#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/12/2009 22:26
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Επιδημία ωτίτιδας, ποδάγρας και λυκοπιάσματος στην Ρηγίλλης

Πατριδογνωσία

Τα ΄ χει παίξει ο  Καρατζαφέρης με την διεισδυτικότητα του Σαμαρά. 

Σήμερα ανακοίνωσε την προσχώρηση στο ΛΑΟΣ δυο «στελεχών της ΝΔ» που δεν τα ξέρει ούτε η μάνα τους.

Η Ντόρα δεν πάει στη Βόννη, με το Σαμαρά, λόγω ωτίτιδας. Τουλάχιστον βρήκε σχετικά πρωτότυπη ασθένεια σαν δικαιολογία.

Και για να μην ψάχνει την επόμενη φορά προτείνουμε κοκίτη, ποδάγρα, λυκόπιασμα και αλλεργική φαγούρα αριστερής ωμοπλάτης.

 Αυτή είναι η φωτογραφία που εξόργισε το Βατικανό.

 Κι εγώ εξοργίζομαι που οι μ…ρες προτιμούν τα ζώα και τους ηλίθιους από εμάς τους έξυπνους, αλλά δεν βγαίνει τίποτα Θεέ μου.

 Σε κατεδαφίσεις αυθαιρέτων θα προχωρήσει η κυβέρνηση. Τυχεροί όσοι επένδυσαν σε μπουλντόζες.

 Ο φιλοκυβερνητικός τύπος εκθείασε την μηδενική ανοχή και τις συλλήψεις της αστυνομίας.

 Ουάου. Μπήκε η ζαρντινιέρα στο χρονοντούλαπο της ιστορίας.

 Κι από δω και πέρα να αποκαλείτε, παρακαλώ πολύ, τον Χρυσοχοϊδη Ντ’ Αρτανιάν.

 Στο ΣΥΡΙΖΑ μυαλό δεν βάζουν. Αν πάντως την επόμενη φορά μείνουν εκτός Βουλής μπορούν να ανοίξουν μαγαζί με κουκούλες.

 Βεβαίως, για να μην αδικούμε τις καταστάσεις μπορεί να μην ήταν όλοι οι κουκολοφόροι έτοιμοι για φασαρίες. Μπορεί να το έκαναν για να προστατευτούν απ’ τη γρίπη.

 Γιατί το θεωρείτε παράλογο; Ο άλλος άκουσε για μάσκες και έβαλε μια του Ζορό.

 Και δεν αναφέρομαι στο Ψωμιάδη που δεν το κάνει για ιατρικούς, αλλά για λόγους ιδεολογίας.

 Αλήθεια αυτό το άλογο που είχε χρησιμοποιήσει τότε το ξεπέρασε το ψυχολογικό πρόβλημα;

 

Απαράδεκτη κατάσταση με το κάπνισμα σε δημόσιους χώρους παρά την απαγόρευση. Δείτε τσιγάρα και αποτσίγαρα στα τασάκια.

 

Γεμίσαμε επίσης «αδελφούς» και «παιδικούς φίλους» του Σαμαρά. Μόνο αυτοί να τον ψήφιζαν θα είχε βγει με 70%

 Νέα έκρηξη κοινωνικής ευαισθησίας από την κυβέρνηση. Μπορεί να μην δώσει επίδομα θέρμανσης αλλά όλοι οι δικαιούχοι θα πάρουν από  ένα κουτί σπίρτα.

 Να τα ανάβουν όμως με σύνεση και μέτρο και μόνο σε πολύ χαμηλές θερμοκρασίες γιατί δεύτερο δεν προβλέπεται.

 Θα τα μοιράσει μάλιστα η Μπιρμπίλη γιατί από μικρή θαύμαζε το κοριτσάκι με τα σπίρτα.

 Βεβαίως σήμερα δεν υφίσταται κοριτσάκι με σπίρτα αλλά πτυχιούχος με πίτσα (delivery).

 Σε λίγο δεν θα διαλέγεις τι υλικά θα έχει πάνω η πίτσα αλλά πόσα μεταπτυχιακά έχει αυτός που τη φέρνει.

 Και στις δύο πίτσες θα παίρνεις δώρο ένα μαθηματικό κι ένα φιλόλογο που έχουμε περίσσευμα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 08/12/2009 22:55:40

    Ωραίες φωτογραφίες. Ποιές είναι; Τίποτα νέες ειδικές γραμματείς ή περιφερειάρχισσες, ή σύμβουλοι της κυβέρνησης μήπως;

  2. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 08/12/2009 23:03:56

    Ωπ!... τι βλέπω; μελετήτρια;

  3. donaE avatar
    donaE 08/12/2009 23:10:56

    Βρε την ερμη τι επαθε...Τι το ηθελε το ντραπε;

  4. Anonimi avatar
    Anonimi 09/12/2009 00:46:13

    "Κι εγώ εξοργίζομαι που οι μ…ρες προτιμούν τα ζώα και τους ηλίθιους από εμάς τους έξυπνους, αλλά δεν βγαίνει τίποτα Θεέ μου".
    Αγαπητέ, έχω τόσες φορές πει το ίδιο για τους ομόφυλούς σου που έχω αναρωτηθεί αν θα ήταν πιο απλή η ζωή αν είχα γεννηθεί άντρας. Χλαπάτσες και πεινάλες βρίσκονται στο δρόμο μου και ό,τι βλέπεται είναι διπλοκαπαρωμένο συνήθως από γυναίκες με μεγαλύτερη περιουσία από εμένα και το δίκανο πρόχειρο για το φόβο των ιουδαίων. Κάτι δεν θα κάνουμε καλά...

  5. Orestios avatar
    Orestios 09/12/2009 01:18:52

    Όταν η κόμπρα θέλει να χαθεί, βγά;ζει φτερά και φεύγει....που λένε.

  6. Στέργιος avatar
    Στέργιος 09/12/2009 09:14:59

    "Ο άλλος άκουσε για μάσκες και έβαλε μια του Ζορό.

    Και δεν αναφέρομαι στο Ψωμιάδη που δεν το κάνει για ιατρικούς, αλλά για λόγους ιδεολογίας.

    Αλήθεια αυτό το άλογο που είχε χρησιμοποιήσει τότε το ξεπέρασε το ψυχολογικό πρόβλημα;"

    Ενδιαφέρουσα ερώτηση... μέχρι τότε το άλογο νόμιζε ότι ήταν ο Βουκεφάλας. Το Μεξικό ούτε που το είχε ξανακούσει στη ζωή του.

  7. spm avatar
    spm 09/12/2009 12:45:27

    Είπαμε, υπαρχουν πολλές νέες κατηγορίες ανθρώπων που θα βρεθούν ή θα προσπαθησουν να βρεθούν δίπλα από το νεο Πρόεδρο της ΝΔ, τον κο Αντώνη Σαμαρά.
    Είναι σαφές οτι θα δούμε και διαδρομιστές και άξιους.
    Θα δούμε και φίλους και άσπονδους φίλους.
    Θα δούμε τους παλιούς φίλους και όψιμους αδελφούς.
    Είναι, σε γενικά πλαίσια, μέσα στους κανόνους του παιχνιδιού. Το ζητούμενο είναι, ο κος Σαμαράς να επιλέξει αυτούς που πρέπει και να βγάλει εκτός εικόνας αυτούς που ΔΕΝ πρέπει να βρίσκονται δίπλα του και στο ευρύτερο περιβάλλον της ΝΔ.
    Δίπλα σε εναν ηγετη πάντα -εξ ορισμου θα έλεγα- μαζεύονται ή κινούνται πολλά είδη ανθρώπων, είναι στο χέρι ομώς, του εκάστοτε ηγέτη -καθώς αυτός έχει και το μαχαίρι και το καρπούζι- να κρατά αυτά τα υγιή κομμάτια και να αφαιρεί τα σάπια.

    Επειδή όμως πιστεύω ότι ο κος Σαμαράς -ειδικά μετά από όσα έχει περάσει, στην πολιτική του έρημο- δεν θα διαπραγματευτεί ποτέ και με κανέναν πλέον,την προκοπή του τόπου, την δική του και φυσικά, θέλω να πιστεύω, μέλλον των νέων γενεών.
    Εννοώ ότι δεν θα μπεί ποτέ στη λογική των υπογειων συμβιβασμών, κάτω απο το τραπέζι συμφωνιών και οποιοσδήποτε μορφής διαπλοκής καθώς επίσης και ότι δεν επιτρέψει ποτέ και σε κανέναν, από τους ανθρώπους που θα είναι περιξ της ΝΔ, να μπεί σε τέτοιες λογικές.
    Εχω δε την αίσθηση οτι όποιος τολμήσει να επιχειρήσει κάτι τέτοιο, απλώς θα δεί "το κεφαλάκι του να κυλάει στην ασφαλτο".
    Ελπίζω αυτό να το έχουν όλοι καταλάβει ήδη, από τις πρώτες κινήσεις του νέου αρχηγού. Αν πάλι δεν το έχουν καταλάβει κάποιοι, κακό του κεφαλιού τους.

  8. laz avatar
    laz 24/02/2010 22:34:38

    εμενα δεν μ αρεσουν καθολου αυτες οι φωτογραφιες...μουσουλμανος τις εκανε upload?ελεος!

  9. laz avatar
    laz 24/02/2010 22:35:18

    ρε factora λιγο σεβασμο!