#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/04/2010 21:24
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιώργο κάνε εκλογές να φύγουν οι παλιοδεξιοί να ησυχάσουμε



Επιμένει ακόμα ο Γιώργος ότι η ΝΔ μας οδηγεί στο ΔΝΤ. Κάνε μια πρόταση μομφής πρωθυπουργέ μου, να πέσουν οι παλιοδεξιοί και να πάμε σε εκλογές.

Στενοχωρημένο τον είδα πάντως τον πρωθυπουργό. Ή του μαρτύρησαν τι συμβαίνει ή πήρε χαμπάρι τι τον περιμένει.

Όχι ότι έχει πλήρη γνώση αλλά βλέπει πολύ χαρούμενο τον Βενιζέλο και ως εκ τούτου δικαίως ανησυχεί.

Μετά τους εμπειρογνώμονες του ΔΝΤ έρχεται στην Ελλάδα και ο Ερντογάν. Τέλος δεν έχουν τα βάσανα αυτού του τόπου.

Φροντίστε πάντως εκείνη τη μέρα να έχετε δεμένο τον Άδωνις. Μη θυμηθεί ότι είναι μακρινός μπατζανάκης του Διγενή Ακρίτα και έχουμε άλλα.

Όχι μην το γελάτε. Αν τον προσέξετε φυσιογνωμικά, έχει το βλέμμα του Μέγα Αλέξανδρου, το προφίλ του Βουκεφάλα, την σπιρτάδα του Αχιλλέα, την αποφασιστικότητα του Λεωνίδα και τη μαχητικότητα του Τζάκι Τσαν.

Όπου το Τσαν στα Κινεζικά είναι όπως το Γεώργιος στα Ελληνικά άρα πολύ κοντά στο Γεωργιάδης.

Στρος Καν: «Πολύ σοβαρή η κατάσταση της Ελλάδας»

Ντους προλαβαίνουμε να κάνουμε γιατρέ μου, η μα στηθούμε όπως είμαστε;

 ΣΣ. Για να μην διαμαρτύρονται οι σεμνότυφοι/ες του site οι φωτογραφίες δεν είναι σεξουαλικού περιεχομένου. Παρατίθενται για προπόνηση. Τώρα, αν θα προπονηθούμε εμείς ή η κυβέρνηση δεν ξέρω να σας πω ακόμα

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 23/04/2010 21:44:50

    αχ κύριοι του Πασόκ, αξιολύπητη η εμφάνισή σας στην Βουλή... Αχ κε Λοβέρδο, ποιός σας πιστεύει πιά Αχ κε αναπληρωτή Υπεξ, μας εκπροσωπείτε στην Τουρκία;

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ archaeopteryx 23/04/2010 22:15:21

      Οταν ο Χ'μικολαου ρωτησε το Λοβερδο για την περικοπη 14ου ο Λοβε ειπε... μα θα χασουμε 2δις ευρα !! απο εισφορες! Τους το απεκλεισα! οκ..

      Ο Χ'νικος δεν τον ρωτησε.. κ Υπουργε μου καλα κανατε, αλλα με τις απολυσεις 180.000 και περικοπες μισθων συνταξεων απο Δημοσιο ποσα θα χασουμε απο εισφορες ??? χαχαχα ουτε ο Καραγκουνης δεν κανει τετοιες τουμπες.

      ΠΠ

      • Tassos avatar
        Tassos @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 24/04/2010 07:01:59

        Ωραίος!

      • xaroylhs avatar
        xaroylhs @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 24/04/2010 09:13:15

        Ο Χατζηνικολάου είδε μεγάλη διάσταση απόψεων στην ..ΝΔ , όσον αφορά τα της Μεγίστης( Κστελόριζο).και ποιοί ήταν αγαπητοί μου και πόσοι οι διαφωνούντες; ..ο Σκυλακάκης!!!
        καλά δεν ντρέπεται ο αδέκαστος πολυβραβεβμένος!!

      • maestros avatar
        maestros @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 24/04/2010 14:04:56

        Νέα δημοσκόπηση ξεκινάει από σήμερα το ΒΗΜΑ ΑΛΙΑΡΤΟΥ.

        Τι πιστεύουν αλήθεια οι έλληνες, οι άνθρωποι της διπλανής πόρτας, για την κατάσταση στην οποία έχει εισέλθει η χώρα μας; Μια απάντηση που όλοι μας, θα θέλαμε να γνωρίζουμε.

        Απαντήστε στο ερώτημα:
        Τι πιστεύετε ότι θα συμβεί με την είσοδο του ΔΝΤ στη χώρα μας;

        Μπορείτε να επιλέξετε περισσότερες από μία απαντήσεις , στο σχετικό πλαίσιο της διπλανής στήλης

        Η γνώμη του λαού μετράει. Η ψήφος σας μετράει !!!

        http://aliartos-city.blogspot.com/2010/04/blog-post_2508.html

  2. καθρέφτης avatar
    καθρέφτης 23/04/2010 21:49:32

    Σε ποια χώρα υπουργεύουν, δεν καταλαβαίνω.

    • Αγανάκτηση avatar
      Αγανάκτηση @ καθρέφτης 24/04/2010 01:58:47

      Γιατί καταλαβαίνουν αυτοί;

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 23/04/2010 21:54:16

    Αχχ ρε Ακη τι αρχοντας π εισαι !!!...

    Αχ ρε Μιμη πρωτη διδαξασα..

    Αχ ρε Τσουκρατε τσαμπα η σακουλα..

    Αχ ρε αδ(ε)ολφε Σημιτη εσυ εισαι ο Κινεζος τελικα..

    Αχ ρε ΔΟΛ π εχεις και το 15 % της Vodafone ( αποκλειστικο! ) και κρυφακουγες τον Μπαιρακταρη..

    Αχ ρε Μπομπολα πτωχε τω πνευματι.. μακαριος εσε..

    ΠΠ

  4. spm avatar
    spm 23/04/2010 21:55:16

    Ενα έχω να πω εγώ: ΤΣΑΜΠΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟΝ ΠΟΥ ΕΚΑΜΝΑΜΕΝ!!!

    • zonitis avatar
      zonitis @ spm 23/04/2010 23:52:57

      Ε οχι και τσαμπα...αρωματησου, στησου, περιμενε και ερχοντε...αμαν αμαν, ηρθααααανννν

  5. Maya avatar
    Maya 23/04/2010 21:56:35

    Θέλω να τους δω να υποφέρουν... Θέλω να τους δω να πληρώνουν... Σε ηθικό επίπεδο.
    Θέλω να τους δω να φεύγουν. Σε πρακτικό...

  6. Φτωχοέλληνας avatar
    Φτωχοέλληνας 23/04/2010 22:21:12

    Δεν διαμαρτύρομαι αλλά θα μείνουν εκεί όλη τη νύχτα;

  7. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 23/04/2010 22:24:02

    http://www.youtube.com/watch?v=iNk1Uxm-cDI&feature=player_embedded


    χαχαχαααααααααααααααα

  8. Greenhorses avatar
    Greenhorses 23/04/2010 22:31:28

    Εκλογές τώρα να παίσει η δεξιά μονο ο σοσιαλισμός δίνει διεξόδους.

    Σοσιαλισμός ή φασολάδα;

    Και αλλάζουμε και βουλιάζουμε.

    • MΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
      MΑΝΩΛΗΣ Μ @ Greenhorses 23/04/2010 23:06:28

      και κλαν...με

      • MΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
        MΑΝΩΛΗΣ Μ @ MΑΝΩΛΗΣ Μ 23/04/2010 23:09:25

        και κλαίμε το βράδυ στο σπίτι όπως ο Γιώργος.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Greenhorses 23/04/2010 23:12:34

      Ο σοσιαλισμός δίνει διεξόδους? χο! χο! Μόνο προς το ΔΝΤ.

  9. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 23/04/2010 22:47:43

    Στις φωτό απεικονίζεται η Ελλάδα έτοιμη να δεχθεί το "πακέτο στήριξης" του ΔΝΤ.

    • Αγανάκτηση avatar
      Αγανάκτηση @ Strange Attractor 24/04/2010 01:59:56

      Τόσο ωραίοι είμαστε;

  10. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 23/04/2010 22:50:51

    BLACK SABBATH

    "Electric Funeral"

    Reflex in the sky warn you you're gonna die
    Storm coming, you'd better hide from the atomic tide
    Flashes in the sky turns houses into sties
    Turns people into clay, radiation minds decay

    Robot minds of robot slaves lead them to atomic rage
    plastic flowers, melting sun, fading moon falls upon
    dying world of radiation, victims of mad frustration
    Burning globe of oxy'n fire, like electric funeral pyre

    Buildings crashing down to a cracking ground
    Rivers turn to wood, ice melting to flood
    Earth lies in death bed, clouds cry water dead
    Tearing life away, here's the burning pay

    Electric Funeral
    Electric Funeral
    Electric Funeral
    Electric Funeral

    And so in the sky shines the electric eye
    supernatural king takes earth under his wing
    Heaven's golden chorus sings, Hell's angels flap their wings
    Evil souls fall to Hell, ever trapped in burning cells!


    ....ΠΠ

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 23/04/2010 23:12:08

      Να τι θα μας τραγουδήσει το ΔΝΤ οσονούπω:

      I'm a rolling thunder, a pouring rain
      I'm coming on like a hurricane
      My lightning's flashing across the sky
      You're only young but you're gonna die

      I won't take no prisoners, won't spare no lives
      Nobody's putting up a fight
      I got my bell, I'm gonna take you to hell
      I'm gonna get you, Satan get you

      Hell's Bells
      Yeah, Hell's Bells ...(θα ακούγονται παντού)

      Ac/Dc

  11. thouthou avatar
    thouthou 23/04/2010 23:04:38

    Μακάρι να ήταν έτσι η Ελλάδα... Δυστυχώς η Ελλάδα είναι μια Τζούλια, πανέμορφη σε δυνατότητες, αλλά ξεπεσμένη αρπάχτρα, αξιακά μουδιασμένη, που δέχεται τις αλλοδαπές "περιποιήσεις" για να κάνει μια αρπαχτή, και εγκλωβισμένη στον μικρόκοσμό της νομίζοντας ότι κοροϊδεύει τους πάντες, γίνεται μια σταρ-πόρνη, και το χαίρεται.....

    • zonitis avatar
      zonitis @ thouthou 23/04/2010 23:55:15

      Τα ειπες ολα...σωστος!!!!

  12. Μαρία avatar
    Μαρία 24/04/2010 00:02:47

    Τι είναι τούτο πάλι;;;; Παραχωρήσαμε τις αποστολές έρευνες διάσωσης απ' τον 25ο Μεσημβρινό και ανατολικά στην Τουρκία και δεν το πήραμε χαμπάρι;;;; 7 μήνες στην εξουσία δεν έχει αφήσει τίποτα όρθιο!!! Φτάνει πια!!!

    http://agrupnoipolites.wordpress.com/

    • GrennHorses avatar
      GrennHorses @ Μαρία 24/04/2010 07:05:35

      Πήρε φόρα ο τζέφρευ και τι άλλο έχουμε να δούμε να λες.

      Όσο ποιο γρήγορα παίσει τόσο καλύτερα για την Ελλάδα.

      • Μαρία avatar
        Μαρία @ GrennHorses 24/04/2010 12:11:16

        Απ' το στόμα σου και στου Θεού τ' αυτί!

  13. Maya avatar
    Maya 24/04/2010 09:37:14

    Καλά εντάξει... Όχι ότι θα μπορούσε να περιμένει κανείς κάτι διαφορετικό... Αλλά σήμερα "ΤΑ ΝΕΑ" είναι τρισάθλια.
    Τι "η κυβέρνηση έδειξε το υπεύθυνο και σοβαρό της πρόσωπο λαμβάνοντας μια απόφαση που απαιτεί πολιτικό θάρρος και σύνεση", τι "να σκύψει κι άλλο ο λαός το κεφάλι και να αναλάβει τις δικές του ευθύνες", "να κάνει κι άλλες θυσίες ο κόσμος" ... "το ΔΝΤ" είναι μονόδρομος, τι "να πούμε ευχαριστώ"...
    Άσε που μας "υπενθυμίζει" πως ο "Σημίτης ήταν άγιος άνθρωπος, καθώς αν έχουμε δει κανά καλό, το χρωστάμε σε εκείνον" !

    Κι ο τίτλος; "Μπορούμε!"

    Ξεφτίλες!
    Πραγματικά, να τρως κουκιά και να τα ΦΤΥΝΕΙΣ.

  14. PELIAS avatar
    PELIAS 24/04/2010 11:20:16

    Πάμε κύριοι ένα στοίχημα που θα γίνει επίκαιρο εντός των επομένων ημερών;

    Θα παραμείνει η Ελλάδα με το σημερινό της νόμισμα ή θα επιστρέψει στην δραχμούλα της;

    Θα ληφθούν υπ'όψιν ΜΟΝΟ ... σοβαρές απόψεις.

    ΠΕΛΙΑΣ

    • Μαρία avatar
      Μαρία @ PELIAS 24/04/2010 12:13:58

      Μακάρι να επιστρέψει στη δραχμούλα της! Είναι η μόνη διέξοδος που έχει για να ανακτήσει τη χαμένη ανταγωνιστικότητα της!