Όλοι οι άνθρωποι του Άρη
02/03/2014 08:10
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όλοι οι άνθρωποι του Άρη

Επικεφαλής της προεκλογικής εκστρατείας και γενικός συντονιστής έχει αναλάβει ο Μενέλαος Δασκαλάκης. Ο κ.. Δασκαλάκης συμμετείχε την περίοδο 1997-2004 στον πολιτικό σχεδιασμό της Ν.Δ., υπήρξε διευθυντής του Ινστιτούτου Δημοκρατίας «Κωνσταντίνος Καραμανλής» και ορίστηκε γενικός διευθυντής του κόμματος από το 2006 έως το 2010. Σήμερα είναι γενικός γραμματέας Τηλεπικοινωνιών στο υπουργείο Υποδομών.

Σύμβουλος Στρατηγικής και Επικοινωνίας έχει αναλάβει ο Γιάννης Παπουτσάνης, επί χρόνια διευθυντής πολλών ΜΜΕ.

Ο Θανάσης Κοτταράς είναι υπεύθυνος για τα οικονομικά και ο Γιώργος Καραγιάννης για τη σύνδεση με τη Ν.Δ. Και οι δυο είναι παλαιοί συνεργάτες του κ.. Σπηλιωτόπουλου από τα χρόνια που διετέλεσε υπουργός και βουλευτής.

Υπεύθυνος Οργανωτικού έχει αναλάβει ο Γιώργος Κανελλόπουλος, αδελφός του Δημήτρη Κανελλόπουλου, που είναι διευθυντής στο γραφείο του πρωθυπουργού.

Ο Παναγιώτης Αρκουμανέας (πρώην συνεργάτης του Νικήτα Κακλαμάνη, στο Δήμο Αθηναίων) .

Υπεύθυνος Τύπου ο Νίκος Ελευθερόγλου, εκπρόσωπος Τύπου της ΝΔ, επί Καραμανλή

Υπεύθυνη για το διαδίκτυο, η δημοσιογράφος Ιωάννα Ηλιάδη.

Υπεύθυνη του γραφείου του Α. Σπηλιωτόπουλου η επί χρόνια συνεργάτιδα του, Ηρώ Γκανά.

Στην ομάδα συμμετέχουν επίσης τρεις υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι: ο ηθοποιός Ρένος Χαραλαμπίδης και οι εν ενεργεία δημοτικοί σύμβουλοι (είχαν εκλεγεί με τον Ν. Κακλαμάνη) Χρήστος Τεντόμας και Θανάσης Σπυράκος.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Vesper avatar
    Vesper 02/03/2014 09:01:48

    Καλλιεπής η φωτογραφία, με φόντο έναν αυθεντικό χώρο προμήθειας "ελληνικών βοδινών"!!!

    • Factorx avatar
      Factorx @ Vesper 02/03/2014 09:20:46

      Δηλαδή ο Τσίπρας δεν αγοράζει απο τις λαϊκές. Προτιμά ντελικατέσεν;

      • Vesper avatar
        Vesper @ Factorx 02/03/2014 09:49:20

        Με απογοητεύεις, εάν το συμπέρασμά σου είναι ότι ξέρω από...Τσίπρα.
        Από φωτογραφίες προεκλογικής καμπάνιας, όντως ξέρω...
        Και στο φινάλε, εξ αρχής με Άρη είμαι. Άρα μην προτρέχεις...
        Κι αν το μήνυμα του δημοσιεύματος, αποσκοπούσε εκεί που αντιλαμβάνομαι τώρα που το ξαναδιαβάζω, όντως η παρέμβασή μου, ήταν ατυχής. Να μην προτρέχεις όμως...

        • Factorx avatar
          Factorx @ Vesper 02/03/2014 10:03:24

          Πλάκα μου κάνεις. Και δέχεσαι ότι έκανες λάθος και ρίχνεις την ευθύνη σ΄εμένα, Καλά κρασιά

          • Vesper avatar
            Vesper @ Factorx 02/03/2014 10:24:09

            Μην εκνευρίζεσαι, ούτε πλάκα σου κάνω και άσε τα καλά κρασιά για άλλη ώρα. Παραδέχθηκα ότι δεν ήταν στην πρόθεσή μου, να στραφώ κατά του Σπηλιωτόπουλου, ως "Τσιπραίος" όπως εσύ βιάστηκες να με χαρακτηρίσεις. Κι εκεί σου έριξα ευθύνη, που αμέσως έσπευσες και βιάστηκες να με προσβάλεις και να με κατατάξεις στον... Τσίπρα.

          • Factorx avatar
            Factorx @ Vesper 02/03/2014 10:34:58

            Εγώ δεν σε κατέταξα πουθενά. Εσύ μίλησες για βοοειδή

  2. Y. avatar