#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/06/2010 07:16
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αποκάλυψη: Ιδού το πραγματικό Ασφαλιστικό



Με σημαντικές αλλαγές υπέρ των ασφαλισμένων κατατέθηκε το νομοσχέδιο για το ασφαλιστικό. Πιο αναλυτικά εισάγονται προς ψήφιση οι παρακάτω ρυθμίσεις:

1. Όλοι οι αποθανόντες ασφαλισμένοι δικαιούνται αναδρομική σύνταξη σε περίπτωση αναστάσεως.

2. Ασφαλισμένοι που έχουν έξι δάχτυλα στο αριστερό πόδι και ανάλογο αριθμό στο δεξί χέρι και έχουν πλήρη ασφάλιση 41 χρόνια δικαιούνται σύνταξη στα 59ο έτος

3. Προσαύξηση 30% στη σύνταξη θα λαμβάνουν οι μητέρες ανήλικων τέκνων με συμπληρωμένο το 80ο έτος ηλικίας

4. Συνταξιούχοι με δυσανεξία στα γαλακτοκομικά θα λαμβάνουν δωρεάν 2 γιαούρτια με την προϋπόθεση να καταναλώνονται από τους ίδιους και παρουσία ελεγκτού

5. Θεσμοθετείτε η δωρεάν επίσκεψη σε οδοντίατρο και κουρέα για συνταξιούχους με μασέλα και φαλακρούς αντίστοιχα

6. Σε οικείους ασφαλισμένων που αποδημήσουν εις Κύριον πριν λάβουν σύνταξη, θα αποστέλλεται ευχαριστήριος επιστολή με τις υπογραφές Παπακωνσταντίνου και Λοβέρδου

7. Τέλος, η ευνοϊκή ρύθμιση Νο 1 δεν ισχύει για όσους ασφαλισμένους ονομάζονται Χριστός ή Λάζαρος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. αναγνώστρια avatar
    αναγνώστρια 27/06/2010 07:31:00

    δεν έχω όρεξη ούτε και να χαμογελάσω. Μου έχει φύγει τελείως η όρεξη για αστειάκια

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ αναγνώστρια 27/06/2010 07:38:11

      Μόνο που δε μας λενε: τι περιμένετε Έλληνες και Ελληνίδες, πεθάνετε μια ώρα αρχύτερα. Ειστε κορακοζώητοι και πολύ ΚΑΚΩΣ!!!
      Βάλλει ευθέως κατά της ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ οικογένειας και από την άποψη αυτή επιβεβαιώνει τους ΕΘΝΟΠΡΟΔΟΤΙΚΟΥΣ και ΕΘΝΟΚΤΟΝΟΥΣ σκοπούς των εμπνευστών του.
      Πρόκειται για νομοσχέδιο ΣΤΥΓΝΗΣ και ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΕΞΟΝΤΩΣΗΣ των αδύναμων στρωμάτων του ελληνικού πληθυσμού [γέροντες και φτωχοί] και την ταχύτατη αντικατάστασή τους από τους εισερχόμενους λαθρόβιους.

      ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΤΣΕΚΟΥΡΙ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΕΝΟΥΣ!!!

  2. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 27/06/2010 07:42:13

    Εχει μια πολύ καλή ανάλυση το ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΟ φέρει στο Αντινιους, όπου αναλύει ότι οι Λοβέρδοι και οι κάθε Λοβέρδοι και βουλευτές ως υπάλληλοι του Κράτους που είναι, ενδιαφέρονται για να εξασφαλίσουν τα δικά τους προνόμια και τις δικές τους συντάξεις βεβαίως βεβαίως, επομένως αντί να αναγκάσουν το ΚΡΑΤΟΣ να εξοφλήσει τα χρέη του προς το ΙΚΑ - όπερ σημαίνει ότι έτσι κινδυνεύει η δική τους τσέπη εφόσον είναι υπάλληλοι του κράτους - αδειάζουν την τσέπη των μισθωτών και των συνταξιούχων που δεν μπορούν να αντιδράσουν.

  3. ευτυχια avatar
    ευτυχια 27/06/2010 08:03:41

    Οι Ελληνες έχουμε πάθει ένα είδος λοβοτομης: έχουνε τόσο πολύ βομβαρδίσει την αυτοτεποίθησή μας με απαξιωτικά δημοσιεύματα διάφοροι εξωτερικοί παράγοντες και συγχρόνως άλλοι εσωτερικοί, μας περνάνε την άποψη οτι φταίμε και μεις γι αυτα τα χάλια επειδή πήραμε πιστωτικές, που σιγά-σιγά καταλήξαμε να ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ οτι μας ΑΞΙΖΕΙ το χειρότερο. Σ αυτήν την ύπουλη και χυδαία συνωμοσία πρέπει ν αντισταθούμε. Γι αυτό προσπαθούν να ελέγξουν τα blogs-γιατί λειτουργούν υποστηριστικά στην εθνική ψυχολογία. Δυστυχώς, βέβαια, οι κρατικοδίαιτοι "διανοούμενοι" έχουν πάει διακοπές....

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ ευτυχια 27/06/2010 08:09:36

      Έγραψε ένας σχολιαστής εδώ ότι ο πάνκαλος δίνει σήμερα συνέντευξη στην Καθημερινή και μας βρίζει πάλι, λέγοντας: όλοι κλέψατε, όλοι φτιάξατε αυθαίρετα.

      Λοιπόν προτείνω όποιοι πολίτες δεν κλέψαμε, όποιοι δεν έχουμε αυθαίρετο, εδώ είναι οι δηλώσεις και το Ε9 να συγκεντρωθούμε και να υποβάλλουμε μηνύσεις στους πολιτικούς που μας συκοφαντούν γκαιμπελικά, είτε εδώ, είτε στο εξωτερικό.

      Δεν καταλαβαίνουν διαφορετικά.

      • εναςάσχετος avatar
        εναςάσχετος @ αλλενάκι 27/06/2010 10:30:35

        Με δεδομένους τους κύκλους που συναναστρέφεται ο Πάγκαλος και την ποιότητα των συντρόφων του στο ΠΑΣΟΚ, δεν διανοείται ότι υπάρχει άνθρωπος που δεν κλέβει.
        Κρίνει εξ ιδίων τα αλλότρια!

      • Misha avatar
        Misha @ αλλενάκι 27/06/2010 10:32:26

        Aλλενακι, εύχομαι αυτό το παχύδερμο να πέσει στα χέρια των ανταρτών του ΑΠΟ , τον οποίο αυτός παρέδωσε στη ΜΙΤ, για να καταλάβει τι εστί συνενοχή.

      • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
        ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ αλλενάκι 27/06/2010 15:55:07

        @ Αλλενακι..εγω το εγραψα..ειναι σην σελιδα 30 της σημερινης Καθημερινης.

        Διαβασε το αν μπορεις απο την ιστοσελιδα της εφημεριδας

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ αλλενάκι 27/06/2010 15:58:07

        Ξεχνάς την ασυλία που έχουν από διώξεις;

      • Αθανασιος Ι avatar
        Αθανασιος Ι @ αλλενάκι 27/06/2010 16:19:05

        και ο Νικολάκης Παπαντρεου ..έχει

  4. evangelos avatar
    evangelos 27/06/2010 08:19:28

    είνω όποιοι πολίτες δεν κλέψαμε, όποιοι δεν έχουμε αυθαίρετο, εδώ είναι οι δηλώσεις και το Ε9 να συγκεντρωθούμε και να υποβάλλουμε μηνύσεις στους πολιτικούς που μας συκοφαντούν γκαιμπελικά, είτε εδώ, είτε στο εξωτερικό.

    Δεν καταλαβαίνουν διαφορετικά.
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ..ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ...ΟΤΙ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΜΕ ΣΤΕΡΗΣΕΙΣ.ΙΔΡΩΤΑ .ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΜΑΤΙ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΛΑΟΥ....ΜΑΖΙ ΣΟΥ.

  5. denkserotipota avatar
    denkserotipota 27/06/2010 08:26:36

    Η διαστροφή του όλου σχεδίου έγκειται στο ότι σε κάνουν να θέλεις να γεράσεις!!!
    Μη τους κάνετε τη χάρη, ευχαριστηθείτε τα χρόνια σας και τις μέρες σας , όσο μπορείτε ακόμα.

  6. ευτυχια avatar
    ευτυχια 27/06/2010 15:40:25

    Και βέβαια δεν θα τους κάνουμε την χάρη.Είμαστε επιζώντες απο 2.500 χρόνια μαχών επιβίωσης. Εχουμε ανίκητο DNA. Οσο καταστρεφόμαστε, τόσο αναγεννιόμαστε απο την στάχτη μας. Δεν ξέρω σε ποιά φυλή Εφιαλτών ανήκει ο Πάγκαλος, αλλά δεν θα του κάνουμε την χάρη να αναλλάβουμε ευθύνες που δεν έχουμε.Αυτός ανήκει τόσα χρόνια στο πολιτικό προσωπικό της Χώρας, αυτός απέτυχε, αυτός οφείλει αποζημειώσεις. Οχι να κάθεται ακόμα στην καρέκλα του και να προσπαθεί να μας κάνει συνενόχους, βρίζοντας τους Ελληνες που τρέφουν τον χοντρό του κ.... Και να προσπαθεί να εκλέξει και την γυναίκα του Δήμαρχο για να μη χάσει η Βενετιά βελόνι!

  7. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 27/06/2010 15:59:57

    h**p://www.youtube.com/watch?v=L6kqHyfcSCI

    Λοβερδος: πρωην κνιτης και νυν σοσιαληστης!!! ΔΟΞΑΣΕΤΟΝ..
    ΜΕ ΤΙ ΑΠΟΓΝΩΣΗ ΤΟ ΛΕΕΙ. ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΕΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ;

  8. Dimi avatar
    Dimi 27/06/2010 18:18:05

    Ευνοϊκή ρύθμιση #3 (προσθήκη). Kαι γιά τις μικρομάνες των 80+ ετών, μαζί με την αύξηση των ορίων εργασιακού χρόνου θα υπάρξει πρόβλεψη γιά ταυτόχρονη αύξηση βρεφονηπιακών σταθμών και.. ΚΑΠΗ.

    * * *

    Ο υπαρκτός κίνδυνος κατάρρευσης του ασφαλιστικού συστήματος, πέραν όλων των οικονομικών εγκλημάτων εις βάρος του, οφείλεται ΚΑΙ στους 2,000,000+ ΛΑΘΡΟ, οι οποίοι με ΛΙΓΟΥΣ ΜΟΝΟ ΜΗΝΕΣ! «Ασφάλισης» στην Ελλάδα, εισπράττουν την κατώτατη σύνταξη ΙΚΑ των € 716 (Ευρώ επτακόσια δέκα έξι)!! έκαστος, σύμφωνα με τους νέους κανονισμούς της ΕΕ.

    Εχουμε δηλαδή: 2,000,000 ΛΑΘΡΟ Χ €716 Χ 14 Μισθοδοσίες = € 20,048,000/ Ετησίως ΛΑΘΡΟσυντάξεις γιά λίγων μηνών "εργασία".

    Ελεος!!!

  9. ευτυχια avatar
    ευτυχια 27/06/2010 18:41:18

    Ο χειρότερος εφιάλτης μου: γιαγιά ΄70 ετών (για να συμπληρώσει τα 40 χρόνια) έρχεται προς το μέρος μου κραδαίνοντας σύριγγα για λήψη αίματος. Εγω είμαι στο κρεββάτι του Νοσοκομειου για κάποιο λόγο. Στην συνέχεια γιατρός 80χρονος αναλαμβάνει την εγχείρησή μου. Μπρρρρ...

    • Dimi avatar
      Dimi @ ευτυχια 27/06/2010 22:34:51

      @ ευτυχία

      Εν συνεχεία - ελλείψει χρημάτων και αναλλωσίμων - o ΛΑΘΡΟχειρουργός εξ Ουζουμπούρου, θα ΛΑΘΡΟχειρουργεί Χωρίς αναισθητικό, κι όποιον εναπομείνοντα Ελληνα/Ελληνίδα-πειραματόζωο πάρει ο χάρος!..

      Επειδή, στα πανεπιστήμια της νεοταξικής "ΜΗ-Εθνικής Παιδείας και Διά Βίου Αμάθειας" των χολερικών Αννα-Bilderberg/Θ. Δραγώνα, ΟΛΟΙ Ανεξαιρέτως οι καλοί Σαλαμαλέκουμ χωράνε, και ΟΛΟΙ ανεξαρτήτως ειδικότητας, και χωρίς "περιττές" εξετάσεις κι εχέγγυα, θα ΛΑΘΡΟαποφοιτούν..

      Επειδή, ο νεοταξικός στόχος ΤΟΥΣ, είναι η Ζωή ΜΑΣ!

  10. aurora3363 avatar
    aurora3363 28/06/2010 00:47:59

    Tελικα αυτοι οι πρωην κνιτες εχουν κανει μεγαλη ζημια,,,τυχαιο;; (αναρωτιεμαι δλδ..τι τους εκαναν εκει στη κνε; ηλεκτροσοκ και α-πωλεσαν ετσι την συνηδηση τους;;)

  11. ευτυχια avatar
    ευτυχια 28/06/2010 05:45:51

    Το τι θα πει "Κνιτης' και εν γενει "αριστερός" το ζήσαμε το 1989-90 κατά την περίφημη Οικουμενική Κυβερνηση όταν κυβερνούσε ο Γιάνναρος μέσω της Ντόρας:ΕΕίχαν κατασκηνώσει έξω απο τα γραφεία των Διοικητών των Οργανισμών κι ηταν τόσο αδίστακτοι και άπληστοι, που πουλούσαν την μάννα τους για ένα παραπάνω επίδομα ή μια μετάθεση.Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεώτεροι.