Επιτροπή… αξιολόγησης οπισθίων
06/06/2014 20:39
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Επιτροπή… αξιολόγησης οπισθίων

Πόσο θα θέλαμε να ήμασταν στην Βραζιλία. Όχι μόνο για να δούμε τον Μήτρογλου να βάζει κανέναν γκολάκι αλλά με τόσα… οπίσθια να περιφέρονται στην πρωτεύουσα της σάμπας, σίγουρα θα περνούσαμε ζάχαρη. Κι άσε τους πολιτικούς να καίγονται για τον ανασχηματισμό.

Στη Βραζιλία, λοιπόν, σε μια εκπομπή έφτιαξαν μέχρι και επιτροπή… αξιολόγησης οπισθίων. Δείτε το βίντεο και πώς περνάνε οι Βραζιλιάνοι.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 06/06/2014 20:57:33

    Αν γινόταν εδώ τέτοια επιτροπή κωλοαξιολόγησης,από τις ψαρόβαρκες που θα μαζεύονταν,θα έβλεπες μετά το Βενιζέλο για Τζένιφερ Λόπεζ...

    • my way avatar
      my way @ Κυθήριος 07/06/2014 10:25:21

      Ο συγκεκριμένος και βραβείο κωλοχαρακτήρα διεκδικούσε, άνετα.

    • Lichnee avatar
      Lichnee @ Κυθήριος 07/06/2014 11:26:26

      Αντιπρόεδρος του κ...ου.

    • μίχος avatar
      μίχος @ Κυθήριος 07/06/2014 15:51:10

      Φίλε από τα Κύθηρα μάλλον δεν έχεις πάει Βραζιλία γι' αυτό σου τρέχουν έτσι τα σάλια.

      Πέρα από αυτές που επιλέγονται για να συμμετάσχουν σε ομάδες χορού και τα σχετικά, η μέση βραζιλιάνα είναι χειρότερη (ναι, όπως το διαβάζεις) από την μέση ελληνίδα.

      Το ότι έχουν 180 εκατομμύρια λαό σημαίνει ότι θα βρεθούν και χιλιάδες νεαρές από όμορφες ως θεές για να τις λατρεύεις όπως εσύ φαντάζεσαι, αλλά η μέση βραζιλιάνα που βλέπεις στους δρόμους να περπατά και να ψωνίζει απέχει πολύ απ' αυτό. Θες απόδειξη; Είναι τόσο δυσαρεστημένες με το σώμα τους (σε σχέση με τα πρότυπα που τους λανσάρουν κι εκεί tv και τύπος) που σπαταλούν εκατοντάδες ή χιλιάδες χεάις (από αυτά που οι περισσότεροι/ες δεν έχουν) για πλαστικές εγχειρήσεις και αισθητικές επεμβάσεις.

      Σου εύχομαι βέβαια να πας κι εσύ για να το διαπιστώσεις ο ίδιος, ώστε να εκτιμήσεις περισσότερο την σύζυγο ή τη φιλενάδα σου. Άλλο το οφθαλμόλουτρο στις παραλίες και μπροστά από τις κάμερες, και άλλο η γυναίκα που τελικώς θα καταλήξει στο κρεβάτι σου.

      • Lichnee avatar
        Lichnee @ μίχος 08/06/2014 10:43:54

        Έλεος βρε φίλε...
        Σε ένα ανάλαφρο θέμα ήρθες να μας βάλεις στη θέση μας και να σταματήσουμε το χαβαλέ...
        Αν μας δεις να χαβαλεδιάζουμε τοιουτοτρόπως σε πιο σοβαρά θέματα,κάνε μας μάθημα ηθικής... :(

        • Κυθήριος avatar
          Κυθήριος @ Lichnee 08/06/2014 11:20:23

          Μήν ασχολείσαι φίλε,από ξενέρωτους μη περιμένεις πολλά...

  2. Naruto avatar
    Naruto 07/06/2014 10:42:55

    Πληρώνεται κιόλας ο κύριος γι'αυτή την δουλειά ?

  3. Lichnee avatar
    Lichnee 07/06/2014 11:30:09

    Το δράμα μιας γυναίκας. 1.Να λουστεί 2.Να βάψει το μαλλί 3.Να χτενιστεί 4.Να καθαρίσει το πρόσωπο 5.Να βάλει make-up 6.Να βάλει σκιές 7.Να βάλει μάσκαρα 8.Να βάλει eye-liner 9.Να φτιάξει βλεφαρίδες 10.Να βάλει κραγιόν 11.Να φτιάξει τα νύχια ....για να βγει το δρόμο και να ακούσει:
    "Πω πω μια κ...ρα!!!!"

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Lichnee 07/06/2014 12:34:12

      Χα χα χα! Έγραψες!!!

    • Ο Θεός avatar
      Ο Θεός @ Lichnee 12/06/2014 06:33:08

      Το πρόσωπο το όνομα και η εργασία ενός άνδρα είναι η αυτοβιογραφία του. Το πρόσωπο το όνομα και η εργασία μιας γυναίκας είναι η δημιουργία της φαντασίας της.

  4. η Dimi avatar
    η Dimi 07/06/2014 14:20:08

    Ας δούμε και την άλλη, τη σκοτεινή, τη καθόλου “ζαχαρένια” όψη.. του φεγγαριού. Οι μοντέρνες Βραζιλιάνες, όπως τα κορίτσια στο βίντεο, σε “θρησκεία” έχουν αναγάγει την ανόρθωση των εσωτερικών μηρών και των γλουτών, γι αυτό και στα ιατρεία των διάσημων πλαστικών χειρουργών (αλλά και των τυχάρπαστων τσαρλατάνων), γίνεται της τρελής με τις ουρές αναμονής. Όμως! αυτά τα οποία ούτε οι πλαστικοί χειρουργοί, ούτε οι λοιμωξιολόγοι, ούτε οι νεαρές βραζιλιάνες-θύματα, ΔΕΝ τολμούν δημόσια να ομολογήσουν, είναι τα εξής: μετά τις εσωτερικές, με χειρουργικό νυστέρι τομές στις πτυχές, για την αφαίρεση του περιττού λίπους και την ανόρθωση και την (με σκληρά ράμματα) ραφή των εσωτερικών μηρών και των γλουτών και τους αφόρητους μετεγχειρητικούς πόνους: γίνεται δύσκολο το περπάτημα, το κάθισμα, οι κινήσεις, οι φυσικές λειτουργίες του σώματος γενικά, καθώς, πανεύκολα “τραυματίζονται” και αιμορραγούν οι ιστοί, οι πέριξ της ευαίσθητης γυναικείας περιοχής. Και η οποία ευαίσθητη γυναικεία περιοχή, είναι έκθετη και ανοιχτή στις κάθε λογής αιματολογικές λοιμώξεις, τις οποίες, μπορούν να προκαλέσουν είτε το κοινό νερό της βρύσης, είτε τα ούρα, είτε η έμμηνος ρύση, είτε Κυρίως, τα κόπρανα! Ένας πραγματικός εφιάλτης για τις γυναίκες, δηλαδή.
    Τα αποτελέσματα; επειδή τα ισχυρά αντιβιοτικά και “ο ενδοφλέβιος βομβαρδισμός” των λοιμώξεων του αίματος είναι μία δαπανηρή (και οικονομικά απρόβλεπτη) υπόθεση, πολλές φρεσκοεγχειρισμένες βραζιλιάνες "πεθαίνουν από τις λοιμώξεις τους αίματος και αρτηριακή πίεση 5!” Ετσι αυξάνονται τα ανώνυμα θύματα-αριθμοί στατιστικής των παράπλευρων απωλειών της πλαστικής χειρουργικής. Αξίζουν άραγε οι μηροί και τα οπίσθια αυτή την υπέρτατη θυσία; Προφανώς η απάντηση είναι υποκειμενική και δεν μπορεί να είναι μόνο μία.. Έχουμε ήδη γράψει για τη Βραζιλία ότι είναι χώρα σεξιστική. Και ο εθνικός χορός της samba, αν και έντονος ρυθμικός χορός, ουσιαστικά είναι ένας πανάκριβος, φανταχτερός, Solo χορός. Θλίψη! Ενώ η Αργεντινή και παρά τη πολυετή παρακμή της, ήταν και παραμένει μία χώρα ερωτική-αισθησιακή. Και ο εθνικός χορός της Tango (takes two) και σημαίνει “σε αγγίζω με τ’ ακροδάχτυλά μου.” Οι Βραζιλιάνοι, το μεσημέρι για μία ώρα διακόπτουν την εργασία και λένε: “εμείς πάμε για...” όπως εμείς λέμε: “μεσημεριανό διάλειμμα”. Αυτή η άκρατη ελευθεριότητα του σεξ στη Βραζιλία (“χώρα των απελευθερωμένων σκλάβων”), πολλούς τους απωθεί και τους τρομάζει, καθώς στη χώρα αυτή, τα αφροδίσια και τα ανίατα δερματικά νοσήματα μεταδίδονται με την ίδια ευκολία και ταχύτητα, όπως το απλό κρυολόγημα. Η γειτονική Αργεντινή (το όνομά της έχει τον “άργυρο” ρίζα ελληνική, καθώς όλοι οι προηγμένοι πολιτισμοί, ανέκαθεν “μέταλλα ευγενή” χρησιμοποιούσαν στις συναλλαγές τους). Αν και σήμερα είναι χώρα με αμέτρητα κοινωνικο-οικονομικά προβλήματα, παρ’ όλα αυτά, χώρα ερωτική-αισθησιακή και με φινέτσα παραμένει. Ευτυχώς εδώ, Δεν συναντάται ο βραζιλιάνικος παροξυσμός. Και στα διαλείμματα της ημέρας, στους καθαρούς δρόμους και τις τεράστιες λεωφόρους, οι άνθρωποι χορεύουν, ερωτεύονται,επικοινωνούν και συνυπάρχουν ο ένας για τον άλλο. Όσοι Έλληνες έχουν επισκεφθεί αυτές τις δύο χώρες της Νότιας Αμερικής, αναπόφευκτα κάνουν συγκρίσεις υπέρ της Αργεντινής. “If it doesn’t challenge you, it doesn’t change you!” http://bit.ly/1mZwmo3 (the maxim of tango)

    • Lichnee avatar
      Lichnee @ η Dimi 08/06/2014 10:47:45

      Καλά Dimi μου.
      Όταν αξιωθώ να πάω από εκεί,θα κραιπαλιάσω όσο με παίρνει και μετά θα κάνω και τις συγκρίσεις... :)
      (Αν και δεν το βλέπω γιατί μετά στο σπίτι θα αντιμετωπίσω την Vorpal pantofla of Doom +5) :)

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ Lichnee 08/06/2014 11:29:42

        Καλή Κυριακή! Εγώ πραγματικά γεγονότα κατέθεσα χωρίς να προσθέσω ή ν’ αφαιρέσω κάτι. Περί ορέξεως ουδείς λόγος, φίλε μου.