Από τα «μπάνια του λαού» στα μπάνια της τρόικας
25/07/2015 14:58
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Από τα «μπάνια του λαού» στα μπάνια της τρόικας

Η Κυβέρνηση έχει το αλάνθαστο σχέδιο: από Σεπτέμβρη, Οκτώβρη βλέπουμε...

Η Κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ λέει τη γυμνή αλήθεια στο λαό ακόμη μια φορά. Οι συναντήσεις με την τρόικα θα γίνονται σε ξενοδοχείο εκτός Αθηνών.

Σεξ και βία. Χωρίς συναίσθημα.

Μοιάζει τόσο αθώο το «στα τέσσερα» που ανέκραζε ο συγκυβερνήτης. Εδώ στήνεται το απόλυτο σκηνικό για σαδομαζοχιστικές καταστάσεις.

Για τους ρόλους δεν χρειάζεται να μιλήσουμε. Είναι γνωστή η …διανομή. Η χλιδή της διαμονής ήταν το ζήτημα και επιλύθηκε με τον καλύτερο τρόπο.

Τα λεφτά για τις διακοπές των τροϊκανών και τις μετακινήσεις όσων θέλουν να συνεργαστούν με τους Θεσμούς, δεν είναι πρόβλημα. Ποτέ δεν είχαμε πρόβλημα χρημάτων.

Αυτό που διακυβεύεται είναι η αξιοπρέπεια της Κυβέρνησης .

Υπερθεμάτισε ο Αλέκος Φλαμπουράρης σχετικά με την πρόταση της κυβέρνησης να πάνε τα στελέχη της Τρόικα σε ξενοδοχείο εκτός Αθηνών.

«Ε καλοκαίρι είναι... Δεν θα κάνει μπάνια;», απάντησε ο υπουργός Επικρατείας, όταν ρωτήθηκε για το θέμα σε συνέντευξή του στον ΣΚΑΪ. Μάλιστα, δεν σταμάτησε εκεί, καθώς πρόσθεσε: «Εγώ νομίζω ότι είναι ευμενής μεταχείριση να μπορείς να πας σε ένα μέρος που είναι resort και να μπορείς να κάνεις τα μπάνια σου καλοκαιριάτικα. Και από Σεπτέμβρη, Οκτώβρη βλέπουμε...».

Όσο για το αν θα μπουν στα υπουργεία οι εμπειρογνώμονες, απάντησε «αν δεν πρέπει, δεν θα γίνει».

Σύμφωνα με αποκάλυψη της Die Zeit την Παρασκευή, η κυβέρνηση πρότεινε στους εμπειρογνώμονες των τεχνικών κλιμακίων να μείνουν σε ξενοδοχείο εκτός Αθηνών, σε απόσταση 45 λεπτών από το κέντρο. Σύμφωνα με την γερμανική εφημερίδα, η ελληνική πλευρά επικαλέστηκε λόγους ασφαλείας.

Ο βασικότερος λόγος για την επιλογή αυτή είναι να μην παίξουν στα τηλεοπτικά κανάλια εικόνες των μισητών εκπροσώπων των δανειστών, να εισέρχονται βλοσυροί και αποφασισμένοι στα άδυτα των υπουργικών γραφείων της σοσιαλιστικής Κυβέρνησης.

Στον Αστέρα Βουλιαγμένης ή στο Λαγονήσι Resort τα πράγματα είναι πιο χαλαρά.

Η τελευταία κόκκινη γραμμή της Κυβέρνησης είναι το αεράκι του Σαρωνικού. Αυτό δεν πωλείται, δεν χαρίζεται, δεν τεμαχίζεται.

Η Κυβέρνηση έχει το αλάνθαστο σχέδιο: από Σεπτέμβρη, Οκτώβρη βλέπουμε.

Από τα μπάνια του λαού, για τα οποία ενδιαφερόταν προσωπικά ο Αντρέας φτάσαμε στα μπάνια της τρόικας, που πρέπει να γίνουν ανενόχλητα από τα media και ανεμπόδιστα από πάσης φύσεως καταληψίες και διαμαρτυρόμενους.

Μ.Ο

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΝΙΚΟΣ Ζ. avatar
    ΝΙΚΟΣ Ζ. 25/07/2015 19:16:18

    Aν η Τρόικα εκπροσωπείται απο την ύπαρξη της φωτογραφίας, ας πάει και το παληάμπελο...

  2. airman avatar
    airman 25/07/2015 19:43:30

    Η παραλία κατά που πέφτει; Να γίνω άμμος!!!

  3. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 25/07/2015 21:55:23

    Από Σεπτέμβρη-Οκτώβρη θα τους στείλει στο Καϊμάκτσαλαν-resort μπας και δούνε άσπρη μέρα με τα καμώματά τους..

  4. λαέρτης avatar
    λαέρτης 27/07/2015 00:05:07

    αφού σερβίρησε το 3ο το ...μνημόνιο η πρώτη φορά αριστερά μπορεί να ...βελτιώσει με ακόμα 2 μονάδες την ύφεση και να την ...κάνει !!!! Διπλή κίνηση! Ή τους ξανά εκλέγουμε και κάνουν ότι γουστάρουν με ...ισχυρή λαϊκή εντολή (δηλαδή πάλι κουλουβάχατα!!! Αφού δεν σκαμπάζουν κι από τίποτα πέρα της οικοδόμησης σταλινικής δημοκρατίας!!!) Ή πέφτουν κι αφήνουν την εφαρμογή των ...λαϊκών μέτρων στους ...δουλοπρεπείς ...γερμανοτσολιάδες!!!! Για να μπορούν και λαϊκίστικη αντιπολίτευση να κάνουν και να ξαναέρθουν πιο δυναμικά στην εξουσία!!! Και τα δύο βούτυρο στο ψωμί του Σόιμπλε!! Γιατί πάνω από όλα η πάρτη τους!!! (Αφού το έχουν πει οι άνθρωποι ότι δεν πιστεύουν ούτε σε έθνος ούτε σε πατρίδα ούτε σε θρησκεία!! Οπότε ποιος πιστεύει ότι μπορούν να έχουν τύψεις?) Μοναδική πιθανότητα να ξυπνήσει ο ελληνικός λαός και να ... ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ!!!! (Χαχαχααχαχα !!! Καλό ε???) Καλή νύχτα σας!!!

  5. Vesper avatar
    Vesper 28/07/2015 12:02:00

    Η κυρία ονομάζεται Candice Swanepoel και είναι Νοτιοαφρικανή, ολλανδικής καταγωγής. Είναι γεννημένη στην περιοχή Durban (εκ των αρχαίγονα ιστορικών περιοχών της φυλής των Ζουλού) από γονείς έποικους. Σε μια απο τις πιο γνωστές παραλίες της περιοχής, στη KwaZulu, τον Δεκέμβριο του 1957 σημειώθηκαν πάνω από 5 θανατηφόρες επιθέσεις καρχαριών σε λουόμενους (εκεί ο Δεκέμβριος είναι θερινή σαιζόν διακοπών) και έμειναν στην ιστορία ως ένα από τα πιο σοβαρα γεγονότα στην αιματοβαμένη ιστορία μεταξύ του ανθρώπου και του καρχαρία.

  6. Δήμητρα Μ. avatar
    Δήμητρα Μ. 28/07/2015 21:30:30

    Στη Σάμο το θρυλικό σκάφος "Venus" του Steve Jobs http://tinyurl.com/ocb6stj MSN Ειδήσεις Εθνικά|Copyright: ethnos.gr |11 ώρες πριν Ανοιχτά της παραλίας "Κλήμα" στη Σάμο, έδεσε το πρωϊ του περασμένου Σαββάτου, το θρυλικό σκάφος "Venus", το οποίο κατασκευάστηκε για τον δισεκατομμυριούχο ιδρυτή της Apple, Steve Jobs. Tο μήκους 79 μέτρων και αξίας 100 εκατομμυρίων ευρώ super yacht που κατασκευάστηκε το 2012, ανήκει πλέον στη χήρα του επιχειρηματία, Laurene Powell-Jobs. Ο ίδιος ο Steve Jobs μάλιστα δεν πρόλαβε να το δει ολοκληρωμένο, καθώς πέθανε λίγους μήνες πριν τη παράδοσή του. Το σκαρί του σκάφους είναι κατασκευασμένο εξ ολοκλήρου από αλουμίνιο, ενώ το εσωτερικό του σχεδιάστηκε από τον διάσημο Philip Stark. Σύμφωνα με το marinetraffic dot com, το "Venus" συνέχισε το ταξείδι του μετά τη Σάμο για Κουσάντασι, Αϊβαλί και Κωνσταντινούπολη. Το φουτουριστικό σκάφος, που είναι κατασκευασμένο από αλουμίνιο και χάλυβα σε απλές και κομψές γραμμές που παραπέμπουν στην Apple, διαθέτει 6 υπνοδωμάτια και ένα σύστημα αυτοματισμού που επιτρέπει στους επιβαίνοντες να επικοινωνούν μεταξύ τους ακόμη κι αν ο ένας βρίσκεται στη πρύμνη και ο άλλος στη πλώρη. ***** Steve and Laurene Powell-Jobs: "The Dream is now" http://tinyurl.com/qgzsjh5 (Credit: media.NBCbayArea )

  7. Eva avatar
    Eva 30/07/2015 23:10:31

    Κι αν συντροφοι η τροικα διαφερει απο τα λιγουρια τους ψηφοφορους μας?