#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/05/2011 10:08
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ανακαλύψαμε γιατί η Ντόρα ψήφισε ΔΝΤ

Πατριδογνωσία



Τώρα κατάλαβα γιατί η Ντόρα ψήφισε ΔΝΤ. Η φιλοευρωπαία αρχηγός της ΔΗ. ΣΥ κατάλαβε ΝΔΤ: Η ΝΔ της Theodoras…

Πτωχεύουμε...αναδιάρθρωση προ των πυλών....λένε τα κανάλια. Ο κόσμος όμως που συμμετείχε στη δημοσκόπηση της GPO πρέπει να ήταν πολύ χορτασμένος αφού ζητούσε να ... απολυθούν οι δημόσιοι υπάλληλοι".

Ο Γεωργαλάς και ο Γκαίμπελς χαμογελάνε....

«Δεν κυβερνάς» είπε ο Βενιζέλος στον Πρωθυπουργό. Περσινά ξινά σταφύλια Βαγγέλη…

Τι πράγμα είναι αυτό με το ΠΑΣΟΚ: Θέλουν να είναι "αριστερή" Κυβέρνηση και δεξιά αντιπολίτευση ταυτόχρονα.

Διαβάζω ότι μας ετοιμάζουν νέο πακέτο. Πρώτη πρόνοια να μας πάρουν τα …μέτρα

Ο κ.Πεπελάσης δήλωσε ότι ο κ. Παπακωνσταντίνου έκανε ζημιά στη χώρα. Κρίμα που δεν αγοράσαμε εγκαίρως  CDS. Θα είχαμε γίνει ζάπλουτοι.

Με την παρέμβασή του ο Λοβέρδος, πήρε λέει «κεφάλι στη διαδοχή». Να δούμε πότε θα τους πάρουν με τις…πέτρες!

Ο Πρόεδρος  Καρατζαφέρης έσπευσε να συμφωνήσει με τις δηλώσεις του Λοβέρδου. Όταν θέλει να κάψει κάποιον ο Πρόεδρος, του ….συμπαρίσταται!

Ο κ. Χατζηδάκης είναι υπέρ της συνεννόησης! Αυτό το παιδί έπαθε, αλλά δεν έμαθε!

Η ΜARC και GPO  βγάζουν εννεακομματική βουλή! Άντε, σύντομα και 11μελή!

Αυτό πάλι με τη Ντόρα; Όλο στο όριο την έχουν! Δεν σκέφτονται ότι δεν έχει πλέον περιθώρια;

Πιέζουν  τον Σαμαρά να ψηφίσει το νέο μνημόνιο. Καλά δεν ξέρουν ότι η δράση γεννά …αντίδραση;

K.Ρ. - Μ.Ο. - ΑΚ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 11/05/2011 10:26:16

    11μελής? Κάντε το 15μελής και να είναι η Βουλή σχολική εκδρομή.
    Τόσο πια απελπισμένο το σύστημα ΠΑΣΟΚ?

  2. EPICOUROS avatar
    EPICOUROS 11/05/2011 10:33:39

    ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΕΙΚΟΣΑΜΕΛΗΣ?

  3. Loretta avatar
    Loretta 11/05/2011 10:48:28

    ax αυτο το κοριτσι ποσες hermes εχει βρε παιδι μου μια για καθε περισταση....!!

  4. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 11/05/2011 10:50:40

    Οι υπογράφοντες είναι μήπως είναι μέλη του
    Κινήματος Ριζοσπαστικού Μεταρρυθμιστικού Ομίλου Ανεξάρτητων Κονδυλοφόρων?

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 11/05/2011 14:03:21

      Ζήτησε η Ντόρα συνεργασία και υπακούμε όπως πάντα τυφλά στις παραινέσεις της...

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ μικρός οδυσσέας 11/05/2011 14:23:51

        Καταλαβαίνω, καταλαβαίνω. Υπεράνω όλων η πατρίς!


        Μᾶς λείπει ἕνας ἀρχηγός;... πενῆντα ξεφυτρόνουν,
        τὸ ἕνα κόμμα χάνεται;... θὰ ἔβγουν ἄλλα δέκα·
        ὅλοι γιὰ τὸ ἀξίωμα τοῦ ἀρχηγοῦ μαλλόνουν,
        κι᾿ ἴσως ἀργότερα μᾶς βγῇ ᾿ς τὴ μέση καὶ γυναῖκα!

  5. Igor Rasputin avatar
    Igor Rasputin 11/05/2011 11:15:08

    Καλά όλα αυτά, αλλά αυτο που είδα εγω ήταν μια καλοστημενη μηχανη για τα αποτελέσματα της δημοσκόπησης στο MEGA.
    Τι μας είπαν αυτα τα παληκάρια εν ολιγοις?
    Οτι εδω και μερικές μέρες είμαστε καλά παιδιά και βγαίνουμε και τα ρίχνουμε στον κακο πρωθυπουργό και την κακη του κυβέρνηση, που δεν μπορούν να κυβερνήσουν, που δεν μπορούν -μόνοι τους- να βοηθήσουν την οικονομία και κατ επέκταση τους πολίτες αυτής της "έρημης" χώρας. Απ την άλλη και την αντιπολίτευση δεν την βλέπουμε να κάνει κάτι με επάρκεια, ώστε να δώσει μια αχτίδα ελπίδας. Και όλα αυτά δεν τα λέμε εμείς, εσείς -πολίτες- τα λέτε στις μετρήσεις. Και ορίστε και η απόδειξη -μαγειρεμένη ή ωμή-. Εσεις λέτε οτι όλο το πολιτικό σύστημα δεν ΜΠΟΡΕΙ. Και λέτε επίσης ότι θα βλέπατε μια κυβέρνηση συνασπισμού και προσωπικοτήτων.

    Και σας επιστέγασμα όλο αυτού του στημένου σκηνικού βγηκε το μεγάλο κανάλι χθες βράδυ και μας είπε οτι ουσιαστικά αυτη ειναι η μονη λύση, γιατί το πολιτικό σύστημα έχει ...αδειάσει, βάζοντας τους όλους στο ίδιο κάδρο.

    Και φυσικά όλο αυτό το διάστημα κάποιοι τους πίστεψαν. Κάποιοι νόμισαν ότι το μεγάλο καναλι, είδε το φως το αληθινό και άρχισε να κάνει κριτική στην κυβέρνηση -λες και νοιαστηκαν ποτε ολοι αυτοί για την όποια κυβερνηση ή για όλους εμάς!!!.
    Απλά έστησαν τη μαχανή -στον ιδανικό χρόνο θα έλεγα, βλέπε Ζάππειο ΙΙ- για να μας πουν οτι αυτοι δεν μπορούν ενθεν και εκειθεν, αλλά μπορούν ...οι πρόθυμοι.
    Ποιοι είναι οι προθυμοι, τους ξερουμε όλοι. Αλλα το χαπάκι δε ξεραμε που θα εβρισκαν για να λιάνουν και να προετοιμάσουν το λαό.
    Το θέμα πλεόν είναι αν θα το καταποιούμε κι αυτό, απο το σύστημα και αν θα δεχθούμε να πάμε σαν τα πρόβατα στη σφαγη?

    Ελπίζω στο Αύριο...
    Ελπίζω Αύριο όλοι αυτοί να πάρουν τις απαντήσεις τους, από το Ζάππειο.
    Ελπίζω Αύριο, ο Σαμαράς να είναι αυτός που πρέπει και να εκφράσει το αίσθημα της αξιοπρέπειας, της δικαιοσύνης, το κοινό αίσθημα όλων μας.
    Ότι δεν αντέχουμε άλλο, ότι έχουμε αγγίξει την κόκκινη γραμμή της ανοχής και των αντοχών μας.
    Ελπίζω Αύριο οτι ο Σαμαράς θα είναι η λύση του προβλήματος και όχι μέρος του προβλήματος.
    ΕΛΠΙ-ΖΩ!!!

  6. Kώστας β. avatar
    Kώστας β. 11/05/2011 12:40:35

    Επαναλαμβάνω, όσα Ζάππεια και να κάνουμε ,εάν δεν πάψουν κάτι Χατζηδάκηδες,Μητσοτάκηδες,Βαρβιστιώτηδες,και λοιποί όψιμοι γιοί και κόρες που εμφανίζονται με τίτλο "προσεχώς πολιτικοί' ,να σαχλαμαρίζουν και να "συναινούν" με την "νέα παγκοσμιοποιημένη κυβέρνηση", χαϊρι δεν βλέπουμε.

  7. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 12/05/2011 00:26:39

    Εκείνη ήξερε γιατί το ψήφιζε! Γι αυτήν ήταν μονόδρομος, αφού είχαν κάνει μεγάλη επένδυση πάνω της. Αυτοί όμως που την έφτασαν ως εκεί που ανέβηκε, δεν είχαν ψυχανεμιστεί τίποτα; Κι εδώ, για να λέμε και του στραβού το δίκαιο, δεν κρυβόταν αφού εξέθετε τις αντιλήψεις της, γιατί έδινε διαρκώς εξετάσεις στους επενδυτές της.
    Κι ένα ερώτημα παρακαλώ: Σήμερα πού θα περάσει το πρωινό-μεσημεριανό της και πώς; Με κλειστά τα μάτια και ωτοασπίδες, γιατί θαρρώ πως έτσι μόνο γλυτώνει το νέο ψυχολογικό!

  8. Βασίλης avatar
    Βασίλης 17/05/2011 09:09:32

    Συνάντησε η Ντόρα τον Στρος Καν πριν την ψήφιση του μνημονίου; Δεν νομίζω!!!!!