Βουλευτές και υπουργοί του ΣΥΡΙΖΑ τρέχουν... στο ΑΤΜ της Βουλής
27/06/2015 18:25
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Βουλευτές και υπουργοί του ΣΥΡΙΖΑ τρέχουν... στο ΑΤΜ της Βουλής

Θαυμάστε τους

Θαυμάστε τους. Παρασκευή βράδυ στη Βουλή μετά την ανακοίνωση του δημοψηφίσματος. Βουλευτές και υπουργοί του ΣΥΡΙΖΑ τρέχουν στο ΑΤΜ του κτιρίου για να βγάλουν λεφτά. Προφανώς δεν ξέμειναν και έτρεξαν για να πάρουν κανέναν καφεδάκι ή κανένα «βρόμικο» από την καντίνα.

Οι επαναστάτες της Αριστεράς με πρώτη την Αγλαϊα Κυρίτση, της ΕΡΤ που έγινε βουλευτής χάρη στους αγώνες της για να ανοίξει ξανά το μαγαζί των κηφήνων που χρόνια υπηρέτησε. Βεβαίως και η βουλευτής κ. Καφαντάρη που ξημεροβραδιάζεται στα τηλεπαράθυρα και φωνάζει συνεχώς. Αλλά και η Ραχήλ Μακρή που έτρεξε να πάρει ευρώ και όχι ραχηλιάρικα αλλά και ο Νίκος Ξυδάκης και ο «μακαρονάς» Νίκος Φίλης.

Αλλά και ο Λαπαβίτσας; Ο άνθρωπος της δραχμής; Ο κυβερνητικός εκπρόσωπος του λόμπι; Ο επαναστάτης, αιρετικός οικονομολόγος να τρέξει να βγάλει ευρώ; Γιατί δεν περίμενε να βγάλει δραχμούλες;

Μα καλά δεν ντρέπεστε; Τσίπα μέσα σας δε έχετε; Ακόμη και να είχατε ανάγκη να βγάλετε λεφτά γιατί δεν πηγαίνατε σε κάποιο απόμερο ΑΤΜ που να μην σας βλέπουν και να μην σας φωτογραφίζουν; Είναι δυνατόν να δίνετε έτσι το παράδειγμα στον κόσμο; Σ’ αυτούς που σας πίστεψαν και σας ψήφισαν;

(Δείτε τις φωτογραφίες στο iefimerida.gr)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Θόδωρος Hellados avatar
    Θόδωρος Hellados 27/06/2015 19:02:30

    Δειλά ανθρωπάκια! Παράσιτα που ζείτε εις βάρος των εργαζόμενων και των πραγματικά ικανών της Ελλ. κοινωνίας. Δεκάρα δεν ξαναβλέπετε από μένα. Ουστ, κοπρόσκυλα!

  2. Φρουρός avatar
    Φρουρός 27/06/2015 19:34:28

    Ξ Ε Φ Τ Ι Λ Ε Σ !!!!!!!!!

  3. Vassilis avatar
    Vassilis 27/06/2015 19:45:56

    Ηρεμια παιδια. 1) Περνουν χρηματα για ενοικιαση ελικοπτερων. 2) Περνουν χρηματα γιατι αποψε ειχε την Μαρθα Κλαψα στην βουλη ( Ψεκασμενος ).

  4. metronomos avatar
    metronomos 27/06/2015 19:54:54

    Τι "άνω όριο" ανάληψης έχουν άραγε τα ΑΤΜ της βουλής ?

    • Naruto avatar
      Naruto @ metronomos 27/06/2015 22:31:06

      Αν πατήσεις το κουμπί που γράφει Ελβετία το όριο είναι απεριόριστο .

      • Eva avatar
        Eva @ Naruto 27/06/2015 22:41:32

        Να υποθεσω θα πιουνε κι ένα κρασί στην υγειά του κορόιδου που στήνεται στο ΑΤΜ για να πάρει το πεντακοσάρικο.

  5. Δήμητρα Μ. avatar
    Δήμητρα Μ. 27/06/2015 20:34:50

    Από το σημερινό άρθρο του Προφήτη: "Το τελευταίο καταφύγιο των απατεώνων" "Η χυδαιότητα της Αριστεράς έγκειται στο ότι υπηρετεί το ήθος εκείνο των ένζωων που περιορίζεται στη διαδρομή στόμα-οισοφάγος-στομάχι-έντερο-έδρα. Στο να λιγδώσει το άντερο - μόνο. Η καρδιά που φλογίζεται από ανιδιοτελή αγάπη για τη πατρίδα δεν περιλαμβάνεται στη διαδρομή." Κορυφαίο!

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Δήμητρα Μ. 28/06/2015 12:04:43

      Όντως τέλειο!

      • Δήμητρα Μ. avatar
        Δήμητρα Μ. @ Γεώργιος Τ. 28/06/2015 13:52:30

        !!!!

  6. Ρηνα avatar
    Ρηνα 27/06/2015 21:39:41

    Να τρεξουν να κανουν ουρα σε καμια εκκλησια δεν το σκεφτονται; Αυριο ειναι Κυριακη, Ελληνες θυμηθειτε οτι καποτε μπηκατε σε καποια κολυμπηθρα και πηρατε τη ταυτοτητα του Χριστιανου Ορθοδοξου. Μονο αυτη η ταυτοτητα θα σας βοηθησει στα δυσκολα χρονια που ερχονται και που οι Αγιοι γεροντες μας τα εχουν περιγραψει αναλυτικα.

    • Eva avatar
      Eva @ Ρηνα 27/06/2015 22:22:24

      Αν χρειαστει θα το κανουν. Δεν εχουνε κανενα προβλημα.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Ρηνα 28/06/2015 12:05:14

      Άψογο και ο Θεός μαζί μας σε αυτά που έρχονται γιατί πολλοί θα χαθούν.