#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/01/2011 15:27
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Γειτονιά του έρωτα» στη Θεσσαλονίκη προτείνει ο Μπουτάρης





Την πρόταση να δημιουργηθεί «γειτονιά του έρωτα» σε μη κατοικημένη περιοχή της Θεσσαλονίκης, που θα οριοθετήσει ο Οργανισμός Ρυθμιστικού, εξέφρασε ο δήμαρχος Θεσσαλονίκης Γιάννης Μπουτάρης, κατά τη διάρκεια συνάντησης που είχε, σήμερα, στο δημαρχείο με αντιπροσωπεία ιεροδούλων.

Η πρόταση του δημάρχου είναι προς τη σωστή κατεύθυνση αλλά θα πρέπει η γειτονιά να απευθύνεται σε όλα τα γούστα, σε όλες τις λαγνείες και σε όλα τα βαλάντια, εις τρόπον ώστε να μην καταπατούνται τα θεμελιώδη δικαιώματα των ερωτικών μειονοτήτων και του υπαρκτού σεξισμού.

Επίσης πρέπει να δημιουργηθεί και  Ερωτοδικείο πρώτου βαθμού για τις διαφωνίες των συναλλασσόμενων.

Οι ιερόδουλες εξέθεσαν στον δήμαρχο τα προβλήματα που δημιουργούνται από τη μη ανανέωση των αδειών λειτουργίας των οίκων ανοχής. Ο κ. Μπουτάρης υποσχέθηκε να θέσει το συγκεκριμένο θέμα για συζήτηση σε προσεχή συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου.



Προβλέπω μεγάλο τζόγο στη συνεδρίαση, την οποία πρέπει να φροντίσουν on time οι υπεύθυνοι της Βορείου Ελλάδος να καλύψουν on-line. Φαντάζομαι ότι ο μητροπολίτης θα παρίσταται, ως καλεσμένος του δημάρχου. Και διακινδυνεύω και πρόβλεψη: Δήμαρχος-μητροπολίτης διπλό…

Επίσης, ο δήμαρχος θα συναντηθεί με κατοίκους της δυτικής πλευράς της πόλης, προκειμένου να ακούσει και τις δικές τους απόψεις, ώστε να δοθούν οι απαραίτητες λύσεις στο ζήτημα.

Α!!!, δυτικά το σκέφτεστε. Γιατί όχι ανατολικά, ή βόρεια, ή πλωτή γειτονιά μέσα στο Θερμαϊκό; Γιατί να μη γίνει η ΔΕΘ ερωτοπάρκο, τώρα που θα μετακομίσει; Θα εκτίθεται η προσφορά ως έκθεμα και οι ενδιαφερόμενοι θα προχωρούν στα περαιτέρω. Μπορεί να γίνεται και δημοπρασία, για τις ώρες υψηλής ζήτησης.

Ήδη πάντως οι New York Times αναθεωρούν τη λίστα με τους 41 προορισμούς, που πρέπει να επισκεφτεί κανείς το 2011. Από την 38η θέση που καταλαμβάνει η Θεσσαλονίκη, αναμένεται να μπει στην πρώτη δεκάδα.

Προτείνουμε τέλος την ονομασία της γειτονιάς σε Μπουταριστάν με υπότιτλο «το τέλος του Αυνάν». Επειδή όμως είναι το κατεξοχήν  ζήτημα που απασχολεί τον κάτοικο της Θεσσαλονίκης αλλά και τους απανταχού Έλληνες, προτείνουμε να τεθεί σε δημόσια διαβούλευση.

Ο καλύτερος δημότης είναι ο ξεχαρμανιασμένος. Επίσης η πρωτοβουλία αυτή δεν πρέπει να γίνει τροχοπέδη στην προεκλογική δέσμευση του δημάρχου για τσόντες στη δημοτική τηλεόραση. Τα εκπαιδευτικά προγράμματα θα έχουν  target group τους ντροπαλούς που δεν θα πάνε στο πάρκο, τους παραδοσιακούς που πάνε με τη γυναίκα τους και τους πιτσιρικάδες που ακόμη προπονούνται…



Μ.Ο.



ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ευθύμης avatar
    Ευθύμης 14/01/2011 15:32:20

    Το θέμα είναι τι προϊόντα θα έχει η γειτονιά, πάντως γεροντοκ-λες βλέπω έχει ο Μπουτάρης.

  2. loretta avatar
    loretta 14/01/2011 15:33:15

    Tι να πει κανεις γιαυτο το αγορι....δεν υπαρχουν λογια πλεον....τεξας θα γινουμε.

  3. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 14/01/2011 15:38:58

    Μικρέ Οδυσσέα,
    Είμαστε σίγουροι οτι ο Strange δεν έχει καμιά σχέση μ' όλα αυτά;
    Και ο Τσιλιβίθρας που τον τελευταίο καιρό είναι εξαφανισμένος;

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Κώστας Ροδινός 14/01/2011 16:02:42

      Ψάχνω να βρω τον Μπουτάρη να με διορίσει αντιδήμαρχο ερωτισμού. Ή έστω επιθεωρητή ερωτικής ενέργειας και απόδοσης. Κάπου τέλος πάντων να χωθώ κι εγώ.

      • Professor Moriarty avatar
        Professor Moriarty @ Strange Attractor 14/01/2011 16:37:06

        Σου βρήκα και διαφημιστικό σλόγκαν για την "ερωτική περιοχή":

        "Έξω ο Αυνάν, μέσα ο Γ@μάν

        • Strange Attractor avatar
          Strange Attractor @ Professor Moriarty 14/01/2011 16:38:51

          Ας είσαι και ψωριάρης, αρκεί να είσαι ερωτιάρης.
          Θα σε βολέψει ο Μπουτάρης.

          • danaos avatar
            danaos @ Strange Attractor 14/01/2011 16:47:57

            Κι αν είσαι Μπουτανιάρης;

          • Strange Attractor avatar
            Strange Attractor @ danaos 14/01/2011 16:49:20

            Εσένα το μυαλό σου εκεί. Είσαι και μεγάλος άνθρωπος. Τσ τσ τσ.....

          • danaos avatar
            danaos @ Strange Attractor 14/01/2011 16:56:59

            Εσύ τι μιλάς;Στο Μπουτάν δεν είπες ότι θα πας;

          • Strange Attractor avatar
            Strange Attractor @ Strange Attractor 14/01/2011 16:59:43

            Αν ισχύσει η πρόταση του Μπουτάρη, σε βλέπω μόνιμο κάτοικο Θεσ/νίκης.

          • danaos avatar
            danaos @ Strange Attractor 14/01/2011 17:11:23

            Θα συνεργαστώ με το Μπουτάρη σε επίπεδο πολιτιστικό!Γι αυτό έχε το νου σου!

          • Strange Attractor avatar
            Strange Attractor @ danaos 14/01/2011 17:12:55

            Δηλαδή θα φέρετε τη Ντούβλη για εκδηλώσεις;

          • danaos avatar
            danaos @ Strange Attractor 14/01/2011 17:19:15

            Συναυλία σε ψωλ ελάσσονα για πνευστά!!!

      • Professor Moriarty avatar
        Professor Moriarty @ Strange Attractor 14/01/2011 17:03:04

        "Ακόμη και ο ΠΑΟΚ πρωτάθλημα ας μην πάρει,

        αν δω ένα τέτοιο δώρο από τον Μπουτάρη"

        • Strange Attractor avatar
          Strange Attractor @ Professor Moriarty 14/01/2011 17:51:54

          Όποιος είναι ερωτιάρης, και δηλώνει και κιμπάρης
          Ας ανέβει Σαλονίκη, καθαρίζει ο Μπουτάρης.
          Αυτή που όλοι ξέραμε ως πόλη φτωχομάνα
          Θα γίνει ο παράδεισος για κάθε μια π…..να.
          Και θα γα…ει ο λαός, κι ο κάθε πικραμένος
          Ασχέτως αν από μισθό, δηλώνει γαμ…νος.

          • Κώστας Ροδινός avatar
            Κώστας Ροδινός @ Strange Attractor 14/01/2011 17:55:10

            Strange,
            Οταν ολοκληρωθεί η "Μνημονιάδα" που συνθέτεις, ενημέρωσε γιατί γνωστοί εκδοτικοί .....οίκοι έχου εκφράσει ενδιαφέρον για την εκτύπωση.

          • Strange Attractor avatar
            Strange Attractor @ Κώστας Ροδινός 14/01/2011 17:57:52

            Πέστους να στείλουν προκαταβολή, και είναι έτοιμη πάραυτα.

          • Strange Attractor avatar
            Strange Attractor @ Κώστας Ροδινός 14/01/2011 18:04:31

            Του Ομήρου η Οδύσσεια όπως κι η Ιλιάδα
            Δεν είναι τίποτα που λες στη σύγχρονη Ελλάδα.
            Εδώ να δείτε έρωτες, καυγάδες και πολέμους
            Ο στρέϊντζ να τις τραγουδά, σαν νάτανε ο Ρέμους.
            Γι αυτό ξεχάστε όλοι σας την τρε μπανάλ Ιλιάδα
            Καθήστε και ακούσετε …φριχτή μνημονιάδα.

          • TopGunZ avatar
            TopGunZ @ Strange Attractor 14/01/2011 21:25:01

            Καθόμανε εψές αργά / Δεν είχα τι να κάνω
            Αφού με το μνημόνιο / Μου πήραν και το πιάνο
            Δεν είχα όμως όρεξη / Άλλ' όργανο να παίξω
            Οπότε αποφάσισα /Μια βόλτα στην απ'εξω
            Περπάταγα στους έρημους / Δρόμους της Σαλονίκης
            Απ' του ΕλΒεν το άγαλμα / Μέχρι τέλος της Νίκης
            Και τότε μου ‘ρθε μια φλασιά / Υπέρλαμπρη ιδέα
            Που να βρω μες στην ερημιά / Γλυκιά καλή παρέα
            Λέω ας τραβήξω δυτικά / Στα στέκια του Μπουτάρη
            Που ‘ν’ τα κορίτσια δροσερά / Κι έχουν μεγάλη χάρη
            Εσκέφτηκε και ίδρυσε / Ο μέγας δημαρχός μας
            Έναν παράδεισο επί γης / Γιατρειά για τον καημό μας
            Εμάς που λόγω αφραγκιάς / Δεν κάθεται ούτε πέρκα
            Γιατί ως γνωστό ειν’ πιο φτηνή / Η π’τάνα απ’ την γυναίκα
            Κι έτσι καλοί μου άνθρωποι / Θα σβήνει ο καημός μας
            Ανάθεμά σε βλάκα ΓΑΠ / ‘μω το μνημόνιό μας

        • Professor Moriarty avatar
          Professor Moriarty @ Professor Moriarty 14/01/2011 18:25:23

          Θα πάρω το αμάξι μου, δάνειο χαρτζηλίκι

          κι απόψε τα μεσάνυχτα φτάνω Θεσσαλονίκη.

          Κι οσοι όλο τούτο τον καιρό μ' είχαν για ξεγραμμένο

          θα δούνε πως κατάντησα ένα κορμί χαμένο.

          Ποτά, τσιγάρα, γκόμενες μ' αδειάσαν στα γεμάτα

          στο τέλος δεν μου κάθονταν ακόμη και... η γάτα.

          Κι απ' το βαρύ μου τον καημό παίρνω ελαφρύ το βήμα

          στη Σαλονίκη έρχομαι να πω εκεί το ποίημα.

          • Κώστας Ροδινός avatar
            Κώστας Ροδινός @ Professor Moriarty 14/01/2011 18:39:04

            Τύφλα νάχει ο ποιητής Φανφάρας!

          • Professor Moriarty avatar
            Professor Moriarty @ Κώστας Ροδινός 14/01/2011 18:50:35

            Είσαι παρνασιστής των σαλονιών και ντιντής της ποιήσεως, αγαπητέ.

          • danaos avatar
            danaos @ Professor Moriarty 14/01/2011 18:39:20

            "στο τέλος δεν μου κάθονταν ακόμη και… η γάτα" Έγραψες Professor μου!Προς το παρόν όμως μελοποιώ τα του Strange!

          • Κώστας Ροδινός avatar
            Κώστας Ροδινός @ danaos 14/01/2011 18:41:07

            Αντε, Βασίλη Καρά!
            Το έβγαλες το ...δισκάκι!

          • Professor Moriarty avatar
            Professor Moriarty @ danaos 14/01/2011 18:47:37

            Ο strange είναι κουλτουριάρης. Εγώ εκφράζω την γνήσια λαϊκή ψυχή. Η ποίηση μου είναι μπουλντόζα που ρίχνει τις μπάρες της συμβατικότητας και ανοίγει τρύπες για να αναβλύσει το αυθεντικό λαϊκό απωθημένο.

          • Κώστας Ροδινός avatar
            Κώστας Ροδινός @ Professor Moriarty 14/01/2011 18:49:59

            Professor,
            Βλέπω να σε προσλαμβάνει ο Γκλέτσος για βοηθό!
            Χρειάζεται λογογράφο!
            Είναι προφανές!

          • Professor Moriarty avatar
            Professor Moriarty @ Professor Moriarty 14/01/2011 18:56:04

            Κι εγώ βλέπω να σε προσλαμβάνει ο Χιώτης για του γράφεις τα κείμενα στο Βήμα, χα-χα!

          • Strange Attractor avatar
            Strange Attractor @ Professor Moriarty 14/01/2011 18:58:20

            Ο Γλέτσος βάζει τη μπουλντόζα κι ο καθηγητής τα στιχάκια.

          • Κώστας Ροδινός avatar
            Κώστας Ροδινός @ Professor Moriarty 14/01/2011 19:01:00

            Professor,
            Υπουλο σχέδιο!
            Για να με βρίζει στη συνέχεια ο Γκλέτσος!

          • Strange Attractor avatar
            Strange Attractor @ Professor Moriarty 14/01/2011 19:02:32

            Ροδινέ, για αυτό έκανες τη πάπια στο ζήτημα του Γλέτσου; Ούτε ένα σχόλιο. Επειδή έχει βαρύ χέρι και είναι και αψύς;

          • Κώστας Ροδινός avatar
            Κώστας Ροδινός @ Professor Moriarty 14/01/2011 19:08:29

            Strange,
            Δεν διάβασα κάν την ανάρτηση!
            Είτε ο Γκλέτσος στις μπουλντόζες, είτε ο Χατζηγάκης στα τρακτέρ, ένα πράγμα είναι!
            Διαφωνώ και με τους δυό!΄
            Το θέμα των διοδίων είναι πολύ σοβαρό για φτηνούς τσαμπουκάδες!

  4. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 14/01/2011 15:39:39

    Μήπως θα πουλάνε και τίποτα περιέργα χόρτα εκεί?

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ Ανώνυμος 14/01/2011 18:55:07

      βλήτα ψεκασμένα

  5. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 14/01/2011 15:41:25

    Οι βλάχοι φημίζονται για τις χοντρές πλάκες που στήνουν, ν' αναμείνουμε συνέχειες.

  6. anarxompatsos avatar
    anarxompatsos 14/01/2011 15:43:28

    παντα τετοια δημαρχε. Αρκει να εχουν χαμηλες τιμες και να ειναι καθαρές.
    Εταιρες και πορνες ειχαν και τον αιωνα του περικλη και προκόψανε. Μην αναφέρουμε τί πίνανε και κάτι τζάνκια εποχής σαν τον Διομηδη γίνανε φίρμες στην αιωνιότητα.
    Ανοιξε κοφυ σοπς

  7. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 14/01/2011 15:43:37

    Κοίτα να δεις που αναρωτιώμουνα που θα κατέληγε η Μελανή Οπή του γαλαξία Μ87! Που να το φανταστώ ότι θα κατέληγε στη "γειτονιά του έρωτα "στη "συμπρωτεύουσα". Γι'αυτό δεν είχε διόδια στην είσοδο. Τα έχει στην έξοδο!

    • danaos avatar
      danaos @ Γιάννης Φαίλτωρ 14/01/2011 17:07:52

      Ερωτικό πάρκο η "Μελανή Τρύπα".Αυτά να τα βλέπει ο Μ.Ο. Αυτός την ανακάλυψε ο Μπουτάρης θα την αξιοποιήσει!Λες να συνεργαστεί με το Strange;

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ danaos 14/01/2011 19:00:03

        Θα ανοίξουν μαγαζί που θα λέγεται 'La Trou Noir" στο κέντρο του Cartier de l' Amour΄ Το γαλλικό χρώμα επιβάλλεται. Δίνει έναν άλλο αέρα ερωτισμού.

        • Strange Attractor avatar
          Strange Attractor @ Γιάννης Φαίλτωρ 14/01/2011 19:03:33

          Εγώ θα είμαι στο Μπουτάν. Ήδη περιμένω τη βίζα.

          • danaos avatar
            danaos @ Strange Attractor 14/01/2011 19:10:09

            Τη βίζα ή τη βίζιτα;

          • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
            Γιάννης Φαίλτωρ @ Strange Attractor 14/01/2011 19:11:35

            Το μπουτάν έχει λιγότερους κατοίκους απ' τη Θεσσαλονίκη και χωρίς δημοτική αστυνομία. Αλλά πες πως μπορείς να ζήσεις χωρίς Zorro, Boutaris and Anthimos? Θα πλήξεις!

          • danaos avatar
            danaos @ Γιάννης Φαίλτωρ 14/01/2011 19:13:35

            Ναι Γιάννη, αλλά όπως του έγραψα χθες στο Μπουτάν θα έχει και Μπουτάνες!!!

          • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
            Γιάννης Φαίλτωρ @ danaos 14/01/2011 19:14:13

            Εσύ μπορείς να τρως παστίτσιο κάθε μέρα?

          • danaos avatar
            danaos @ danaos 14/01/2011 19:21:19

            Είναι ολιγαρκής!Και μόνο με ρώσικη σαλάτα περνάει ο Strange!

          • TopGunZ avatar
            TopGunZ @ danaos 14/01/2011 22:45:17

            @Φαίλτωρ
            Από το να τρώω τα νύχια μου, καλύτερα παστίτσιο κάθε μέρα.

  8. kiki avatar
    kiki 14/01/2011 15:44:24

    Νατα μας και οι Αθηναιοι με τον ξενερωτο.

  9. Μαύρος Ιάκωβος avatar
    Μαύρος Ιάκωβος 14/01/2011 15:48:43

    Μπαρμπά Γιάννη έχει 15 μέρες που ανέλαβες αλλά τα σκουπίδια ακόμα βουνό είναι.Έλα καμια βόλτα μπαρμπα γιάννη απο τις γειτονιές που δεν μπορείς να σταθείς απο τη βρώμα.Αυτό το πάρκο προτείνω να γίνει στην Αριστοτέλους,η Τσιμισκή είναι ήδη Υποσαχάρια Αφρική,η Καμάρα Πακιστάν,η Βασ. Όλγας ο παράδεισος των ρουμανόγυφτων.......Πράγματι η Σαλονίκη είναι μέσα στους δημοφιλέστερους προορισμούς του 2011.......Για τους λαθρομετανάστες

  10. φωτεινη avatar
    φωτεινη 14/01/2011 15:48:46

    γιναμε ολλανδια του νοτου.προταση του παπακωσταντινου ειναι για επεκταση των φορο-μπηχτικων σχεδιων του ειναι.

  11. vassilis avatar
    vassilis 14/01/2011 15:56:38

    Επιτελους και ενα μαγαζι δηλωμενο στην Ελλαδα!Ολη η χωρα ενα μ.. και κανεις δεν πληρωνε φανερα!

  12. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 14/01/2011 16:08:11

    Eσύ δεν κάνεις για αντιδήμαρχος!
    Θα το διαλύσεις το μαγαζί.
    Την TV 100 ζήτα!

  13. F avatar
    F 14/01/2011 16:11:12

    Μπουταριστὰν ἤ Πουτανούπολη; Ἄλλωστε καὶ τὸ πορνο-διαστρο-φεστιβάλ ὁ υἱὸς τοῦ Χάρρυ Κλύν (κατὰ κόσμο Βασίλη Τριανταφυλλίδη) τὸ διοργανώνει στὴν Ἀθήνα.

  14. sawas avatar
    sawas 14/01/2011 16:18:58

    Και για τον ερωτιάρη, υπάρχει τώρα η γειτονιά στου Μπουτάρη!!!

    Πέρα από το κωμικό δείτε μια συγκέντρωση υπηρεσιών σε μια ευρωπαϊκή πόλη!!!
    H**p://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8b/Pascha_K%C3%B6ln.jpg

  15. Nasos avatar
    Nasos 14/01/2011 16:34:40

    προτείνω στην είσοδο την εν λόγω γειτονιάς να μπει γλυπτό το οποίο να αναπαριστά την Καϊλή γυμνόστηθη να πάταει με την δεκάποντη γόβα της τον Αυνάν στο λαιμό

  16. Αρματιστής avatar
    Αρματιστής 14/01/2011 18:00:58

    Ζόρια που έχει ο άνθρωπος....

  17. plax avatar
    plax 14/01/2011 18:09:17

    ε ναι προτιμωτερο ειναι να υπαρχουν τα μπ..δελα και οι π...τανες με ενα ημιπαρανομο καθεστως που ελεγχεται απο κυκλωματα της νυχτας και επιορκους τηρητες της δημοσιας ταξης.η τωρινη κατασταση ειναι τελεια γιατι την αλλαξουμε.ασε καλυτερα μην αρχισουν τις πορειες και τα οργανα.
    δυο λυσεις υπαρχουν η να θεσμοθετηθει και να προστατευτει το νομιμο κατα τα αλλα επαγγελμα των ιεροδουλων η να απαγορευτει δια δημοσιου λιθοβολισμου.αντε και μια τριτη λυση αυτη που εφαρμοζεται τωρα και βολευει τους νονους και μερικους επιορκους μπατσους.
    οκ και εμενα μου φαινεται καρικατουρα ο μπουταρης.και εμενα μου φαινονται γραφικα πολλα απο αυτα που λεει.αλλα δεν ειπε κατι λανθασμενο.ειπε οτι αντι να φυτρωνουν οικοι ανοχηε μεσα στις γειτονιες υποβαθμιζοντας τις και αντι να κυκλοφορουν παρανομες και επικινδυνες ιεροδουλες σε σκοτεινα σοκακια να συγκεντρωθει ολο αυτο σε ενα συγκεκριμενο μερος.και ασφαλεια θα παρεχεται και δεν θα υποβαθμιζονται γειτονιες.ηθελα να ηξερα αν θα ανοιγαν οικοι ανοχης και γινοταν πιατσα εξω απο το σπιτι σας τι θα λεγατε.
    φτηνο χιουμορ και λανθανων συντηρητισμος.συγχαρητηρια.αντε και παπαθεμελη.

  18. ΛίγκαΤουΒορρά avatar
    ΛίγκαΤουΒορρά 14/01/2011 18:23:33

    Στην Εσπερία, αυτές οι «γειτονιές» υφίστανται. Εγώ απορώ πως δεν έχουμε ακόμη οργανωμένο, νόμιμο, τεράστιο «ξενοχοχείο» ας πούμε, που σε κάθε πόρτα θα υπάρχει και γυναίκα διαφορετικής εθνικότητας...

    Το υλικό το έχουμε. Λάθρο, πολλές. Ας δουλέψουν για το Έθνος τουλάχιστον!

    Είχα επισκεφθεί ένα παρόμοιο στη Στουτγάρδη και η μόνη πόρτα που δε γύρισα να κοιτάξω, ήταν αυτή με την Τουρκάλα μέσα! ΧαΧα!

  19. Κάποιος avatar
    Κάποιος 14/01/2011 18:31:17

    Γειτονιές του έρωτα ο Μπουτάρης, love parade ο Καραγκούνης...πάμε να επιβεβαιώσουμε και με την βούλα ότι είμαστε κράτος μπουρδέλο.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Κάποιος 14/01/2011 18:34:30

      Ναι αλλά έχουμε τον Γλέτσο, για ισορροπία.

      • Κάποιος avatar
        Κάποιος @ Strange Attractor 14/01/2011 18:47:42

        Ετσι! ο καλός χωράει παντού.

      • Makedonas Thessalonikios avatar
        Makedonas Thessalonikios @ Strange Attractor 10/02/2011 00:08:08

        Ap oti gnorizo o Gletsos psekazei ta wlita to proi,
        ta apogemata moirazei sakoulles me kallyntika se wiodokoles kokkinomalles,kai to wrady apagellei poiisi stous aporous kai astegous.

  20. Μικρός Οδυσσέας avatar
    Μικρός Οδυσσέας 14/01/2011 18:33:54

    Ξεσαλώνετε πουλάκια μου. Υπάρχουν πληροφορίες ότι στο πλαίσιο της ισότητας των δύο φύλων οδηγούμαστε στη δημιουργία ξεχωριστής οδού για τις γυναίκες. Όσοι άρρενες επιθυμούν να προσφέρουν τις υπηρεσίες τους (με το αζημίωτο), παρακαλούνται όπως το δηλώσουν στον μόνο αρμόδιο Στρέιντζ

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Μικρός Οδυσσέας 14/01/2011 22:47:30

      Βιογραφικά στον Παράξενο δηλαδή?

  21. Μιχαλόπουλος Απόστολος avatar
    Μιχαλόπουλος Απόστολος 14/01/2011 18:47:32

    Αναβαθμίζεται με Μπουτάρη η Σαλονίκη!!! Άντε βρε!!! Και San Pauli του βαλκανικού νότου!!!

  22. Στέργιος avatar
    Στέργιος 14/01/2011 18:48:21

    Μα δεν υπάρχει ήδη η "γειτονιά τού έρωτα" στον Βαρδάρη;

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Στέργιος 14/01/2011 18:56:00

      Κάνεις δήθεν τάχαμ πως δεν ξέρεις;

      • Στέργιος avatar
        Στέργιος @ Strange Attractor 14/01/2011 23:43:40

        Ξέρεις αν υπάρχει νομοθεσία που να ορίζει ανά πόσους κατοίκους πρέπει να αντιστοιχεί ένα μπουρδέλο; Κάτι όπως με τα απελευθερωμένα φαρμακεία, ας πούμε;

  23. Maximilien avatar
    Maximilien 14/01/2011 18:56:22

    Έτσι βαλκάνιοι κατσαπλιάδες μου. Γινόμαστε Ευρώπη!

  24. loretta avatar
    loretta 14/01/2011 19:20:14

    .....Μια που θα κανει..αυτο το μεγαλο εργο ο μεγιστος δημαρχος....δεν κανει και μια σχολη για τα κοριτσια...????? τουλαχιστον οι δικιες μας θαναι και...επιπεδου.

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ loretta 14/01/2011 19:25:51

      Αναβίωση του θεσμού των εταίρων δηλαδή.
      Καλό ακούγεται,
      Θα πληρώνις κάτι παραπάνω και θα συζητάς και για τις συστημικές κρίσεις του καπιταλισμού

    • Makedonas Thessalonikios avatar
      Makedonas Thessalonikios @ loretta 10/02/2011 00:10:19

      To kalo na legetai.
      O woras wgazei p.....es periopis !

  25. βαγόνι avatar
    βαγόνι 14/01/2011 19:21:56

    Α! η Θεσσαλονίκη
    Μανίκι....Απο παλιά!

  26. Orestios avatar
    Orestios 14/01/2011 19:28:12

    Επιτέλους, να επισημοποιηθεί το traffiking!
    Κουμάντο θα κάνει ο δήμαρχος.
    χαχαχαχαχαχαχα
    Λέτε για τον Ψωμιάδη αλλά ο Μπουτάρης εξελίσσεται σε φαβορί καραγκιοζοσύνης.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Orestios 14/01/2011 19:30:16

      Μια ο Μπουτάρης, μια ο Γλέτσος, ο Πανίκας θα πάθει σύνδρομο στέρησης δημοσιότητας.
      Έμαθα πως ψάχνει για ελέφαντα!!! για να κάνει βόλτα στη παραλία.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Strange Attractor 14/01/2011 20:12:48

        Να δείς που σε λίγο καιρό ο Πανίκας θα αναγορευτεί καθηγητής στο πανεπιστήμιο της Διαμαντοπούλου.

    • loretta avatar
      loretta @ Orestios 14/01/2011 20:24:43

      υπηρχε ενα τραγουδι της dolly parton που ελεγε ...there is a litle horehouse in texas called the chicken ranch....και ακουγοταν η χορωδια απο πισω...texas has a horehouse in it....!!
      και μετα απο λιγα χρονια...εγινε του τραγουδιου το αληθες...υπαρχει και αναλογο σαιτ παλλικαρια το chicken ranch brothel house....λετε αυτο να ειχε κατα νου ο μπαρμπα γιαννης???

      τελίκα πολυ προχω ο δημαρχαρας μας...ολε!!

      • Makedonas Thessalonikios avatar
        Makedonas Thessalonikios @ loretta 10/02/2011 00:15:29

        Diladi me liga logia.....
        exoume gamo to dimarxo.

  27. Μικρός Οδυσσέας avatar
    Μικρός Οδυσσέας 14/01/2011 19:31:54

    Δαναέ "το μόνιμος κάτοικος Θεσ/νικης, μόνιμος κάτοικος και στο κορμί της", στη δική σου δισκογραφία ανήκει?

    • danaos avatar
      danaos @ Μικρός Οδυσσέας 14/01/2011 19:44:07

      Mη με ενοχλείς.Είμαι στο στούντιο!Ηχογραφώ το μελόδραμα:
      "Φρόσω Φρόσω
      θα σε μαχαιρώσω
      νάτο το μαχαίρι
      το κρατώ στο χέρι."
      Θα το παρουσιάζει ο Strange στη γειτονιά του έρωτα κάθε Τετάρτη και Σάββατο 8-10 μ.μ.

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ danaos 14/01/2011 19:51:23

        Εσύ θα παίζεις ακορντεόν, και θα παίζεις και τη Φρόσω,

        • danaos avatar
          danaos @ Strange Attractor 14/01/2011 19:55:44

          Εγώ θα διευθύνω!Τελεία και ...αύλα!

          • Strange Attractor avatar
            Strange Attractor @ danaos 14/01/2011 19:59:19

            Άσε και έπαθα πλάκα.
            Μόλις άκουσα τον ΓΑΠ (σε δελτίο) να χρησιμοποιεί τη λέξη "εικοτολογία" - διατύπωση δηλαδή εικασιών, και αυθαίρετων συμπερασμάτων.
            Έπαθα λουμπάγκο σε λέω....

          • danaos avatar
            danaos @ Strange Attractor 14/01/2011 20:01:26

            Χα χα χα! Γλωσσοπλάστης ο @@στης!!

  28. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 14/01/2011 19:47:21

    Με τούτα και με κείνα ώρα είναι τώρα να ξεσηκώσει την ιδέα και ο Καμίνης και να κάνει η Αθήνα το Καμίνι του Έρωτα!

    • danaos avatar
      danaos @ Γιάννης Φαίλτωρ 14/01/2011 19:50:49

      Άπαιχτος Φαιλτόριους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Orestios avatar
      Orestios @ Γιάννης Φαίλτωρ 14/01/2011 20:56:12

      +1000 Φαίλτωρα

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 14/01/2011 20:57:22

      Μπα πολύ συστημικό τον κόβω τον Συνήγορο. Μόνο στη Σαλονίκη ξέρουν να εκλέγουν τοπικούς άρχοντες,
      Εδώ ο τιτάνας Βεργής δεν πήγε ποτέ στον δεύτερο γύρο

  29. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 14/01/2011 20:32:04

    μήπως νομίζει ότι έχει σχέση με τις κότες;; Κάτι σαν "η κοτολογία", να πούμε; Όπως το Ιαπωνία/η απονία

  30. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 14/01/2011 20:41:07

    Αυτά είναι πρόοδος και αριστερό ρεύμα άλλου αέρα, κάντε και μια γειτονιά μπάφου και μια αυνανισμού να έχουμε 3 σε 1 νοικοκυρεμένα.

    Με κυρ Γιάννη στο τιμόνι, η Θεσσαλονίκη στρώνει!!!

  31. Greco avatar
    Greco 14/01/2011 21:29:23

    Κυρ- Γιαννη , κοιτα να φροντισεις και το προσωπικο να ναι επιπεδου Ευρωπης ομως γιατι ακομα και σε αυτο ειμαστε πισω

    ;)

  32. φωτεινη avatar
    φωτεινη 14/01/2011 21:50:13

    τωρα με τις καινουργιες ανακαλυψεις στην ιατρικη, φαρμακολογια(βιαγκρα τσαλις)ανοιξε ακομα ενα επαγγελμα για σας.ισες ικανοτητες ,ισες δυνατοτητες.μηπως σας σκεφτει και σας ο λοβερδος ,(ο λοβερδος ειναι που τα ανοιγει?)και σας βαλει στη λιστα των υπο ανοιγμα ..επαγγελματων.

    • μικρός Οδυσσέας avatar
      μικρός Οδυσσέας @ φωτεινη 15/01/2011 15:01:07

      Αφού ξέρεις ότι η πλειοψηφία των ανδρών είναι μονογαμικοί, πως μπορείς να προτείνεις κάτι τέτοιο;

  33. TASOS avatar
    TASOS 14/01/2011 23:27:16

    Συγχαρητηρια στους Θεσσαλονικείς να χαίρονται τον ανώτερο άρχοντα του δήμου τους, τον δήμαρχο της συμπρωτεύουσας της ελληνικής Μακεδονίας, το καμάρι της Βόρειας Ελλάδας τον άνθρωπο ιδέα, τον διώκτη των μισσαλόδοξων χριστιανών, των βάρβαρων εθνικιστικών, των χυδαίων σκοταδιστών, τον εσχάτως προστάτη της συμπαθούς τάξης των ιεριών του έρωτα τον ιατρό πάσας νόσου!
    Τοιόυτος σας έπρεπεν άρχων?

  34. occultist avatar
    occultist 15/01/2011 02:00:47

    Λάθος. Πολύ παλιά υπήρχαν τα Βούρλα, ολόκληρος συνοικισμός περιτοιχισμένος που τον εκμεταλλευόταν γνωστό αθηναικό όνομα. Αργότερα στον Πειραιά ολόκληρη περιοχή που καθάρισε επί Σκυλίτση.

  35. tasos A. avatar
    tasos A. 06/02/2011 16:40:27

    σωστή κίνηση...να το κάνει κάπου κοντά στο σπίτι του...ή στο διαστημα...εκτός αν μας δουλεύει ο Ορέστης, που θα είναι μακριά απο κατοικημένη περιοχή

  36. spiros avatar
    spiros 12/02/2011 22:19:17

    Αυτές είναι δημαρχικές θητείες!!!
    Ε ρε τι έχει να δει ακόμα αυτή η πόλη!!!!!!

  37. ΠΟΛΙΤΗΣ avatar
    ΠΟΛΙΤΗΣ 13/02/2011 13:09:11

    ΑΡΣΕΝΙΚΑ ΘΑ ΕΧΕΙ?ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΘΕ ΓΚΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΠΟΥΤΑΡΙ ΜΑΖΙ.ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΤΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΧΘΟΥΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΕΥΣΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ ΕΡΓΣΤΑΣΙΟ ΤΟΥ.

  38. jz avatar
    jz 11/04/2011 15:57:41

    Ο κύριος Μπουτάρης βάλθηκε να κάνει τη Θεσσαλονίκη μια πόλη με μιναρέδες, τζαμιά, αποτεφρωτήρες και μπουρδέλα. Κύριε Μπουτάρη για μας τους νορμάλ ανθρώπους θα κάνεις κάτι επιτέλους όχι για τίποτε άλλο, αλλά γιατί και μεις κάτι πληρώνουμε γιαυτή την έρμη πόλη.