#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/06/2010 07:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Γιατρέ μου, βλέπω ελιές Καλαμών και σκίζω τις κουρτίνες, τι να κάνω»;



Επειδή σήμερα έχουμε απεργία διαβάστε με ως τη μέση για να έχετε να διαβάσετε και αύριο

Τελικά τι γίνεται μ’ αυτό το e-mail; Αφορά πρώην υπουργό ή μαραγκό; Εκτός κι αν έχουμε κάποιο ευτυχή συνδυασμό και δούμε πρώην μέλος υπουργικού συμβουλίου με μολύβι στ’ αυτί

Ερώτηση: Μήπως ο «ντουλάπας» έχει καμιά σχέση με γιατρούς; Για ψάξτε το

Δουλειές με φούντες έχει ο Καρατζαφέρης γράφει ο αμίμητος «ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ»:

Πρώτον, πρέπει να ανανεώσει το μαλλί.

Δεύτερον, να σώσει την Αγία Οικογένεια από τη Ζήμενς.

Τρίτον και πιο σοβαρό να σώσει την κ. Τζαβέλλα του και τον ίδιο του το κόμμα.

Αν διαφωνείτε ρωτήσει στο ΛΑΟΣ να σας πουν πως αντέδρασαν οι τοπικές οργανώσεις όταν ο Μπουμπούκος τους είπε να στηρίξουν την πολιτική του κόμματος για το ΔΝΤ

Γιώργο (1) και Γιώργο (2): Ο,τι και να κάνετε έχετε χάσει

Αδικημένος από τους συντρόφους του στο ΠΑΣΟΚ νιώθει ο Μαντέλης.

Τον ζηλεύουν που ο άνθρωπος είναι άρχοντας και υπεράνω. Του βάλανε 250.000 μάρκα στο λογαριασμό και δεν έψαξε καν να βρει ποιος και γιατί.

Εξ ου και ο διάσημος αοιδός ΛΕ.ΠΑ. άδει το άκρως ερωτικό: «Μια χορηγία ακόμη, λοιπόν, σ’ ένα λογαριασμό κρυφόν…».



Πάντως Τάσο, αν και σε καταλαβαίνω, ψάξε το λίγο το θέμα. Μην έκανε κανένας λάθος, σε μπλέξει και σου χαλάσει τζάμπα το όνομα.

Να ξέρεις ότι εγώ υποπτεύομαι εκείνη την ποντικομαμή τον Τσουκάτο. Αυτός είχε κάτι μάρκα και τα έκανε βόλτες.

Έχω δεχθεί σεξουαλική παρενόχληση, δηλώνει η Βανδή

Κι εγώ δέσποινά μου από δυο τρίποντες θεογκόμενες, αλλά δεν βγαίνω στα κανάλια να το πω

Έγραψε πάλι ο Φαήλος:

«Γιατρέ μου, βλέπω ελιές Καλαμών και σκίζω τις κουρτίνες, τι να κάνω»;

«Ηλεκτροσόκ μαντάμ»

Με συσκευή Ζήμενς; Χα χα χααααααα

Μ’ αρέσει πάντως αυτή η ιδέα για ένα κόμμα που θα το αποτελούν άφθαρτοι. Αρκεί να μην κάνουν τα μέλη χειραψία με τους ιδρυτές

ΣΧΟΛΙΑ

  1. γαλάζιος avatar
    γαλάζιος 03/06/2010 07:59:57

    Αγαπητο antinews,
    σκοπιανοι χακερς εχουν επιτεθεί και έχουν καταλάβει ιστοσελίδα γυναικείου περιοδικού με χάρτες της "μεγάλης Μακεδονίας" στην πρώτη σελίδα και λινκ που παραπέμπουν σε ιστοσελίδα παραποίησης της ιστορίας. Πρόκειται για το www.lucky.gr
    Μας χτυπούν από παντού. Μάθαν ότι γ... και πλάκωσαν και οι γυφτοι.
    Ξυπνήστε Έλληνες....

    • Σαος avatar
      Σαος @ γαλάζιος 03/06/2010 08:53:23

      Όσα site (της πλάκας) και να χακεύουν, όσους χάρτες με "μεγάλες" Μonkey-δονίες και αν αναρτούν, θα ξυπνήσουν μια μέρα με ένα αλβανικό AK-47 στο κεφάλι τους...Η Ελλάδα ποτέ δεν είχε εχθρικές βλέψεις σε ένα κράτος που διοικείται από παράφρονες, αλλά οι επικίνδυνοι παράφρονες πάντα οδηγούνται σε λοβοτομή.

    • unknown avatar
      unknown @ γαλάζιος 03/06/2010 08:59:26

      Με τα μυαλά που κουβαλάει ο Γιωργάκης και κάτι αλλοι που αν τους ρωτήσεις ούτε τα σύνορά μας δεν ξέρουν, σε λίγο τα ίδια θα βλέπουμε και στο open gov

    • Dimi avatar
      Dimi @ γαλάζιος 03/06/2010 18:27:46

      @ γαλάζιος

      Είναι γνωστή η μαύρη προπαγάνδα των Σκοπίων. Γι’αυτό, Monkey-Donia!
      είναι το μόνο όνομα που τους ανήκει, ως παραχαράκτες τις ιστορίας.

      Στις 18/5/200,9 200 Ελληνες Λόγιοι της Κλασσικής Ιστορίας, έστειλαν
      επιστολή/ντοκουμέντο στον Πρόεδρο των ΗΠΑ Barack Οbama,
      σε Αξιωματούχους του Λευκού Οίκου και σε Προσωπικότητες του
      Πολιτικού Κόσμου.

      Μέχρι σήμερα, την επιστολή έχουν συνυπογράψει 342 Επιιστήμονες.

      Με την επιστολή τους, οι Λόγιοι ζητούν από τον Πρόεδρο Obama να
      καθαρίσει τα «πολιτικά μπάζα» που άφησε ο προκάτοχός του
      George W. Bush με τη ψευδεπίγραφη αναγνώριση των Σκοπίων
      ως «Μακεδονία» και τη παραχάραξη της ιστορίας του
      Μεγάλου Αλεξάνδρου από τα Σκόπια
      http://macedonia-evidence.org/obama-letter.html

      Απ’ότι φαίνεται, ο Barack Obama όχι μόνο δεν μαζεύει, αλλά
      αντίθετα αυξάνει τα «πολιτικά μπάζα», εφόσον και αυτός και
      ο προκάτοχός του George W. Bush, είναι πιόνια της Elite που
      θέλει να επιβάλλει στους λαούς τη χολερική παγκόσμια νέα τάξη.
      Η απάτη Οbama και οι συνέπειες: http://www.antinews.gr/?p=48416

      • Dimi avatar
        Dimi @ Dimi 03/06/2010 20:59:56

        Aποκαλύψεις του δημοσιογράφου Daniel Estulin στo
        Eυρωπαϊκό Κοινοβούλιο, των συνωμοτικών σχεδίων
        Bilderberg γιά τεχνιτή κατάρρευση της παγκόσμιας οικονομίας.
        Με στόχο τις οικονομίες Ρωσσίας και Κίνας.

        Και τη δημιουργία «Νέας Παγκόσμιας Κυβερνητικής Εταιρείας ΕΠΕ!».

        T’ αποτελέσματα της έρευνας Daniel Estulin, αναμένεται να έχουν,
        σχηματικά, «ισχύ ατομικής βόμβας!» http://bit.ly/9M0WXk

  2. Sic transit gloria mundi avatar
    Sic transit gloria mundi 03/06/2010 08:53:23

    Ελιές ΚΑΛΑΜΩΝ; Χα χα, προφητικό όνειρο είναι: Το Σεπτέμβριο θα εκφωνήσει λόγο ο Σαμαράς ως προθυπουργός στην Έκθεση Θεσσαλονίκης!

  3. Νίκος avatar
    Νίκος 03/06/2010 09:40:12

    Μιας και μιλατε για τα μυαλα του ΓΚΑΠ και του θιασου του, κυτταχτε τι εγραψε σημερα στην "Κ" ο κ. Κ. Ζουλας. Εμπειρικη αποδειξη των λογων μου οτι οι κλεπτοκρατες βλακες εγιναν εξουσια και μας κατεβασαν τα εθνικα μας "παντελονια" αρχης γεγνομενης, βεβαιως, βεβαιως, απο το κατεβασμα του μεσου ορου, αυτου που ο Χ. Γιανναρας αποκαλει "κατα κεφαλην ποιοτητα".

    Θαυμαστε τι "ποιοητες" ανθρωπων ειχαμε, και εχουμε για "ελιτ". Η πλεμπα στην εξουσια:

    Η «στρατηγική» του Ακη...
    Tου Κωνσταντινου Ζουλα / zoulas@kathimerini.gr

    Η ανεκδιήγητη γκάφα να μεταφρασθεί ο όρος «cabinet man» σε «κυβερνητικό στέλεχος» αντί «κατασκευαστή ντουλαπιών» μού θύμισε μια εξίσου τραγελαφική ιστορία που επιβεβαιώνει ότι το λεγόμενο βαθύ ΠΑΣΟΚ δεν τα πήγαινε ποτέ καλά με την αγγλική. Ολως τυχαίως, μάλιστα, πρωταγωνιστής όσων θα διαβάσετε, είναι ο γκαρδιακός σύντροφος του κ. Σήφη Βαλυράκη, Ακης Τσοχατζόπουλος που η μοίρα το ’φερε να βρίσκεται εσχάτως στο προσκήνιο επ’ άλλης αφορμής...

    Ο κ. Τσοχατζόπουλος, λοιπόν, συναισθανόμενος τις σοβαρότατες ευθύνες του, όταν ανέλαβε το υπουργείο Αμύνης το ’96, έκανε -προς τιμήν του- ταχύρρυθμα μαθήματα βελτίωσης των μετρίων αγγλικών του. Ομως, η αμετροεπής αυτοπεποίθησή του όχι μόνον τον πρόδωσε, αλλά λίγο έλειψε να απειλήσει ακόμη και τη θέση της χώρας μας στο ΝΑΤΟ!

    Η επίμαχη συνάντηση είχε προγραμματιστεί στις Βρυξέλλες με τον τότε γ.γ. της Ατλαντικής Συμμαχίας Χαβιέ Σολάνα. Ηταν, δε, κρισιμότατη καθώς η Αθήνα θεωρούσε ότι είχε αδικηθεί στον επανακαθορισμό των ορίων επιχειρησιακής ευθύνης των στρατηγείων του ΝΑΤΟ στην Ελλάδα και την Τουρκία και επιθυμούσε την ενίσχυση του ρόλου, ειδικώς αυτού της Λάρισας.

    Ο κ. Τσοχατζόπουλος δεν άκουσε τις προτροπές των συνεργατών του να μιλήσει στα Ελληνικά και να μεταφράζονται οι αξιώσεις της Αθήνας. Στη διάρκεια της συζήτησης, λοιπόν, παίρνει το γνωστό στομφώδες ύφος του και λέει: “Mr Solana we have to see again the strategies”. («Κύριε Σολάνα πρέπει να ξαναδούμε τις στρατηγικές μας»). Ο κ. Σολάνα μην έχοντας αντιληφθεί ότι ο υπουργός μπέρδεψε τη λέξη «στρατηγείο» με τον όρο «στρατηγική» δεν τον διέκοψε για να μην τον προσβάλει. Ο κ. Τσοχατζόπουλος όμως πίστεψε ότι ο κ. Σολάνα προσποιείται πως δεν κατάλαβε και έτσι επέμεινε σε πιο αυστηρό ύφος: “Greece believes that Nato’s strategies are completely wrong” («Η Ελλάδα πιστεύει ότι οι στρατηγικές του ΝΑΤΟ είναι εντελώς εσφαλμένες»). Το αμήχανο ύφος του κ. Σολάνα μετεβλήθη σε πραγματική έκπληξη, η οποία μάλιστα διαρκώς μεγάλωνε όσο ο κ. Τσοχατζόπουλος συνέχιζε απτόητος να αναλύει τα περί… strategies, κορυφώνοντας την τοποθέτησή του με την απειλή ότι «η Ελλάδα δεν προτίθεται να τις αποδεχθεί» («Greece we will not accept the strategies»).

    Καθώς η παρανόηση κινδύνευε να λάβει τη μορφή μιας αιφνίδιας ελληνικής ανταρσίας επί ολόκληρου του ατλαντικού δόγματος, τον λόγο πήρε ένας Eλληνας διπλωμάτης, ο οποίος «υπενθύμισε» στον υπουργό ότι προφανώς εννοεί τα στρατηγεία (headquarters) και όχι τις στρατηγικές. «Yes, yes. The headquarters», είπε ο κ. Τσοχατζόπουλος, αλλά ο χρόνος της συνάντησης είχε πια ολοκληρωθεί και ο κ. Σολάνα χαμογελώντας τον συνόδευε ώς την έξοδο.

    Για όσους τυχόν αναρωτιούνται πώς αντέδρασε ο κ. Τσοχατζόπουλος, αυτόπτης μάρτυρας με διαβεβαίωσε πως ακόμη και στην πόρτα δεν έχασε το ύφος των δέκα στρατηγών που ανέκαθεν τον συνόδευε...

  4. Spm avatar
    Spm 03/06/2010 10:29:57

    Εγώ πάντως Φαήλο, δεν έχω τέτοια κολλήματα!!!

    Και οι χοχλιοί μπουρμπουριστοί μ αρέσουν και ξεροτήγανα, μ΄ αρέσουν.

    Ειδικά, όταν έχουν ψηθεί ή μαγειρευτεί αντίστοιχα, με ...ελαιόλαδο Καλαμών!!!

  5. Sic transit gloria mundi avatar
    Sic transit gloria mundi 03/06/2010 12:03:16

    Ζούμε σε παράξενους καιρούς:
    Οι Γέρμανοι (δημοσκόπηση spiegel.de): Joschka Fischer for president.
    h**p://www.spiegel.de/politik/deutschland/0,1518,698385,00.html.
    Τον προωθεί η μικρή Λένα;

  6. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 03/06/2010 15:02:23

    ὁ Joschka Fischer,φυσικά ἔχει τό προσόν τῆς θρησκείας καί τοῦ καταλλήλου παρελθόντος.

    • Sic transit gloria mundi avatar
      Sic transit gloria mundi @ Kὀριννα 03/06/2010 15:12:14

      Συμπατριώτισσα, ως παλαιός μετανάστης στου Μπέρτολτ Μπρέχτ στη χώρα, ήξερα: Είναι Χριστιανός, γιός κρεοπώλη (δεν ήταν kosher!) της Γερμανικής διασποράς από τη Βουδαπέστη και φυσικά ήταν μανιώδης λουκανικοφάγος (μόνο χοιρινά, και αδυνάτισε μετά). Το όνομα μη μας παραπλανά: Και ο αυτοκράτορας Franz Joseph von Habsburg χριστιανός ήταν, και η Ιωσηφίνα του Ναπολέοντα χριστιανή, και ο φίλος μου ο Σήφης από τα Ανώγεια το ίδιο.
      Τα λοιπά, που να στα λέω τώρα, συνταξιούχος της πολιτικής είναι, και από καμμιά 15ριά ονόματα, πρώτος είναι με 23%. Ό Πρόεδρος στη Γερμανία είναι εθιμοτυπικό πρόσωπο, συχνά γενικής αποδοχής.

  7. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 03/06/2010 16:04:23

    stgm,
    Γιά νά τό λές κάτι ξέρεις.
    Ἁπλῶς τό εἶχα ἀκούσει,καθῶς ἐπίσης ὅτι σάν τόν Σολάνα ἦταν καί αὐτός στίς ταραχές τοῦ΄68.Τότε ἦταν ἐπαναστάτες,μετά ἔγιναν μέρος τοῦ συστήματος.
    Ἡλικιωμένο ἐπαναστάτη δέν ἔχω δεῖ ἀκόμα,βλέπεις τά χρόνια σέ ἀλλάζουν,ἰδιαιτέρως ὅταν δημιουργῆς καί οἱκογένεια.