#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/05/2011 16:47
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αντί για συναίνεση, νέμεση


Πατριδογνωσία


«Είναι ευνόητο ότι το Σύνταγμα παρέχει στον εκάστοτε Πρωθυπουργό, το δικαίωμα να διορίζει υπουργό όποιον θέλει, σύμφωνα με τα δικά του κριτήρια επιλογής. Πουθενά ωστόσο δεν αναφέρει ότι μπορεί ο Πρωθυπουργός να διορίζει υπουργό τον κηπουρό του», ήταν τα λόγια του Γιώργου Φλωρίδη.

Εκσυγχρονιστές στα πρόθυρα νευρικής κρίσης. Για να είμαστε δίκαιοι όμως δεν το απαγορεύει κιόλας. Έτσι μπορεί να γίνει Υπουργός και ο σωφέρ και ο κομμωτής και ο μάγειρας και ο λατζέρης και ο γυμναστής του Πρωθυπουργού.



Η καμαριέρα αποκλείεται για να μην έχουμε τίποτα παραιτήσεις όπως του Στρος



Οι δημόσιοι υπάλληλοι πάλι δεν παραιτούνται κι έτσι η Κυβέρνηση αποφάσισε να τους σπάσει τα νεύρα.  Ο ένας τους κρατάει, ο άλλος τους απολύει, θα φύγουν όλοι ψυχάκηδες.

Αλλά  τουλάχιστον δεν είναι ομοφοβικοί καθώς η Ελλάδα κατετάγη στην πρώτη 12άδα χωρών που δείχνουν διάθεση φιλική είτε και συμπεριφορά ανοχής» απέναντι στους ομοφυλόφιλους, ενώ δεν ισχύει το ίδιο και για την Κύπρο. Πασοκοφοβικοί είναι



Η 19η Ιουνίου κυκλοφορεί ως πιθανή ημερομηνία εκλογών από τα πράσινα χαριτωμένα παπαγαλάκια. Είναι η 19η Κυριακή μετά τις περιφερειακές που …θα έχουμε εκλογές. Κάποια Κυριακή θα δικαιωθούν οι ...αναλυτές

Συναίνεση, συν-ένεση, ή μήπως συ-ναί-νεση. Και ποιος θα μας κάνει την ένεση τώρα που ο … ωτορινολαρυγγολόγος και …πρωκτολόγος Ντομινίκ είναι στη φυλακή;

Αντί για συναίνεση, νέμεση.

Πρόκειται περί παρεξηγήσεως είναι ολοφάνερο: Καμα-ριέρα, κάμα-σούτρα, μπερδεύτηκε φαίνεται. Πάντως το καμα-ρωτό στυλάκι το έχασε. Ως σκιά του εαυτού του περιφέρεται…

Είχε εξομολογηθεί λέει ο Στρος στον ΓΑΠ ότι του άρεσε η Διαμαντοπούλου.  Έπρεπε να είχε κάνει την κίνηση. Θα είχε βρεθεί στο νοσοκομείο από τις τηγανιές στο κεφάλι και η Άννα θα ήταν η Νο1 δελφίνος.

Οι νεολαίοι της Ντόρας απείχαν από τις φοιτητικές εκλογές. Και να ελάμβαναν μέρος δεν θα το καταλάβαινε κανείς



Μετεξεταστέος ο Παπακωνσταντίνου από το Eurogroup : Τον έστειλαν πίσω να γράψει εκατό φορές «δεν θα ξαναγίνω Υπουργός». Νοσταλγώ τον Ανδρέα. Θα τον είχε απολύσει πριν την απογείωση του αεροπλάνου. Ο Γιώργος γιατί τον κρατά ακόμη; Για σάκο του μποξ; Γιατί ο Παπακωνσταντίνου θα ανακτήσει την αξιοπιστία του όταν ο ΠΑΟ πάρει το πρωτάθλημα στην υδατοσφαίριση.

12-7  Ολυμπιακός-ΠΑΟ στο πόλο. Η ευχάριστη είδηση είναι ότι δεν πνίγηκε κανείς από τους αθλητές του ΠΑΟ. Και ο ΠΑΟ έριξε τρία στο ποδόσφαιρο στον Ολυμπιακό… Βόλου

Οι άνδρες που πίνουν έξι ή περισσότερους καφέδες τη μέρα, έχουν 60% μικρότερο κίνδυνο να εμφανίσουν την πιο θανατηφόρα μορφή καρκίνου του προστάτη και 20% λιγότερο κίνδυνο για οποιοδήποτε άλλο τύπο αυτού του καρκίνου, σύμφωνα με μια νέα αμερικανική επιστημονική έρευνα.

Μπορεί τα νεύρα μας να γίνουν χαρτοπόλεμος αλλά από προστάτη δεν θα πάμε

Ήταν να μη μπει στους στοχαστές ο Πρωθυπουργός. Διαβάστε την καινούργια κατάταξη:

Ο Γαλιλαίος ήταν great mind, o Αινστάιν genius kind, ο Νεύτωνας extraordinary mind, ο Μπιλ Γκέιτς brilliant mind και ο Γιώργος Παπανδρέου… Never Mind…

Μ.Ο.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 19/05/2011 16:56:47

    Εξαιρετικός Μικρός Οδυσσέας

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ Orestios 19/05/2011 19:58:38

      Ευχαριστώ μπλόγκερ

  2. Υψηλάντης avatar
    Υψηλάντης 19/05/2011 16:59:15

    Με καμαριέρα Υπουργό θα παραιτηθεί όλη η Τρόικα!!

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ Υψηλάντης 19/05/2011 19:59:00

      Με καμαρώτο?

  3. ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
    ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 19/05/2011 17:23:47

    Αν δεν είμασταν σε κατάσταση χρεωκοπίας ,
    θα έπεφτε πολύ γέλιο με τέτοιο τσίρκο κυβέρνηση.

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 19/05/2011 19:59:53

      Είναι για την επιθεώρηση...

  4. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 19/05/2011 17:49:24

    Δηλαδή, σύμφωνα με τις δηλώσεις Φλωρίδη, ο ΓΑΠ δεν μπορεί να διορίσει ως υπουργό το Νικοπολίδη! Αίσχος! Ξέρεις πόσα CDS θα είχε πιάσει?

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 19/05/2011 20:00:36

      χαχαχα, ήμουν σίγουρος για το σχόλιο...

  5. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 19/05/2011 18:02:26

    βλήμμα mind
    βούρλο mind
    σούργελο mind

    Και την Μπιρμπίλη να μας πει τι θα γίνει το 2050.

    Κάτω τα χέρια από την Αννούλα!

  6. effie B. avatar
    effie B. 19/05/2011 18:05:21

    αυτη εκει στη μεσαια φωτογραφια, λεει οχι στη συν-ενεση και σκιζει το καλσον?
    μηπως επιθυμει συν-ευρεση?
    attention to all: do not leave your mobile unattended.

    εγραψες παλι Μικρε Οδυσσεα.

    • victoria (true) avatar
      victoria (true) @ effie B. 19/05/2011 18:38:31

      ταλέντο το παιδί μας :-)

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ victoria (true) 19/05/2011 19:55:22

        Α-τάλαντος αλλά πεισματάρης...

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ effie B. 19/05/2011 19:57:48

      @εφη: σαν συν-αγρίδα δεν είναι?
      Άσε που μου φαίνεται παλιοχαρακτήρας....

  7. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 19/05/2011 19:47:14

    Δεν ανησυχώ Μικρέ Οδυσσέα, γιατί αφενός με δύο ...παπαδοπαίδια η κηδεία είναι σίγουρη, αφετέρου κρατάμε τον παπά από τα ..... οπότε το τι θα πάρουμε είναι δεδομένο καθώς και το τι δίνουμε τόσοοοοο καιρό ;-)

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ Ο Ιθαγενής 19/05/2011 21:28:08

      Παιδί παπά, διαβόλου εγγόνι?

  8. EYA avatar
    EYA 19/05/2011 20:02:06

    ΤΙ ΛΕΣ ΒΡΕ Μ.Ο...ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ...ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ 12ΑΔΑ!
    Ο ΜΠΟΥΤΑΡΗΣ ΜΕ ΚΑΜΙΝΗ
    ΒΓΑΖΟΥΝ ΒΟΛΤΑ ΤΟ ΠΙΠΙΝΙ
    ΜΕ ΤΑΚΟΥΝΑΚΙ ΦΟΥΛΑΡΑΚΙ
    ΝΑ ΄ΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΔΑΚΙ!!!!!

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ EYA 19/05/2011 21:23:53

      Ραπ είναι το κομμάτι?

  9. aris. A avatar
    aris. A 19/05/2011 20:43:53

    Μ.Ο

    Κάτι διάβαζα σήμερα στην Καθημερινή και αρχίζει να μου μυρίζει αλλαγή κλίματος.

    Στο Μέγκα άρχισαν να ξεκατινιάζονται με τους υπουργούς και πάνε να το παίξουνε ανεξάρτητη δημοσιογραφία.

    Ο Γιώργος εξαφανισμένος αν δεν είναι στο εξωτερικό να πει φτου ξελευτερία.

    Τον Αντώνη χθες στο συνέδριο του Economist τον είδα λίγο ψιλοάνετο.

    Μελαγχολική κυρία αρχίζει να τρώει τα νύχια της γιατί φοβάται ότι θα επαληθευτεί ο χειρότερος εφιάλτης της.

    Πονεμένος πατέρας υπέργηρος κύριος τα βράδια σταματάει κρυφά μπροστά από το Μέγαρο Μαξίμου και ρωτάει τους σκοπούς αν είδαν να μπαίνει κάποιος ψηλός με γυαλιά με Καλαματιανή προφορά.

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ aris. A 19/05/2011 21:26:44

      Ναι, είναι φανερό πλέον. Αλλάζουν τα κόζια...

  10. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 19/05/2011 21:07:02

    M.O.
    Θυμάσαι πριν λίγα χρόνια που οι Βάζελοι φωνάζαν "έλα στην Ελλάδα Ντομινίκ;"
    Τότε πήρε η Ελλάδα το πρώτο Ευρωπαϊκό στο Μπάσκετ. Και φέτος πήγαινε για το πρώτο ευρωπαϊκό στο γκρεμοτσάκισμα. Λες να τη γλιτώσαμε τώρα που ο Ντομινίκ γυαλίζει πάγκο (φυλακής);

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ ΝΙΚΟΛΑΣ 19/05/2011 21:26:03

      Θυμάμαι αλλά τα χρόνια είναι τουλάχιστον 15, θα δούμε άσε να μη λέμε πολλά, αν και ο Ντούντα τον ψαρώνει τον Ζοτς

  11. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 19/05/2011 21:42:09

    ΕΠΊΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΜΟ.. ΄΄ΤΣΑΜΙΚΟ΄΄, ΑΝΤΕ ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΄΄ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟ ΣΤΑ ΤΡΙΑ΄΄....ΚΑΠΟΙΟΙ FUN ΟΜΩΣ ΤΩΝ ΠΑΡΕΛΑΣΕΩΝ ΘΑ ΤΟ ΧΟΡΕΥΑΝ ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ...

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ ΕΥΑ 19/05/2011 22:26:57

      Παρέιντ το λένε οι τρέντι, παρέιντ...

  12. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 19/05/2011 21:52:18

    ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΑ ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΟΕΥΡΩΠΑΪΚΑ ΤΟΝ NEVER MIND ΤΟΝ ΛΕΜΕ
    ΝΤΙΠ MIND!
    ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΟΣΑ ΓΡΑΦΕΙΣ

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ ΕΥΑ 19/05/2011 22:25:59

      χαχαχα Ντίπιμάιντ. Αν μου επιτρέπεις καραγκούνα ή βλάχα ?

  13. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 19/05/2011 22:48:34

    ΣΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΩ! ΒΕΡΑ ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΑ...ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΤΟΥΡΚΟΣΠΟΡΟΣ!

  14. ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ avatar
    ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ 20/05/2011 08:48:40

    18 μήνες τώρα υφιστάμεθα την ΥΒΡΙΝ, είναι καιρός τώρα για την ΝΕΜΕΣΙΝ!