#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/02/2012 19:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έλληνες πολιτικοί άρχισαν την επανάσταση του σεξ



Για όσους και όσες γκρινιάζουν ότι μας «πήδηξαν» δύο χρόνια οι Υπουργοί του ΠΑΣΟΚ τους πληροφορούμαι ότι κάποιες έμειναν και έγκυοι - όπως τουλάχιστον υποστηρίζουν παραπολιτικοί κύκλοι.

Ο καρπός του έρωτα τους, αν είναι αγόρι βάζει «εξ απαλών ονύχων» υποψηφιότητα για Πρωθυπουργός σε Κυβέρνηση συνεργασίας. Το δίλημμα για το όνομα είναι τεράστιο: Ξενοφών ή Λουκάς; Αν είναι κοριτσάκι, θα περιμένει πρώτα να γίνει η Ντόρα Πρωθυπουργός, περί το 2060.

Η οποία τώρα δικαιώνεται: δεν μας έλεγε τόσο καιρό για «συνένωση δυνάμεων»: Ιδού η πιο χειροπιαστή απόδειξη…

Η είδηση κυκλοφορεί εδώ και πολλές ημέρες σε δημοσιογραφικά γραφεία και στα καφέ όλης της επικράτειας. Όλοι  υπερθεματίζουν για την εγκυρότητα της. Ας κρατήσουμε πάντως τις  επιφυλάξεις μας, μήπως πρόκειται για φήμες με φόντο την εσωκομματική διαμάχη στο ΠΑΣΟΚ. Δεν έχει πάρει και ο Περισσός θέση επί του ζητήματος. Διότι δεν θα είναι παράξενο αν είναι απλά ένα προπαγανδιστικό κόλπο του διεθνούς καπιταλιστικού συστήματος, που στόχο έχει τον αποπροσανατολισμό της εργατικής τάξης  από την επανάσταση.

Ούτε και ο ΛΑΟΣ πήρε θέση, που όσο να πεις, είχε και καλές «άκρες» στη Θεσσαλονίκη. Ο Λιακόπουλος πάλι βρήκε θέμα για άλλα 158 «πως και γιατί ζουν ανάμεσα μας». Ο Κουβέλης δεν θα ασχοληθεί, γιατί μέχρι να κάνει την εισαγωγή στο θέμα το παιδί θα πάει στο Δημοτικό. Ο δε Τσίπρας  θα πει «όχι», λόγω συνήθειας.

Πάντως ονόματα δεν λέει κανείς: τους «φωτογραφίζουν» απλά ανφάς και προφίλ. Όποιος δεν έχει καταλάβει ποιους αφορά το κουτσομπολιό, πάει για το βραβείο «Φόρεστ Γκαμπ».

Για να μη λέτε ότι οι πολιτικοί δε δίνουν το παράδειγμα. Κρίση υπάρχει, λεφτά δεν υπάρχουν, οι αναστολές κάμπτονται ευκολότερα: η επανάσταση του σεξ μόλις άρχισε…

Πήγε λέει κάποιος για ομαδικό "έρωτα" και βρήκε και τη μητριά του εκεί. Δεν έπαθε και τίποτα. Φαντάζεστε να έβρισκε την πεθερά του;

Αλλά πατριώτες Έλληνες μην απογοητεύεστε. Μόνο τέσσερις μήνες έμειναν μέχρι το καλοκαίρι. Έρχεται πακέτο στήριξης...



 Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. astrokritis avatar
    astrokritis 04/02/2012 19:13:27

    .. αυτό το πακέτο , ποιός θα το πάρει ???? ... Γιατί αν είναι να το ξεκοκκαλίσουν κι αυτό οι δανειστές κι οι τοκογλύφοι , το κρίμα στο λαιμό σου , Μ.Ο , που μας κόλασες , βραδιάτικα ... Όσο αφορά τον Υπουργό και την Θεσσαλονικία , ο κόσμος το 'χει τούμπανο κι εμείς κρυφό καμάρι ...

  2. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 04/02/2012 19:20:32

    Εγώ δεν κατάλαβα...πρόκειται για υπουργικό πρασινογάλαζο έρωτα;
    ΥΓ: Μήπως να στείλω sms στον Tom;

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ ΕΥΑ 04/02/2012 20:10:02

      h__p://www.pinnokio.gr/2012/02/blog-post_9000.html

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ Strange Attractor 04/02/2012 20:53:01

        Χίλια ευχαριστώ Strange που μου άνοιξες τα μάτια! έσωσες το IQ μου!

    • juliet avatar
      juliet @ ΕΥΑ 04/02/2012 20:14:46

      Μαρτυριάρα........

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ juliet 04/02/2012 20:54:26

        Καλέ juliet..δεν το ήξερα! προφανώς συνέβη σε κείνες τις ημερίδες για τις δωρεές οργάνων!

  3. k avatar
    k 04/02/2012 20:02:00

    ΩΡΑΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ!!!!

    • juliet avatar
      juliet @ k 04/02/2012 20:17:15

      πληθωρική.......

      • k avatar
        k @ juliet 04/02/2012 21:23:35

        ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΑΝΟΙΧΤΟ...

  4. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 04/02/2012 20:42:21

    Λυπᾶμαι τόν ὁδηγό σ΄τ κατεστραμένο ἀμάξι τῆς πάνω φωτογραφίας...Τούς μισούς ἀερόσακους ἀπό τήν κάτω φωτογραφία νά εἶχε,θά 'χε σωθεῖ τό παληκάρι!

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 04/02/2012 20:56:16

      χαχαχαχαχα! γι' αυτό πρέπει να επιβάλλεται το test drive...

      • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
        ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ ΕΥΑ 04/02/2012 21:02:19

        Λυπᾶμαι τούς ἀερόσακους πού καταστρέφονται στά test drive.

  5. Tassos avatar
    Tassos 04/02/2012 20:59:20

    Πάντως εδώ (Θεσνίκη) ακούγεται ότι η λεγάμενη έκανε έκτρωση...

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Tassos 04/02/2012 21:00:39

      Βρήκε γιατρό με έκπτωση;
      (Κοτζάμ υπουργός Υγείας ντε)

  6. Y. avatar
    Y. 04/02/2012 21:17:13

    Η 1η, η 2η, η 4η και η τελευτάια, επειγόντως εξετάσεις για τις σιλικόνες

  7. Y. avatar
    Y. 04/02/2012 21:22:47

    Η διαρροή έχει και την αλληγορία της. Οι πασόκοι πηδάν τη ΝΔ

  8. Vass avatar
    Vass 04/02/2012 22:11:55

    Ζητείται επειγόντως νεοδημοκράτης βουλευτής για αντίποινα στη πτέρυγα του ΠΑΣΟΚ. Ακούγεται ότι είναι διαθέσιμες η Bάσω και η Μιλένα. Η Εύα και η Άντζελα το έχουν ταμένο μετά τις εκλογές να μπουν σε μοναστήρι.

  9. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 04/02/2012 22:24:00

    Μα μιλάμε για φερεγγυότητα
    http://www.youtube.com/watch?v=Xf6SdtNPm-U

  10. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 05/02/2012 01:49:30

    Αν προκύψει paidi θα το λέμε Τέση από το μεταπολίτευση!

  11. ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ avatar
    ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ 05/02/2012 14:18:51

    ΡΕ ΜΙΚΡΕ ΟΔΥΣΣΕΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ !
    ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΞΕΝΟΦΩΝ ?
    ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ Ο ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΟΣ ΑΠΟ ΚΑΚΑ (ΜΗ ΧΡΗΣΤΑ) ΗΘΗ ΚΑΙ ΒΙΟ ?
    ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΜΗΝ ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΙΣ ΕΝΑ ΟΝΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΡΥΛΙΚΟ ΑΡΧΑΙΟΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΟ !
    Ο ΑΘΗΝΑΙΟΣ, ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ ΕΓΙΝΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ, ΞΕΝΟΦΩΝ (από τήν μία) ΚΑΙ Ο ΟΣΙΟΣ ΞΕΝΟΦΩΝ (από τήν άλλη) ΠΟΥ ΑΓΙΑΣΕ ΜΕΤΑ ΤΗΣ ΣΥΖΥΓΟΥ ΜΑΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΤΕΚΝΩΝ ΑΡΚΑΔΙΟΥ κ ΙΩΑΝΝΟΥ !!!
    ΑΣΕ ΠΟΥ ΠΡΟΪΟΝΤΟΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΑΥΞΑΝΕΤΑΙ Η ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΕΜΦΑΝΙΣΕΩΣ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΣΤΙΣ ΒΑΠΤΙΣΕΙΣ !
    ΕΥΠΡΕΕΠΩΣ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΗΚΑ...

  12. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 05/02/2012 20:29:06

    Μιχάλης με πεθερά κρητικιά;

  13. dimi avatar
    dimi 15/07/2012 14:50:27

    Και κάτι ωραίο!!!
    Nicole Neal: Θα στείλω το βιογραφικό μου στον Hugh Hefner!
    http://www.rodacino.gr/article.jsfid=7A37DED243B8DB55CEDA911F110C52D6&at=3