14/05/2009 19:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Βγάλτα όλα


______________________________________________________________________________________
Εξετάζεται η απαγόρευση λειτουργίας τσίρκων με άγρια ζώα. Δεν την βλέπω να ξανανοίγει την Βουλή.

Όταν η Ντόρα δήλωσε ότι δεν θέλει «εν ενεργεία υπουργό» για επικεφαλής του ευρωψηφοδελτίου της ΝΔ ποιον από τους δυο εννοούσε; Τον Σαμαρά, ή τον Μεϊμαράκη;

Πολύ ενοχλημένη εμφανίζεται η Αγία Οικογένεια από την τοποθέτηση της φίλης της Νίκης Τζαβέλα επικεφαλής του ψηφοδελτίου του ΛΑΟΣ. Θα αναλάβει λέει ο Κακαουνάκης να απαντήσει το Σαββατοκύριακο για λογαριασμό της. Τα γνωρίζει καλά απο τότε που ήταν στον Φλας του Σωκράτη.

Μιλάμε για φοβερή δημοσιογραφία. Το «Ποντίκι» που κυκλοφορεί επιτίθεται στα golden boys του ΟΠΑΠ. Αποκαλύπτοντας νέα καταγγελία του Καρχιμάκη που δεν πρόλαβε να την καταθέσει στην Βουλή επειδή έκλεισε (!!!).

Θα γεμίσουμε καταγγελίες που δεν πρόλαβαν οι βουλευταράδες μας να καταθέσουν.

Έχει και μία ο Ριρής εναντίον του Εφραίμ.

Με την ευκαιρία πόσες διαφημίσεις έπαιρνε το Ποντίκι επί Βουλγαράκη και Αλογοσκούφη από τον ΟΠΑΠ; Πέντε το τεύχος; Τώρα πόσες παίρνει; Μία; Φοβερό ρεπορτάζ.

Ο ΓΑΠ πάλι ζωγράφισε χθες. Αμφισβήτησε δημόσια : Την κυβέρνηση της Ελλάδος, την «κυβέρνηση» της Ευρώπης και την «κυβέρνηση» του κόσμου.

«Που πήγαν τα λεφτά;» αναρωτιέται σήμερα όλος ο Πλανήτης.

Ο Καραμανλής ανταπέδωσε χαρακτηρίζοντας σήμερα την ΔΑΠ «δύναμη μεταρρύθμισης» στα Πανεπιστήμια.

Τι παίρνουν και δεν μας δίνουν;

Το 90% των Ελλήνων σύμφωνα με έρευνα, πιστεύει ότι υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με το ασφαλιστικό. Όλων των άλλων!

Σε δασική έκταση κοντά στο χωριό Ελληνόπυργος Καρδίτσας βρέθηκε μία ρουκέτα ασκήσεως, 2,75 ιντσών. Ως γνωστόν από το χωριό αυτό κατάγεται ο κ. Σιούφας.

Διαψεύδονται όμως κατηγορηματικά οι πληροφορίες ότι έπεσε από το αυτοκίνητο του Σιούφα που την είχε για να την ρίξει στο υπουργείο Εσωτερικών. 

Γιατί φωνάζουν για το φακελάκι; Αν κοπεί και καταργηθεί και η πολυθεσία, ποιο το νόημα να είναι κανείς γιατρός σε νοσοκομείο της Αθήνας; Να τον βρίζουν οι άρρωστοι;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 14/05/2009 19:23:29

    H kυρία της φωτό μου θυμίζει μια βουλευτίνα μας... Βρε μπας και είναι αυτή;
    Η πως τη λένε;...
    Σπατζιώτη λέγε....

  2. lady girl avatar
    lady girl 14/05/2009 19:41:43

    Ενώ είστε ωραίοι σε όλα, υπάρχει πρόβλημα με τις γυναίκες. Απευθύνεστε συνήθως σε αντρικό κοινό (π.χ. θα ανανεώσουμε το σάιτ, να πάτε βόλτα με τις γυναίκες σας). Στην περίπτωση που δεν το έχετε καταλάβει, υπάρχει και γυναικείο κοινό, το οποίο δεν αρέσκεται σε αυτές τις μάλλον υποτιμητικές πρακτικές.

  3. Fandis Bastounis avatar
    Fandis Bastounis 14/05/2009 19:42:49

    Αν θέλουμε οπίσθια, ξέρουμε που να τα βρούμε.

  4. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 14/05/2009 19:54:36

    @4 Πες μας και εμάς!

  5. daris avatar
    daris 14/05/2009 20:01:34

    @4 και 5
    ΝΤΡΟΠΗ!!!

  6. ανώνυμος avatar
    ανώνυμος 14/05/2009 20:17:19

    Συγα συγά ολησθταίνει πρως του κωλου!

  7. daris avatar
    daris 14/05/2009 20:19:26

    Φυσικη εξελιξη λογω εξελιξεων...

  8. ataktos avatar
    ataktos 14/05/2009 20:31:03

    Παρακολουθώντας την Evrovision διαπίστωσα πως οι αφρικανοί διαθέτουν περισσότερο πολιτισμό από εμάς τους "πολιτισμένους …"

  9. abc avatar
    abc 14/05/2009 20:54:10

    3. H elleipsh dhmiourgei sterhtiko sundromo

  10. Hase avatar
    Hase 14/05/2009 21:00:59

    @10

    Οχι μονο, σε κανει και την συνηθιζεις.

  11. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 14/05/2009 21:04:13

    @1. Φίλε Strange Attractor, ναι αυτή είναι! Ο δε αραχτός στην άμμο τύπος με το κόκκινο μαγιώ και τα κουβαδάκια είμαι εγώ...

  12. Hase avatar
    Hase 14/05/2009 21:06:56

    @1 Strange Attract
    Δεν θυμαμαι το ονομα αλλα μου φαινεται το επωνυμο ειναι Καπουλατη. Σπατζιωτη δεν πιστευω να στην εσπασα τωρα ετσι; Αν ναι συχωρα με.

  13. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 14/05/2009 21:52:35

    @ 13
    Περισσότερος σεβασμός στα μέλη του Κοινοβουλίου μας, παρακαλώ! Ζηλιάρη...

  14. ariel avatar
    ariel 15/05/2009 00:00:03

    Ανώνυμη 15, υπάρχουν αρκετοί άνδρες ανώνυμοι εδώ μέσα και σας μπερδεύω όλους. Δεν βάζεις κάτι διακριτικό στο νικ σου; Στο κάτω κάτω οι γυναίκες είμαστε πολύ λίγες εδώ μέσα. Τουλάχιστον να διακρινόμαστε. Αν θες βέβαια.

  15. Αρχίδαμος avatar
    Αρχίδαμος 15/05/2009 06:49:42

    Μηπως ειναι αυτη του ΓΑΠ η λυγερη της Σαλονικης;

  16. ariel avatar
    ariel 15/05/2009 08:35:42

    Οι άνδρες της παρέας, μιλάτε μόνο για την Εύα του ΓΑΠ την λυγερή. Θα δημιουργήσετε κόμπλεξ στην όμορφη Ελενα της ΝΔ (Ράπτη) και θα έχετε το κρίμα στο λαιμό σας. Αυτή δηλαδή δεν έχει ψυχούλα; Γιατί τηνμ προσπερνάτε έτσι άσπλαχνα;

  17. Αρχίδαμος avatar
    Αρχίδαμος 15/05/2009 08:42:37

    @19 ειναι παχουλουτσικη με πιασιματα.
    για αυτο.

  18. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 15/05/2009 09:24:32

    Factor βαλε και αντρικη φωτο να μην εχουν παραπονα οι φιλες μας...

    Ασχετο---> γιατι ολοι οι ρεπορτερ των καναλιων στη Γιουροβιζιον ειναι γκαυ? και χτυπιουνται σαν τα χταποδια εαν καποιος κατηγορησει το θεσμο ή κριτικαρει το Σακη?? το τηλεοπτικο κοινο εχει ταυτοποιηθει μαζι τους? τους ζηταει?
    Γυναικες ρεπόρτερ γιατί δεν στελνουν? κ σ αυτες αρεσει ο Σακης. σωστα? δεν αντχω να γυρναω καναλι και να βλεπω αντρα με βγαλμενο φρυδι ρε παιδι μου. δεν παλευεται..!!!
    Ασ κανουν σταιλινγκ, μια ενοτιτα οτι θελουν οκ. Οχι ομως κλισμα στο βγαλμενο φρυδι και ολα τα παιδια που εχουν τρελλα με τη Γιουροβιζιον να παρακολουθουν το φρυδι ΟΛΗ ΜΕΡΑ !! ΕΛΕΟΣ.

    Οι χειραφετημενες γυναικες γιατι δεν αντιδρουν?? τους αρεσουν οι χαριτωμενιές στο γυαλι? Μαναδες δεν ειναι? κ αν οχι θα γινουν καποια μερα.

    Θα μεγαλώσει η κορη μου και θα νομιζει οτι οι αντρες ειναι ετσι. Θα ταυτιστει με την εικονα αυτη ελεω-Σακη. ΑΝ ειχα γυιο δε...

    Εχω αδικο?

    ΠΠ

  19. ariel avatar
    ariel 15/05/2009 09:59:10

    Π.Π. μόνο στην Γιουροβίζιον σε ενοχλούν; Ολες οι λάϊφ στάϊλ εκπομπές έχουν τους gay τους. Σιγά που οι χειραφετημένες γυναίκες θα ασχοληθούμε με τα που.....κια. Οσο για τον Σάκη, αρέσει πως να το κάνουμε. Κορμάρα ο τύπος και γράφει. Ας μην βάλει φωτο ανδρών ο Φάκτορας, θα αρκεστούμε στην φαντασία μας. Κλαψ κλαψ.

  20. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 15/05/2009 10:21:23

    @22 Ariel αν το κορμί αυτό το είχε (που το έχουν πάμπολλοι) Αλβανός μπετατζής ή Γεωργιανός σερβιτόρος, θα ασχολούσουν; Θα σου άρεσε;

  21. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 15/05/2009 10:24:26

    ariel.
    συμφωνω για το Σακη. το στημενο σκηνικο γυρω απο το Σακη με ενοχλει. λαου λαου και εκτος των οσων αναφερεις- παντου φρυδακι. ΟΙ λαιφ σταιλ εκπομπες εχουν το κοινο τους κ δε με απασχολει. οποιος θελει βλεπει.

    Το Σακη + Γιουροβιζιον ομως χτες ειδε ενα 64%. Το μοντελο-φρυδακι-κατινια μπηκε σε ολα τα σπιτια και σε ποσοστο 90% πολλα παιδια ηταν μπροστα στην τιβι.

    τελος παντων, γκρινιαζω.. τι να πουμε ?

    ΠΠ

  22. ariel avatar
    ariel 15/05/2009 10:29:51

    Παράξενε, πες με ρατσίστρια, αλλά όχι δεν θα το κοίταζα. Αλλο το δικό μας και άλλο τα ξένα τεκνά για οφθαλμόλουτρα. Και Π.Π. αμαρτία μου, αλλά και εγώ την είδα χθες. Και μέχρι να πεί τον Σάκη στην ψηφοφορία καρδιοχτύπησα. Και θα την δω και το Σάββατο. Εχουμε πήξει στην μαυρίλα και την καταχνιά, να διασκεδάσουμε λίγο, έστω και βρίζοντας.

  23. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 15/05/2009 10:31:16

    @23,

    χαχαα ελα ρε strange, ο Σακης εχει αστρο το παιδι. και ειναι και καλο παιδι, δεν ενοχλει κανεναν.

    εκανε και οικογενεια και δινει και ενα καλο παραδειγμα στα κοριτσακια σαν την κορη μου.

    ΑΣΧΕΤΟ--> πριν καποια χρονια Λυκαβητο με εχει ψησει η μικρη να την παω σε συναυλια Σακη. Ξεχναω για 2 ωρες τον Blackmore και παω. Ρε συ.... δε θα το ξεχαζω ποτε στη ζωη μου το ολο σκηνικο ! Γιαγια-κορη-εγγονη να τραβανε τα βυζια τους για το Σακη οικογενειακως !! χαχαχα 90% γυναικες τρελλες, δεν φανταζεσαι. η μικρη εβλεπε Σακη εγω το σοου του φαν κλαμπ.

    Να ρωτησω κατι τις φιλες γυναικες του ΑΝΤΙΝΕΑ.

    - εχετε δει ποτε αντρα να ξαδινει κατ αυτον τον τροπο σε συναυλια της οποιασδηποτε καρακουκλαρας περφορμερ???? με αλλαλαγμους????
    - εχετε καποια εξηγηση γι αυτο το φαινομενο? οχι για το Σακη αλλα για τον καθε Σακη η Coverdale.

    ΠΠ

  24. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 15/05/2009 10:33:19

    @25
    καλα θα κανεις και θα παρακολουθησεις αυτο που σου αρεσει να χαλαρωσεις.

    ΠΠ

  25. ariel avatar
    ariel 15/05/2009 10:37:37

    Π.Π. ξεχνάς τι χαμός γινότανε για τον Ελβις; Εγώ δεν θα πήγαινα να ξεφωνίζω έτσι λόγω ιδιοσυγκρασίας ίσως, ευτυχώς ούτε η κόρη μου μικρή ήταν έτσι γιατί δεν ξέρω τι θα έκανα. Πάντως τα κοριτσάκια πάσης ηλικίας παθιάζονται για τον Σάκη μας και τα αγοράκια πάσης ηλικίας, με το φαινόμενο Πετρούλα.

  26. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 15/05/2009 10:43:15

    Ποιος έχει πει ότι όσο πιο χοντροειδές είναι το ψέμα τόσο περισσότερο πιστευτό γίνεται;

  27. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 15/05/2009 10:44:48

    ariel,
    με την Πετρουλα εχουν αρρωστησει τα αγορακια 50-80 !!! χαχαχαχα τη βλεπουν σαν τη χαμενη εγγονη τους..

    αντε να μην πω καμαι βαρια κουβεντα για τις Πετρουλες πρωι πρωι ! ουστ βρωμοσκυλα. χαχα

    ΠΠ

  28. ariel avatar
    ariel 15/05/2009 10:48:07

    Αλλενάκι σε τι αναφέρεσαι;

  29. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 15/05/2009 10:53:32

    Arie: Γενικά μίλησα, για τα χονδροειδή ψέματα που πλασάρονται από τα μέσα ως αυθεντικότητες.

  30. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 15/05/2009 10:54:28

    ως γνησιότητες, καλύτερα. Για πούρους άνδρες.

  31. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 15/05/2009 10:55:51

    Ariel, όχι Arie, συγνώμη.

  32. ariel avatar
    ariel 15/05/2009 10:59:08

    Πούροι άνδρες;;;;;; Σπανίζει το είδος. Κορίτσια αν βρείτε κανέναν γραπώστε τον καλά μην σας φύγει. Βλέπω φίλες της κόρης μου μια χαρά κορίτσια, να μην μπορούν να κάνουν μια ΣΩΣΤΗ σχέση. Δεν μιλάω για περιπετειούλες αλλά για σχέση. Πέφτει μεγάλη μοναξιά στα νέα παιδιά αυτό τον καιρό. Όσοι έχουν παιδιά σε νεαρή σχετικά ηλικία, θα ξέρουν τι γίνεται.

  33. ariel avatar
    ariel 15/05/2009 11:00:19

    Εν τάξει Αλλενάκι κατάλαβα. Αλλωστε ο Αρειος ήταν αιρετικός κι εγώ δεν είμαι.

  34. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 15/05/2009 11:04:02

    @Ariel: πάνω σ' αυτό που είπες: στην γυναικοπαρέα μας όταν ξεφεύγουμε και οι πιο "ωμοί" από τους συντρόφους μας, άντρες κλπ. θέλουν να μας επαναφέρουν, μας λένε: προσέξτε γιατί σε μερικά χρόνια οι πραγματικοι άντρες θα είναι είδος σπάνιο και αξία διαπραγματεύσιμη στο χρηματιστήριο (και δεν αναφέρονται μόνο στο φυσικό μέρος του πράγματος, αλλά σε όλο το "γλόμπο").

  35. ataktos avatar
    ataktos 15/05/2009 11:04:42

    Ariel-μην τους ανοίγεις τα μάτια μας , μέρα έχουμε με ήλιο μόνο Σάκη θα βλέπουν νύχτα

  36. ariel avatar
    ariel 15/05/2009 11:07:36

    Αλλενάκι, εμείς τι να προσέξουμε, ότι μπορέσαμε να κάνουμε το κάναμε. Οι κόρες μας να προσέχουνε, για να έχουνε. Δεν ξέρω αν έχεις σύζυγο και παιδιά, εγώ έχω και τα δύο, οπότε μιλάω για τον εαυτό μου.

  37. ariel avatar
    ariel 15/05/2009 11:09:43

    Ατακτε δεν κατάλαβα καλά τι θες να πεις για γράψε το ξανά.

  38. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 15/05/2009 11:13:29

    Πλάκα γίνεται Ariel, στην παρέα μας.

  39. ariel avatar
    ariel 15/05/2009 11:20:16

    Oσο έχουμε κέφι για πλάκα είναι πάρα πολύ καλό. Μακάρι πάντα να είναι έτσι. Παιδιά είδα μια ανάρτηση στο τρελλό κουνέλι, που είχε τον Μητσοτάκουλα να εύχεται καλή επιτυχία στον Νορβηγό Αλεξάντερ. Μεγάλη πλάκα, το ύφος του.

  40. Αurora avatar
    Αurora 15/05/2009 11:33:56

    40.
    Τι να προσεξουν οι κορες μας οταν σχεδον οι περισσοτεροι ανδρες αλαμπρατσε γυρνοφερνουν με τα ομοφυλα φλερτ τους;
    Κι αν κανεις υπο την πιεση της μαμας ξεφυγει απ' τον κανονα και καταληξει στα σκαλια της εκκλησιας, θα' χει να παιζει δυο ζωες, μα δε θα ζει καμια.
    Ποια γυναικα μοιραζεται σημερα τη ζωη της με εναν ομοφυλοφιλο, οταν η επιτυχης επαγγελματικη της καριερα φροντιζει να τη διατηρει ευβιωνη και ανθοφρεσκη;

  41. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 15/05/2009 12:35:34

    @45

    xaxaxaaaa πολυ καλο !!!!

    ΠΠ

  42. donaE avatar
    donaE 15/05/2009 12:48:25

    Ο αντρας δεν ειναι μηχανη,για να λειτουργησει θελει και σωστη γυναικα.Τις εχετε ακουσει πως μιλανε και τι τρελλα πουλανε?

  43. Αurora avatar
    Αurora 15/05/2009 12:50:33

    45... -Xa, xa, xa, υπεροχο!!

  44. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 15/05/2009 13:08:04

    ολη μερα τις ακουμε, απο 12 χρονων-κορη μεχρι ... οσο παρει... δεν αλλαζει η γυναικα.

    εντσικτο αυτοσυντηρησης και γονιδιο επιβιωσης σε καθε περιβαλλον.

    ΠΠ

  45. donaE avatar
    donaE 15/05/2009 13:16:08

    Τα νεα κοριτσια ειναι σημειολογικα λαθος.Ειναι επιθετικες και με αντρικη συμπεριφορα και μετα αρχιζουν και παρακαλανε για γαμο.Οι αντρες ειναι καταμπερδεμενοι.

  46. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 15/05/2009 13:27:06

    δεν παρακαλανε μονο.... λενε ΤΩΡΑ ΘΕΛΩ ΠΑΙΔΙ !!

    Το "θελω να περναω καλα" εχει 1.000 ερμηνιες ! χαχαχα - ανα ηλικια. Οτι λεει η μαμα αυτο κανουν.

    Οι αντρες παλι... οι μικροι, δεν επικοινωνουν, 1/10 στο σχολειο ασχολουνται με τις συμμαθιτριες ( 6η ΔΗμοτικου ) οι δε μικρες τον ανουν αυτον τον κακομοιρη μπαλλακι !!! χαχαχαχ "ειπες και στην ταδε οτι την αγαπας-black list !"

    Πολυ γελιο

    ΠΠ

  47. AnonymOs avatar
    AnonymOs 15/05/2009 19:36:04

    ".....Με την ευκαιρία πόσες διαφημίσεις έπαιρνε το Ποντίκι επί Βουλγαράκη και Αλογοσκούφη από τον ΟΠΑΠ; Πέντε το τεύχος; Τώρα πόσες παίρνει; Μία; Φοβερό ρεπορτάζ."....

    ΠΡΟΤΑΣΗ :
    ΓΡΗΓΟΡΑ, ΕΙΝΑΙ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΑΓΚΗ... :
    ΣΤΗΝ "DEUTCSHE LOTTERIES G.M.B.H." (ή κάπως έτσι...)
    GRHGORA, ΑΜΕΣΩΣ.... ΚΡΑΤΙΚΟ-ΚΟΠΡΙΤΕΣ...., Διαβρωτές, γρήγορα, είναι εθνική ανάγκη...