#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/01/2012 15:14
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αναξιοπαθούντα φροντιστήρια συκοφαντούν την δασκάλα από την Κρήτη



Έρευνα στο Νεκροτομείο Αθηνών κάνει το ΣΔΟΕ. Σύμφωνα με το έγκυρο ρεπορτάζ δεν ψάχνουν τα κρυμμένα εισοδήματα των «τροφίμων», ούτε το «πόθεν έσχες» τους, αλλά τους λογαριασμούς των υπαλλήλων και άλλων ιδιωτών, καθώς υπήρξε έγγραφη καταγγελία. Το ΣΔΟΕ υπολογίζει ότι κάθε χρόνο πραγματοποιούνται περίπου 130.000 νεκροτομές και υπάρχει σειρά ενδείξεων ότι σε μεγάλο αριθμό εξ αυτών δίνονται ποσά από 50 έως 300 ευρώ προκειμένου να δίνεται προτεραιότητα ή άλλες διευκολύνσεις στην διακίνηση των σoρών.

Έχει καθιερωθεί με λίγα λόγια το «νεκρόσημο».  Το καλό για τους υπαλλήλους του Νεκροτομείου είναι ότι οι άμεσα ενδιαφερόμενοι είναι πειθαρχημένοι και συνεργάσιμοι , απολαμβάνοντας την τελευταία τους δοσοληψία με το ελληνικό Δημόσιο και τις κακές έξεις του…

Ακόμη μία υπόθεση αποπλάνησης ανηλίκων αποκαλύφθηκε στην Κρήτη.  Σύμφωνα με την Αστυνομία μια 22χρονη δασκάλα σε χωριό του νομού Χανίων μέσω ιστοσελίδας κοινωνικής δικτύωσης προσέγγιζε ανήλικους και προφασιζόμενη ότι θα τους βοηθούσε στα μαθήματα τους, έκανε .... "ασελγείς πράξεις σε βάρος τους". Από την έρευνα προέκυψε ότι η 22χρονη χρησιμοποιώντας την ιδιότητα της, γνώριζε αγόρια ηλικίας από 10 έως 15 ετών και τους υπόσχονταν πως θα τους βοηθήσει στα μαθήματα τους.

Τους βοήθησε και με το παραπάνω, αλλά τα φροντιστήρια πετούν λάσπη εις βάρος της μην μπορώντας να αντέξουν  τον ανταγωνισμό και τη σύγχρονη «ολιστική» τάση στην «εκπαίδευση-παροχή υπηρεσιών».

Οι  ενήλικοι πάντως στην Κρήτη  τρέχουν στις προσκλήσεις της Ντόρας. Συνταρακτική συγκέντρωση-απάντηση στους κακεντρεχείς (όπως εμείς), στο χιλιοτραγουδισμένο αμφιθέατρο του Δήμου Κισσάμου πραγματοποίησε η ΔΗΣΥ. Τουλάχιστον 70 άτομα, οι Μαρκοαυγενάκηδες και η ίδια η υψηλοτάτη κατέκλυσαν τον αχανή χώρο.  Ήταν τέτοια η θέληση του λαού να παραστεί στη συγκέντρωση, που μέχρι και στα σκαλιά είχε κόσμο. Τώρα με το κρύο και  την κρίση οι ευκαιρίες για τζάμπα διασκέδαση στην ελληνική επαρχία είναι τόσο λίγες. Ιδιαίτερη αίσθηση προκάλεσε η παρουσία  νεανικών φίλων του μπαμπά της Προέδρου της ΔΗΣΥ, δείχνοντας ότι το νεοσύστατο κόμμα έχει μέλλον λαμπρό



Η  δραστηριότητα όμως της οικογένειας δεν εξαντλείται σε ένα κόμμα: είναι πολυδιάστατη και πολυεπίπεδη και έτσι ο δήμαρχος Καρπενησίου φέρεται να είπε πως έτσι όπως είναι η πολιτική συγκυρία σήμερα στην Ευρυτανία, είναι πολύ σημαντικό η κεντροδεξιά να είναι ενωμένη στον νομό, καθώς αν οι κεντροδεξιές δυνάμεις ενωθούν κερδίζουν την έδρα της Ευρυτανίας, προτείνοντας το εξής: Αν υπάρξει από την πλευρά Σαμαρά έκκληση για συστράτευση της κεντροδεξιάς, τότε ο ίδιος δεσμεύεται ότι θα "δώσει μάχη" να συγκροτηθεί και να στηριχθεί ενιαίο ψηφοδέλτιο στην Ευρυτανία, με τη σημαία της Νέας ΔημοκρατίαςΑν όμως αυτό δεν γίνει, τότε στην Ευρυτανία να στηριχθεί ψηφοδέλτιο με τη σημαία της Δημοκρατικής Συμμαχίας.

Και αν δεν γίνει και αυτό θα στηριχθεί ο συνδυασμός του ΛΑΟΣ. Κι αν ούτε κι αυτό προχωρήσει θα στηριχθεί πιο δεξιά άλλο ψηφοδέλτιο, αυτό του ΠΑΣΟΚ. Γενικώς υπάρχει η τάση για ένα πολιτικό πείραμα στο Καρπενήσι, όπου ο αυτοδιοικητικός άρχων θα παίξει το ρόλο του κομματάρχη -«βοσκού», που θα μαζέψει όλα τα «πρόβατα» σε ένα μαντρί. Σε ποιο δεν έχει καμία σημασία. Σημασία έχει μόνο η ανάδειξη του καλού και αγαθού ποιμένα.

Βασικό προαπαιτούμενο είναι η έκκληση. Η έμμεση «αναγνώριση» της δύναμης του κομματάρχη-κοτζαμπάση. Διότι αν διαβαστεί διαφορετικά η τοποθέτηση σημαίνει ή μαζί , ή θα χαθεί η έδρα. Μάλλον με αυτή τη δήλωση θέλει να βγάλει από πάνω του την «υποχρέωση» των δημοτικών εκλογών, προτείνοντας κάτι ανέφικτο. Βεβαίως τότε δεν υπήρχε ΔΗΣΥ, αλλά αυτά είναι λεπτομέρειες. Η οικογένεια αναδεικνύεται και πάλι σε παράγοντα σύνθεσης των απόψεων…

Πολύ καλό από το pikri-sokolata:

Δηλαδή για να καταλάβουμε...Ο φερόμενος ως Πρωθυπουργός της χώρας,είπε στους κοινωνικούς εταίρους,ότι αν δεν συμφωνήσετε με αυτά που λέει η Τρόικα θα νομοθετήσει "αυτοβούλως" αυτά που λέει η Τρόικα...;

Kι αυτό το λέει κοινωνικό διάλογο...;Γιατί εμείς το λέμε εκ-βιασμό...

Κύριε Κουτρουμάνη, νομόθετήστε κι ένα ποσοστό αναπηρίας για τους κατ΄εξακολούθηση εκβιαστές του λαού μας...Γιατί είναι σίγουρα ανάπηροι...δημοκρατικά...

Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Πεπόνης avatar
    Πεπόνης 11/01/2012 15:33:33

    Αν είχαμε σωστό κράτος θα υπήρχε ήδη αυτεπάγγελτη παρέμβαση δημόσιας αρχής ενάντια σε όσους δεκαπεντάχρονους (και άνω) μαθητές, σε ακτίνα 18 χιλιομέτρων από το σχολείο, ΔΕΝ έχουν ακόμη "διπλαρώσει" την δασκάλα της φωτογραφίας.

    Μα τον Τουτάτη! :)

  2. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 11/01/2012 15:39:13

    Σκεφτείτε πάντως να είσαι 15 χρονών χρονών και να θέλει να σε π@@@ξει η 22χρονη δασκάλα σου! Μετά το πέρας της πράξης η κάμερα ζουμάρει στο πρόσωπο του μειρακίου και κατακόκκινα ροδοπέταλα αρχίζουν να πέφτουν από τον ουρανό, αλά American Beauty…

  3. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 11/01/2012 15:47:15

    Η ΜΑΡΙΚΑ Η ΔΑΣΚΑΛΑ
    http://www.youtu.be/watch?v=Pt78veMAh9w&feature=related

    • theo1611 avatar
      theo1611 @ daughter of mercy 11/01/2012 16:07:59

      +10^12
      Θα μας τρελάνουνε με τα νεο (χρηστά?) ήθη!!!

      Έλεος!!!

  4. Wolf avatar
    Wolf 11/01/2012 16:05:23

    Η είδηση έρχεται και αυτη απο τα Χανιά. Οι ...μαθητές της δασκάλας, που έκανε ότι μπορούσε να βοηθήσει στην εκπαίδευση των μαθητών της, ετοιμάζουν διάβημα και ενδεχομένως αγωγή σε όσους διαβάλουν με ανακρίβειες τη δασκάλα τους!!! Θεωρούν ότι πρεπει να της δοθεί έπαινος για τις αφιλοκερδεις υπηρεσίες της!!!

    • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
      Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ Wolf 11/01/2012 17:09:20

      Ας μη ξεφεύγουμε ρε παιδιά....

  5. alakran avatar
    alakran 11/01/2012 17:32:07

    Eντάξει,ωραία η πλάκα και ο χαβαλές,αλλά ήθελα να'ξερα: αν στη θέση των αγοριών και της δασκάλας ήταν κοριτσάκια και δάσκαλος, θα κάναμε τα ίδια αστεία?Μάλλον όχι...

    • Πεπόνης avatar
      Πεπόνης @ alakran 11/01/2012 19:12:37

      Μα δεν είναι το ίδιο. Είναι σαν να λέμε "αν στην θέση της δασκάλας ήταν ο Βέγγος και στην θέση των παιδιών μια μηλιά". Ειλικρινά, δεν ξέρω ούτε έναν μαθητή στα 15 του, που δεν θα ενθουσιαζόταν με την ιδέα να κάνει κάτι με την 22χρονη δασκάλα του, εκτός αν είναι η Γεωργία Βασειλιάδου.

      Ααααχ.... Είχα μια "γαλλικού" στα 15..... Αααααααχχχχχχχχ....!!!! Ειλικρινά, θα έπρεπε να της αφαιρέσουν την άδεια, ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΠΟΤΈ ΤΙΠΟΤΑ!

      • Χαλκιδέος avatar
        Χαλκιδέος @ Πεπόνης 13/01/2012 07:30:53

        Πάντως πλάκα πλάκα, όταν πήγαινα Α' Λυκείου (ήμουν 15 στα 16), είχαμε μια καθηγήτρια Γεωλογίας που ήταν δεν ήταν 24 χρονών και είχε η "άτιμη" μια μανία να φοράει κοντές φούστες. Όχι μίνι αλλά κοντές. Το τι στυλός έπεφτε στα πατώματα για να μαζευτεί και να πάρουμε και το ανάλογο μάτι δεν λέγεται... Εγώ πιστεύω ότι ένα αγόρι στα 15-16 έχει αναπτύξει σεξουαλική συνείδηση. Του κόκορα βέβαια αλλά έχει. Ένα 10χρονο όχι (ακόμα). Πιστεύω ότι τα αστειάκια που γίνονται εδώ αφορούν την ηλικία του "παθόντα" παρά την σχέση δασκάλα-μαθητής.

        ΥΣ: Μα κι αυτή η χριστιανή, 22 χρονών κοπέλα μπορεί να βρει μπόλικους πρόθυμους μουσκουλάτους Κρητικούς να κάνει την δουλειά της. Να διαβάζαμε ότι ήταν 42, 52 ή 62 ας πούμε ότι έχει κάποια βάση. Αλλά 22; ΕΛΕΟΣ!

    • Γιαννης avatar
      Γιαννης @ alakran 13/01/2012 13:54:47

      Αλλο να γ@μ@ς κι αλλο να σε γ@μ@νε !

  6. Balafara Hunter avatar
    Balafara Hunter 11/01/2012 17:41:29

    Η ιστορία με τη δασκάλα στην Κρήτη, αποδεικνύει ότι δεν έχουν όλα τα παιδιά ίσες ευκαιρίες στην εκπαίδευση.

  7. aris. A avatar
    aris. A 11/01/2012 18:11:55

    Πουλάκι μου Μ.Ο από την στιγμή που διάβασα την είδηση στην έχω στημένη να δω πως θα την σχολιάσεις.

    Ενοχε.

    Πληροφορίες από την Κρήτη λένε για τον γνωστό Μικρό αντιμητσοτακικό του διαδικτύου που έπεσε στα χέρια της δασκάλας.

    Παλιόπαιδο και εμάς δεν μας φώναξες.

  8. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 11/01/2012 18:49:48

    Χαλαρώστε..η σεξουαλική αγωγή είναι πλέον πραγματικότητα...πιστή στο όραμα του Υπουργείου η δασκάλα εφαρμόζει το αξίωμα μάθησης: '' ακούω και ξεχνώ, βλέπω και θυμάμαι, κάνω και καταλαβαίνω''...και στο τέλος πάντα το κλασικό ερώτημα: ''το καταλάβατε ή θέλετε να το επαναλάβουμε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;''

    • Ιαπετός avatar
      Ιαπετός @ ΕΥΑ 11/01/2012 19:00:43

      Εγώ πού έχω χάσει τό απολυτήριο μπορώ νά τό ξανακάνω;

      • Τιγράνης avatar
        Τιγράνης @ Ιαπετός 11/01/2012 19:03:54

        Ανοίγουν οσονούπω θέσεις στην Ίμβρο...

      • aris. A avatar
        aris. A @ Ιαπετός 11/01/2012 20:35:28

        Εγώ που έχω ελλείψεις στην προπαίδεια και στην γραμματική από ποια τάξη να ξεκινήσω.

        Πέμπτη ή έκτη.

        Αναμένουμε την αποφυλάκιση της κυρίας για να ενταχθούμε σε ταχύρυθμο πρόγραμμα.

        • ΕΥΑ avatar
          ΕΥΑ @ aris. A 11/01/2012 21:28:33

          Και στη γραμματική;;;;; και στην προπαίδεια;;;;;;;;; απαπα...μη σου πω από την Τετάρτη....και με συχνές κι, επίπονες πολλές φορές, επαναλήψεις..και φυσικά πρακτική....

  9. vasilis avatar
    vasilis 11/01/2012 18:57:58

    οχι ρε γαμωτο εμεις οταν ειμασταν μικροι μας πλακωναν στο ξυλο οι καθηγητριες

  10. Ιαπετός avatar
    Ιαπετός 11/01/2012 19:08:43

    Μέ δάσκαλους ή δασκάλες;
    Ιδιαίτερα φροντιστήρια μέ δασκάλες έχει;
    Ελληνίδες ή ελληνόφωνες τουρκάλες;
    Γίνε πιό συγκεκριμένος (ιδιαίτερα γιά τίς ηλικίες)

    • Τιγράνης avatar
      Τιγράνης @ Ιαπετός 11/01/2012 19:13:48

      Το διδακτικό προσωπικό αποτελείται από τις κυρίες της φωτογραφίας. Α ρε άρχοντα... Τα πάντα όλα θα 'χεις...

      h__//www.antinews.gr/2012/01/11/142531/

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ Τιγράνης 11/01/2012 19:22:57

        ''Πες μου ότι είσαι αγράμματος..τέλος''

        • Τιγράνης avatar
          Τιγράνης @ ΕΥΑ 11/01/2012 19:42:06

          -Μου ήρθε έτσι, μου ήρθε πάνω στην τρέλα μου να μορφωθώ... Γιατί κακό είναι;

          • ΕΥΑ avatar
            ΕΥΑ @ Τιγράνης 11/01/2012 19:56:10

            χαχαχα! Καταπληκτικό..την αξίζεις τη δεύτερη ευκαιρία...

  11. Δαναός avatar
    Δαναός 11/01/2012 19:16:42

    Ας το κάνουμε πιο εύπεπτο.
    Λέει η δασκάλα: "Παιδιά σήμερα θα μιλήσουμε για τον αυνανισμό".
    Ρωτάει ο Κωστάκης: "Κυρία, εμείς που γ@@@με, να βγούμε έξω;"

  12. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 11/01/2012 19:21:49

    Βεβαίως...άσε που είναι στα ''πάνω'' της η ανακαλυπτική-διερευνητική μάθηση....με θαυμαστά αποτελέσματα!

  13. Y. avatar
    Y. 11/01/2012 21:08:30

    Έρημά μου νιάτα, που τσαλακωθήκατε...

  14. Agni avatar
    Agni 11/01/2012 21:18:29

    Να χαρώ εγώ πατριώτες..Θέλουν να σφάξουν όλους όσους,υποτίθεται οτι νεκρώνουν τις "ολοζώντανες" αξίες του "ανόθευτου" Έθνους,και τιμούν την προστυχιά μιας "γυναίκας" το λιγότερο ξετσίπωτης..Αίσχος..Δεν μιλάω για όλους φυσικά..Αλλα για αυτόυς που δεν έχουν πρόβλημα με την πορνεία,τη διάλυση της οικογένειας(γιατί τι οικογένεια θα κάνει το κάθε τέτοιο τσόλι?) και ολόκληρη τη μαζική υποκουλτούρα αλλα ψάχνουν να βρούν την σκοτεινή "νεα τάξη" σε κάποια μικρή αριστερή συνιστώσα που πρέπει να τεθεί εκτός νόμου,ώρες ώρες απορώ το μίσος για την αριστερά οφείλεται πράγματι στο οτι αυτοί που τη μισούν εκπροσωπούν κάτι άλλο?κάτι λιγότερο υλιστικό?Η απλά στην έλλειψη του λόγου και της ανώτερης αισθητικής που την κάνει πιο ελκυστική,στους-αστούς στην πλειοψηφία τους-μη αδιάφορους νέους?

    • l
      l' ami du peuple @ Agni 11/01/2012 22:28:46

      και δεν ρωτας κιολας, μηπως δικαιουται και συνταξη, να δουμε αν θα πουν και παλι ολοι τα ιδια που λεγανε στο αλλο post;

      γιατι βλεπεις, εδω υπαρχει διαπιστωμενη συναινεση του "θυματος", που ειναι και στα 15 του, ασε που απ'οτι διαβαζω πολλοι θα επιθυμουσαν να ειναι στη θεση του....

      και να σου πω και κατι αγνη , αν μου επιτρεπεις: απο τη στιγμη που (δυστυχως κατα την προσωπικη μου αποψη) η αριστερα εγινε καταδειξη ταυτοτητας, (δραπετευοντας απο τον "ρολο" της, του αδιαλλακτου εκπροσωπου των "απο κατω"), μονον αστοι νεολαιοι θα ελκυονται απο αυτην. (εξαιρουνται, εδω σε μας για ιστορικους λογους - αντισταση, υπερεξηκονταετης εμφυλιος - πολλοι οι οποιοι στρατευονται σε "πολιτικο" και οχι σε"ηθικο"πλαισιο)

    • Ιαπετός avatar
      Ιαπετός @ Agni 11/01/2012 22:36:48

      Αγνή γίνεσαι υπερβολική.
      Άν δέν είχαμε τόν εκπληκτικό Μ.Ο. καί τίς ατάκες τών σχολιαστών (θηλυκών καί αρσενικών) θά είμασταν μονόχνωτοι πατριώτες καί σεξιστές.
      Ουσιαστικό στοιχείο τής ελευθερίας είναι η ελευθερία τού έρωτα καί η ελευθεριότητα τής ενασχόλησης μέ τά μυστήριά του. Τό ερωτικό λειτουργεί εγκεφαλικά καί είναι τό δυναμικό στοιχείο τής ζωής. Χωρίς διάθεση υπαινικτικής προσπάθειας προστασίας σεξουαλικών πράξεων, οι οποίες στήν ουσία καταργούν τήν ελευθερία τού έρωτα, όταν ανήλικοι βιώνουν ένα τύπο τραυματικού βιασμού γιά τήν ηλικία τους, περιοριστικού στήν ουσία τής ερωτικής μελλοντικής τους ελευθερίας.

      Δέν είναι ανήλικοι οι σχολιαστές καί δέν μέ ξενίζουν ρύσεις καί φράσεις, όπως π.χ. μ....τριχα καράβι σέρνει.
      Αντίθετα. Είναι βαθύτατη πολιτική διαπίστωση. (διάβασε λίγο πολιτική ιστορία καί άν δέν προφταίνεις, πήγαινε στό κεφάλαιο Α.Παπανδρέου καί Μιμή).

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ Agni 11/01/2012 22:45:21

      Κανείς εδώ ειδικά δεν θέλει να σφάξει κανέναν και μην παραπληροφορείς.
      Πάντως κάνε μια βόλτα από το ww . eglimatikotita.gr να διαβάσεις για στατιστικές εγκλημάτων από ποιους και προς ποιους/ποιές και μετά κάνε και βόλτα σε α/α σάιτ και σύγκρινε τα νούμερα που δίνουν εκεί.
      Ψάξε και τις δηλώσεις του αριστερού ιερού τοτέμ, Κούνδουρου, αγρίως ληστευθέντως και σταλθέντος στο νοσοκομείο με σπασμένα πλευρά και βαριά τραύματα από αλλοδαπούς. Κάτι μάινες, κάτι γιουσουφάκια τους έγδυσαν, τους χτύπησαν, τους λήστεψαν αυτοί που στηρίζεις και είπαν και ευχαριστώ.

      Επίσης ουδείς των παραπάνω συζητητών ζήτησε να τεθούν εκτός νόμου μικρές αριστερές συνιστώσες.

      (η νεοταξίτικη αριστερά που πήρε θέση υπέρ των "εξεγερμένων" σφαγέων μισθοφόρων του Νάτο που έδρασαν στη Λιβύη είναι άλλης τάξης συζήτηση)

      Για την άρρωστη/τελειωμένη ή τσόλι τα είπαμε την προηγούμενη μέρα.

      Για την "ανώτερη" αισθητική της αριστεράς... τς τς τς ψιλορατσιστική σε βρίσκω... χα χα ...

      Κάτι θλιβερές και μίζερες ταινίες της μεταπολίτευσης, κάτι εμετικές δηλώσεις κάργα αριστερών "ιερών τοτέμ'' (ο ΟΓΔΟΝΤΙΚΟΝΤΟΥΤΙΣ ΤΣΟ(Κ)ΛΗΣ το κλασικότερο παράδειγμα με προπαγάνδιση της παιδεραστίας μέσα από κρατικό κανάλι - βίντεο στο ίντερνετ) δεν είναι και ότι κολακευτικότερο για την "αισθητική αριστερή ανωτερότητα" ή κάτι εκθέσεις σαφούς αριστερής τεχνοτροπίας χα χα... με καρπούζια και Εσταυρωμένους να λοιδωρούνται ποικιλοτρόπως...

      Τέλος, τα αστόπαιδα που λες, όλη μέρα στο φβ ξημεροβραδιάζονται...

  15. Δικερως avatar
    Δικερως 11/01/2012 22:16:20

    Ε,ρε ναμουνα τωρα μαθητης.
    Οταν πηγαινα δημοτικο ηταν χουντα και ο δασκαλος λεγοταν
    Γεωργιος Παπαδοπουλος.
    ΧΩΡΙΣ ΠΛΑΚΑ!

    • Δαναός avatar
      Δαναός @ Δικερως 11/01/2012 22:58:26

      Α της γενιάς του Ροδινού κι εσύ! Με πλάκα, άβακα κλπ! Σιγά σιγά θα φτιάξτε ομάδα!!!

      • Δικερως avatar
        Δικερως @ Δαναός 12/01/2012 21:28:12

        Ωχ,με ψυλλιαστικαν!

        • Δαναός avatar
          Δαναός @ Δικερως 12/01/2012 21:32:14

          Και φυσικά της περιπατητικής σχολής. Λόγια μόνο, από έργα δεν βλέπω πρόοδο!

          • Δικερως avatar
            Δικερως @ Δαναός 12/01/2012 22:11:46

            Εν Αρχη ην ο Λογος!

          • Δικερως avatar
            Δικερως @ Δικερως 12/01/2012 22:13:46

            (Η πραξη ειναι και ολιγον κουραστικη,εδω που τα λεμε)

          • Δαναός avatar
            Δαναός @ Δικερως 12/01/2012 22:18:35

            Έτσι λέει κι ο Ροδινός!

          • Δαναός avatar
            Δαναός @ Δικερως 12/01/2012 22:17:29

            Πόσα ξέρετε εσείς οι αρχαίοι!!!
            Όλο αποφθέγματα είστε!

          • Δικερως avatar
            Δικερως @ Δαναός 12/01/2012 22:24:13

            Και φλεματα,δυστυχως.

          • Δικερως avatar
            Δικερως @ Δικερως 12/01/2012 22:26:08

            Η ηλικια βλεπεις!

          • Δαναός avatar
            Δαναός @ Δικερως 12/01/2012 22:27:06

            Εμ πώς να γίνει μετά η πράξη;

  16. Νίκος Δραγασιώτης avatar
    Νίκος Δραγασιώτης 11/01/2012 22:31:21

    Τώρα ποὺ ἔγινε ἡ θάλασσα γιαούρτι, ἐμεῖς δὲν ἔχουμε κουτάλι...

    • Ιαπετός avatar
      Ιαπετός @ Νίκος Δραγασιώτης 11/01/2012 23:42:14

      Δραγασιώτη χωρίς κουτάλι.
      Χαιρετισμούς.
      Η μάνα μου κατάγεται από τίς Λικνάδες.

      • Νίκος Δραγασιώτης avatar
        Νίκος Δραγασιώτης @ Ιαπετός 12/01/2012 08:57:52

        Όλο το Βόιο εδώ μαζεύτηκε, μου φαίνεται!

  17. Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
    Μακεδόνας Θεσσαλονικιός 12/01/2012 01:39:57

    Ξεφύγατε..

  18. one avatar