεφτιλισμένοι,σχολασμένοι ακόμα κι αν συγχαίρονται μεταξύ τους.Τα παιδιά τους δεν θ ανάβουν κεράκι στο τάφο τους....

  4. pizza avatar
    pizza 25/08/2009 16:04:49

    Ο Αντωναρος, ονομα ε, μας λεει οτι φταινε τα δαση και τα πολλα πευκα. Νομιζω αλλο ηθελε να πη ο ανθρωπος και μπερδευτηκε γιατι κυταζε να δη μπας και του πεταξη κανενας κανενα παπουτσι οπως του Μπους. Κατι τεοιες δηλωσεις απο πολιτικους ειναι για κωμωδιες σε θεατρα. Αυτο μου θυμιζει και καποιον αλλον, πρασινο αυτη την φορα, μην τα βαζουμε μονον με τους μπλε, που μας ειχε πει οτι βρηκαμε τον Κολοσσο της Ροδου πριν μερικα χρονια.

  5. Keep Talking avatar
    Keep Talking 25/08/2009 16:36:12

    Τι αφελής ερώτηση, Θεέ μου!

    Όσες καύτρες επιζήσουν την υδάτινη λαίλαπα του αυτόματου ποτίσματος γκαζόν πνίγονται στις πισίνες.

  6. artzimpourtzi avatar
    artzimpourtzi 25/08/2009 18:12:46

    ΠΩ ΠΩ ΟΡΓΗ ΣΤΟ ΜΕΓΚΑ .... ΔΩΣΤΕ ΤΟ ΝΕΡΟ ΤΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΣΤΟΝ ΜΠΟΜΠΟΛΑ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΝ

    Ο ΣΤΡΑΒΕΛΑΚΗΣ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ? ΜΗΠΩΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΠΟΤΕ ΔΑΣΟΣ ?

    • leon avatar
      leon @ artzimpourtzi 26/08/2009 13:09:36

      Ακριβως εκει...
      Στο πρωτο δεξια...
      Φερτος.

  7. thouthou avatar
    thouthou 26/08/2009 00:52:16

    Εντάξει, μαζευτείτε λίγο. Όλα έχουν και τα όριά τους.
    Η Ελλάς στηρίζεται σε ελάχιστους πυλώνες πλέον. Αν εξαιρέσουμε τον αρχιεπίσκοπο και τον Χριστόφια που εκφράζουν την αναγέννηση του έθνους μετά τον καρκίνο, τί μένει;
    Αν καεί η Εκάλη, αν πάρουν την Μύκονο οι Τούρκοι, μπορεί το Κολωνάκι μόνο του να επωμισθεί το βαρύ φορτίο της υπεράσπισης του έθνους;;;
    Μοίρα κακιά, μπορεί να έχουμε τα τρομερά όπλα του έθνους (επίμένω), τον μακαριότατο και τον Χριστόφια, αλλά υπάρχει και η λογική αμυντική οργάνωση του έθνους. Και αυτή δεν μπορεί παρά να είναι στην Μύκονο και την Εκάλη, τις αξιακές δεξαμενές της κοινωνίας μας...
    Είναι απλό θέμα στρατηγικής. Στην επίθεση χρησιμοποιείς τα καλύτερα όπλα σου, στην άμυνα χρησιμοποιείς τα πιο γερά οχυρά σου...
    Και σου έρχονται μετά κάποιοι factorxιστές να αμφισβητήσουν τον στρατηγικό σχεδιάσμό.... Πόθεν κύριε; Γιατί δεν ρωτάς; Τουρίστας είσαι; Ή είσαι διαπλεκόμενος, να χαριζεις ελέυθερες προσβάσεις σε ημετέρους, ενώ όλοι οι υπόλοιποι που αγχωθήκαμε για τα (από 600ετίας) τριόρωφα εξοχικά μας στην καμμένη περιοχή, και έχουμε μείνει άστεγοι, να πληρώνουμε για να εκφράσουμε την αγωνία του μέσου διαχρονικού Έλληνος;;;;
    Μα δεν ντρέπεσαι καθόλου;

  8. kala krasia avatar
    kala krasia 26/08/2009 17:24:46

    Υπήρξαν πολλά πυροσβεστικά σε διάφορα εκτός τόπου και χρόνου σημεία κατα τη διάρκεια της πυρκαγιάς. Αλήθεια ξέρει το συντονιστικό που βρίσκονται και τι κάνουν τα οχήματά του κάθε στιγμή? Μέσα στη γενική Ελληνική ξεφτίλα ποιός θα εμποδίσει κάποιους πυροσβέστες να βγάλουν το κατι τι τους προσφέροντας ιδιωτικά υπηρεσίες????? Και μη μου πήτε τίποτα για τη σκέψη αυτή γιατί και οι πυροσβέστες συμμετέχουν σε τούτη τη φθαρμένη Ελληνική κοινωνία, δεν ήρθαν από άλλο πλανήτη.