#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/07/2012 09:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αποκάλυψη: τα κουνούπια του Δυτικού Νείλου τσίμπαγαν τους Πτολεμαίους



Να ανακληθεί  η απόφαση της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής πάραυτα: ο αποκλεισμός της  Ελληνίδας πρωταθλήτριας του τριπλούν Βούλα Παπαχρήστου ύστερα από ένα σχόλιο στο twitter το οποίο αρκετοί χαρακτήρισαν ρατσιστικό, είναι άδικος και ανιστόρητος.

Έχουμε στα χέρια μας τις ιστορικές αποδείξεις μέσα από την ενδελεχή ανάγνωση των τσίγκινων βιβλίων που περιήλθαν στην κατοχή μας ότι τα κουνούπια του Δυτικού Νείλου τσίμπαγαν τους Πτολεμαίους και άρα θέλγονται από το ελληνικό αίμα.

Οι Αρσινόες, οι Βερενίκες και οι Κλεοπάτρες της δυναστείας έτρεφαν επί τρεις αιώνες τα συμπαθή κουνούπια.

Μετά από μισό αιώνα εκδίωξης της ελληνικής κοινότητας από τον Νάσερ και αφού πλέον δεν έβρισκαν ούτε ιμιτασιόν ελληνικό λευκό αιμοσφαίριο, τα κουνούπια μετανάστευσαν μαζικά για την Ελλάδα, ακολουθώντας την οσμή του αίματος…

Αρχικά δεν υπήρχε πρόθεση από την ΕΟΕ να θέσει εκτός Ολυμπιακών Αγώνων, που ξεκινούν σε 48 ώρες στο Λονδίνο, την Βούλα Παπαχρήστου, ωστόσο, μιας και γιορτάζει ήθελαν να της κάνουν ένα δώρο πραγματική έκπληξη: είναι ελεύθερη να ξεκινήσει τις διακοπές και να μην ταλαιπωρηθεί πήγαινε, πήδα, έλα από το Λονδίνο.

Σε δηλώσεις της η Βούλα Παπαχρήστου τόνισε ότι δεν ήθελε να μειώσει κανέναν και ότι το μήνυμά της ήταν απλά ένα αστείο που είδε στο facebook. Είναι σαφές ότι ήθελε να ανορθώσει το φρόνημα των εξ Αφρικής ορμώμενων μεταναστών, κάνοντας τους να αισθανθούν πιο οικεία στη χώρα μας.

Θυμίζουμε ότι το «ρατσιστικό» tweet που ξεσήκωσε θύελλα αντιδράσεων ήταν το εξής: «Με τόσους Αφρικανούς στην Ελλάδα... Τουλάχιστον τα κουνούπια του Δυτικού Νείλου θα τρώνε σπιτικό φαγητό!!!».

Αυτό που προκύπτει σίγουρα από το μήνυμα είναι μια ευαισθησία για τα έντομα και την διατροφή τους.

Είχε βουήξει ο τόπος ότι τρώνε διαρκώς fast food.

Κατά τα λοιπά, η κάθε τιμωρία πρέπει να είναι αντίστοιχη του «εγκλήματος»…

Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Στυλιανός Παπαδόπουλος avatar
    Στυλιανός Παπαδόπουλος 26/07/2012 10:03:32

    Όταν ο γυιός του Βούτση λήστεψε μια τράπεζα, ο μπαμπάς του δήλωσε ότι "είχε ανάγκη από λεφτά το παιδί, τι να κάνει".
    Ο ΣΥΡΙΖΑ τον έκανε βουλευτή.
    Όταν ο συνδικαλιστής του ίδιου κόμματος Βρακατσέλης δολοφόνησε άγρια τον εραστή της γυναίκας του Βαρθολομαίο, έπεσε όλο το εκδοτοεργολαβικό κατεστημένο και οι προοδευτικάριοι μικροφονιάδες "δημοσιογράφοι" να τον βγάλουν καλό παιδί και να αμαυρώσουν την εικόνα του θύματός του, για να πέσει ο δολοφόνος στα μαλακά.
    Όταν ένα κοριτσάκι αναπαράγει σε μια ιστοσελίδα ένα κακόγουστο έστω αστείο, όλη η ανθρωποφαγική θολοκουλτούρα πέφτει πάνω του και ξετινάζει και φακελώνει κάθε πτυχή της ζωής του, για να το φάει ζωντανό.
    Αυτό, λέγεται δικαιοσύνη και ίση αντιμετώπιση...

    • tan avatar
      tan @ Στυλιανός Παπαδόπουλος 26/07/2012 11:36:51

      Νομίζω ο Βρακατσέλης ήταν ΔΑΚΕ.

  2. avanti avatar
    avanti 26/07/2012 10:07:15

    Ελπίζω ότι με την θυσία της Ιφιγένειας - Παπαχρήστου τα κακά πνεύματα που περιτριγυρίζουν το αριστερό μπλόκ να εξευμενιστούν και να φυσήξει ούριος άνεμος στα πανιά τους.
    Αιδώς αχρείοι.

  3. anonymous avatar
    anonymous 26/07/2012 10:24:45

    Πέραν της πλάκας, ή ανακαλείται η απόφαση και τρέχει η κοπέλα ή θα συμβεί ότι έγινε με τα βιβλία της ιστορίας. Είναι αυτονόητο ότι Καπράλος-Κούβελος πρέπει να καρατομηθούν μόλις μετά τους Αγώνες επιστρέψουν στην Ελλάδα.

    • Γιώργος1 avatar
      Γιώργος1 @ anonymous 26/07/2012 10:57:32

      Ποιος θα τους καρατομήσει;

      • Αντίθεσις avatar
        Αντίθεσις @ Γιώργος1 26/07/2012 12:53:31

        Για ανθρωπιστικούς κυρίως λόγους, η καρατόμησις θα πρέπει να αναβληθεί μέχρι να αποφανθεί τελεσιδίκως (μετά την παρέλευση τουλάχιστον δεκαετίας και την οριστική παραγραφή) η δικαιοσύνη περί καταδίκης ή μη (του ανθρωπίνου ελλαττώματος) της αφηρημάδας του ενός εκ των δύο, που παραπετά τα υπάρχοντά του (εκατομμύρια εξ αυτών) μέσα στο σπίτι του (ή στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού) και μετά δεν θυμάται πού τα έβ(γ)αλε.

        Ο περί ου ο λόγος είναι (δεύτερος, αν δεν απατώμαι) σύζυγος προσώπου, που μείζον πολιτικό κόμμα έθεσε επικεφαλής του ψηφοδελτίου επικρατείας σε πρόσφατες εκλογές, για να δικαιωθεί το ρηθέν "το (μη εισέτι καταδικασθέν ως μη) νόμιμο είναι και ηθικό".

      • http://chomatery.blogspot.com avatar
        http://chomatery.blogspot.com @ Γιώργος1 28/07/2012 14:56:36

        Ο Ιωαννίδης, μήπως?

  4. Βιεννεζος avatar
    Βιεννεζος 26/07/2012 10:40:54

    ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΛΕΣ ΑΝΩΝΥΜΕ......Ο ΚΟΥΒΕΛΟΣ ΜΕ ΤΙ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΕΓΙΝΕ ΑΡΧΗΓΟΣ ΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ;;;;ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΠΡΑΛΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΥΠΕΡΦΑΛΑΓΓΙΣΕ.....και δεν ειναι ανωτερος του...η κανω λαθος;

    • http://chomatery.blogspot.com avatar
      http://chomatery.blogspot.com @ Βιεννεζος 28/07/2012 14:57:58

      σύζυγος της Θυγατέρας, γαμπρός του Επιτίμου! Υπάρχει καλύτερο μέσον απ' αυτό για να πάς εμπρός????

  5. apos avatar
    apos 26/07/2012 11:01:46

    Δεν υπάρχει ούτε ένας φυσιολογικός άνθρωπος που να μην έχει κάνει αστειάκια για μαύρους Γερμανούς Τούρκους Πόντιους Βλάχους κλπ.
    Άδικη η απόφαση παρά την συγνώμη της κοπέλας.
    Οι προσκυνημένοι στην αριστερή πολιτική ορθότητα κατάφεραν να καταστρέψουν τα όνειρα ενός παιδιού και να διχάσουν την Ελληνική κοινωνία .

  6. np_complete_problems avatar
    np_complete_problems 26/07/2012 11:13:06

    Φοβάμαι ότι οι περισσότεροι εδώ στο antinews, δεν έχουν ιδέα γιατί η Παπαχρήστου αποκλείστηκε από τους αγώνες ...
    Ας αφήσουμε στην άκρη "τα περί ρατσισμού κλπ" - είναι φανερό ότι η κοπέλα έκανε μια "βλακεία" που πιθανά δικαιολογείται και από την ηλικία της.
    Η απόφαση όμως "προστατεύει" και την χώρα και την ίδια την αθλήτρια.
    Δυστυχώς η δύναμη των διεθνών μέσων ενημέρωσης και των κοινωνικών δικτύων είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ.
    Φανταστείται 100 χιλιάδες θεατές να "γιουχάρουν" την Ελληνική Ολυμπιακή Ομάδα όταν εισέρχεται στο στάδιο, να "γιουχάρουν" την ίδια σε κάθε της άλμα και φυσικά εάν έπαιρνε μετάλλιο, τι θα γινότανε στην απονομή !!!
    Και μην ξεχνάτε ότι η αθλήτρια ΔΕΝ θα έβρισκε ΠΟΤΕ στη ζωή της "σπόνσορα", που δυστυχώς είναι αναγκαίος εάν κάνεις πρωταθλητισμό.
    Ενα "στιγμιαίο λάθος", που όσο πιο γρήγορα το ξεχάσουμε, τόσο το καλύτερο ...

    • panos avatar
      panos @ np_complete_problems 26/07/2012 13:03:31

      κολοκυθια με ριγανη που ελεγε η γιαγια μου. Ζω στο Λονδινο και ο ντορος δημιουργηθηκε απο τη στιγμη που η ΕΟΕ απεκλεισε την Παπαχρηστου κι οχι νωριτερα. Ο John Terry που αποκαλεσε τον Φερντιναντ f**** black c**** πηγε κανονικα στο Euro, οπου οπως θυμομαστε φορουσαν τα περιβραχιονια respect για το ρατσισμο και πριν απο λιγο καιρο αθωωθηκε απο το δικαστηριο. Λοιπον, αφηστε τα ηθικοπλαστικα και τα υποκριτικα και σκεφτειτε Φαρισαιοι οτι καταστρεψατε ενα κοριτσακι 23 χρονων.

    • avanti avatar
      avanti @ np_complete_problems 26/07/2012 14:30:27

      Για κοίτα βρε παιδί μου που το λάθος της Παπαχρήστου θα στοίχιζε στην ίδια και στην Ελλάδα, ενώ εάν ας πούμε η χώρα σου σκοτώνει αθώους - άμαχους σε μόνιμη βάση, μπαίνει η ολυμπιακή σου ομάδα στο στάδιο με τυμπανοκρουσίες!!!!

    • Iωάννης34 avatar
      Iωάννης34 @ np_complete_problems 26/07/2012 14:55:57

      Η απόφαση που "προστατεύει" την Ελλάδα και την αθλήτρια είναι παράνομη.Μονο για δύο λόγους κόβεσαι απο Ολυμπιακή ομάδα,αν το ζητήσεις εσύ ή αν το ζητήσει η ΔΟΕ.
      Η αθλήτρια θα δικαιωθεί αλλά θα είναι αργά.Απλώς θα έχετε πετύχει το σκοπό σας όλοι οι ψευτο-προοδευτικοί και ψευτο-διεθνιστούληδες,να κανετε ρεζίλι την χώρα

  7. Στρυμών avatar
    Στρυμών 26/07/2012 11:13:11

    Επαναλαμβάνω:"Θεωρώ υπερβολική την τιμωρία της αθλήτριάς μας για μια σαχλαμάρα που έγραψε στο tweet. Φαρισαϊσμός και υποκρισία και "σιγά μη στάξει η ουρά του γαϊδάρου". Μετά τη δημόσια συγγνώμη της πρέπει να επιστρέψει στην Ολυμπιακή Ομάδα και οι πολιτικοί μας να πάψουν να ανακατεύονται με τον αθλητισμό και να κοιτάξουν τη δουλειά τους."

    • Δημήτρης avatar
      Δημήτρης @ Στρυμών 26/07/2012 12:41:28

      Συμφωνώ με τα περί φαρισαϊσμού αλλά δε θα έπρεπε καν να χρειάζεται να ζητήσει συγγνώμη. Η ελευθερία έκφρασης έχει νόημα μόνο όταν καλύπτει εκφράσεις μη αρεστές και ιδίως μη αρεστές στις ελίτ που έχουν αυτοανακηρυχθεί προστάτες των δικαιωμάτων των λαών (εκτός του ελληνικού) και διδάσκαλοι της πρέπουσας συμπεριφοράς. Μας ενοχλούσε ο πουριτανισμός των καλβινιστών και έχουμε γίνει χειρότεροι από αυτούς. Ζήτημα χρόνου είναι να βγει index με απαγορευμένα έργα. Οι Αμερικανοί και οι Άγγλοι δείχνουν το δρόμο προς τον ολοκληρωτισμό κι εμείς τους ακολουθούμε παθιασμένα.

      Και στο κάτω κάτω δε μας ενοχλεί η λαθρομετανάστευση, που είναι πρόβλημα γιγάντιων διαστάσεων, αλλά μας ενοχλούν τα σχετικά ανέκδοτα; Ή δε μας ενοχλούν τα αισχρά σχόλια για τους προγόνους μας (στο όνομα της επιστημονικής ελευθερίας βεβαίως) και την ορθοδοξία, που είναι ιερή για εκατομμύρια ανθρώπους σε όλο τον κόσμο, και μας πειράζει ένα ανέκδοτο για τους Αφρικανούς; Τότε οι Βρετανοί, οι Γάλλοι και οι Βέλγοι που τους έπιναν το αίμα για αιώνες για να οικοδομήσουν τα κράτη τους, τι θα έπρεπε να κάνουν για να δείξουν μεταμέλεια; Να πηδήξουν όλοι μαζί στη θάλασσα; Για να μην πω για Γερμανούς και Τούρκους, των οποίων τα ανθρωπιστικά 'κατορθώματα' είναι αμέτρητα.

  8. Γιώργος1 avatar
    Γιώργος1 26/07/2012 11:33:47

    Αληθεύει ότι ο δολοφόνος της ηλικιωμένης στην Φιλοθέη, είναι ΓΕΩΡΓΙΑΝΟΣ, ο οποίος βρίσκεται παράνομα στην χώρα και μάλιστα έχει μπει φυλακή για ληστείες και κατοχή ναρκωτικών, και ότι μόλις πρόσφατα είχε αποφυλακιστεί;

    • bill avatar
      bill @ Γιώργος1 26/07/2012 15:28:42

      Aληθευει οτι οι αστυνομικοι που πληρωνονται απο τους Ελληνες πολιτες για να προστατευουν τους ηλικιωμενους και οχι μονο ειναι Ελληνες?Αληθευει οτι οι συνοριοφυλακες και οι στρατιωτικοι που πληρωνονται και αυτοι απο τους ιδιους πολιτες για να μην μπαινουν ολοι αυτοι οι εγκληματιες απο αλλες χωρες ειναι Ελληνες?Τι κανουν ολοι αυτοι?Ποιος αφησε το θυμα αυτο απροστατευτο?Μηπως περισσευει η υποκρισια σας?

      • Γιώργος1 avatar
        Γιώργος1 @ bill 26/07/2012 16:56:21

        Να τον αθωώσουμε λοιπόν γιατί την βρήκε απροστάτευτη! Έχουν δικαίωμα οι συνοριοφύλακες να πυροβολάνε όσους μπαίνουν παράνομα; Φυσικά και όχι και έτσι είναι το σωστό. Αλλά πως θα τους σταματήσουν αν οι δικαστικοί και οι πολιτικοί τους δίνουν χαρτιά για να αλωνίζουν στην χώρα; Όταν συλλαμβάνεται ένας αλλοδαπός για ένοπλη ληστεία, παράνομη οπλοκατοχή και οπλοχρησία, κατοχή και διακίνηση ναρκωτικών, και αφήνεται ελεύθερος από το δικαστήριο, ποιος φταίει; Ο αστυνομικός...;

        • bill avatar
          bill @ Γιώργος1 26/07/2012 22:00:09

          Ειπα να τον αφησουν αθωο?Φυσικα και φταιει ο αστυνομικος που εχουμε ελλειπη προστασια απο το εγκλημα γιατι οταν εμενα μου ανοιξαν το σπιτι οι αστυνομικοι ηταν απεναντι στα δεντρα κρυμμενοι γιατι ειχε σκια και οταν γυρναγαν με τις μηχανες αραζαν στην κεντρικη πλατεια της περιοχης και χαλβαδιαζαν τις ωραιες παρουσιες.Μα καθε μερα αυτο.Φυσικα και φταιει ο συνοριοφυλακας που αντι να κοιταει τα συνορα πουλαει μουρη στο καφενειο του χωριου του.Αν δεν τους αρεσει αυτη η ακρως επικινδυνη δουλεια που εβαλαν δεκα μεσα για να μπουν ας παραιτηθουνε.Οσο για τους αλλοδαπους ας ριξουμε και σε καποιους αλλους ευθυνες.Ας δουμε ποιοι ειναι αυτοι που τους προσλαμβανουν και ποσο πατριωτες ειναι.Δεν αναρωτιεσαι τοσα χρονια που ποτε δεν ειχαμε καμμια συλληψη μεγαλου σωματεμπορα στην χωρα μας?Οσο τελος για την Παπαχρηστου εχω να της πω πως αν δεν τις αρεσαν οι κανονες του ολυμπισμου ας μην συμμετειχε οποτε εφοσων τους δεχτηκε απλα ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕ

          • Γιώργος1 avatar
            Γιώργος1 @ bill 27/07/2012 09:18:51

            Ποιοι είναι αυτοί οι κανόνες; Παράγραφοι των κανονισμών παρακαλώ και ανάλυση της καταδικαστικής απόφασης. Και φυσικά δικαίωμα απολογίας στην κατηγορουμένη. Οι γυμνές φωτογραφίες αθλητριών στο playboy λίγο πριν του ολυμπιακούς είναι εντάξει. Η ντόπα δεν είναι κακή. Η διαφήμιση προϊόντων μέσα στους ολυμπιακούς αγώνες είναι κάτι που συνάδει με το ολυμπιακό ιδεώδες. Το να ανάβει τσιγάρο από την ολυμπιακή φλόγα κανείς είναι καλό (ε, δεν είχε αναπτήρα ο άνθρωπος). Ποιος ολυμπισμός;

  9. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 26/07/2012 12:11:10

    1-να απαγορευτούν όλα τα βιβλία ιστορίας στα οποία κάποιος λαός επιτέθηκε σε κάποιον άλλο ή έχασε σε πόλεμο από κάποιον άλλο
    2-να θεσμοθετηθούν τα υποχρεωτικά ταξίδια, σε όσους ταξιδεύουν, σε αφρικανικές και ασιατικές χώρες
    3-να απαγορευτούν όλα τα ανέκδοτα για ξανθιές, Άγγλους, Γερμανούς, Πόντιους, άνδρες, γυναίκες, κ.λ.π.
    4-να απαγορευτεί το να προτιμάς λογοτεχνικά ή καλλιτεχνικά έργα ή γενικά τα προϊόντα ενός λαού. π.χ. αν φοράς συνέχεια τζην είναι φανερό ότι υποστηρίζεις τον αμερικανικό ιμπεριαλισμό ενώ αν σπουδάζεις γαλλική φιλολογία προφανώς θεωρείς τους άλλους λαούς ανίκανους για φιλολογία, άρα είσαι ρατσιστής
    5-να απαγορευτούν όλες οι ταινίες και γενικά οι ιστορίες, προφορικές ή γραπτές, αληθινές ή φανταστικές, όπου κάποιος έχει κάποια εθνικότητα ή φυλετική καταγωγή και είναι καλός ή κακός γιατί έτσι αγιοποιείται ή στιγματίζεται η αντίστοιχη εθνικότητα ή φυλή
    6-να απαγορευτεί η συμμετοχή στους Ολυμπιακούς αγώνες ή άλλους αγώνες ή σε οποιαδήποτε δημόσια δραστηριότητα όσων δεν έχουν κάνει δήλωση φρονήματος
    7-να παρακολουθείται στενά η ιδιωτική ζωή όλων των πολιτών και να τιμωρούνται με δημόσια διαπόμπευση όσοι έχουν κακές παρέες

    για περισσότερες λεπτομέρειες διαβάστε το '1984' και συμβουλευτείτε τον 'προοδευτικό' της γειτονιάς σας ή το κοντινότερο μέλος του σύριζα ή της δημοκρατικής αριστεράς (και όχι μόνο)

    Υ.Γ. συντομότερο ανέκδοτο: Δημοκρατική Αριστερά

  10. EL CID avatar
    EL CID 26/07/2012 13:07:11

    Εξ όσων γνωρίζω, στους Ολυμπιακούς Αγώνες της αρχαιότητας δικαίωμα συμμετοχής είχαν μόνο οι Έλληνες το γένος. Και απ' αυτούς, μόνο οι ελεύθεροι πολίτες (όχι δηλαδή οι δούλοι) αποκλειομένων των γυναικών. Οι Ρωμαίοι μόλις το 228 π.Χ. απέκτησαν δικαίωμα συμμετοχής, κι αυτό γιατί θεωρούνταν ελληνικό φύλο, όπως υποστηρίζει πλειάδα αρχαίων συγγραφέων (Ιουλιανός, Ηρακλείδης ο Ποντικός, Κοίλιος κ.τ.λ.). Μήπως πρέπει η ΔΗΜ.ΑΡ. να κατηγορήσει και τους αρχαίους Έλληνες ως ρατσιστές;
    ΟΥΑΙ ΥΜΙΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΣ ΚΑΙ ΦΑΡΙΣΑΙΟΙ ΥΠΟΚΡΙΤΑΙ !!!

  11. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 26/07/2012 13:12:19

    Προτείνω στη θέση της Παπαχρήστου να στείλουμε την Τζούλια, η οποία έχει αποδείξει ότι ΔΕΝ είναι ρατσίστρια με τους μαύρους, και της αρέσει και το άλμα “εις διπλούν”.

    • Εύα avatar
      Εύα @ Strange Attractor 26/07/2012 14:38:40

      Και πάλι υπάρχει θέμα...θα τα καταφέρει στο άλμα εις τριπλούν;

      • Δημήτρης Σκαμπαρδώνης avatar
        Δημήτρης Σκαμπαρδώνης @ Εύα 26/07/2012 16:40:29

        Λόγω κρίσης σταμάτησαν στά γυρίζματα να χρησιμοποιούν σαμπάνια,οπότε δέν το βλέπω γιά τήν Τζούλια,τι να σου κάνει η γκαζόζα.......

  12. ΤИΤΟΡΜΟC ЭTOЛOС avatar
    ΤИΤΟΡΜΟC ЭTOЛOС 26/07/2012 14:27:36

    Σήμερα, είμαστε όλοι Βούλα Παπαχρήστου!

    Φτάνει πια ο φαρισαϊσμός και η υποκρισία τής αφασικής "αριστεράς", και όχι μόνο...

  13. Iωάννης34 avatar
    Iωάννης34 26/07/2012 14:49:13

    1.000.000 "χαμένο" δεν είχα

  14. Δημήτρης Σκαμπαρδώνης avatar
    Δημήτρης Σκαμπαρδώνης 26/07/2012 16:47:33

    Αδωνις είπε,"ο αναμάρτητος πρώτος τόν λίθο βαλέτω"και "μηδένα δικάσεις πριν αμφοίοις μύθον ακούσεις".Ο νοών νοείτω.

  15. Εύα avatar
    Εύα 26/07/2012 17:12:21

    αχαχαχα! και οι κινηματογραφικές υπερπαραγωγές σε κρίση;

  16. np_complete_problems avatar
    np_complete_problems 26/07/2012 18:21:16

    Σήμερα δεν έχει πια καμμιά σημασία αν ζεις στο Λονδίνο ή στο Ιράν. Δεν ζούμε στην δεκαετία του 70 ή 80 που περιμέναμε τις ξενόγλωσσες εφημερίδες με μερικές μέρες καθυστέρησης ...
    Οτι ξέρεις εσύ για τον ντόρο που δημιουργήθηκε διεθνώς, ξέρεις όλος ο κόσμος και φυσικά ο Σαμαράς.
    Ολα ήταν σε γνώση του και φυσικά συμφώνησε με την απόφαση.
    Διάβασε το παρακάτω άρθρο και μετά τα ξαναλέμε:
    http://sports.yahoo.com/news/olympics--greek-triple-jumper-removed-from-olympic-team-after-making-racist-comments-on-twitter.html

  17. th avatar
    th 26/07/2012 19:15:19

    Δεν γίνετε ανέκδοτο χωρίς: ποντίους, ξανθές, μπεκρίδες, ζηλότυπους ή κερατάδες. Για να κάνεις “χιούμορ”, έχεις ανάγκη έναν λόγο, που έστω υπαινικτικά, μπορεί να εκληφθεί ως ρατσιστικός. Και ο “Θέμος”, το ’χε πεί, κι΄ ο Αριστοφάνης το ’κανε.! Μήπως πρέπει να καταργηθεί το γέλιο;?