«Αδερφές και παλικάρια γίναμε μαλλιά κουβάρια»
14/06/2015 11:24
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Αδερφές και παλικάρια γίναμε μαλλιά κουβάρια»

Όχι στην αστυνομία, ναι στους ομοφυλόφιλους

Λεσβίες, γκέι, αμφισεξουαλικά και τρανς άτομα, διάφοροι περίεργοι, η… Ελένη Λουκά και βεβαίως η Ζωή Κωνσταντοπούλου με τη Ρένα Δούρου σε ρόλο γκεστ σταρ. Διότι γιορτή υπερηφάνειας ή Athens Pride χωρίς ΣΥΡΙΖΑ και ολίγον Σταύρο Θεοδωράκη με διάφορους άλλους εναλλακτικούς και «ευαίσθητους» δε γίνεται.

Η αριστερά ήταν δεδομένο ότι θα επιχειρήσει να εκμεταλλευτεί τα πάντα. Να πάρει ψήφους από παντού και τέτοιες εκδηλώσεις είναι ότι πρέπει για τη Ζωή και τους άλλους δήθεν να αποδείξουν πόσο… ανθρώπινοι είναι αλλά και πόσο δημοκράτες. Αλλά για σκεφτείτε: Τα… δισέγγονα του Στάλιν ο οποίος έσφαζε τους γκέι να το παίζουν προοδευτικοί και να κάνουν παρέλαση στην παρέλασή τους.

«Πάρε θέση» ήταν το σύνθημα της γιορτής και περιελάμβανε και ένα μήνυμα διαμαρτυρίας ενάντια σε κάθε εκδήλωση μίσους, διακρίσεων και βίας, «απαντώντας» στα σοβαρότατα περιστατικά ρατσιστικής βίας, που στοίχισαν και ανθρώπινες ζωές, τους προηγούμενους μήνες.

«Είναι χαρά, είναι πάλη, αλλά και ριζοσπαστική διεκδίκηση. Τα δικαιώματα δεν έχουν όλα κερδηθεί. Πρέπει να γίνει η διαδικασία και για το σύμφωνο συμβίωσης και για τον πολιτικό γάμο και πρέπει να περάσει το μήνυμα ότι κανένας, μα κανένας αγώνας δεν είναι χαμένος. Οι αγώνες που δίνονται αργά ή γρήγορα κερδίζονται. Να είστε καλά. καλή πορεία και τίποτα να μην διαρρηγνύει την συνοχή, την αποφασιστικότητα, την αισιοδοξία, το πείσμα. Και τέλος θα ήθελα να πω ότι την επόμενη φορά γιατί σήμερα δεν οργανωθήκαμε πρέπει η πορεία να περάσει και μέσα από τη Βουλή», είπε η Ζωή Κωνσταντοπούλου από τη σκηνή και αποθεώθηκε από τον κόσμο.

Μας πώς δεν το είχαμε σκεφτεί. Παρέλαση γκέι και μέσα στη Βουλή. Γιατί δηλαδή; Μόνο οι… μπάτσοι είναι ανεπιθύμητοι. Οι αδερφές και τα παλικάρια είναι ευπρόσδεκτοι στο σπίτι της Ζωής η οποία από την ΕΡΤ και μετά πάει σε όποια γιορτή υπάρχει. Διότι όπου γάμος και χαρά και ο ΣΥΡΙΖΑ πρώτος.

Τώρα να πούμε ότι είναι αυτονόητο ότι δεν πρέπει να υπάρχουν διακρίσεις; Ότι ο καθένας κάνει στο κρεβάτι του ό,τι γουστάρει; Αλλά να λέμε ότι υπάρχουν και διακρίσεις όταν έχουν κατακλυστεί οι τηλεοράσεις, η πολιτική, ο καλλιτεχνικός χώρος από γκέι; Παντού υπάρχουν και καλά κάνουν, όμως, για ποιο λόγο να κάνουν και παρέλαση διαμαρτυρίας; Αντί να κάνουν οι στρέιτ;

Εν πάση περιπτώσει, αφού λύσαμε όλα τα άλλα προβλήματα, ας βάλουμε μπροστά τα σύμφωνα συμβίωσης, τους γάμους και τις υιοθεσίες. Τώρα που ο ΣΥΡΙΖΑ είναι στην εξουσία «αδερφές και παλικάρια γίναμε μαλλιά κουβάρια.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 14/06/2015 16:24:10

    Ψυχασθένεια λέμε...

    • ελενη avatar
      ελενη @ Γεώργιος Τ. 19/06/2015 01:47:35

      καργα ψυχασθενεια

  2. Χρονογράφημα avatar
    Χρονογράφημα 14/06/2015 20:15:04

    Η αστυνομία της μόδας πάντως θα είναι αμείλικτη με την Ζωίτσα! Οι χαρούμενοι μ' αυτά τα ζητήματα δεν αστειεύονται, όσα κολλητιλίκια κι αν τους κάνεις!!!

    • Αδράστεια avatar
      Αδράστεια @ Χρονογράφημα 15/06/2015 13:50:08

      Η Ραχήλ που ήταν βρε παιδιά; Μη μου πέιτε ότι γείωσε το αδερφάτο των ιπποτών γιατί θα τρελαθωωωωωώ trolol.

  3. Don kixotis avatar
    Don kixotis 15/06/2015 13:52:37

    η Νέα Τάξη Πραγμάτων και η Παγκοσμιοποιήση είναι ΕΔΩ και το Δηλώνει με κάθε Τρόπο.....Γάμοι Ομοφυλόφιλων με "Αναφαίρετο δικαίωμα στην Υιοθέτηση Παιδιών".....,Γάμοι 3 Άτόμων του ιδίου φύλου...,Αντικατάσταση του ονόματος Πατέρα-Μητέρα σε Γονέας 1 Γονέας 2...,Προβάλλονται Aυτά τα Πρότυπα ζωής&Συμπεριφοράς μέ τέτοιο τρόπο ώστε να μας κάνουν να πειστούμε ότι αυτή η Νέα Εποχή....έχει την τάση/ροπή της προς κάθετι Ψυχικά Άρρωστο...να παρουσιάζεται ως κάτι "Φυσικό".....Tα Καθεστωτικά Ανήθικα ΜΜΕ...εκπορνεύουν Ψυχές....με αντάλλαγμα το χρήμα,την δόξα,και την εδραιωσή τους στην Κοινωνία+τους Ανθρώπους.. Είναι Ασύλληπτο το πως μας δείχνουν το Αφύσικο" σαν Πρόοδο/εξέλιξη του Ανθρώπου σε σχέση με το Φυσικό,δηλαδή Αντιστρέφουν την Πραγματικότητα...και βέβαια έχουμε τις Ακτιβίστριες της FEMEN...οι οποίες είναι και αυτές μέσα στο κόλπο της Παγκοσμιοποιήσης...Υποτίθεται Προασπίζονται Ανθρώπινα δικαιώματα-Ελευθερίες για έναν καλύτερο Κόσμο ξεφτιλίζοντας-Προσβάλλοντας ότι έχει να κάνει με τον θεό + τον Σταυρό (Κόψανε με αλυσοπρίονο έναν Μεγάλο Σταυρό στην Ουκρανία λίγο έξω απο την Πόλη,τα Αίσχη που κάνανε στην Ρώμη κλέβοντας το θείο βρέφος απο την Φάτνη,βάλανε τον Σταυρό στα Οπισθία τους...ως ένδειξη Αντίδρασης στον Παπισμό...λες και χλευάζοντας τον Χριστό θα εναντιωθείς στον Μεγαλύτερο Κερδοσκοπικό- Ανήθικο Οργανισμό όλων των Εποχών..,ή όταν ανέβηκε γυμνή επάνω στην Αγία Τράπεζα σε εκκλησία της Γερμανίας η ίδια "ακτιβίστρια" που επιτέθηκε στον Ντράγκι πριν λίγες ημέρες και έγινε θέμα παντού. Ο Βλάκης πάντως την κάλεσε στην Εκπομπή του στο Τσαντίρι ντε..καλά κάνει αφού και αυτός απο εκεί πληρώνεται έχει το ίδιο αφεντικό...τα Αφεντικά των Αφεντικών μου είναι 2 φορές Αφεντικά..πρέπει να τα σέβεσαι...) η ουσία της Σύγχρονης Εποχής... είναι κάνε ότι Γουστάρεις,όταν θέλεις εσύ,με όποιον Τρόπο,Χωρίς Όρια και βέβαια Χωρίς θεό!! αυτό τους καίει να μην υπάρχουν Ηθικές Αρχές&Αξίες,να γίνουμε όλοι ένα..με αριθμό.... και βεβαιότατα όποιος εκφράζει αντίθετη άποψη-σκέψη είναι "Φασίστας-Συντηρητικός-Μισαλλόδοξος-Ομοφοβικός-ξενοφοβικός" Φρασεολογία Νεοταξίτικη που έχουν υιοθετήσει οι "γνωστοί-άγνωστοι-ποιητές"που μας περιβάλλουν...μαζί με κόσμο ο οποίος λόγω Άγνοιας-αδιαφορίας δεν θέλει να καταλάβει...Εμένα αυτή η "καινοτομία"προσβάλλει την δικιά μου έννοια της Δημοκρατίας και το αξιακό μου σύστημα!! Υπάρχει Σχετική Νομοθεσία που θα με προστατεύσει;;; οι Αντίστοιχες ΜΚΟ...Δήθεν ευαίσθητες-αλληλέγγυες Οργανώσεις Προασπίσεως των Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων;; ή μήπως όχι;;

  4. ΜΑΡΤΙΟΣ avatar
    ΜΑΡΤΙΟΣ 15/06/2015 14:16:12

    Εάν κατά την αψευδή διαβεβαίωση του Αποστόλου Παύλου ''πάσα παράβασις και παρακοή έλαβε ένδικον μισθαποδοσίαν'', αλλοίμονο ποία μισθαποδοσία μας αναμένει για την πανηγυρική θεσμοθέτηση του θεομίσητου αμαρτήματος της ομοφυλοφιλίας ως αποδεκτή μορφή συμβιώσεως;

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ ΜΑΡΤΙΟΣ 16/06/2015 22:49:02

      Ιωάννης Χρυσόστομος: «Εάν γαρ μη γέενα ην, μηδέ κόλασις ηπειλήτο, τούτο πάσης κολάσεως χείρον ην.» Δηλαδή, και κόλαση να μην υπήρχε, αυτό το πράγμα (δηλαδή η ομοφυλοφιλία) από μόνο του είναι χειρότερο από κάθε κόλαση. Νικόδημος Αγιορείτης, γράφοντας για την ίδια εκτροπή: «Σφοδρότερα άπο άλλους ενόχους έχουν να κολασθούν εκείνοι, που δέν αντιστέκονται εις ασέλγειαν καί αισχρουργίας, οπού ούτε να τας γράψει τινάς, επειδή βλάπτουσι τους μελετώντας καί μέ μόνην την μνήμην.»

  5. ΤΤ avatar
    ΤΤ 17/06/2015 20:15:37

    Όταν συναντηθούν με τους ισλαμιστες θα είναι τα καλά. Άλλοι 1000 σήμερα.

  6. Δήμητρα Μ. avatar
    Δήμητρα Μ. 22/06/2015 12:00:33

    Αισώπου Μύθοι / Ζεύς και αισχύνη (Στα Νέα Ελληνικά - ΒΙΚΗΘΗΚΗ) 'Οταν ο Δίας έπλασε τους ανθρώπους, έβαλε μέσα τους διάφορες Αρετές και Ευαισθησίες. Αλλά δεν είχε κάποια "πόρτα" από την οποία να βάλει την ντροπή μέσα στον άνθρωπο. Τότε πρόσταξε την ντροπή (προσωποποιημένη) να μπει στον άνθρωπο από τον πρωκτό του. Η Ντροπή δεν το δεχόταν! "Οχι! φώναζε, δεν θα περάσω από τέτοια τρύπα! Είμαι η ρίζα των Αρετών και δεν μου αξίζει τέτοια μεταχείριση! Ντραίπομαι! Δεν μπορώ να μπω από εκεί!" Αλλά του Δία η εντολή ήταν άκαμπτη: "πρέπει να μπεις και μάλιστα από τον πρωκτό, γιατί δεν υπάρχει άλλος τρόπος. Δεν κάνει να μείνουν οι άνθρωποι δίχως ντροπή. Κι αν ακόμα εσύ ανέχεσαι να μείνουν οι άνθρωποι δίχως ντροπή, σε προστάζω εγώ να μπεις στους ανθρώπους από τον πρωκτό τους!" Αναστέναξε η Ντροπή, δεν μπορούσε να κάνει αλλιώς, "εντάξει" είπε, "θα μπω, αλλά με μια συμφωνία: αν μετά από εμένα μπει από την ίδια οπή κάτι άλλο, και προπάντων αν μπει ερωτικό όργανο, εγώ θα φύγω από εκείνον τον άνθρωπο!" - "Σύμφωνοι", είπε ο Δίας. 'Ετσι, η ντροπή μπήκε και κατοίκησε στους ανθρώπους, αλλά όποιος άνθρωπος "σοδομίζεται" χάνει γιά πάντα την αίσθηση της ντροπής. Αίσωπος, ο πατέρας της αρχαίας διδακτικής μυθολογίας. Οι μύθοι του ήταν πάντα προφορικοί. Δεν έγραψε κανέναν. 6ος π.Χ. αιώνας

  7. Don kixotis avatar
    Don kixotis 22/06/2015 14:18:52

    ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΔΑ ΤΕΛΙΚΑ
    πότε θα δούμε στην Ελλάδα Αντίστοιχη κινητοποιήση;;
    http://online-pressblog.blogspot.gr/2015/06/blog-post_568.html
    http://opaidagogos.blogspot.gr/2015/06/4-thessaloniki-gay-pride.html http://opaidagogos.blogspot.gr/2015/06/gay.html http://opaidagogos.blogspot.gr/2015/06/blog-post_22.html
    Σε σχέση με αυτό το βδέλυγμα..
    http://opaidagogos.blogspot.gr/2015/06/10-gay-parade.html http://kapistrinews.blogspot.gr/2015/06/blog-post_743.html



    • αναγνώστης avatar
      αναγνώστης @ Don kixotis 23/06/2015 12:45:51

      Μια εικόνα = χίλιες λέξεις. Σύριζα, Ποτάμι, ΜΚΟ, ξένες Πρεσβείες και το Ισραήλ στο 4ο Thessaloniki Gay Prideφωτογραφίες, εδώ:http://opaidagogos.blogspot.gr/2015/06/4-thessaloniki-gay-pride_23.html

  8. Don kixotis avatar
    Don kixotis 22/06/2015 15:00:25

    αν και ομοφυλόφιλοι οι ίδιοι..Υποστηρίζουν την Παραδοσιακή Οικογένεια http://www.gayhellas.gr και οι "γνωστοί" τους βάλανε στο στόχαστρο.. cinefreaks.grη Προπαγάνδα που ασκούνε είναι Ασσύληπτη!!