Δώρο στην Δούρου ένα κλομπ και μία χειροβομβίδα κρότου – λάμψης
10/07/2014 14:29
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δώρο στην Δούρου ένα κλομπ και μία χειροβομβίδα κρότου – λάμψης

Αν μη τι άλλο έχουν χιούμορ οι συνδικαλιστές της ΠΟΕ-ΟΤΑ, δηλαδή ο Μπαλασόπουλος και η παρέα του. Όπου Μπαλασόπουλος κάτι σαν Φωτόπουλος των εργαζόμενων στους δήμους αλλά όχι τόσο... μπρουτάλ. Αν θυμάστε ήταν αυτοί που είχαν ντυθεί ναζί για να υποδεχθούν την Μέρκελ.

Εν πάση περιπτώσει συναντήθηκε με τη νέα Περιφερειάρχη Ρένα Δούρου και της έδωσαν και δώρα. Τι; Ένα κλομπ και μία χειροβομβίδα κρότου – λάμψης. Τα δύο αυτά αντικείμενα είχαν αποκομίσει ως «λάφυρα» οι συνδικαλιστές από τις διάφορες συγκρούσεις με τα ΜΑΤ κατά τη διάρκεια των απεργιακών κινητοποιήσεων της Ομοσπονδίας.

Η κ.Δούρου συναντήθηκε το πρωί με τους συνδικαλιστές προκειμένου να τεθούν επί τάπητος θέματα που αφορούν στη διαχείριση των απορριμμάτων στην Αττική.

Δεν ξέρουμε αν έκαναν διαχωρισμό των μνημονιακών και αντιμνημονιακών σκουπιδιών ή αν χώρισαν την αστυνομία στους «βαράω» και στους «κάθομαι και τις τρώω». Αυτό που ξέρουμε είναι ότι σύντομα η κ. Δούρου θα πνίγεται στα σκουπίδια, όπως και όλη η Αττική και τότε θα δούμε αν έχουν όρεξη για αστειάκια.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. GLAD avatar
    GLAD 10/07/2014 17:42:28

    Καλά , τι κάνει με το αριστερό χέρι ...

    • antifa-φούτης avatar
      antifa-φούτης @ GLAD 12/07/2014 01:19:35

      Συνέχεια το μυαλό σας εις το πονηρόν... Δεν βλέπετε καλέ μου κύριε, ότι με το αριστερό χέρι εξετάζει την καταλληλότητά του, ως εργαλείο βίαιης καταστολής, κατά την διάμετρον και κατά το μήκος του...;

  2. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 10/07/2014 20:58:17

    Αυτή η ενέργεια εκ μέρους των συνδικαλιστών πάντως,μπορεί να εκληφθεί και ως νομιμοποίηση της καταστολής από τα ΜΑΤ,αν ποτέ γίνει κυβέρνηση ο Σύριζα...

  3. mikel avatar
    mikel 11/07/2014 08:04:16

    αντι να καθησουν σε ενα τραπεζι να συζητησουν για τα σκουπιδια και τοσα αλλα προβληματα κανουν εξυπνακιστικες κινησεις "δηθεν" και αλλες πολλες πα#$$ες .απο τον ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΚΛΑΙΜΕ!!!!!!!!!!!!!!

  4. sinemetu avatar
    sinemetu 11/07/2014 21:26:08

    Αυτα τα αντικειμενα δεν ειναι δημοσια περιουσία πληρωμενη απο εμας;Δεν ηταν χρεωμενα σε καποιον αστυνομικό.Δεν θα πρεπε να επιστραφουν ή να ζητηθει κατι τετοιο;Απο νομικά δεν ξερω αλλά....αν εγω εμφανιζα στην δουλεια μου τετοια αντικειμενα τι θα γινοταν;

    • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
      ΣΟΝ ΠΕΝ @ sinemetu 16/07/2014 08:53:15

      sinemetu Έχεις απόλυτο δίκιο!!! Αποτελούν περιουσία του Δημοσίου που κατακράτησαν οι συνδικαλιστές ως λάφυρα πολέμου με ...έξωθεν εισβολής. Σε μια σοβαρή χώρα θα είχε αμέσως κινηθεί ο Εισαγγελέας. Σε αυτές τις χώρες οι Δημόσιοι συμβολισμοί τυγχάνουν και Δημόσιας αντίδρασης.

  5. ANTILOGOS avatar
    ANTILOGOS 16/07/2014 16:30:27

    Ο γελοίος στη γελοία. Άμα τη ανα λείψει καθηκόντων θα κλάψουν μανούλες. Θα αρχίσει η δραστηριοποίηση των αντιμνημονιακων σκουπιδιών.