#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
30/09/2010 11:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Βυζάκια έξω



Το «ασύμμετρο στυλ» εγκαινιάστηκε στην Εβδομάδα Μόδας Παρισίων.

Περιμένουμε εναγωνίως να μεταφερθεί και στην Ελλάδα, μπας και ανακάμψει ο ανδρικός πληθυσμός που τον βλέπω πολύ απογοητευμένο τελευταία απο τις ασύμμετρες απειλές που δέχεται καθημερινά.

Για ένα ευρώ φοροδιαφυγή προβλέπεται φυλακή. Για 500.000 ευρώ και πάνω, τιμητικός έπαινος και διακοπές στις Μπαχάμες

Οι τράπεζες γιατί εξαιρούνται από την περαίωση; Αντιμετωπίζουν δυσκολίες και δεν έχουν να πληρώσουν;

Πάντως, ένας είναι ο υπουργός που μπορεί να πείσει τον Έλληνα να πληρώσει: ο Παπακωνσταντίνου. Τον βλέπεις, τον λυπάσαι και θες να τον βοηθήσεις

Αυτός και το κοριτσάκι με τα σπίρτα. Να λιώνει η ψυχή σου και να δακρύζεις από συγκίνηση

Πως νομίζετε ότι μας δάνεισαν οι Ευρωπαίοι; Πήγε ο Γιώργος ντυμένος με εφημερίδες, πήρε και εκείνο το ύφος σαν σκυλάκι σε βιτρίνα Pet shop και το πήρε το δάνειο

Και μην κοιτάτε που παρενέβη η Tρόικα και μας έχουν τρελάνει στα μέτρα. Τζάμπα θα μας το έδιναν αν δεν είχαν δει τον Πάγκαλο

Ελπίζω η ρύθμιση που αποσύσρθηκε για τα πλαστά τιμολόγια να μην φωτογράφιζε κανένα παραδικαστικό κύκλωμα

Αν ο Αλαβάνος ήταν τόσο καλός όσο και οι δηλώσεις του, η Αριστερά δεν θα είχε πρόβλημα:

Γυρίζουμε στη φεουδαρχία, όταν οι βαρώνοι μοίραζαν τη γη από δω κι από κει ανάλογα με τους γάμους, που έκαναν οι κόρες τους. Ο Πρωθυπουργός κόβει τη διοίκηση σε αυθαίρετα κοψίδια και τα μοιράζει σε παπανδρεϊκούς και βενιζελικούς , οικογενειακούς φίλους και φίλες που τους φιλοξενεί στο Υπουργικό του Συμβούλιο.

Αληθεύει ότι ο εμίρης Αλ Θάνι ρώτησε τον ΓΑΠ: «Θέλω να αγοράσω ολόκληρο το... Ελληνικό. Πόσο μου το πουλάς;»

Δεν του προτείνουν να αγοράσει και τα Σκοπια να τελειώνουμε;



Η κρίση της μέσης ηλικίας αρχίζει στα 35.

Έχουμε ακόμα καιρό Σούλα. Τι ώρας σχολάς;

Δεν υπάρχει σκάνδαλο είπε ο Καραμανλής για το Βατοπέδι.

Ότι κυβέρνησε το θυμάται, ή να του δείξουμε κανένα video;

Αυτονόητο: Αφου μαζί τα φάγαμε, τότε και μαζί τα ...ξύναμε

Για «κατασκευασμένες αμυντικές ανάγκες», και «πανηγύρι εξοπλισμών» από το οποίο «φτιάχτηκαν περιουσίες, ενδεχομένως και πολιτικές καριέρες», μίλησε ο αναπληρωτής υπουργός Εθνικής Αμυνας κ. Μπεγλίτης.

Επειδή αυτά τα ακούω απο την εποχή του …Λούβαρη και των Μιράζ, μήπως θα μπορούσατε κ. Υπουργέ να μας πείτε και κανένα όνομα προμηθευτή; Επειδή από ονόματα πολιτικών πήξαμε.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Paranoia avatar
    Paranoia 30/09/2010 12:05:52

    "Δεν υπάρχει σκάνδαλο είπε ο Καραμανλής για το Βατοπέδι."

    Γιατί υπάρχει ρε φίλε; Άντε με τα παλιοχώραφα και τα Βατοπέδια σας. Εδώ κλάπηκε ολόκληρη η χώρα και εσας σας φταίει ο Καραμανλής και το Βατοπέδι.

    Συνέλθετε.

    • Factorx avatar
      Factorx @ Paranoia 30/09/2010 12:12:15

      Που νομίζεις οτι απευθύνεσαι; Σε κανέναν Ριρή; Αν δεν ήταν ο Καραμανλής δεν θα είχε έρθει ο ΓΑΠ. και παραμένει σταθερή άποψή μας ότι με αυτό το κόμμα ο Σαμαράς θα συσκολευθεί πολυ να υλοποιήσει τα οράματα του.

      • Paranoia avatar
        Paranoia @ Factorx 30/09/2010 12:26:44

        Έχει ευθυνες ο Καραμανλής. Όταν έρθει η ώρα θα του καταλογιστούν ιστορικά. Δεν είναι της στιγμής όμως την ώρα που η χώρα σβήνει και δεν είναι σίγουρα τα παλιοχώραφα του Βατοπεδίου.

        Εκτός εαν πιστεύουμε ότι θα μας σώσει ο διάδοχος του ΓΑΠ, το κόμμα της Ντόρας, ο Τσίπρας, η Παπαρήγα ή ...ο Άδωνις.

      • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ avatar
        ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΡΑΙΟΣ @ Factorx 30/09/2010 12:33:42

        Φακτωρ καλημερα,
        Ειναι γεγονος οτι καποιοι απο την ΝΔ πρεπει να αναλαβουν την προσωπικη τους ευθυνη και να φυγουν απο το κομμα οικοιοθελως. Με την εν γενει συμπεριφορα τους μονο προκαλουν και ξυνουν πληγες.
        Για το σκανδαλο Βατοπαιδιου κατηγοροι και κατηγορουμενοι παιζουν τον παπά, αυτο μπορω να πω ως απλος πολιτης.
        Ο ΚΚ κυβερνησε,κριθηκε,λοιδωρηθηκε οσο κανεις αλλος. Ας περιμενουμε τουλαχιστον να δουμε αν θα υπαρξη τελικο συμπερασμα για τις ανταλλαγες. Εγω βλεπω αχλυ μονο και ντουφεκιες στον αερα για να γινεται θορυβος.

        Για «κατασκευασμένες αμυντικές ανάγκες», και «πανηγύρι εξοπλισμών» από το οποίο «φτιάχτηκαν περιουσίες, ενδεχομένως και πολιτικές καριέρες», μίλησε ο αναπληρωτής υπουργός Εθνικής Αμυνας κ. Μπεγλίτης

        Κατα τυχη εβλεπα τον κ.Μπεγλιτη να κανει τις δηλωσεις αυτες και προσπαθω ακομα να καταλαβω που αποσκοπουσε ακριβως, γιατι ειπε και αλλα περι Παπανικολη κ.λ.π. τονιζοντας οτι η προηγουμενη κυβερνηση εκανε εγκληματικο λαθος που δεν παρελαβε τα υποβρυχια που εγερναν μεν(!!!) αλλα σε πολυ μεγαλο βαθος δε(!!!), βαθος που δεν υπαρχει στις ελληνικες θαλασσες!!!
        Αυτο το περι κατασκευασμενων αμυντικων εξοπλισμων μηπως υποκρυπτει και κατι αλλο σε σχεση με το Αιγαιο και την Κυπρο.
        Σημειωτεον οτι εχουμε και τις δηλωσεις Χριστοφια περι διπλης εισβολης το 1974 στη Κυπρο.
        Ισως να κανω λαθος στις σκεψεις μου, αλλα πολλες συμπτωσεις βλεπω.

  2. zame avatar
    zame 30/09/2010 12:09:09

    Το «ασύμμετρο στυλ».. ειδικα...μετα τα τελευταία γεγονοτα... & μετρα....επιβάλλεται πλέον.

  3. athamas avatar
    athamas 30/09/2010 12:41:21

    Το «παιδί» το ξαπλωμένο είναι όλα τα λεφτά πάντως..
    Το «παιδί» το όρθιο όμως.. σχιζοφρένεια σκέτη!

    • Y. avatar
      Y. @ athamas 30/09/2010 16:14:20

      Συμφωνώ με όλα τα λεφτά
      Στη σχιζοφρένεια, σιλικόνη την ψιλιάζομαι

    • Asxetos avatar
      Asxetos @ athamas 01/10/2010 01:25:32

      Δηλαδή πριν την σιλικόνη τι είχε;;;;;

  4. vassilis avatar
    vassilis 30/09/2010 13:07:54

    Οταν νομοθετεις αξιωνοντας απο τους πολιτες να συναλλασονται με πλαστα τιμολογια αναρωτιεμαστε ποιο ειναι το κρατος και ποιο το παρακρατος!

  5. Απορίας avatar
    Απορίας 30/09/2010 14:04:11

    Φίλε Φάκτορα,με συγχωρείς ,αλλά σε ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ,δε χρειάζεται να δημοσιεύονται τέτοιου είδους φωτογραφίες στο Blog. ΑΡΚΟΥΝ ΤΑ ΗΧΗΡΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ!...(Υπάρχουν ίσως και παιδιά που μπορεί να χαζεύουν τον μπαμπά την ώρα που διαβάζει το Blog).

    Υ.Γ.Δε χρειάζεται να δημοσιεύσεις την αναφορά μου. Είναι προσωπική.

    • Factorx avatar
      Factorx @ Απορίας 30/09/2010 15:38:56

      Φίλε Απορία:
      1. Πως να μην την δημοσιευσω αφου την ...δημοσιευσες;
      2. να βλέπετε Antinews μπροστα στα παιδια !!!! είναι κατάλληλο για ανηλίκους. Για ορισμένους ενηλίκους ειναι ακατάλληλο

      • Y. avatar