#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/02/2010 08:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έξαλλος ο Καραμανλής, επειδή ο Γιώργος έκλεψε την ομιλία του στο ντιμπέιτ



Αυτός που έκανε το διάγγελμα ήταν ο Γιώργος, ή ο Καραμανλής που αδυνάτισε και πήρε μαθήματα από το Μητσικώστα;

Εκτός αν στο προεκλογικό ντιμπέιτ πήρε κατά λάθος ο νυν τα χαρτιά του πρώην και τα διάβασε στο διάγγελμα.

Τελικά ο Γιώργος είναι ο καταλληλότερος να ανακοινώνει σκληρά μέτρα, Τον βλέπεις και ότι και να λέει το διασκεδάζεις.

Ενώ άμα έκανε διάγγελμα ο Καραμανλής, το πολύ-πολύ να έκρυβες το περίσσευμα απ’ το μεσημεριανό φαγητό

Έτσι μάλιστα που κουνούσε τα χέρια το φοβόσουνα να αφήσεις πιάτο δίπλα στην τηλεόραση.

Ενώ με το Γιώργο εγώ προσωπικά βάζω από κάτω μια λεκάνη με νερό. Τον έχω ικανό να πάρει λάθος δρόμο και να πέσει απ’ την οθόνη.

Ένας γνωστός μου δεν αρκείται σ’ αυτό αλλά το προχωράει και παρακάτω. Βάζει στη λεκάνη και σωσίβιο.

 

Αχ παιδάκι μου, θα λένε από δω και πέρα οι παππούδες, γέρασα και το σεξ έγινε σαν επίδομα του Δημοσίου. Έχει περικοπεί κατά πολύ.

Και πώς να μην περικοπεί δηλαδή, αφού το απαραίτητο γι αυτά τα πράγματα είναι σαν μισθός του δημοσίου. Καθηλωμένο.

Τα μόνα που είναι σαν όριο ηλικίας συνταξιοδότησης, ανεβασμένα δηλαδή, είναι το ζάχαρο και η ουρία.

Ο δε προστάτης πήρε και διογκώθηκε σαν φόρος στα καύσιμα και πάνε οι γέροντες στην τουαλέτα όσες φορές τη μέρα παρακαλάει ο Παπακωνσταντίνου τον Αλμούνια.

Διαβάζω τι γίνεται στον κόσμο του life style με αφορμή τα ρεπορτάζ για το γνωστό διαζύγιο και απορώ. Καλά όλη την ημέρα σε πάρτυ με ούζα είναι αυτοί οι άνθρωποι; Δεν δουλεύουν;

Everybody fucks in this town except me, μου φαίνεται.

Άλλοι πάλι είδαν κι αποείδαν και την βρίσκουν μεταξύ τους όπως φαίνεται: Πλακώθηκαν για τα μάτια του παρουσιαστή. Τον διεκδικούσε και ο αρχισυντάκτης του και στέλεχος του σταθμού.

Τσ τσ τσ....

Ίχνη ανθρωποθυσίας εντόπισαν οι αρχαιολόγοι στο Καστέλλι Χανίων, την αρχαία Κυδωνία. Φαίνεται ότι είχαν και τότε Άγιες Οικογένειες

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/02/2010 08:40:47

    Ψηφογνωσια.

    καλα αυτον τον Γειτονα τον ψηφισαν παλι ?? χαχαχαχαχααααααααααα Μπραβο σου Μιχαλακη. Τον στρατηγο τον εστειλες παγκο με την πρωτη κρουαζιερα!!

    Οσοι ψηφισαν πχ. Κουλη και Βαγγελοκουνελα( ραιτς Τραγκας ) ειναι χαρουμενοι σημερα ?

    Η Τονια Αντωνιου που ειναι ?? Κολλητη του Στρατηγου κ αυτη..!!!! Gillete

    ouuff βαριεμαι με τα λαμογια.

    ΠΠ

    • Swell avatar
      Swell @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/02/2010 09:04:03

      Η Τόνια είναι σε ανοιχτή γραμμή με το μέγιστο Ακη. Θυμούνται όλοι τα παλιά και κλαίνε.

  2. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 05/02/2010 08:56:04

    Δεν είναι μόνο δέστε την στήριξη από το πασοκικό τύπο και τι έγραφαν όταν τα ίδια έλεγε ο ΚΑΚ.

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/02/2010 09:01:27

    Digea και πασης Ελλαδος... ΑΝΤΙΣΤΑΘΕΙΤΕ


    Οι περισσότεροι θα έχετε ήδη δει την διαφήμιση της Digea, του νέου ψηφιακού πάροχου των ιδιωτικών καναλιών, με πρωταγωνιστή την οικογένεια. Κλικλίκου.

    Αν όχι, απολαύστε την στο http://www.youtube.com/watch?v=1TmHdrbECF0 είναι
    μια μεγάλου budget διαφημιστική υπερπαραγωγή, με τα κανάλια να
    αυτοδιαφημίζονται και φυσικά να μην εξηγούν τα παρακάτω.

    Οι περισσότεροι θα θυμάστε ότι όταν η ΕΡΤ ανακοίνωνε την έναρξη της ψηφιακής τηλεόρασης στην Ελλάδα, τρέχαμε να πληρώσουμε και να πάρουμε κάτι κουτάκια για να πιάνουμε τα νέα κανάλια, και από τότε όταν αγοράζαμε νέα τηλεόραση ή DVD-R video πληρώναμε το κάτι παραπάνω και φροντίζαμε να έχουν ενσωματωμένο ψηφιακό δέκτη ώστε να είμαστε έτοιμοι σύμφωνα με αυτά που μας λέγανε για την εξέλιξη στις τηλεοπτικές μεταδώσεις.

    Φυσικά, σας φαίνεται αυτονόητο ότι οι συσκευές αυτές θα συνεχίσουν να
    λειτουργούν και με την Digea.

    Για ξανασκεφτείτε το! Η οικογένεια Κλικλίκου δεν σας τα λέει όλα ξεκάθαρα.


    Το πρότυπο που θα εκπέμψει η Digea ΔΕΝ είναι συμβατό με την πλειοψηφία των συσκευών με ενσωματωμένο ψηφιακό δέκτη που έχουν πουληθεί στην χώρα μας. Η οικογένεια Κλικλίκου θεωρεί λοιπόν ότι ήρθε η ώρα να αγοράσετε νέο ψηφιακό δέκτη.

    Εν συντομία, το πρότυπο που είχε ανακοινωθεί και εκπέμπει ήδη η ΕΡΤ είναι το DVB-T (Digital Video Broadcasting Terrestrial) mpeg2 ενώ η αγαπητή Digea (τα ίδια τα κανάλια δηλαδή) αποφάσισε να υιοθετήσει το DVB-T mpeg4 το οποίο ΔΕΝ μπορούν να αποκωδικοποιήσουν οι περισσότερες συσκευές.

    Εάν αγοράσατε την ωραία σας τηλεόραση πρόσφατα (το τελευταίο 6μηνο),
    ανήκετε πιθανότατα στους λίγους τυχερούς και δεν θα έχετε πρόβλημα. Εάν πάλι όχι, θεωρείται ότι πιο φυσικό η απαξίωση του εξοπλισμού σας. Αγοράστε τώρα πάλι κινέζικα εξωτερικά κουτιά - δέκτες και καλώδια για να συνοδέψουν την λεπτή σας LCD και αυξήστε και τα τηλεκοντρόλ στο τραπεζάκι σας. Πετάξτε το DVD video recorder σας διότι αυτό δεν σώζεται ούτε με εξωτερικό δέκτη.

    Θα πείτε, δεν πειράζει, αφού το DVB-T mpeg4 είναι καλύτερο, χαλάλι. Αν μη τι άλλο, το 4 είναι μεγαλύτερο του 2 άρα καλύτερο θα είναι. Όμως και εδώ κάνετε λάθος, έτσι μας κάνανε να νομίζουμε! Τα κανάλια θα εκπέμπονται και πάλι σε 4:3 (!!!) standard definition, με εξαίρεση τον ΣΚΑΙ που ήδη εκπέμπει 16:9. Δηλαδή, θα μπορούσαν κάλλιστα να εκπέμψουν στο συμβατό mpeg2 και πάλι θα είχαν δυνατότητα για καλύτερης ανάλυσης σήμα.

    Θα πείτε πάλι, δεν πειράζει, η Digea λέει ότι ο εξωτερικός δέκτης που
    χρειάζομαι είναι φτηνός και η οικογένεια Κλικλίκου δεν ενοχλείται που θα
    βάλει άλλο ένα κουτί με καλώδια και κοντρόλ στο σαλονάκι της, δεν βαριέσαι
    βρε αδελφέ ας πάρω και εγώ ένα. Και πάλι λάθος. Ας δούμε τι απάντησε η Digea σε κάποιον που τους ρώτησε που θα βρει αυτό τον περίφημο οικονομικό δέκτη http://www.sdtv.gr/smf/archive.php?topic=13054.0 . Βέβαια σίγουρο είναι ότι σύντομα θα εμφανιστεί και φθηνό μοντέλο made in Pouthena με ποιότητα εικόνας χειρότερη από αυτή που βλέπουμε τώρα, design Αφρικανικής φριτέζας κάρβουνου και διάρκεια ζωής κουνουπιού. Ψήνεστε να το καμαρώνετε δίπλα στην TV σας;

    Άρα γιατί mpeg4? Διότι είναι φθηνότερο για τα ίδια τα κανάλια που μόνα
    τους κάνανε την Digea και μόνα τους αποφασίσανε για το mpeg4. Διότι θα
    χωρέσει περισσότερους σταθμούς από τις ίδιες συχνότητες και έτσι θα
    γεμίσουμε ευκολότερα με κάθε είδους telemarketing.. Πράγμα το οποίο δεν θα
    ήταν τόσο κακό εάν δεν γινόταν και πάλι στις πλάτες του κάθε ένα από εμάς
    που πλήρωσε για τηλεοράσεις, video & εξωτερικούς δέκτες οι οποίοι θα γίνουν άχρηστοι. Να πουλήσουν και κάτι τα καταστήματα, κρίση έχουμε. Στο κάτω κάτω, ας διατηρούσαν οι σταθμοί ένα σήμα συμβατό με τις συσκευές μας και μετά να κάνανε εκπομπή και σε mpeg15 και όποιος μετά ήθελε, ας αγόραζε νέο δέκτη.

    Σκεφτείτε το λίγο καλύτερα. Δεν σας λένε ότι εάν δεν αλλάξετε εξοπλισμό
    δεν θα μπορείτε να έχετε κάποια επιπλέον υπηρεσία. Σας ακυρώνουν τον
    εξοπλισμό σας και σας λένε ή τον αλλάζετε ή πάπαλα. Υπάρχει Ευρωπαϊκή οδηγία ότι τα τηλεοπτικά κανάλια θα πρέπει να γίνουν ψηφιακά, αλλά δεν είπε ότι πρέπει να γίνουν mpeg4 για να τραβάμε τα μαλλιά μας. Ούτε η γιαγιά μου δεν πέταξε την παλιά ασπρόμαυρη τηλεόραση όταν άρχισαν οι έγχρωμες εκπομπές στην Ελλάδα, αλλά καλούμαστε εμείς να πετάξουμε συσκευές με ηλικία 1 χρόνου ή να γεμίσουμε κουτιά, καλώδια και τηλεκοντρόλ το σαλόνι μας για να πλουτίσει ο κάθε Χατζηκολάου.

    Εάν παίρνατε αυτοκίνητο και σας καταργούσαν την βενζίνη θα το βρίσκατε
    φυσιολογικό; Κουζίνα φυσικού αερίου και σας καταργούσαν το αέριο; Εάν
    αγοράζατε ραδιόφωνο και καταργούσαν τα FM? Εάν αγοράζατε απλό κινητό και σας λέγανε να πάρετε νέο διότι τώρα βγήκε η νέα video κλήση υψηλής ευκρίνειας και το πρότυπο κινητής τηλεφωνίας GSM καταργείται? Ας μην αναφέρουμε την περίπτωση τώρα που πήραμε φόρα, να ξαναλλάξουμε το τηλεοπτικό πρότυπο σε κανένα χρόνο.

    Μη μένεις πάλι απλός (τηλε)θεατής. Αντέδρασε, ή κλείσε την ριμάδα την
    τηλεόραση και άσε την οικογένεια Κλικλίκου να πάει να κλικλιστεί. Άλλαξε
    συχνότητα και όχι τηλεόραση!

    Digea:

    Τηλέφωνο: 210 6838700 210 6838700 210 6838700 210 6838700 210 6838700 210 6838700 210 6838700 210 6838700 210 6838700 210 6838700 210 6838700 210 6838700 210 6838700 210 6838700 210 6838700 210 6838700
    Fax: 210 6823205
    E-mail: info@digea.gr


    ΙΝΚΑ: inka@inka.gr

    ΕΘΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ (Ε.Σ..Ρ.)

    Πανεπιστημίου & Αμερικής 5, 10564 Αθήνα

    Τηλ.: 210-3354500 210-3354500 210-3354500 210-3354500 210-3354500 210-3354500 210-3354500 210-3354500 210-3354500 210-3354500 210-3354500 210-3354500 210-3354500 210-3354500 210-3354500 210-3354500 , Fax: 210-3319881

    ΠΠ

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/02/2010 09:35:24

    Τη Τζουλια, τη Σασα, τη Στελλα και τις λοιπες κυριες θα τις ελεγξουν για ποθεν ΑΙΣΧΟΣ ?? Θα φορολογηθουν ?? η εχουν μπαρμπα στην κορωνη??

    Αυτους του τυπους με τα χρυσα δαχτυλιδια και τα ρολογια τψων 30-40.000 ευρω ... στυλιστες κλπ... θα τους ελεγξουν??

    Δε μου λετε... πχ.. η αμοιβη της Τζουλιας σε εμφανιση της σε κεντρο ηταν με παροχη υπηρεσιων ??? Η οι ομορφες δεν φορολογουνται???

    Που τα βρισκουν τα $$$ και φορανε 100.000Ε κοσμηματα σε καθε τους εξοδο? Δωρα ?? Απο ποιον?? αυτος που τα βρηκε?? εεε κυριε Καισαρη μου ???
    Βουκουρεστιου γιναμε..

    Πελααααατεεεςςς μου..... (οποιος θελει ψαχνει και βρισκει!)

    ΠΠ

    • Δημήτρης avatar
      Δημήτρης @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/02/2010 15:55:33

      Κάτσε, περίμενε ένα λεπτό. Όχι την Τζούλια και τη Σάσα. Είναι αθώες. Το διαβεβαιώνω.
      :)

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/02/2010 11:00:05

    Εχω να δανεισω το Κρατος 2 εκ Ευρω με 5% για ενα 6μηνο. Ακουω...

    ΠΠ

    • ataktos avatar
      ataktos @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/02/2010 11:13:38

      «Στου κουφού (ΓΑΠ) την πόρτα ….

  6. ataktos avatar
    ataktos 05/02/2010 11:01:02

    Τελικά ποιος είναι σε τούτων τον τόπο αξιωματική αντιπολίτευση όχι ο κ.Α.Σαμαράς ….και τι κάνει τέλος πάντων ..επέλεξε για τον εαυτό του το ρόλο του καλού παιδιού…

  7. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/02/2010 11:45:17

    Αρση απορρητου κινητου, tου Ζαγοριανου ΤΩΡΑ !!!!!!!!!!! :)

    Στην εξεταστικη you know Jefrey, κανεις κατηγορουμενος δεν πηγαινει να καταθεσει. Any comments are welcomed.

    ΠΠ

  8. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 05/02/2010 13:27:46

    @ataktos.

    Ο Σαμαράς καλά κάνει και ρίχνει μια στο καρφί και μια στο πέταλο, γιατί δεν τον παίρνει να κάνει σαματά, στα χάλια ΄που βρήκε την ΝΔ. Ας την ξεκαθαρίσει πρώτα ας την ορθοποδίσει άς βγάλει τους Γιακουμάτους κλπ.συγγενείς που την μιαίνουν και μετά ας κάνει αντιπολίτευση. ΄Ετσι και του πεί τώρα ο Γιωργάκης "εκλογές", θα τις ξαναπάρει το ΠΑΣΟΚ . Γιαυτό σωστά ποιεί την νήσσαν. Εξάλλου, αυτοί μόνοι τους βγάζουν τα μάτια τους.

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 05/02/2010 13:28:43

      Εννοώ ότι το Πασοκ έτσι όπως πάει, μόνο του θα βγάλει τα μάτια του.

  9. sirmar avatar
    sirmar 05/02/2010 22:07:11

    Τα βγαλμένα.
    Ο Αντώνης καλα κάνει λάω λάω ωριμάζει το φρούτο.