#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/03/2010 17:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Για εθελοντής κυανόκρανος ετοιμάζεται ο Πετσάλνικος

 

Σε λάθος χώρα γεννήθηκες ρε Τζούλια. Εδώ ή σε κράζουν ή σε παίρνουν μάτι, ενώ στην Ιταλία θα σε είχε κάνει βουλευτή ο Σίλβιο.

Τα μέτρα θα είναι μόνιμα είπε ο Παπακωνσταντίνου. Δεν μπορούμε όμως να πούμε το ίδιο και για την κυβέρνηση. Έτσι Γιώργο;

Καταγγέλλω όλα τα κανάλια. Δεν φθάνουν τα μέτρα που πανικοβάλλουν τον κόσμο βάζουν και τον Μητσοτάκη να κάνει δηλώσεις.

Αυτό είναι πιο ανάλγητο απ’ το να σου δείξουν σε επανάληψη τις δηλώσεις Πεταλωτή.

Ρε συ Γιώργο πενήντα φορές είπες ευχαριστώ στη Μέρκελ και δεν μας έδωσε τίποτα. Αν μας έδινε δηλαδή τι θα της έκανες; Ποδόλουτρο με τα χεράκια σου;

Το βλέπω εγώ το σκηνικό. Στην επόμενη εκπομπή του ο Αυτιάς θα μοιράζει τσίγκινα σώβρακα

Ο οποίος εξέφρασε την απορία πως είναι δυνατόν να θεωρείτε πολυτέλεια ένα παπούτσι από δέρμα κροκοδείλου

Με όλα αυτά που συμβαίνουν με το ΠΑΣΟΚ εντός Βουλής βλέπω τον Πετσάλνικο να δηλώνει εθελοντής κυανόκρανος.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 06/03/2010 17:24:07

    Αν μας έδεινε και κάτι όχι 50 ευχαριστώ μέχρι και ερωτική εξομολόγηση θα της έκανε :P :P :P

    • Roulis avatar
      Roulis @ «Κασσάνδρα» 06/03/2010 17:36:11

      Μπα,δεν νομιζω να εκανε καμια ερωτικη εξομολογηση.Αυτα τα εκανε μονο ο πατερας του...

  2. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 06/03/2010 17:50:43

    Μόνο σιάτσου που δεν της έκανε της Αγγέλως .Aμ το άλλο;;;Η ακατάσχετη αρλουμπολογία γιά την πράσινη ανάπτυξη;;;Εδώ ο κόσμος χάνεται και το λιλί χτενίζεται.Ελάτε στη θέση του Γερμανού,Γάλλου,Ιταλού,Πολωνού και Πορτογάλου νοήμονος πολίτη,να ακούει τον Πρωθυπουργό της 'επίμαχης' χώρας,να μιλάει ακατασχέτως γιά ανεμόμυλους και κλιματικές αλλαγές.Καλά να γελάμε εμείς,μα να γελάει και σύμπασα η Ευρώπη;;;;Ελεος πιά.Μαζέψτε τον.

  3. ΝΑΥΤΗΣ avatar
    ΝΑΥΤΗΣ 06/03/2010 17:55:54

    Φοβάμαι ότι κάτι πολύ ΑΡΝΗΤΙΚΟ μας κρύβουν όλοι οι αρχηγοί...
    Μισόλογα από παντού,τρομοκρατία, κραυγαλέα ψέματα. Μακάρι να βγώ ψεύτης αλλά κάτι τρέχει...

    • δυσάρεστος avatar
      δυσάρεστος @ ΝΑΥΤΗΣ 06/03/2010 18:25:16

      Όντως κάτι ΠΟΛΥ ΑΡΝΗΤΙΚΟ: Καταναλώνουμε τα τριπλάσια από ότι παράγουμε, χαραμίζουμε δυναμικό σε δημόσιες αργομισθίες, δανειζόμαστε κάθε χρόνο όσα εισπράττουμε και από φόρους μόνο και μόνο για να λειτουργήσει το κράτος. Κι αυτά μόνο όσον αφορά τα δημοσιονομικά. Τρομοκρατήθηκες αρκετά, ή να πόύμε και για την παραγωγικότητα του ιδιωτικού τομέα; Μήπως να πούμε και για το γεγονός ότι δεν αντέχουμε να δούμε την τραγική πραγματικότητα που βρίσκεται μπροστά μας και αυτοκοροιδευόμαστε επινοώντας δράκους λες και τα οικονομικά προβλήματα που προκαλέσαμε στους εαυτούς μας δεν είναι αρκετά για να μας αφανίσουν; (Μερικές φορές τα κράτη δεν πέφτουν με bang, αλλά με whimper)

    • εναςάσχετος avatar
      εναςάσχετος @ ΝΑΥΤΗΣ 06/03/2010 19:17:09

      "Everybody Knows"

      Everybody knows that the dice are loaded
      Everybody rolls with their fingers crossed
      Everybody knows that the war is over
      Everybody knows the good guys lost
      Everybody knows the fight was fixed
      The poor stay poor, the rich get rich
      That's how it goes
      Everybody knows
      Everybody knows that the boat is leaking
      Everybody knows that the captain lied
      Everybody got this broken feeling
      Like their father or their dog just died

      Everybody talking to their pockets
      Everybody wants a box of chocolates
      And a long stem rose
      Everybody knows

      Everybody knows that you love me baby
      Everybody knows that you really do
      Everybody knows that you've been faithful
      Ah give or take a night or two
      Everybody knows you've been discreet
      But there were so many people you just had to meet
      Without your clothes
      And everybody knows

      Everybody knows, everybody knows
      That's how it goes
      Everybody knows

      Everybody knows, everybody knows
      That's how it goes
      Everybody knows

      And everybody knows that it's now or never
      Everybody knows that it's me or you
      And everybody knows that you live forever
      Ah when you've done a line or two
      Everybody knows the deal is rotten
      Old Black Joe's still pickin' cotton
      For your ribbons and bows
      And everybody knows

      And everybody knows that the Plague is coming
      Everybody knows that it's moving fast
      Everybody knows that the naked man and woman
      Are just a shining artifact of the past
      Everybody knows the scene is dead
      But there's gonna be a meter on your bed
      That will disclose
      What everybody knows

      And everybody knows that you're in trouble
      Everybody knows what you've been through
      From the bloody cross on top of Calvary
      To the beach of Malibu
      Everybody knows it's coming apart
      Take one last look at this Sacred Heart
      Before it blows
      And everybody knows

      Everybody knows, everybody knows
      That's how it goes
      Everybody knows

      Oh everybody knows, everybody knows
      That's how it goes
      Everybody knows

      Everybody knows

      LEONARD KOHEN

    • Baroso avatar
      Baroso @ ΝΑΥΤΗΣ 06/03/2010 20:56:17

      Πέστα "δις"άρεστε!!

      [quote]
      "Για όσους δε γνωρίζουν τον όρο "Γνωστική-ή Γνωσιακή Παραφωνία" (=Γ.Π) ... Είναι μια αγχώδης κατάσταση. Έχω δει ανθρώπους μέσα σε τέτοια κατάσταση... Η Γ.Π. προκύπτει όταν το σύστημα πεποιθήσεών τους και η εμπειρία τους ή αυτό που ακούνε (οι πληροφορίες που προσλαμβάνουν), αντικρούονται. Η Γ.Π. είναι πολύ καλό πράγμα, γιατί όταν μπαίνει κανείς σ'αυτή την αγχώδη κατάσταση, βλέπει τις πληροφορίες-την εμπειρία, συνειδητοποιεί ότι το σύστημα πεποιθήσεών του είναι ελλειπές και προχωράει παραπέρα. Όμως, για τους περισσότερους, το σύστημα πεποιθήσεων είναι ακλόνητο, κάτι που δεν πρέπει να αγγίζουμε. Οπότε, προσπαθούν να βρουν τρόπους να εξηγήσουν την εμπειρία/ή τη νέα πληροφορία με τρόπο που το σύστημα πεποιθήσεων θα παραμείνει αλώβητο. Μέσα από τη Γ.Π. προκύπτουν αυτές οι απίστευτες νοητικές αντιφάσεις. Για παράδειγμα: "Πάμε στον πόλεμο για να πολεμήσουμε για την ειρήνη". Κλασική Γ.Π."
      /[quote]

  4. Κρης avatar
    Κρης 06/03/2010 20:02:35

    Everybody knows
    http://www.youtube.com/watch?v=h27HRNm_r4U
    απο τις καλυτερες εικονογραφησεις βιντεοκλιπ
    που εχουν υπαρξει ποτε . αξιζει 5,30 λεπτα απο τον χρονο σας

  5. Dimi avatar
    Dimi 06/03/2010 20:21:44

    H Μιμή με 2ωρη εκπομπή στον Δημοτικό Σταθμό Αθήνα 9.84? http://bit.ly/aj3MVf

    Εισπράττει ήδη αποζημίωση από το Δημόσιο ως χήρα Πρωθυπουργού Συν τα μετρητά Συν οι μεζονέττες της Εκάλης. Θα εισπράττει επιπλέον και μισθό από τον Δήμο Αθηναίων γιά να λέει Τί επί 2 ώρες καθημερινά? Και ποιός θα ανεχθεί την ηχορύπανσή της? Απαιτούμε να μάθουμε, εφόσον οι Αθηναίοι Δημότες πληρώνουμε, πόσες χιλίαδες ευρώ θα μάς κοστίσουν οι αερολογίες της αναξιοπαθούσας Μιμής?

    Μήπως ο Νικήτας έπαθε παράκρουση και χρειάζεται να φύγει από τον Δήμο Αθηναίων γιά εντατική θεραπεία?

    Στη νέα εκπομπη BLOG του SBCTV σήμερα (δεν πρόλαβα να σημειώσω το σχετικό Blogpost Url) ανέφεραν την εξωφρενική δήλωση της Μιμής: "Είμαι πνιγμένη στα χρέη. Κατεβαίνω στη πολιτική"!! Δηλαδή, παλιά της τέχνη κόσκινο!
    ΟΧΙ! Μαντάμ. Αυτή τη φορά δεν θα μπορέσουμε. Γιατί στη σημερινή Ελλάδα της βαθειάς κρίσης και αποδόμησης από το PASHOCK, αυξάνονται σταθερά οι αδειούχοι σκοποβολής και κατοχής κυνηγετικής καραμπίνας.

  6. Κρης avatar
    Κρης 06/03/2010 20:51:35

    Δήμητρα Λιάνη Παπανδρέου: ''Με χτύπησε η οικονομική κρίση''
    Η οικονομική κρίση χτύπησε και τη Δήμητρα Λιάνη Παπανδρέου.
    Σε συνέντευξή της στην εφημερίδα Real News, δήλωσε ότι τα χρέη της είναι δυσβάσταχτα και γι’ αυτό αποφάσισε να πουλήσει και τις τρεις βίλες που πήρε ως αντιπαροχή.
    «Πριν από 15 μέρες μου παρέδωσαν και τα τρία σπίτια. ''Ο στόχος μου ήταν να ζω στο ένα, να νοικιάζω ένα για βοήθημα στα έσοδά μου και να πουλήσω
    το τρίτο, ώστε να εξοφλήσω τα χρέη μου σε εφορία, τράπεζες και σε δικαστικά βάρη.

    Με βάση τη σημερινή δύσκολη εποχή, που δεν ευνοεί νοικοκυρέματα και φυσικά επηρεάζει και τη δική μου οικονομική κατάσταση, ναι,

    πήρα την απόφαση να πουλήσω και τα τρία σπίτι'', δήλωσε η Δήμητρα στην εφημερίδα.Αποκαλύπτει μάλιστα στη συνέντευξή της ότι

    θα μεταφέρει στο κέντρο της Αθήνας το πολιτικό της γραφείο, ώστε να βρίσκεται πιο κοντά στον ελληνικό λαό!!!

    «Δεν μπορεί η Ελλάδα να στενάζει κι εγώ να βρίσκομαι αλλού, στα βόρεια προάστια. Όφειλω να είμαι μέσα στο πρόβλημα, κοντά στο λαό, μαζί με το λαό, έννοιες που ακούγονται σαν συναισθήματα και τις έχουμε ευτελίσει, αλλά που είναι πιο επίκαιρες από ποτέ», λέει η κα. Παπανδρέου.

    Όλα αυτά άραγε σημαίνουν ότι πολιτεύεται; Η ίδια το αποκλείει κατηγορηματικά.

    «Όχι, βέβαια. Αν πολιτεύομαι σημαίνει ότι έχω πολιτική άποψη και την εκφράζω, ναι πολιτεύομαι».

    http://epikairotita24.blogspot.com/2010/02/blog-post_4810.html

  7. F avatar
    F 06/03/2010 21:28:38

    Μήπως ξεχάσαμε τὴν Θεοδώρα τοῦ Βυζαντίου, ποὺ ἔφτασε νὰ γίνει αὐτοκράτειρα;