#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/10/2013 17:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Είναι υπέροχο να 'σαι άντρας!


 Είναι υπέροχο να 'σαι άντρας!

Γιατί:

Στατιστικά κάθε στιγμή, σου αναλογούν τέσσερις διαθέσιμες γυναίκες.

Κανείς δεν χαζεύει το στήθος σου, όταν του μιλάς.

Μπορείς να αγοράσεις προφυλακτικά χωρίς ο περιπτεράς να σε φαντάζεται γυμνό.

Μπορείς να βρεις καλή δουλειά κι ας μην έχεις υπέροχα οπίσθια.

Καρφάκι δεν σου καίγεται που κανείς δεν πρόσεξε το καινούργιο σου κούρεμα.

Οι ρυτίδες, τ' άσπρα μαλλιά και η κοιλίτσα είναι γοητεία.

Δεν έχεις λόγο να ξυρίζεσαι απ' τον λαιμό και κάτω.

Τα παπούτσια ποτέ δεν σε πληγώνουν.

Αν γουστάρεις, αφήνεις μούσι και μουστάκι.

Μπορείς να ρευτείς ελεύθερα.

Όταν κάθεσαι, δεν χρειάζεται να θυμάσαι τι φοράς για να βάλεις ανάλογα τα πόδια σου.

Όλοι οι οργασμοί σου είναι αληθινοί...

Οι φίλοι σου δεν σου τη σπάνε άμα βάλεις κιλά.

Συνεννοείσαι στο τηλέφωνο σε 30 δευτερόλεπτα.

Δεν ψυχαναγκάζεσαι να κουβαλάς μια τσάντα γεμάτη άχρηστα πράγματα.

Στα εστιατόρια τρως όλο το φαγητό σου.

Οι πενθήμερες διακοπές χρειάζονται μια μικρή βαλίτσα μόνο.

Οι ουρές για να πας στις τουαλέτες είναι κατά 80% μικρότερες.

Μπορείς να κάνεις μπάνιο και να ετοιμαστείς σε 10 λεπτά.

Ακόμη και στο κατούρημα έχεις στόχο.

Στα 35 αν είσαι ανύπαντρος, κανείς δεν το κάνει θέμα.

Το μόνο βιολογικό ρολόι που έχεις είναι εκείνο που σε ειδοποιεί πως αρχίζει το Champions League.

Όταν ζοχαδιάζεσαι, δεν φταίει μια αόριστη ορμονική τσιγκολελέτα που εκφράζεται με τη δικαιολογία-πασπαρτού «είμαι αδιάθετη».

Ο γάμος δεν είναι η σημαντικότερη στιγμή της καριέρας σου. Δεν καταλαβαίνεις γιατί πρέπει να συζητάς 6 μήνες πριν και 6 μήνες μετά γι' αυτό το μισάωρο ορθοστασίας δίπλα σε μια ντυμένη μπομπονιέρα.

Οι ποικιλίες νέων μοντέλων σε αυτοκίνητα και γυναίκες ανανεώνονται συνεχώς.

Όσο υπάρχει ζωή σ' αυτόν τον πλανήτη, θα υπάρχει πάντα και μια Σούλα - ανακουφίστρα, πρόθυμη ν' αποτελέσει την εναλλακτική σου λύση.

Σ' ένα πάρτι αν κάποιος φοράει τυχαία τα ίδια ρούχα με σένα μπορεί να γίνει άνετα κολλητός σου.

Ένα λευκό πουκάμισο με κολλαρισμένο γιακά κι ένα ζευγάρι παπούτσια σοβαρά ήταν, είναι και θα είναι πάντα αρκετά.

Έχει αποδειχθεί ότι οι άνθρωποι που έχουν οπτική επαφή με τα γεννητικά τους όργανα είναι εξωστρεφείς και άνετοι. καθόλου τσιτωμένοι.

Ε ναι λοιπόν, δεν χρειάζεσαι ποτήρι για να πιεις νερό απ' το μπουκάλι του ψυγείου!

Έχεις λόγο τιμής.

Ανοίγεις τα βαζάκια μόνος σου.

Ξέρεις πώς θ' αλλάξεις λάστιχο στο αυτοκίνητο.

Όλα στο πρόσωπό σου παραμένουν στο φυσικό τους χρώμα.

Δεν χρειάζεται να τακτοποιείς το σπίτι επειδή θα έρθει ο υδραυλικός.

Δεν είναι απαραίτητο να θυμάσαι τα γενέθλια των άλλων.

Δεν χρειάζεται ν' ανησυχείς αν θα φύγει κάποιος πόντος απ' το καλσόν σου. Εκτός αν είσαι τσολιάς στ' ανάκτορα.

Όταν χωρίσεις, υπάρχει πάντα τουλάχιστον μία γκόμενα διαθέσιμη, κολλητή φίλη της δικιάς σου, να σε παρηγορήσει στην αγκαλιά της.

Άμα σφίξουν τα πράγματα υπάρχει πάντα ένα Άγιο Όρος. Και μόνο που το ξέρεις, αρκεί…

Για την αντιγραφή

Δαναός

(Αφιερωμένο στο Μ.Ο. που τον πόνεσε η Σκάρλετ!)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 28/10/2013 18:49:27

    Δάσκαλε, κόντεψα να πάθω κήλη. ακόμα γελάω, σε καλό να μας βγει, χα, χα, χα!
    Χρόνια Πολλά. Ζήτω η Ελλάδα.

  2. Theo1 avatar
    Theo1 28/10/2013 19:29:41

    Respect !!!!

  3. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 28/10/2013 19:55:32

    Δάσκαλε,τήν σήμερον ἡμέρα δέν εἶναι καί τόσο ὑπέροχο νά εἶσαι ἄντρας,διότι ἄν ὅντως ''ἡ δουλειά κάνει τούς ἄντρες'' τότε οἱ μισοί Ἕλληνες μᾶλλον θά γίνουμε gay..

    • roadrunner avatar
      roadrunner @ Κυθήριος 28/10/2013 20:13:51

      Κι αν ολοκληρώσουμε, Κυθήριε, το άσμα,
      με το "...γιαπί, το πυλοφόρι, το μυστρί...",
      τότε, λόγω βουλιάγματος της οικοδομής δεν θα γλιτώσουν ούτε οι άλλοι μισοί.... :-)

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ roadrunner 28/10/2013 20:39:20

        Καλό!!
        Θά μείνετε οἱ κυρίες μόνες,κολώνες τῶν σπιτιῶν μας...

        • roadrunner avatar
          roadrunner @ Κυθήριος 28/10/2013 21:08:01

          Αυτό, ίσως και να ήταν η ρηξικέλευθη λύση... για την παγκόσμια οικονομική κρίση,
          σύμφωνα με την Αριστοφανική λογική, στη Λυσιστράτη :-)
          Αλλά πρακτικά, θα δημιουργούσε πρόβλημα... γιατί όπως και να το κάνουμε, πάντα υπάρχει ανάγκη να ανοίξετε κάποια βαζάκια.... να αλλάξετε ένα λάστιχο στο αυτοκίνητο, όπως ορθότατα προανέφερε και ο αγαπητός Δαναός στο άρθρο του ... :-)

  4. Μεγαλες στιγμες avatar
    Μεγαλες στιγμες 28/10/2013 20:19:16

    Ανευ ουσιας και σημασιας ολα τα παραπανω...Ο αντρας δεν σερνει καραβι.

  5. Δαναός avatar
    Δαναός 28/10/2013 20:45:00

    Βρε για το Μ.Ο. το έγραψα. Είναι σε άσχημη κατάσταση. Ας τονώσουμε λίγο το ηθικό του για να σηκωθεί και το ανήθικό του!

    • Ιαπετός avatar
      Ιαπετός @ Δαναός 28/10/2013 22:17:46

      Νά συμπεράνω από τό σχόλιό σου Δαναέ ότι τό δικό σου ανήθικο είναι σηκωμένο; ή νοιάζεσαι μόνο γιό τό ανήθικο τού Μ.Ο.;

  6. Allahu Akbar avatar
    Allahu Akbar 29/10/2013 00:36:01

    Προς στιγμή νόμιζα ότι ήμουν σε λάθος φόρουμ:-o

    • Μικρασιάτης avatar
      Μικρασιάτης @ Allahu Akbar 29/10/2013 03:27:28

      (ΝΑΙ, ο Αλλαχ ειναι μεγαλος, ειναι τρισμεγιστος. Αλλα μηπως πολλοι θα πουν οτι ο Αλ Τσιπρας, αυτο το στηριγμα του Ισλαμ, εχει τετοια λαμψη και δοξα, που ισως στο μελλον γινει κι αυτος ενας ακομα χαλιφης του Ισλαμ?? )

      Κατα τα αλλα το κειμενο εχει πολυ γελιο, και ελεγε αληθειες. Αλλα οπως σχολιασε και μια ψυχη, ο ανδρας ΔΕΝ σερνει καραβι....

  7. man8os avatar
    man8os 29/10/2013 10:04:10

    Ειμαι σε φαση Αγιο Ορος....

  8. Ρηνα avatar
    Ρηνα 29/10/2013 10:05:56

    Αθωοι μου μεσηλικες! Αλλαξαν τα πραγματα, το καραβι τωρα σερνεται απο αλλου....
    Οσο για τα βαζακια κι εγω εκει σταθηκα, ειναι μερικα που θελουν καβουρα.

  9. Δαναός avatar
    Δαναός 29/10/2013 10:37:23

    www.youtube.com/watch?v=Nwcj9oM50ig

  10. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 29/10/2013 12:13:32

    Ὅταν...λογοφέρουμε μέ τή σύζυγο,ἐφαρμόζω τό ἐξῆς:τῆς σφίγγω ὅλα τά βαζάκια,γιά νά δεῖ πόση ἀνάγκη μ' ἔχει..

  11. tak avatar
    tak 29/10/2013 16:52:44

    Τι να πω κυρ Δαναέ μου; Κάτι πρέπει να πω! Ωραία που είναι η Κύμη!

  12. Δαναός avatar
    Δαναός 29/10/2013 17:32:33

    Πρόσεχε γιατί χαρακτηριστικό της είναι η ύπαρξη της αρχαίας μάντισσας Κυμαίας Σίβυλλας, που έχει απαθανατίσει ο Μιχαήλ Άγγελος στις περίφημες τοιχογραφίες του στην οροφή της Καπέλα Σιξτίνα.