17/11/2013 11:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όποιος είναι με τον Σαμαρά δεν παίρνει εκπομπή στην ΔΤ

Οι ΘωμοπουλοΚαψήδες δίνουν και άλλη εκπομπή (δεύτερη) στο δίδυμο της συμφοράς Λιναρδάτου - Χριστοφιλέα. Τρίτη Βράδυ 11 με 1. Αναζητείται τίτλος για την εκπομπή η οποία θα είναι τόσο προωθημένη που θα καλύπτει θέματα τα οποία έχουν διαφύγει από την επικαιρότητα. Την ίδια στιγμή πολύ καλοί παρουσιαστές και δημοσιογράφοι αν και έχουν προσληφθεί βρίσκονται στο ψυγείο διότι έχουν κάνει το μεγάλο έγκλημα να πιστεύουν στον Σαμαρά.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ρηνα avatar
    Ρηνα 17/11/2013 13:17:47

    Γιατι τοση εκπληξη; Ηταν ποτε διαφορετικα στη ΝΔ;

    • Pilot avatar
      Pilot @ Ρηνα 17/11/2013 13:31:06

      ΣΩΣΤΗ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

    • θηραία avatar
      θηραία @ Ρηνα 17/11/2013 14:45:54

      Αν κρίνω από τις εμφανίσεις Ντόρα και Κυριάκου.... ΝΑΙ!

  2. Skeptikisths avatar
    Skeptikisths 17/11/2013 14:20:23

    Μια απορία έχω. Η κυβέρνηση της Ν.Δ δεν μπορεί να βάλει χέρι στον κ.Καψή και να τον περιορίσει; Δηλαδή τόσο πολύ είμαστε εξαρτημένοι από το ΠΑΣΟΚ που κάνουμε ότι και να μας πουν; Εάν είναι έτσι τότε σε πιο σοβαρά θέματα τι "πράσινους εκβιασμούς" ανεχόμαστε άραγε; Πραγματικά αναρωτιέμαι...

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Skeptikisths 17/11/2013 15:03:23

      Πρέπει να δούμε το θέμα της συγκυβέρνησης ως πίτα με διάφορα κομμάτια. Το κάθε κόμμα πήρε κάποια και χειρίζεται. Αυτό δείχνει σοβαρότητα από το Σαμαρά επειδή όλοι ξέρουν πως πχ. στην ΝΕΡΙΤ κάνει κουμάντο το Πασοκ. Άρα δεν έχει ευθύνη αυτός. Στα θέματα Εθνικής άμυνας, οικονομικών, υγείας όμως έχει τον πρώτο λόγο. Αλλιώς θα ήταν πρόβλημα να βγει συμπέρασμα του ποιος φταίει για το καλό ή το κακό που γίνεται και θα ήταν συγχώνευση των 2 κομμάτων στην πράξη. Πράγμα που δεν γίνεται τώρα.

  3. Βούλα Ελευθεριάδου avatar
    Βούλα Ελευθεριάδου 17/11/2013 15:06:29

    όποιος είναι με το Σαμαρά καλά θα κάνει να έχει μαζί του το Θεό αλλιώς δεν επιζεί

  4. Γιαδικιάρογλου avatar
    Γιαδικιάρογλου 17/11/2013 19:13:32

    Και μόνο αυτό; Εδώ αν είσαι νεοδημοκράτης (με ταυτότητα και συμμετοχή στα όργανα) δεν μπορείς να πας από μια διεύθυνση ενός υπουργείου στην άλλη, σήμερα ενώ έχεις θητεύσει σ΄αυτή πλέον των δύο-τριών χρόνων -πράγμα απολύτως νόμιμο και ηθικό- και μου λέτε για ΝΕΡΙΤ κλπ.
    Μια ζωή στην κατάψυξη επί πασοκ και στο κρύο επί ΝΔ.
    Αχ Αντωνάκη μου μισή ώρα να σε είχα μπροστά μου να σου έλεγα σε τρείς γραμμές τί συμβαίνουν στα υπουργεία..... Γιατί ξέρω καλά ότι δίνεις σημασία στη γνώμη των απλών ανθρώπων.