Έλεος. Ο Κακλαμάνης, δηλώνει "αναρχικός της δεξιάς"!!!
04/05/2014 16:41
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έλεος. Ο Κακλαμάνης, δηλώνει "αναρχικός της δεξιάς"!!!

Ο… αναρχικός Νικήτας θα ρίξει «μολότοφ» στο κόμμα που τον ανέδειξε και τον έκανε άνθρωπο

Τι άλλο θα ακούσουμε σ’ αυτή την προεκλογική εκστρατεία. Μέχρι και τον Κακλαμάνη να δηλώνει «αναρχικός της Δεξιάς». Νέος πολιτικός όρος είναι αυτός, ο Νικήτας θα έχει το κοπιράιτ και θα μπορεί περήφανος να λέει ότι είναι ο πρώτος… δεξιός αναρχικός.

Στη συνέντευξη που έδωσε στο «Πρώτο Θέμα» είπε μεταξύ άλλων: «Η πολιτική στόχευση του Μαξίμου ήταν: Καμίνης στην Αθήνα, Μπουτάρης στη Θεσσαλονίκη για προφανείς λόγους. Η δική μου υποψηφιότητα χάλασε το σχέδιο, με συνέπεια να εμφανιστεί και δεύτερος υποψήφιος, ώστε και έμμεσα ακόμη να στηριχθεί ο μνημονιακός Γιώργος Καμίνης. Ουδέποτε τους ενδιέφερε η δική μου υποψηφιότητα. Ένας «αναρχικός της Δεξιάς» τους προκαλούσε προβλήματα».

Και τόνισε επίσης: «Είναι η πρώτη φορά στην ιστορία της πόλης μας από το 1974 που υπάρχει ένας πραγματικά ανεξάρτητος υποψήφιος δήμαρχος. Αυτό από μόνο του είναι συναρπαστικό, Ταυτόχρονα, όμως είναι μια πολύ σκληρή μάχη που δίνουμε μόνοι μας, εγώ και οι συνεργάτες μου, απέναντι σε όλο το κυβερνητικό, κομματικό σύστημα αλλά και στην πλειοψηφία του αντίστοιχου δημοσκοπικού και μιντιακού συστήματος».

Μα καλά. Τόσα χρόνια υπουργός και δήμαρχος (και μάλιστα χωρίς μεγάλη επιτυχία) πως έκρυβε τον αναρχικό που έκρυβε μέσα του; Και γιατί κανείς δεν φοβήθηκε τον αναρχικό της δεξιάς και τον φοβάται τώρα;

Το μόνο που θα κάνει ο… αναρχικός Νικήτας είναι να ρίξει «μολότοφ» στο κόμμα που τον ανέδειξε και να βάλει φωτιά στον Σαμαρά που τον έκανε άνθρωπο. Αν θέλει να γίνει τέτοιος αναρχικός με γεια του με χαρά του. Ο λαός θα τον κρίνει στην κάλπη και μετά από αυτήν. Αλλά βεβαίως μιλάει εκ του ασφαλούς αφού έχει καβάντζα τη θέση του βουλευτή. Για τέτοιον αναρχικό μιλάμε.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. airman avatar
    airman 04/05/2014 18:00:14

    Ε και; Ο Πρόεδρος της Σοσιαλιστικής Διεθνούς έχει πει το αμίμητο "αντιεξουσιαστές στην εξουσία"!

    • Marcelos avatar
      Marcelos @ airman 04/05/2014 18:20:58

      Ο πρόεδρος της σοσιαλιστικής διεθνούς είναι μόνο κατά το 1/4 Έλληνας και δεν έχει πάει ποτέ ελληνικό σχολείο... Ο Κακλαμάνης δεν δικαιολογείται.

      • airman avatar
        airman @ Marcelos 04/05/2014 18:37:53

        Ο Πρόεδρος της Σοσιαλιστικής Διεθνούς έχει διατελέσει Υπουργός Παιδείας και Θρησκευμάτων δύο φορές, συνεπώς γνωρίζει από Ελληνικά σχολεία! Ο κ. Κακλαμάνης πίστεψε ό,τι επειδή είχε ακολουθήσει το Σαμαρά στην Πολιτική Άνοιξη, ανήκε σε άλλη "κατηγορία" στελεχών! Αυτό δε δικαιολογείται!

        • Μαρκος avatar
          Μαρκος @ airman 04/05/2014 20:19:40

          Μαλλον καταλαβε πως η αναρχια ειναι η μονη αληθεια αυτη που διδαξε ο Χριστος,δηλαδη πιστη μονο στους ηθικους νομους.

          • Marcelos avatar
            Marcelos @ Μαρκος 04/05/2014 21:21:42

            Τι έκανε ο Χριστός; Σκότωνε αστυνομικούς των 750 Ευρώ;;;

  2. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 04/05/2014 20:32:41

    Μιλάμε για χοντρές βλακείες. Αλλά τι να περιμένεις από άνθρωπο που ως κομματικός υποψήφιος έχασε παταγωδώς από τον Καμίνη και τώρα που κάνει αντάρτικο του φταίει το δημοσκοπικό και μιντιακό σύστημα που πριν 5 χρόνια τον στήριξε; Μεγάλο γινάτι λέμε. Και βγάζει μάτι!

  3. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 04/05/2014 20:55:58

    ΜΩΡΑΙΝΕΙ ΚΥΡΙΟΣ ΟΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ ΑΠΩΛΕΣΑΙ. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟΝ ΛΥΠΑΜΑΙ. ΕΠΑΙΞΕ ΣΤΑ ΖΑΡΙΑ ΤΗΝ ΥΣΤΕΡΟΦΗΜΙΑ ΤΟΥ ΠΑΡΑΣΥΡΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΜΜΟΝΕΣ ΤΟΥ . Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ.

  4. ΝΙΚΟΣ Π avatar
    ΝΙΚΟΣ Π 04/05/2014 22:10:14

    προς δελαπατριδη το παει

  5. evros avatar