25/12/2013 11:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Αρχιφύλαξ Κασιδιάρης»



Άλλοι φτιάχνουν βιντεάκια με την κοπέλα τους σε… ιδιαίτερες στιγμές.

Άλλοι, παίρνουν την κάμερα και γράφουν το παιδί τους που χορεύει ή που κάνει μιμήσεις.

Άλλοι γενικώς γράφουν τη ζωή τους για να τη θυμούνται στα γεράματα. Όχι όλοι βεβαίως.

Υπάρχουν και οι Χρυσαυγίτες που όταν δεν δέρνουν κανέναν κακομοίρη ή δεν εκπαιδεύονται στη βλακεία, ασχολούνται με ερασιτεχνικά βιντεάκια. Ανάλογα με το μυαλό που κουβαλάνε, φτιάχνουν και τα δικά τους φιλμάκια με πρωταγωνιστές τους ίδιους.

Βεβαίως, ο μεγάλος σταρ είναι ο αστυνόμος του εν λόγω βίντεο, ο οποίος προσπαθεί να αποσπάσει ομολογία από κάποιον υποτιθέμενο κατηγορούμενο. Ο νέος… αστυνόμος Θεοχάρης ή αστυνόμος Σαϊνης είναι ο Ηλίας Κασιδιάρης. Σε ρόλο που θα ζήλευε και ο Αλ Πατσίνο. Δείτε το για να καταλάβετε τον άνθρωπο που κάποιες δημοσκοπήσεις τον δείχνουν να παίρνει 55% στην Αθήνα.

Άραγε μέχρι που φτάνει η βλακεία. Είναι τελικά αήττητη;

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Simulation Theory V85 avatar
    Simulation Theory V85 25/12/2013 12:07:45

    Αυτούς τους βλάκες θέλει ο κόσμος για να καθαρίσουν με λιάπηδες και τομπούλογλους (sic).

  2. Ηλίας Πορφυρός avatar
    Ηλίας Πορφυρός 25/12/2013 13:08:57

    Ο Κασιδιάρης πάντως «το έχει». Βοηθάει βέβαια και ο ρόλος. Και με ηθικό δίδαγμα πως οι μάπες στο αστυνομικό τμήμα οδηγούν σε ομολογία του εγκλήματος. Μιλάμε για ύψιστο καλλιτέχνημα.

  3. πΔπ avatar
    πΔπ 25/12/2013 15:12:26

    Πως το είχε πει αυτό με την Λιάνα; "... άντε βρε σούργελο...";!
    Έτσι ακριβώς!!!

  4. Ira avatar
    Ira 25/12/2013 15:13:07

    Είδαμε και τους "λορδους" απο το lse κ.α παρόμοια ιδρύματα πως μας κατάντησαν ..

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Ira 25/12/2013 19:00:40

      Άρα πρέπει να διαλέξουμε ανάμεσα στους "λόρδους" και στους πόρδους? Κάτι ενδιάμεσο θα τον χαλάσει τον Έλληνα?

  5. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΡΑΠΤΗΣ avatar
    ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΡΑΠΤΗΣ 25/12/2013 18:54:59

    Οταν παρομοια σκετσακια κανει ο Λαζοπουλος και η ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ ειναι τεχνη,εδω ειναι βλακεια!
    Γιατι αυτη η διαφορετικη αντιμετωπιση;
    Δεν καταλαβαινετε οτι μ αυτα σπρωχνουν το κοσμο στη Χρυση Αυγη;

    • Tassos avatar
      Tassos @ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΡΑΠΤΗΣ 25/12/2013 22:47:19

      Δεν υπάρχει ΧΑ,τελείωσε. Γύρνα τώρα στον χουντικό υπόνομό σου.

  6. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 25/12/2013 20:27:34

    Ενταξει, λυσαμε τα προβλήματα μας, οποτε εχουμε ολο το χρονο να ασχολούμαστε με πλακες & χαβαλέδες του Κασιδιαρη ή του κάθε περιεργου...
    Ρε αντε σοβαρευτείτε λεμε. Ρε σεις, δεν εχουμε να πληρωσουμε ΔΕΗ, ΦΑΠ, Τελη κυκλοφοριας. Το εχετε καταλαβει???
    Εμεις οι ''μη-υπερ-φορολογούμενοι Ελληνες'', (συμφωνα με το καμαρι σας τον Υπουργο-Αφεντη της οικονομικης μας κατάστασης), ΔΕΝ θα τη παλευουμε για πολύ ακομα...

    • Tassos avatar
      Tassos @ Μικρασιάτης 25/12/2013 22:49:09

      Σε περνάει από το μυαλό ότι κάποιοι έχουν? οτι δεν πλακώθηκαν στα δάνεια? Οτι δεν άνοιγαν μπουγατσατσίδικα και δεν πήγαιναν στην Μύκονο με διακοποδάνεια? Μην γενικεύετε την προσωπική σας αποτυχία.

  7. Eva avatar
    Eva 26/12/2013 14:26:29

    Ο αυριανός ψηφοφόρος του, μάλλον δεν θα επηρεαστεί απο το βίντεο.

  8. giorgos avatar
    giorgos 26/12/2013 19:48:38

    Εγώ σκέπτομαι στην θέση του ανακρινόμενου να είναι ο Βενιζέλος πω πω σουξέ ΓΟΥΣΤΑΡΩ !!!!!!!!!!!!

  9. Art of War avatar
    Art of War 27/12/2013 00:29:21

    Τα video αυτά που ''διαρρέουν'' στα ΜΜΕ δεν είναι προσωπικά δεδομένα; Δεν είναι ,αν είναι υλικό της δικογραφίας ; Πως δημοσιοποιήται υλικό από την δικογραφία όποιου και είναι αυτή;Δεν πρέπει να επέμβει αυτεπάγγελτα ο εισαγγελέας ;
    Δηλαδή ο σκοπός αγιάζει τα μέσα; αυτής της πρακτικής είστε; Για τα ονόματα πολιτικών και επιχειρηματιων που ξερνάει ο Κάντας δεν διαρρέει ούτε λέξη , αλλά δεν σας βλέπω να έχετε τις ίδιες ευαισθησίες.
    Νομίζετε ότι ο κοσμάκης που δεν έχει να βγάλει το μήνα του , ασχολείται με τις μαλακίες του κασιδιάρη στα νιάτα του;
    Για το άλλο το λαμόγιο τον Λιάπη που τάχα μου δεν είχε να πληρώσει τους φόρους για το ''θηρίο'' που οδηγούσε αλλά για το ταξιδάκι με την γκόμενα στην Μαλαισία κανένα οικονομικό πρόβλημα , ή τον άλλον τον Τομπούλογλου κουβέντα.....
    Και μετά σας φταίει ο Κασιδιάρης......