#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
30/11/2013 10:31
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όλη η Τουρκιά googlάρει "Olga Kefalogianni" - Παραμιλάνε τα τουρκικά ΜΜΕ



Τη φωτογραφία την είδατε, την υπόθεση την ξέρετε.

Δείτε τώρα τι σχολιάζουν οι Τούρκοι αναγνώστες στη Hurriyet:





http://taxalia.blogspot.gr/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Maximus Decimus avatar
    Maximus Decimus 30/11/2013 10:53:45

    Σιγά τα ωά. Πάχυνε πολύ. Αλλά ως γνωστόν Τούρκοι και Άραβες τις θέλουν στρουμπουλές

    • Άφωνος... avatar
      Άφωνος... @ Maximus Decimus 01/12/2013 00:45:30

      Εγώ δεν είμαι Τούρκος ή Αραβας, αλλά την καρα- γουστάρω έτσι...

      ΥΓ. Ευτυχώς που δεν είμαι χρυσαυγίτης, γιατί θα πάθαινα κρίση συνείδησης...

  2. δημης avatar
    δημης 30/11/2013 11:23:46

    ΜΟΝΟ ΤΑ ΤΟΥΡΚΙΚΑ;;;;;;;;
    Εδώ ,εκτός της ράτσας , την ΠΡΟΩΘΟΥΝ ΜΜΕ-διαπλοκές και λοιπές "υγιείς δυνάμεις του ΤΟΠΟΥ"....

  3. δημης avatar
    δημης 30/11/2013 11:24:36

    Άντε και σε κατώτερα ..ντεκολτέ...

  4. kai kala avatar
    kai kala 30/11/2013 11:34:19

    μάξιμε, άμα σου πει οτι σε θέλει, πες της όχι

  5. Κριτική Σκέψη avatar
    Κριτική Σκέψη 30/11/2013 11:46:39

    Τώρα αυτό είναι τιμητικό για μας? Δεν ξέρω

  6. Skeptikisths avatar
    Skeptikisths 30/11/2013 11:55:42

    Γυναικάρα! Αυτά να τα βλέπουν οι κομπλεξικοί οι Τούρκοι και γενικά οι μουσουλμάνοι που θέλουν τις γυναίκες τους με μπούργκες και κλεισμένες στα σπίτια. Μα πόσο πίσω είναι αυτός ο αραβικός κόσμος; Πραγματικά!

  7. Μεγαλες στιγμες avatar
    Μεγαλες στιγμες 30/11/2013 12:12:11

    Αντε να ειναι απεναντι σου συνομιλητης τετοια γυναικα και να πρεπει να προσεχεις τι λεει και οχι τι βλεπεις...

  8. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 30/11/2013 12:34:11

    Εὐρωλιγούρηδες λένε ἐμᾶς,εὐρωβυζολιγούρηδες εἶναι ὅμως οἱ Τούρκοι...

  9. aris1 avatar
    aris1 30/11/2013 12:47:38

    H Oλγα είναι αυτό που λέμε ανυπέρβλητη Κρητική ομορφιά. Το ντεκολτέ της είναι τυπικά παραδοσιακό Κρητικό, απο την εποχή του Μίνωα για όσους δεν το ξέρουν.
    Συμβόλιζε τη γονιμότητα και ο Μινωίτισσες συμετείχαν μ' αυτό στις δημόσιες τελετές ακόμα και στις ταυρομαχίες. Σίγουρα έχει παχύνει, αν και δεν της μειώνει πολύ την ομορφιά. Συνήθως όμως προσέχει και επανέρχεται στο κανονικό.
    Και η Ατζελα είχε κάνει θραυση στην Τουρκία, όπως και γενικώτερα οι ωραίες Ελληνίδες. Αλλωστε οι περισσότερες απο τις δικές τους καλλονές έχουν και Ελληνική καταγωγή. Οταν ήρθαν οι Τούρκοι στο Βυζάντιο απο την Μογγολία, δεν είχαν σχεδόν καθόλου δικέ τους γυναίκες...

    • Άκρη Άκρη avatar
      Άκρη Άκρη @ aris1 30/11/2013 14:20:50

      +++++++++
      Η κ. Όλγα Κεφαλογιάννη και ο κ. Αντώνης Σαμαράς, είναι οι μόνες ευχάριστες, φωτεινές και χαρισματικές παρουσίες αυτής της γκρίζας κυβέρνησης. Σαν εικόνες λοιπόν, μας ικανοποιούν και χαίρουν της απόλυτης συναισθηματικής μας ασυλίας. Σαν πρακτικές, επιλογές και αρνητικές επιπτώσεις στο σύνολό μας όμως, η μεν Όλγα γλιτώνει λόγω αντικειμένου, ο δε Αντώνης δυστυχώς, όλο χρεώνεται και αυτοαδικείται........

    • George avatar
      George @ aris1 30/11/2013 19:00:41

      Μπορεί να ήταν του Μίνωα αλλά there is a time and a place for everything, αλλιώς είναι απλά kitch.

      • aris1 avatar
        aris1 @ George 30/11/2013 21:08:45

        Μακάρι όλα τα κίτσ να ήταν σαν αυτό...

  10. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 30/11/2013 12:51:50

    Αυτό που θέλω να πω είναι ότι η Κεφαλογιάννη είναι η μοναδική Ελληνίδα Υπουργός που είναι καταξιωμένη στον Ευρωπαϊκό τουλάχιστο χώρο, ως επάξια πρέσβειρα Ελληνικής πολιτικής παρουσίας και γιατί όχι και ομορφιάς!!

  11. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 30/11/2013 12:59:49

    Άνοδο του Ελληνικού τουρισμού δεν θέλουμε (και πολύ καλά κάνουμε);
    Τουρισμός χωρίς Τούρκους τουρίστες γίνεται, την σήμερον ημέραν;
    Δεν γίνεται !
    Aferin (well done) Olga, λοιπόν!

    • helios avatar
      helios @ Uncle Stgm 30/11/2013 15:21:02

      Γουστάρεις πολύ να έρχονται τούρκοι και να θαυμάζουν και να προσκυνάνε τα οθωμανικά μνημεία(τα οποία θα αναστηλώσουμε) που θυμίζουν την γενοκτονία του έθνους μας και είναι αιματοβαμμένα με ελληνικό αίμα.

      ελατε τουρκαλαδες μου να ενισχυσετε τον ελληνικο τουρισμο που φωναζουν/σχεδον εκλιπαρουν καποιοι για να διωξετε και τους τελευταιους εναπομειναντες βορειοευρωπαιους τουριστες που τρωνε τους τουρκους ολο τον χρονο στην μαπα τους στις πατριδες τους και θελουν να ξεφυγουν απο αυτους με λιγες μερες ξεκουρασης.

      ελατε τουρκαλαδες μου που τωρα με 250000 ευρω μπορειτε να αγορασετε και τουριστικη κατοικια και να αποκτησετε και την αδεια παραμονης σας για σας και τους συγγενεις σας(νομιζετε οτι θα το αφησουν ανεκμεταλλευτο;)προκειμενου να γινει πραγματικοτητα το ονειρο του πρωην νομαρχη χιου για εποικισμο των νησιων μας απο τουρκους.

      πως καταντησαμε μα τοσο μα τοσο ξεφτιλα.

      • helios avatar
        helios @ helios 01/12/2013 10:35:31

        Θα ήθελα στο εσωτερικό όλων αυτων των οθωμανικών μνημείων στην Ελλάδα να υπάρχουν στοιχεία,ντοκουμέντα κλπ... που να απεικονίζουν την γενοκτονία του έθνους μας μας επί τουρκοκρατίας και το τι τράβηξε ο ελληνισμός τα 400 χρόνια σκλαβιάς για καταλάβει και ο τελευταίος τουρίστας το τι σημαίνει τουρκιά.

        Για να το κάνεις αυτό πρέπει να έχεις ηγέτες/λαό με καρύδια και όχι ηγέτες/λαό καραγκιόζηδων όπως καταντήσαμε/μας κατάντησάν.

  12. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 30/11/2013 13:06:55

    Ο τελευταίος σχολιαστής (ο πράσινος), βρίσκει ευκαιρία με την Όλγα και την ρίχνει την μπηχτή. Είναι σίγουρος ότι ο "Σουλτάνος" δεν θα το επέτρεπε.
    Τον "Σουλτάνο Ταγίπ" εννοει, όχι τον μεγαλοπρεπή Σολομώντα που βλέπουμε στην TV.
    Φαντάζεστε να αποκαλούσαν εδώ τον ΑΓΠ, τον "Κινέζο", τον ΚΚ Β' τον ΓΑΠ ή τον Σαμαρά "αυτοκράτορες" (και δή Βυζαντινούς ή Ρωμαίους);
    Τελικά, θα πάνε μπροστά οι γείτονες...

  13. Κυνας avatar
    Κυνας 30/11/2013 14:11:39

    Αυτο σημαινει να εχεις τον σωστο ανθρωπο στην σωστη θεση


    Κεφαλογιαννη - Υπ.Τουρισμου

    Αδωνις - Υπουργος Υγειας

    Βενιζελος Αντιπροεδρος-Υπ.Εξ.



    Τριπλη απειλη που λενε και στο Αμερικα !!!

    Ειχαμε και την Ρεπουση για το υπουργειο παιδειας αλλα καποιοι οπισθοδρομικοι μας την χαλασανε την σουπα.

  14. Λύσανδρος Ἀλεξανδρίδης avatar
    Λύσανδρος Ἀλεξανδρίδης 30/11/2013 14:44:28

    Μέγας εἶ, Κύριε, καὶ θαυμαστὰ τὰ ἔργα σου
    καὶ οὐδεὶς λόγος ἐξαρκέσει
    πρὸς ὕμνον τῶν θαυμασίων σου!

  15. Αστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Αστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 30/11/2013 15:07:56

    "Προσεχώς Υπουργίνες"

    • Άφωνος... avatar
      Άφωνος... @ Αστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 01/12/2013 00:33:21

      ΩΡΑΙΟ!!!!

    • Άκρη Άκρη avatar
      Άκρη Άκρη @ Αστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 01/12/2013 07:19:06

      Φαλοκρατική σαχλίτσα.

  16. Αστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Αστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 30/11/2013 15:10:28

    Και καπου εκει, στο σχολιο "εμεις δεν θα ανεχομασταν την Υπουργο του κρατους μας ετσι", καταλαβαινεις οτι οι Τουρκοι ειναι πιο σοβαροι απο μας (οχι πως δεν το ηξερες και οταν εβλεπες με τι κριτηρια δομουν το υπουργικο τους).

    • aris1 avatar
      aris1 @ Αστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 30/11/2013 21:12:57

      Aστυάνακτα θα είχες δίκιο αν ο Τούρκος δεν το έλεγε αυτό με προφανή πικρία για το καθεστώς της Τουρκίας.

    • Uncle Stgm avatar
      Uncle Stgm @ Αστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 30/11/2013 22:20:30

      "O Σουλτάνος" λέει, "αυτός δεν θα ανεχοταν".
      Ο "Σουλτάνος Ταγίπ". Και η ΤV. Tου "σουλτάνου'
      Και προφανως δεν νοσταλγεί επιστροφή του αυτοκράτορα, ο Τούρκος σχολιαστής.
      Μήπως λάθος κάνει; Πως ακομη και ο Μεγαλοπρεπής Σουλειμάν, ανεχόταν τα βαθειά ντεκολτέ της Χιουρέμ, της κόρης του Μιχριμάχ ή της αδελφής του;
      Ξέρω, εν έτει 1550, αυτή ήταν η μόδα εις τας Αυτοκρατορικάς αυλάς, δια τας Αψβουργίδας, τας Οθωμανίδας, τας Τυδωρίδας, τας Βαλουά κτλ.
      Αι δυστυχείς Ερδογανίδες αυτοκράτειρες και πριγκίπισσες, άς αρκεσθούν στην μαντήλα - πάλι καλά που γλύτωσαν την ολόσωμη μπούρκα αλά Σαούντ, με δικτυωτό παρατηρητήριο δια τους οφθαλμούς...

  17. η Dimi avatar
    η Dimi 30/11/2013 16:20:34

    Για το 2013, οι Έλληνες, στη πρώτη δεκάδα (9η θέση?) οι πιο καυτοί άνδρες του πλανήτη. Πρώτοι, λέει, οι Βρετανοί!!!

    Από τη λίστα με τις πιό καυτές γυναίκες, απουσιάζουν οι Ελληνίδες. Πρώτες οι Κολομβιανές και στην 8η θέση, οι.. Βουλγάρες. (~Cretalive)

    • CHRIS avatar
      CHRIS @ η Dimi 30/11/2013 17:05:57

      Shakira, shakira!

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ CHRIS 30/11/2013 21:03:36

        Έτσι! Επειδή η Shakira, πέραν των πολλών ταλάντων της και της Φιλανθρωπίας της, χωρίς συμπλέγματα τη θηλυκότητά της απολαμβάνει και κυρίως, πολύ γλυκά χαμογελάει και θετική ενέργεια στον κόσμο εκπέμπει.
        Γι' αυτό όπου βρεθεί κι όπου σταθεί ο κόσμος τη λατρεύει!
        Οι δε Βουλγάρες, επειδή νοσήλευαν και πολλούς Έλληνες υπερήλικες/εξαρτώμενους παντρεύτηκαν, στον άλλο κόσμο έστειλαν και εκ του πονηρού κληρονόμησαν, ξαφνικά, πλούσιες μεγαλοκυρίες μάς προέκυψαν και τη φήμη των «καυτών γυναικών», απέκτησαν, λέει. Και όμως, Ιούλιο μήνα στη Σόφια, νεαρές Βουλγάρες με αξύριστα πόδια και μασχάλες και με ανύπαρκτες την αποτρίχωση προσώπου και τη περιποίηση των δοντιών τους, εξακολουθούν να κυκλοφορούν. Ό,τι πιό εμφανισιακά αντιαισθητικό δηλαδή, για τις φύσει δύστροπες Bουλγάρες οι οποίες θέλουν να θεωρούνται και να (είναι;;) μέσα κι έξω «καυτές».

    • aris1 avatar
      aris1 @ η Dimi 30/11/2013 21:16:26

      Ειναι προφανές οτι ο δημοσκόπος προτιμά τους "άνδρες"σαν τους Αγγλους...

      • Άφωνος... avatar