12/11/2013 18:38
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Δείτε τον ΓΑΠ να φυτεύει δέντρο μαζί με τη γλάστρα!!!



Συνεχίζοντας την εποχή των ζεϊμπέκικων (και των κουμπάρων για να μην ξεχνιόμαστε) με τους φίλους από την Τουρκία, ο «σωτήρας» της Ελλάδας, Γιώργος Παπανδρέου δήλωσε φίλος της γείτονος. Πήγε μάλιστα και στο πάρκο Γκεζί, το γνωστό για τις σφοδρές συγκρούσεις των προηγούμενων μηνών, όταν ο σουλτάνος Ταγίπ απέδειξε πόσο δημοκράτης είναι.

Ο κ. Παπανδρέου, μάλιστα, φύτεψε κι ένα δέντρο ως «σύμβολο της δύναμης των πολιτών να ορίζουν το μέλλον τους με τη δική τους φωνή» όπως είπε. Μόνο που το διέπραξε πάλι και φύτεψε το δέντρο μαζί ... με την γάστρα

Από την άλλη, γιατί να μην υποθέσουμε ότι ο κ. Παπανδρέου είναι σε μυστική αποστολή και πήγε στην Τουρκία για να την διαλύσει; Έχει το χάρισμα ο άνθρωπος. Να μας το θυμηθείτε. Το κακόμοιρο το δεντράκι δε θα ζήσει ούτε μέρα. Διότι όπως είναι γνωστό, τα «φυτά» δεν φυτεύουν φυτά.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Hawk avatar
    Hawk 12/11/2013 15:35:43

    Ελπίζω να μην πληρώνει ο μπατιρημένος εξ αιτίας του ελληνικός λαός και έξοδα παραστάσεως, διαμονής & δημοσίων σχέσεων του δημοφιλούς(!?) βουλευτού Αχαίας και τέως ατυχήσαντος πρωθυπουργού.

  2. βασίλης avatar
    βασίλης 12/11/2013 17:44:44

    Θεέ μου....Φύτεψε το καημένο το δεντράκι με τη γλάστρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ότι και να πει κάποιος για το ΓΑΠ είναι λίγο.

  3. Σίμος avatar
    Σίμος 12/11/2013 18:22:58

    Ότι και να ειπωθεί γιαυτό το άτομο είναι λίγο....

    Εκτός τόπου και χρόνου μονίμως

  4. Balafara Hunter avatar
    Balafara Hunter 12/11/2013 18:57:55

    Αν το κατουρούσε κιόλας, θα μιλάγαμε για Ολική Καταστροφή.

  5. Βούλα Ελευθεριάδου avatar
    Βούλα Ελευθεριάδου 12/11/2013 19:09:57

    εντάξει εμείς από τα αρχαία χρόνια μιλάμε για δημοκρατία, οι γείτονες όμως ;

  6. elli avatar
    elli 12/11/2013 19:23:18

    Το 2009 πάντως με το "λεφτά υπάρχουν" κατάφερε να συγκεντρώσει ένα αξιόλογο ποσοστό ώστε να κυβερνήσει.
    Άρα τι να πούμε για το IQ όσων τον ψήφισαν ,αφού αυτός με το IQ -100 , που φυτεύει τα φυτά με τις γλάστρες, που πέφτει από τα ποδήλατα, που δεν ξέρει να μιλήσει ούτε σωστά ελληνικά , ούτε σωστά αγγλικά και τόσα άλλα, κατάφερε να κάνει τόσο κόσμο να τον πιστέψει, άρα κάτι δεν πάει καλά με το νοητικό επίπεδο των Ελλήνων.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ elli 12/11/2013 21:47:57

      Δε τον ψήφισαν όσοι νομίζουν οι πολλοί. Η αποχή των ΝΔκρατών τον έβγαλε πρώτο. Δείτε πόσους ψήφους πήρε σε σχέση με το εκλογικό σώμα. Το κακό είναι ότι ο Σαμαράς πήρε λιγότερους από αυτόν πέρυσι χωρίς να υόσχεται παραδείσους. Ούτε το ψέμα μας αρέσει, ούτε την ειλικρίνεια γουστάρουμε. Πότε θα σοβαρευτούμε πια;

      • Βατάτζης avatar
        Βατάτζης @ Γεώργιος Τ. 13/11/2013 11:48:26

        Ακριβώς! Το 2009 πήρε ίδιο αριθμό ψήφων με το 2004. Η διαφορά είναι ότι το 2009 ένα εκατομμύριο δεξιοί πήγαν για μπάνιο και δεν ψήφισαν, όπως τους έλεγαν οι Λιάγκες από την τηλεόραση....

      • Δημήτρης avatar
        Δημήτρης @ Γεώργιος Τ. 16/11/2013 07:45:47

        Δεν υποσχέθηκε παραδείσους αλλά δεν υποσχέθηκε και την κόλαση που ζούμε σήμερα. Για θυμηθείτε τις προεκλογές του δεσμεύσεις...

  7. βασίλης avatar
    βασίλης 12/11/2013 19:41:10

    Στην Αμερική βενζινάς, στον Καναδά οικοδόμος, στη Σουηδία οδοκαθαριστής, στην Τουρκία κηπουρός, στην.......... Ελλάδα πρωθυπουργός.......
    Που τον χάνεις πού τον βρίσκεις όλο έξω να κάνει μαθήματα οικονομικής καταστροφής ή κηπουρικής. Γιατί αγόρι μου δεν έλεγες από την αρχή ότι σου αρέσει η κηπουρική να διώξουμε τον Νικοπολίδη να σε βάλουμε κηπουρό στην Κηφισιά και να μην μας κατέστρεφες;
    Για τη Τουρκία βέβαια δεν ξέρω αν πρέπει να στεναχωρεθούμε.....

  8. H.S avatar
    H.S 12/11/2013 20:07:37

    χα χα Λαλησε ο ΓΑΠ

  9. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 12/11/2013 20:18:02

    Είναι όπως όταν είχε φυτέψει στο μανουάλι την πασχαλιάτικη λαμπάδα που έπρεπε να κρατάει για την Ανάσταση, μαζί με το κυπελάκι.....
    Γι' αυτό οι υποψήφιοι μπαμπάδες δεν πρέπει να κάνουν σεξ όταν έχουν καταναλώσει πολλά ουϊσκάκια....Κίνδυνος - θάνατος! Σκεφτείτε τι παιδιά θα βγάλετε.....

  10. Vee avatar
    Vee 12/11/2013 20:21:06

    Ρε σεις είσαστε πολύ πικρόχολοι... Ο άνθρωπος το φύτεψε με τη γλάστρα για να το μεταφυτέψει!

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Vee 12/11/2013 21:40:25

      Καλό!!!

  11. roadrunner avatar
    roadrunner 12/11/2013 20:56:42

    Πολιτικός απολογισμός και αυτοκριτική του ΓΑΠ είναι το κρυφό μήνυμα, πίσω από το βίντεο: η περιθρύλητη πράσινη ανάπτυξη του ΓΑΠ δεν φάνηκε ποτέ, επειδή....
    ατυχώς, ο ex-PM μονίμως, παράχωνε τα νιόφυτα μαζί με τη γλάστρα ....

  12. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 12/11/2013 21:27:18

    Έχετε ξεχάσει το άλλο, που ένα Πάσχα τοποθέτησε μια λαμπάδα σε ένα μανουάλι, μαζί με το κουπάκι της!!!!!
    Αλλά μήπως θυμάστε και την γκάφα, που προσπάθησε να ξεμπλοκάρει την καδένα ταχυτήτων στο εν κινήσει ποδήλατό του, με γυμνά δάχτυλα!!

  13. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 12/11/2013 21:45:37

    Ὅλοι τόν ὑποτιμήσαμε,ἀλλά ἐκεῖνος εἶχε τό σκοπό του: εἴδατε κανέναν ἀπό τούς τούρκους νά τού διορθώσει ἔστω μέ ἕνα νεύμα τή λάθος κίνηση;
    Τούς ξεμπρόστιασε ὅλους μέ ἕνα πολύ ἔξυπνο καί ἀπλό κόλπο,γιά νά δείξει στούς Εὐρωπαίους ὅτι οἱ τούρκοι δέν εἶναι ἀκόμη ἔτοιμοι γιά νά ἐνταχθοῦν στήν εὐρωπαϊκή οἰκογένεια...

  14. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 12/11/2013 21:56:14

    Καποτε στο Anfield (οταν ειχαμε κανει το Cup treble) τραγουδαγαμε : ''There is only one Michael Owen'' (τελικα ακυρο, αφου μεχρι και στη σιχαμενη Man Unted επαιξε).
    Τωρα στο Ελλαδα τραγουδαμε : ''There is only one G.A.P''...

  15. Δήμητρα avatar
    Δήμητρα 12/11/2013 22:28:39

    ....Πω,πω.... πόσο κακούληδες είστε...μωρέ! Σας πέρασε, καθόλου, απ'το μυαλό ότι μπορεί να ήταν ζαλισμένος....κι εννοώ..... απ'τα ταξίδια αναψυχής ... ή τις διαλέξεις.... κι όχι, όχι δεν πήραν τα μυαλά του αέρα!! ή μήπως πήραν..... Μπα!
    Μάλλον, τελικά, είστε κακούληδες....Shame on you!

  16. Κωνσταντίνος Σπ avatar
    Κωνσταντίνος Σπ 12/11/2013 22:33:19

    στο 1:59 το δεντράκι δείχνει να γέρνει. Πάλι, τα κατάφερε ο ΓΑΠ, όπου βάλει το χέρι του φέρνει την καταστροφή...

  17. Άφωνος... avatar
    Άφωνος... 12/11/2013 23:04:41

    Υπάρχουν γλάστρες που διασπώνται, μετά το φύτεμα.

    Στις... προηγμένες χώρες!

  18. Μαθηματικός avatar
    Μαθηματικός 13/11/2013 01:22:35

    Το "φουμάρισε" πριν το φυτέψει, δεν εξηγείται αλλιώς ...

  19. Δημήτριος ο Μυροβλύτης avatar
    Δημήτριος ο Μυροβλύτης 13/11/2013 10:05:05

    Κάποιοι πάντως τον άφησαν να κυκλοφορεί ελεύθερος και του δίνουν και συνεχείς άδειες για να μας δείχνουν το σημαντικό ρόλο που παίζουν οι Έλληνες βουλευτές.

  20. Κομπάρσος avatar
    Κομπάρσος 13/11/2013 12:20:36

    Βιαστήκατε όλοι να σχολιάσετε αρνητικά!
    Το γλαστράκι με το δέντρο διαθέτει τελευταίας γενιάς ενσωματωμένο ηλεκτρονικό σύστημα ποτίσματος τύπου diavgeia-opengov, άσχετοι έ άσχετοι!

  21. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 13/11/2013 12:32:28

    Δέ θά δουλέψει,γιατί ἐκεῖ πού τό 'βαλε ἔγινε ypogeia-opengov...

  22. Ρηνα avatar
    Ρηνα 14/11/2013 07:59:28

    Ηθελε και πρασινη αναπτυξη τρομαρα του.....

  23. Κομπάρσος avatar
    Κομπάρσος 14/11/2013 10:59:18

    (συνέχεια προηγούμενου....)
    Έπεσα κι εγώ στην παγίδα και σχολίασα αρνητικά....
    Τελικά το γλαστράκι είναι ΒΙΟΔΙΑΣΠΩΜΕΝΟ!

  24. Νίκος avatar
    Νίκος 15/11/2013 00:37:07

    καλά δεν ξέρατε δεν ρωτουσατε πριν γράψετε το δηλητηριώδες σχόλιό σας;
    η γλάστρα είναι ΒΙΟΔΙΑΣΠΩΜΕΝΗ κύριοι παντογνώστες...

  25. Zame avatar
    Zame 16/11/2013 10:05:28

    .. η 'αλλιως φυτευτη ' αναπτυξη

  26. koukiss avatar
    koukiss 16/11/2013 18:35:41

    Δύσμοιρε Ελληνικέ Λαέ με τους τ(ρ)αγους σου!!..

  27. Θεόδωρος avatar
    Θεόδωρος 16/11/2013 23:03:09

    Αυτό πια περί βιοδιασπώμενης γλάστρας δεν ισχύει για δύο λόγους.Η βιοδιάσπαση επιτυγχάνεται στην επαφή με τον αέρα.Αντίθετα στο έδαφος καθυστερεί σημαντικά και το φυτό δεν θα αναπτυσσόταν. Απ'την άλλη φανταστείτε τι θα γινόταν στο φυτώριο, όταν θα άρχιζαν οι γλάστρες η μία μετά την άλλη να διαλύονται.

  28. Zame avatar
    Zame 18/11/2013 14:17:13

    φυτευση που αφορα "αναπτυξη" συγκεκριμενου & περιορισμενου..
    χρονου & χωρου..
    προεπιλεγμενου στοχου..