#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/03/2010 09:48
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιατί το ΠΑΣΟΚ είχε πάντα ωραιότερες γυναίκες από την ΝΔ;



Ημέρα της γυναίκας σήμερα

Εγώ πάντως πάντα το έλεγα ότι το ΠΑΣΟΚ έχει ωραιότερες γυναίκες από τη ΝΔ

Μπορεί, επί παραδείγματι, να γίνει σύγκριση της Γκερέκου με την Βόζεμπεργκ; Δεν μπορεί

Επιπλέον επί ΠΑΣΟΚ παρηγοριόμαστε με την Τζούλια. Επί ΝΔ μόνο κάτι dvd με μερικούς χοντρούς και κάτι ξενέρωτες μοίραζαν στον λαό

(Στις φωτογραφίες η Άντζελα και η νομική σύμβουλος του κ. Γερουλάνου όπως την δημοσίευσε το ΠΘ)

 

Στα πρόθυρα της διαγραφής έφτασαν ο Παπουτσής και ο Σκανδαλώδης γράφουν οι φιλοκυβερνητικές εφημερίδες. Αλλά χάρις στην μεγαλοθυμία του ηγέτη που έδωσε καθοδόν προς την Αμερική τόπο στην οργή την γλύτωσαν τελικά.

Αν δεν πρόκειται περί της συνηθισμένης πασοκικής μούφας, προτείνω ο κ. Παπουτσής να αναλάβει κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος της ΝΔ. Κάνει καλύτερα την δουλειά της

 Δεν θα μου κάνει καμία εντύπωση αν μετά το Πάσχα διαβάσουμε στην εφημερίδα, κάποια τέτοια αγγελία: «ΠΩΛΕΙΤΑΙ αρνί. Μερικώς φαγωμένο. Τα δύο πίσω πόδια άθικτα. Τιμή διαπραγματεύσιμη».

 Πρέπει όμως να μάθουμε σε ποιο κομμωτήριο πάει η Μέρκελ. Αν βρεθούμε στη Γερμανία να μην περάσουμε ούτε απ’ έξω.

 Έχοντες ήταν αυτοί που δείρανε τον Παναγόπουλο. Διότι του πέταξαν γιαούρτι που η τιμή του είναι στα ύψη.

Ο δε Χρυσοχοϊδης έστειλε αστυνομικούς να ζητήσουν συγνώμη απ’ τον Μανώλη Γλέζο. Να τον αποτελειώσει δηλαδή τον άνθρωπο.

Δεν θα μείνει όμως εκεί ο Μιχάλης. Όλοι οι αστυνομικοί που ήταν στο σύνταγμα θα γράψουν 100 φορές “δεν θα ξαναρίξω δακρυγόνο στο πρόσωπο ηλικιωμένων”.

Κι αν τα πάρει κι άλλο στο κρανίο θα κάθονται οι φρουροί στο ένα πόδι και με την πλάτη προς τον τοίχο και με κωνικό καπέλο στο κεφάλι.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Προφήτης avatar
    Προφήτης 08/03/2010 10:09:59

    Η Άντζελα δεν ήταν ποτέ με το κόμμα ΠΑΣΟΚ.
    Ήταν πάντα με το κόμμα "μονόπετρο".

  2. Swell avatar
    Swell 08/03/2010 10:19:57

    Θα συμφωνήσω με τον Προφήτη. Η κυρία είναι εκτός συναγωνισμού, έχει και φωτοστέφανο.

    http://swell-swell.blogspot.com/2007/09/blog-post_14.html

  3. anonymous avatar
    anonymous 08/03/2010 11:11:26

    Γιατί οι γυναίκες έλκονται από την εξουσία και το χρήμα. Η ΝΔ δε διαθέτει τίποτε από αυτά τα δυο.

  4. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 08/03/2010 11:17:59

    Swell,μόνο φωτοστέφανο;;;;Εχει και...ΙΣΤΟΡΙΑ !!!!!

  5. ευτυχια avatar
    ευτυχια 08/03/2010 11:48:54

    Καλα βρε factorX, λαλησες απο την πεινα?Τι συγκρισεις ειναι αυτες που κανεις? Κι εγω αν συγκρίνω τη γιαγια με την ανιψια μου θα βγαλω αναλογα συμπεράσματα. Μηπως να ριξουμε στο τραπεζι την Τζακρη (καποιος φίλος εγραψε σε ενα μπλογκ οτι θα αναλαβει "το Κυριακή στο χωριο"), την Ξενογιαννακοπουλου, την Μπιρμπιλη και τα άλλα καρτουν? Συγκρινονται με την κομψοτατη και ωραιοτατη Βοζενμπεργκ? Συγκρινε την Τσιντικιδου με την Γκερεκου για νασαι δικαιος.Αλλά κάποιος μου είπε οτι και η Τζουλια είναι Νεα Δημοκρατία, όποτε δεν υπαρχει πεδιο συγκρισων!!
    Υ.Γ.Αυτη τη στιγμη γινεται ερανος στην Θεσσαλονικη για την προμηθεια γιαουρτιων για την περιποιηση και αλλων πολιτικων και συνδικαλιστων.Σε περιπτωση που αποτυχει, θα αναγκαστουμε να ριχνουμε παξιμαδια με τις αναλογες επιπτωσεις.

  6. Μάρκο Τ avatar
    Μάρκο Τ 08/03/2010 12:01:02

    Την Άφρα Αλ Σάλεχ γιατί την ξεχάσατε; Δεν είναι ΠΑΣΟΚ αυτή; Έστω, της αφγανοπακιστανικής συνιστώσας, αλλά ΠΑΣΟΚ τέλος πάντων. Και προήχθη και σε προϊσταμένη ενός μεσόκοπου καλοστεκούμενου κυρίου που ήταν παλιά στον ΣΥΝ και τώρα μπορεί να είναι στο ΠΑΣΟΚ.

  7. Anonimi avatar
    Anonimi 08/03/2010 12:41:42

    Καμία δεν συγκρίνεται με την Άντζελα μη λέμε ό,τι θέλουμε τώρα. Ντίβα.
    Ποιά είναι η Τζούλια; και η κυρία με το ασετόν στο μαλλί; Μυρμηγκάκια.

  8. ο Μήτσος avatar
    ο Μήτσος 08/03/2010 13:36:15

    Τι σχέση έχει η Βόζεμπεργκ με την παιδεία; Δεν βρήκε σχετικότερη ο Αντώνης για να τοποθετήσει;

    • ο Μήτσος avatar
      ο Μήτσος @ ο Μήτσος 08/03/2010 17:30:27

      Τι να πω τώρα, ότι πήρα απάντηση;

  9. Dimi avatar
    Dimi 08/03/2010 13:37:14

    Επ’ ευκαρία της Παγκόσμιας Ημέρας της Γυναίκας στις έρευνες των
    Shine-Yahoo!® οι γυναίκες, επανειλημμένα, ψήφισαν τους κοιλιακούς, ως το πιό ελκυστικό στοιχείο του ανδρικού σώματος http://bit.ly/oNQ3T

  10. Ωκεανός avatar
    Ωκεανός 08/03/2010 13:56:59

    Εγω πάντως αν η Τζούλια βάλει υποψηφιότητα θα την φηφισω δαγκωτό!
    Και θέλω να κάτσει δίπλα στην Καϊλη!
    Ε ρε γλεντια..

  11. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 08/03/2010 14:21:44

    Αντε και με την σοσιαλίστρια Τζούλια στην Βουλή.

  12. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 08/03/2010 14:30:45

    Από τους υπουργούς που έχουν περάσει σε αυτό το υπουργείο η Βόζεμπεργκ σε πειράζει;

    Τι έχεις να πεις για την Αννουλα με την Δραγώνα, τις επισκέψεις στην λέσχη Μπίντελμπεργκ και αθάνατη ατάκα ότι πρέπει η αγγλική να γίνει πρώτη γλώσσα στη Ελλάδα

  13. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 08/03/2010 14:35:14

    Δεν βγήκε κανένας σήμερα να καταδικάσει την άνανδρη και κυρίως ...απρόκλητη επίθεση κατά του Παναγόπουλου. Ανησυχώ τρομερά.

  14. ευτυχια avatar
    ευτυχια 08/03/2010 14:41:45

    Βρε μικροψυχε, ΟΛΟΙ δεν την καταδικαζουμε?Υπαρχουν πληροφοριες οτιτο γιαουρτακι ηταν διαιτης 2%, ενω ο Προεδρος τρωει ΤΟΤΑΛ.Δεν ειναι λογος αυτός να τα παιρνει?Κι εξαλλου τι ζητουσε σε μια συγκεντρωση εργαζομενων-αυτός δεν δουλεψε ποτε.Η θεση του θαταν σε συγκεντρωση μισθοδοτουμενων, για να κυριολεκτουμε.

  15. Y. avatar
    Y. 08/03/2010 15:19:15

    Από το ’81, το Πασόκ υιοθέτησε πλήρως, το μόντους οπεράντι της παραδοσιακής αριστεράς. Θυμάμαι κάπου εκεί στα τέλη ’70, με τις Ρηγούδες. Πρώτα παιδιά, αρκεί να ήσουν διατεθειμένος να υποκριθείς ότι αποδεχόσουν το αριστερίστικο μπλα-μπλα.

  16. Northerner avatar
    Northerner 08/03/2010 15:57:50

    Φτάνει που έχουμε Ράπτη και Τσιντικίδου,τί να μας πουν οι άλλοι..Συν ότι,και μόνοι τους το λένε,η ΟΝΝΕΔ και η ΔΑΠ έχουν τις ωραιότερες γυναίκες!

  17. Αδέσποτη avatar
    Αδέσποτη 08/03/2010 16:07:21

    Οι ΝΔσες ήταν πάντα πιο colourful, αυθόρμητες, κοκέτες. Πέρα από την ομορφιά μετράει και το ταμπεραμέντο. Ποια θα συγκριθεί με Φάνη Πάλλη, Παπακώστα, Ζέτα Μακρή; Toυ ΠΑΣΟΚ γενικά πολύ πολιτική ορθότητα έχει πέσει. Σαν οσίες παρθένες, τα στρογγυλεύουν, τα συμμαζεύουν. Πέστα κορίτσι μου όπως σου βγαίνει. Μία Γκερέκου δε σώζει την κατάσταση.

    • Y. avatar
      Y. @ Αδέσποτη 08/03/2010 17:55:57

      Ευτυχώς που δεν ανέφερες την Φουντουκίδου.

    • Aδέσποτη avatar
      Aδέσποτη @ Αδέσποτη 08/03/2010 18:13:52

      Μα ήταν απολαυστικές στην τηλεόραση, φιλάρεσκες, φλέρταραν, αρέσκονταν σε κομπλιμέντα ανεξαρτήτως προσόντων, η μέση Ελληνίδα πώς να το κάνουμε. Η πιο σφιγμένη ήταν η Ράπτη αλλά έχει λαμπρό μέλλον μπροστά της.

      Ακόμη και η Φουντουκίδου έφερνε πιο πολύ προς γυναίκα από την Ξενογιαννακοπούλου.

  18. ΜιχΜιχ avatar
    ΜιχΜιχ 08/03/2010 16:37:28

    "ΟΝΝΕΔ και η ΔΑΠ έχουν τις ωραιότερες γυναίκες"

    Όντως, αυτό είναι πειραματικά αποδεδειγμένο από πολλές ανεξάρτητες ομάδες επιστημόνων.

  19. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 08/03/2010 17:29:00

    Αχ Άντζελα...

  20. Balafara Hunter avatar
    Balafara Hunter 08/03/2010 20:26:08

    Ναι καλά. Ημέρα της γυναίκας και καλά κρασιά. Ρίξτε μια ματιά εδώ:

    7 Μαύρες χήρες και 16 νεκροί σύζυγοι
    http://balafara.blogspot.com/2010/03/7-16.html

  21. fit for fun avatar
    fit for fun 08/03/2010 22:34:41

    'Εμπνευση για την ανάρτηση τα πλάνα από τη συγκέντρωση της ΝΔ; Πολύ ΚΑΠΗ στην ομιλία Σαμαρά.

  22. ευτυχια avatar
    ευτυχια 09/03/2010 00:07:13

    ΜιχΜιχ Μ αρεσε το σχολιο σου. Μου θυμισες τις υπεροχες μερες στα Συνεδρια, όταν υπηρχαν ακομη ανδρες που δεν τους τα πρηζαν οι Τραπεζες και οι εφοριες και δε σκεφτοταν μονο τους μισθους και τις επιταγες.Και δεν μιλαμε για τις Νεοδημοκρατισες γιαγιαδες με τα ξανθα καλοχτενισμενα καρε και τα παστελ ταγιερακια,όπως η Φανη, εμεις ειμασταν κουκλαρες.Τι να μας πουν οι Πασοκτσουδες : Λαικες και Κακομουτσουνες στυλ Βασουλας και Ξενογιαννακοπουλου-Τζακρη.

  23. koula avatar
    koula 09/03/2010 02:11:40

    Η γυναικα και μαλιστα πολιτικος θα πρεπει να διαθετει εκτος απο κομψοτητα,
    μορφωση και ηθος,κατι που διαθετουν οι περισσοτερες κυριες της ΝΔ.
    Οσο για την Γκερεκου που μερικοι θαυμαζετε θα πρεπει να μαθαιτε και το
    παρελθον της για να βγαλετε συμπερασμα.
    Ξεκινησε απο τα καλλιστια,περασε απο,διαφορα,[ναι αυτο που καταλαβατε]
    ανεβηκε στο κοτερο του Βαρδινογιαννη και διελυσε την οικογενεια για ενα διαστημα κλπ κλπ.Δεν μιλαμε για τις φωτογραφιες βεβαια,μπορειτε να τις βρειτε ευκολα.Το να παντρευτει μια γυναικα και μαλιστα με τραγουδιστη γνωστο,πλουσιο και ηλικιωμενο δεν γινεται κυρια.Οσο για αυτους που την ψηφιζουν νομιζω οτι ειναι σαν κι αυτη.

  24. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 09/03/2010 09:58:53

    Παραλίγο να το ξεχάσω....Τις προάλλες,κρατικό κανάλι είχε εκτενέστατο αφιέρωμα στην madame Αφρα του Βουγέως.Αμ πώς...Πάντως,οφείλω να ομολογήσω ότι ...'τ'αξίζει' τα λεφτά της.

  25. pikis avatar
    pikis 09/03/2010 12:14:13

    Οι γυναίκες που ασχολούνται με την πολιτική είναι επιπέδου οξυζενέ. Το διαπιστώνεις κάθε φορά που τις ακούς. Αυτές είναι ντίβες που δεν έκαναν απολύτως τίοποτα στη ζωή τους. Τι έχει κάνει η Τσιντικίδου, η Καιλή, η Ράπτη και τα άλλα ταγάρια; Μόνο από HONDOS CENTER ξέρουν και εσείς κάθεστε και συγκρίνετε ποιά είναι πιο κοκέτα! Τα μαύρα μεσάνυχτα δεν τα βλέπετε;