06/05/2009 10:54
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Γιατί θεωρούν επικίνδυνο τον Χρυσοχοϊδη;


_________________________________________________________________________________________
Και τώρα που δεν παραπέμπεται ο Παυλίδης, είμαστε όλοι βέβαιοι για την αθωότητά του. Όπως και για το ότι ο Βενιζέλος κάνει δίαιτα.

Τελικά σ' αυτή την υπόθεση τα πάντα ήταν άγονα. Απ' την ακτοπλοϊκή γραμμή μέχρι τη λογική.

Την πάτησαν τα κρατικά κανάλια με την μετάδοση της ψηφοφορίας στην Βουλή. Δεν είχαν συνειδητοποιήσει πόσο θα γελούσε ο κόσμος με τον Παυλίδη και δεν έβαλαν διαφημίσεις.

Σιγή μη δεν δεχόταν ο Αριστοτέλης να διακόπτει την ομιλία για διαφημιστικά μηνύματα.

Αν το έψαχνε λίγο θα τα κονομούσε χοντρά βάζοντας μια ακτοπλοϊκή χορηγό της ομιλίας.

Διάβασα στο press.gr ότι στα σχετικά στοιχήματα που έπεσαν μεταξύ βουλευτών για την έκβαση της ψηφοφορίας νικητής βγήκε ο Θανάσης Γιαννόπουλος την ΝΔ από το νομό Φθιώτιδας που πρόβλεψε επακριβώς τα 5 λευκά;

Πως το ήξερες; Μάγος είναι; Ή μήπως είχε θεία επιφοίτηση από καμία αγία οικογένεια;

Είπα «αγία οικογένεια» και θυμήθηκα τι έλεγε παλιότερα η Ντόρα:

«Την ώρα που ο Αντώνης Σαμαράς θα περνά το κατώφλι της Ρηγίλλης, εγώ εγκαταλείπω οριστικά τη ΝΔ και η ευθύνη της αποχώρησής μου δεν θα βαρύνει εμένα». («Νέα» της 12/8/2000)

Χα χα χαααααα

Με την ευκαιρία μαθαίνω ότι η Ντόρα τα βρήκε με τον Κυριακού και ξαναβγαίνει στον ΑΝΤ1

Ο Παπαγιάννης θα εμφανίζεται μαζί με τον Ευαγγελάτο;

Διαψεύδει κατηγορηματικά το  kourdistoportocali τις φήμες ότι ο Μιχάλης Χρυσοχοίδης παντρεύεται για 4η φορά, τη κόρη πλούσιας και επώνυμης οικογένειας που γνωρίζεται καλά και με τον βαρήκοο υπουργό. 

Του πετάνε, λέει, λάσπη επειδή τον «θεωρούν επικίνδυνο».

Γιατί πράγμα όμως; Επειδή πιάνει λάθος τρομοκράτες, ή για τις γυναίκες τους;

Πως θυμήθηκα τώρα την Αλεξία Μπακογιάννη; Άσχετο.

Να και ένα καλό νέο: δεν έχουμε μόνο εδώ UFO. Υπάρχουν και σε άλλα ηλιακά συστήματα μας πληροφορεί Αμερικανός αστροναύτης που πήγε στην Σελήνη.

Αντιδράσεις προκαλεί η φημολογούμενη υποψηφιότητα του διευθυντή του γραφείου Τύπου του πρωθυπουργού Γιάννη Ανδριανού στην Αργολίδα. Ανησυχούν μήπως βγάλει ο Καραμανλής έναν βουλευτή που θα τον ελέγχει απολύτως.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Μάρκος avatar
    Μάρκος 06/05/2009 11:04:48

    Τς τς τς...τα υπονοούμενα για την Αλεξία τι τα θες; Δεν σε είχαμε συνηθίσει στον κιτρινισμό...

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 06/05/2009 11:11:54

    FactorX says: θυμήθηκα τι έλεγε παλιότερα η Ντόρα:

    «Την ώρα που ο Αντώνης Σαμαράς θα περνά το κατώφλι της Ρηγίλλης, εγώ εγκαταλείπω οριστικά τη ΝΔ και η ευθύνη της αποχώρησής μου δεν θα βαρύνει εμένα». («Νέα» της 12/8/2000)

    Πολύ Καλό!!!! Ποιός θα αφήσει την κουτάλα; Κολλάει το μέλι στο χέρι και δεν ξεκολλάει η κουτάλα.

  3. Lavazza avatar
    Lavazza 06/05/2009 11:14:20

    Ο Χρυσοχοϊδης ειναι τρεις φορες παντρεμενος-χωρισμενος;;;

    Μωρε μπραβο...

    Και δεν του φαίνονταν...

  4. Προφήτης avatar
    Προφήτης 06/05/2009 11:17:19

    Οι
    Ντέμης Βανδής-Νικολαΐδης
    Αλεξία Μπακογιάννη
    Σταύρος Θεοδωράκης

    συνέστησαν εταιρεία για δημιουργία αλυσίδας franchising, με αντικείμενο εστιατόρια "Αλάτσι".

    Αν σάς αρέσει το γαμοπίλαφο σπεύστε για συνεργασία.

  5. tiramola avatar
    tiramola 06/05/2009 11:18:56

    Εγώ έχω την απορία γιατί αφού έκρινε η βουλή ότι δεν υπάρχει λόγος να παραπεμφθεί του ζητούν να παραιτηθεί...
    Δεν δικαιώθηκε ο άνθρωπος?
    Τι θέλουν τώρα?
    ....
    Άλλη μία πράξη του κακοπαιγμένου έργου του θίασου που μας κυβερνά....

  6. M avatar
    M 06/05/2009 11:31:27

    Όντως πολύ "καλό" αυτό με την Μπακ. και την τότε δήλωσή της!!

  7. Προφήτης avatar
    Προφήτης 06/05/2009 11:37:56

    Πέθανε στα 81 του ο Λεωνίδας Χρηστάκης του «Ιδεοδρόμιου» και των εναλλακτικών εκδόσεων.

    Τώρα το είδα.
    Ασυμβίβαστη προσωπικότητα.

    Καλό Ταξίδι.

  8. Αρχίδαμος avatar
    Αρχίδαμος 06/05/2009 11:38:47

    τελικα υπηρξε ερωτας μεταξυ μιχαλάκη και αλεξιας η απλα ηταν ενα ζητημα μεσημεριαναδικων εκπομπων και μονο;

  9. Hase avatar
    Hase 06/05/2009 11:40:08

    Φακτωρ!

    Το Ντορακι τα ειπε αυτα γιατι υπηρχε σχεδιο να μετονομαστει η Ρηγιλλης σε Αντωνιου Σαμαρα.

    @3 Lavazza

    Υπηρχε μια κακια φημη πως η κορη ταχε με τον τριχατο.

  10. Factorx avatar
    Factorx 06/05/2009 11:45:09

    @Μάρκος. Είπα τίποτα εγώ; Το μυαλό σας πήγε εκεί

  11. daris avatar
    daris 06/05/2009 12:29:44

    Factorx ξαναβαζω δυο αναρτησεις που απο λαθος εβαλα στο σχολιο για τους αγροτες.Συγνωμη.

    Το συγκρότημα Αλαφούζου είναι το μόνο εκδοτικό συγκρότημα που ζητά την κατάργηση του 2% για τις επιχειρήσεις των ΜΜΕ…
    Το μόνο κανάλι που “παίζει” ψηλά το θέμα είναι ο ΣΚΑΙ και η μόνη εφημερίδα η Καθημερινή…
    Κανενας δεν ειναι αθωος αλλα οποιος δεν μιλαει ειναι σιγουρα ενοχος.

  12. daris avatar
    daris 06/05/2009 12:30:17

    Το ΠΑΣΟΚ δεν συμφωνεί και θα καταψηφίσει την τροπολογία η οποία προβλέπει την επέκταση επί τριετία της δυνατότητας διαχείρισης, χωρίς έλεγχο και παραστατικά, του 2% των ακαθάριστων εσόδων των επιχειρήσεων που δραστηριοποιούνται στον χώρο της ενημέρωσης.
    Η ισχύς της συγκεκριμένης ρύθμισης παρατάθηκε το 2007, για ένα χρόνο και «για τελευταία φορά».
    Για μας, είναι θέμα διαφάνειας και ισονομίας. Τυχόν θέματα του κλάδου, που απορρέουν από την οικονομική κρίση, πρέπει να αντιμετωπίζονται με άλλες διαφανείς ρυθμίσεις και μέσα.
    Είναι η πρώτη φορά που ένα από τα δυο κόμματα εξουσίας διαφωνεί επίσημα με το περιβόητο “2%” που απολαμβάνουν οι επιχειρήσεις-ΜΜΕ…
    Ήταν μια μη αναμενόμενη και άκρως θετική κίνηση του ΠΑΣΟΚ που “πάγωσε” τους εκδότες…

  13. Προφήτης avatar
    Προφήτης 06/05/2009 12:53:32

    Ο κουρδιστός μ' αυτά που γράφει δείχνει να 'χει παραφρονήσει.

    Ο Goldenstein απειλή για το Σύστημα..
    Ο Χρυσοχοΐδης δεν πηγαίνει στην Ουασιγκτον να πάρει γραμμή..

    Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

  14. kanis avatar
    kanis 06/05/2009 13:28:54

    ...επιτρέπει τέταρτο γάμο η Ορθόδοξη εκκλησία;

  15. kanis avatar
    kanis 06/05/2009 13:45:20

    ΑΔΟΛΟΥ έρωτος σχολιάζοντες, φθονεροί εισί!

  16. Albanian avatar
    Albanian 06/05/2009 13:46:30

    Ο κόσμος τοχει τούμπανο, τώρα το ανακάλυψαν ?

    Εμένα η ενστασή μου είναι για την γοργόνα που την θεωρώ άχρηστο είδος
    διότι
    δεν μπορείς ΟΥΤΕ να την φάς ΟΥΤΕ να την βατέψεις (το ρήμα είναι ΟΡΕΙΝΟ)
    όπως βέβαια και τους αναφερόμενους εις το άρθρον με εξαίρεση το κουφάλογο που είναι μια κατηγορία μόνος του

  17. ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ avatar
    ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ 06/05/2009 16:36:15

    ΚΑΙ Η ΑΛΕΞΙΑ ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΝΤΕΜΗ;
    ΟΙ ΤΑΤΙΑΝΕΣ ΠΑΝΤΩς ΤΟ ΠΑΝΕ. ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΑ.

  18. kanis avatar
    kanis 06/05/2009 21:04:56