09/05/2009 14:25
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αγνό παρθένο ελαιόλαδο


________________________________________________________________________
Γεμίσαμε λάδια (φώτο)

Έκλεισε αιφνιδιαστικά η Βουλή. Εμ βέβαια, εντείνονται οι προετοιμασίες για τη Eurovision.

Μου αρέσει  πολύ η πολιτική σκέψη της ΝΔ: «Δεν μου αρέσει αυτό το παιχνιδάκι, είστε ζαβολιάρηδες, φεύγω».

Και αν δεν είχε πεθάνει και ο Κων/νος Καραμανλής θα πήγαινε να τα πει όλα στο μπαμπά της.

Ποιον άκουσε ο Καραμανλής και έκλεισε την Βουλή; Τον ...Λυκουρέζο (Debevoise & Plimpton). Αυτός ελέγχει την πολιτική ζωή του τόπου αυτή την στιγμή με την Μήζενς.

Ο Γιώργος επιτέθηκε στο μεταξύ στα συμφέροντα. Τα οποία είχαν σημαντικές απώλειες από τα γέλια.

Να δείτε που ο λαϊκός ποιητής που μιλούσε για την Δέσπω που κάνει πόλεμο με νύφες και εγγόνια, το Γιώργο οραματίστηκε.

Γι αυτό βγήκε και η Έλενα Ακρίτα και τον στήριξε σήμερα από τα ΝΕΑ

Η γενιά της Μάργκαρετ στο κλαρί. Και η γιαγιά μου η Θέκλα μαζί τους. Δεν μπορώ να την μαζέψω.

Ο Βενιζέλος γιατί φώναζε προχθές το βράδυ στη Βουλή; Τσαντίστηκε τόσο με τη ΝΔ, ή είχαν τελειώσει τα τοστ στο κυλικείο;

Σε καταλαβαίνω Δημ. Σιούφα. Αδικημένος είσαι. Να φεύγει όλο το κόμμα απ' την Βουλή και συ να είσαι υποχρεωμένος να κάτσεις να προεδρεύεις.

Ποιος γνωστός δημοσιογράφος που κάνει τώρα ΠΑΣΟΚ σε πολύ μεγάλη κυριακάτικη εφημερίδα ήταν γραφείο Τύπου του Βερελή;

Είναι ο ίδιος που όπως λέγεται είχε έρθει στα χέρια προεκλογικά με τον ανταγωνιστή του Βερελή στην Αιτωλοακαρνανία και παρολίγον αντικαταστάτη του, Ανδρέα Μακρυπίδη;

Παίζουν τίποτα πράσινες διαφημιστικές εταιρείες προβολής του έργου του ΟΣΕ από πίσω;

Ούτε ο υφυπουργός του Βερελή, ο Σπύρος Βούγιας, πήρε τίποτα χαμπάρι;

Για όσους δεν είδαν χθες το MEGA τους ενημερώνω ότι άρχισε η σαλαμοποίηση του ΠΑΣΟΚ

Το θέμα είναι πότε θα γίνει η συγκυβέρνηση. Μετά τις ευρωεκλογές, ή μετά τις βουλευτικές;

Άνοιγμα στη Ντόρα έκανε ο Καραμανλής προχθές στην Πράγα. Πήγε στο δείπνο που παρέθεσε στα γενέθλιά της (έκλεισε τα 35, όπως κάνει κάθε χρόνο τα τελευταία 20).

Τι να κάνει ο άνθρωπος; Αφού μέχρι και ο Κυριακού με τον Τράγκα πήγανε με τη Ντόρα είπε να πάει κι αυτός μαζί της μπας και δει θεού πρόσωπο.

Δεν ξέρω τι θα γίνει στο τέλος με την διαδοχή, αλλά ο Σαμαράς θα βγει σίγουρα πρώτος βουλευτής Καλαμάτας.

Ποιος στενός συνεργάτης κορυφαίου υπουργού δεν υπολογίζει τα μπλογκς τώρα που τον παίζουν τα ΜΜΕ;

Μύρισε καλοκαίρι. Πρέπει να αδυνατίσω επειγόντως

Αληθεύει ότι ο  Ντέμης Νικολαΐδης, η Αλεξία Μπακογιάννη και ο Σταύρος Θεοδωράκης συνέστησαν εταιρεία για δημιουργία αλυσίδας franchising, με αντικείμενο τα εστιατόρια «Αλάτσι»;

Αν σάς αρέσει το γαμοπίλαφο σπεύστε για συνεργασία.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιόζεφ Κ. avatar
    Γιόζεφ Κ. 09/05/2009 15:06:34

    ...αλλά εκεί που μένει, πάλι εμείς θα την πληρώναμε με το τσουνάμι που θα σήκωνε...

  2. Γιόζεφ Κ. avatar
    Γιόζεφ Κ. 09/05/2009 15:08:26

    Σβήσε και τα 2,3 δεν έχουν νόημα πια

    factorx: εγώ λέω να σβήσω μια και καλή εσένα γιατί με ταλαιπωρείς. Και βλακώδες και άσχετο ήταν το σχόλιό σου που έσβησα. και το 2 που αφησα τι εννοεί;

  3. Γιόζεφ Κ. avatar
    Γιόζεφ Κ. 09/05/2009 15:12:02

    Είσαι ευέξαπτος και δε σου επιτρέπω να με αποκαλείς βλάκα. Αν δε σηκώνεις πλάκα στην Πατριδογνωσία, τότε γιατί την αναρτάς;

  4. Factorx avatar
    Factorx 09/05/2009 15:13:43

    Τι σχέση είχε ο "κ" της φωτογραφίας με εκείνον που έγραφες στο σχόλιο που έσβησα; Χιούμορ το αποκαλείς εσυ αυτό; Εγω το αποκαλώ εμπάθεια της συμφοράς. Και δεν είπα βλάκα εσένα. Το σχόλιο σου είπα

  5. Γιόζεφ Κ. avatar
    Γιόζεφ Κ. 09/05/2009 15:17:47

    Απαντούσα στο πρώτο σχόλιο, η άποψή μου είναι πως τα πούπουλα χρειάζονται πρωτίστως σ' αυτόν για να πάρουν όλοι το μήνυμα πως ο λαός δε συγχωρεί εκτροπές, κατά τα άλλα συμφωνώ μαζί σου πως ο "κ" του δεν έχει καμιά σχέση με αυτόν της φωτογραφίας κι αυτό έγραψα.

  6. Factorx avatar
    Factorx 09/05/2009 16:17:35

    @Γιόζεφ Κ. είδες οτι αμα θες έχεις καλό χιούμορ;

  7. Kostas avatar
    Kostas 09/05/2009 17:26:18

    Και το γλύψιμο στον ΚΚ συνέχίζεται. Αλήθεια πιά διαφορά έχουν οι εφημερίδες των νταβατζήδων σε νοοτροπία από αυτά που αναφέρονται σε αυτή την ανάρτηση που δεν είναι παρά μια κακόγουστη συνέχεια εμπαθών αναρτήσεων κατά του ΓΑΠ τον τελευταίο μήνα. Αν ο ΓΑΠ είναι ανεπαρκής (συμφωνώ μέχρι ένα σημείο) για προθυπουργός φυσικά και χρειάζεται κριτική από καλόπιστη μέχρι κακόπιστη γιατί η κάθε μιά έχει την δική της αξία. Άλλά τα χάδια στον ΚΚ που είναι ότι πιό ανίκανο έχει περάσει από την πολιτική της χώρας και η με κάθε ευκαιρία ειρωνική επίθεση στον ΓΑΠ μου δημιουργεί την εντύπωση ότι υπάρχει τουάλχιστον κάποια σκποπιμότητα. Η ξεφτίλα της Ν.Δ. περνάει στο ντούκου χαμένη μέσα στα όνειρα της ανάρτησης για διάσπαση του ΠΑΣΟΚ λες και αυτό θα είναι η σωτηρία της Ελλάδας.

  8. valerios avatar
    valerios 09/05/2009 17:42:47

    Τελικά δεν ειναι μονος του ο Λαζοπουλος στη "κρυφοκαραμανλική" παρεα!Μονο που λογω των ανεξελεγκτων(?) εξελιξεων,δεν ειναι και τοσο κρυφή πλεον!!

  9. Factorx avatar
    Factorx 09/05/2009 18:04:51

    @valerios και Kostas: Στο χωριό μου ξέρετε τι λέμε για κάτι χαμένους στο διαδίκτυο σαν κι εσάς: Γιατι δεν πάτε στο pressgr, στο Trοktiko στο koυrdisto, στον Κούλογου κλπ που είνα του γούστου σας, των αλλων δηλαδη δημοκρατικων δυναμεων;

  10. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 09/05/2009 18:24:17

    Όταν θα παραιτηθούν ή εκδιωχθούν και τα υπόλοιπα φαντάσματα (λαμόγια) που κατέστρεψαν την εικόνα του ΠΑΣΟΚ, τότε και μόνο τότε μπορεί να το ξαναψηφίσουν κάποιοι σαν και εμένα που το στηρίζαμε από εποχής 13%. Και ας ξαναγίνει επιπέδου 13%. Τουλάχιστον να μην απαρτίζεται από κλέφτες και απατεώνες.
    Τώρα βέβαια οι όψιμοι "πράσινοι" είναι αυτοί που το αβαντάρουν για ίδιον όφελος.

  11. Γιόζεφ Κ. avatar
    Γιόζεφ Κ. 09/05/2009 18:40:10

    @Factorx
    Ανταποδίδω!

  12. valerios avatar
    valerios 09/05/2009 18:51:53

    Μεγαλε Παντογνωστη και Υπερτατε Κριτή Factorx αφου δεν γουσταρεις τους "αντιθετους" και γενικά τους "χαμενους" γιατί δεν τα κλεινεις τα ρημαδια τα σχολια να διαβαζουμε μονο εσενα?Η μηπως τιποτε κωδικους μονο για τους εκλεκτους?

  13. Factorx avatar
    Factorx 09/05/2009 18:55:59

    @valerios: μόνο τους βλάκες δεν αντέχω στους άλλους είμαι πολύ ανεκτικός.

  14. Kostas avatar
    Kostas 09/05/2009 19:03:35

    Εγώ πάλι αντέχω τους βλάκες και είμαι πολύ ανεκτικός μαζί τους γιατί σίγουρα κάτι μπορούν να προσφέρουν στον διάλογο. Μόνο οι εμπαθείς δε μπορούν να τα καταφέρουν στον διάλογο πνιγμένοι στην ξερολοσύνη τους. Λίγη ψυχραιμία δε βλάπτει.

  15. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 09/05/2009 19:09:55

    Και όπως είπε κάποτε και ο Παττακός: "Ή είμεθα βασανιστές ή είμεθα βλάκες... ε λοιπόν, εμείς δεν είμεθα βασανιστές!"
    Αφιερωμένο εξαιρετικά.

  16. valerios avatar
    valerios 09/05/2009 19:13:41

    Σ'αγαπώ κι εγω πολύ Factorx!!Κυριως για το πνευμα σου και τα επιχειρηματα σου!

  17. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 09/05/2009 19:19:57

    Απορίες:

    -με τόσο αγνό παρθένο ελαιόλαδο που έχουν ρίξει οι Γερμανοί στη χώρα παίρνουν αγροτικές επιδοτήσεις ως ελαιοπαραγωγοί?
    -τώρα που ο Πανταγιάς συμβουλεύει την κα Πετραλιά εκσυγχρονίστηκε η επάρατη Δεξιά?
    -αληθεύει ότι ο εν λόγω κύριος είχε εταιρία με τον ΓΓ Καταναλωτή?
    -ζητείται στέλεχος του ΚΚ του Β και στέλεχος του ΓΑΠ με κομματικές ταυτότητες και περγαμηνές για δουλειές με το κράτος
    -τι εννοεί η κα Μπακογιάννη ότι "...δεν παραπλανήθηκαν υπουργοί"?
    -ποιοι είναι οι συμμετέχοντες από το ΚΚΕ και το ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟ στο ΜΑΝ του ΜΑΝ?
    -ο Βερελής παραιτήθηκε, ο Βούγιας έμεινε?
    -αν για ΜΑΝ έχουμε παραίτηση για ΟΣΕ τι γίνεται?
    -θα καταθέσει τώρα ο Μανώλης για ΟΤΕ (κινητή) και Ρουμανία?
    -ο κύριος Πρόεδρος που μίλαγε σήμερα για ...φοροδιαφυγή είναι ο ίδιος που δάνειζε για να καλυφθεί το πόθεν έσχες για το "κωλόσπιτο"?
    ή αυτός που υπέγραψε το κλείσιμο της Βουλής? γιατί μπερδεύομαι ως Ιθαγενής...
    -πρέπει στις επόμενες εκλογές να διαλέξω τους λιγότερους κλέφτες ή τους ικανότερους κλέφτες γιατί μπερδεύομαι....

  18. san avatar
    san 09/05/2009 19:41:54

    συμφωνώ με τον valerio και τον Kosta: οι "ενοχλητικοί" δεν βρίσκουν θέση εδώ πέρα... κατα τα άλλα και γαμ... την ελευθερία της αριστερής ΑΝΤΙστασης


    factorx: κι εσυ πως είσαι εδώ μέσα;

  19. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 09/05/2009 19:55:21

    Διαφωνώ με όσα λες και θα υπερασπιστώ με όλα τα μέσα τη θέση μου ότι δε δικαιούσαι να
    διαφωνείς με όσα λέω.

    Η έννοια της Δημοκρατίας στην Ελλάδα....

  20. Hase avatar
    Hase 09/05/2009 20:09:35

    @ Φακτωρ
    Ολα καλα και αγια αλλα δεν συμφωνω μαζι σου οτι ο Λυκουρεζος ελεχγει την πολιτικη ζωη της χωρας.
    Πισω απο το δικ. γραφειο Debevoise & Plimpton βρισκονται οι καλοι και αγιοι συμμαχοι μας οι Αμερικανοι που μας αγαπουν παααααρα πολυ και αφηνουν να διαρευσει μονο οτι τους εξυπηρετει εκβιαζοντας τα δικα μας λαμογια, μικρα και μεγαλα ωστε να τα εχουν υποχειρια οταν τα χρειαστουν.

  21. Le canard avatar
    Le canard 09/05/2009 20:17:05

    ...κάποιος κύριος Σικέλης, ελληνοαμερικάνος, επίσης τοποθετήθηκε επικεφαλής του γραφείου διαφάνειας (πω πω τι πομπώδης τίτλος) της Ζημενς Ελλας. Να υποθέσω ότι προέρχεται από άλλη εταιρεία και όχι από την Debevoise & Plimpton; Μάλλον, διότι τους τα σκάει πολύ χοντρά η Ζημενς Γερμανίας. Εως τώρα εκτιμάται ότι μόνο η Debevoise & Plimpton έχει πάρει περί τα 700-800 εκ. δολλάρια από τη Ζημενς. Ε, να μην πάρει και κανένας άλλος. Ο κύριος αυτός, πρώην βοηθός εισαγγελέα στις ΗΠΑ, εξ όσων γνωρίζω, το γύρισε στις μπίζνες (δεν έχει πολύ φράγκο το αμερικάνικο κράτος) και μας ήλθε στην Ελλάδα, πριν τους Ολυμπιακούς, για να μας πουλήσει Ασφάλεια!!!!!!!!

  22. thanos avatar
    thanos 10/05/2009 02:36:13

    21-Hase Says:
    May 9th, 2009 at 10:09 pm


    Φιλε μου ο Λυκουρεζος εκπροσωπει εδω στην Ελλαδα το γραφειο Debevoise & Plimpton και μπορει επιλεκτικα, να φευγει προς τα εξω οτι αυτος νομιζει για το ΚΑΛΟ του ΠΑΣΟΚ....-)))