#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/07/2010 14:48
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Άνοιγμα Σαμαρά σε ντορικούς και της Ντόρας στον Καραμανλή



Θυμάστε τι γράφαμε για τον Ρέππα και την διαπλοκή ( http://www.antinews.gr/?p=55142); Λέτε να έχει σχέση ο χειρισμός των φορτηγατζήδων με το κλίμα που διαμορφώνεται στο Μαξίμου εναντίον του; Και να έκανε ηρωική έξοδο;

Μαθαίνω επίσης ότι ο Γιώργος, μετά την απήχηση που είχε η πρόταση του για παγκόσμια αναδιανομή πλούτου θα προτείνει και την διαπλανητική και την διασυμπαντική.

Έχει αυτή την έμφυτη ικανότητα να εξειδικεύει το πρόβλημα και να προτείνει συγκεκριμένες και υλοποιήσιμες λύσεις.

Το καλύτερο όμως το είπε ο Παπακωνσταντίνου που μας διαβεβαίωσε ότι οι τράπεζες θα βγουν αλώβητες από την κρίση. Να μπορέσουμε να κοιμηθούμε που μας έφαγε το άγχος.

Μια θεία μου στο χωριό, με 480 ευρώ σύνταξη, αρνείται να κάνει οτιδήποτε αν δεν ξεκαθαρίσει το τοπίο χρηματοπιστωτικό τομέα.

Ούτε τραχανά δεν άπλωσε φέτος και ελπίζω να αναλάβει δράση μετά τη διαβεβαίωση του υπουργού οικονομικών.



«Η Ελλάδα έχει μετατραπεί σε νεοαποικία των υπαλλήλων της τρόικα και το κράτος σε Ανώνυμη Εταιρεία υπό την κηδεμονία των πολυεθνικών ελεγκτικών εταιρειών» δήλωσε ο Λαφαζάνης.

Αν ο βερμπαλισμός της Αριστεράς, Πάνο, μου συμβάδιζε και με τα έργα της δεν θα είχαμε κανένα πρόβλημα.

Γι αυτό σου προτείνω να προτείνουμε στον Σαμαρά να αναλάβεις να του κάνεις τις δηλώσεις.

Στο μεταξύ, οι αποκλειστικές επαφές του ανεξάρτητου και αδέσμευτου Βήματος στην Ρηγίλλης το πληροφορούν ότι ο Σαμαράς θα κάνει άνοιγμα σε ντορικούς υποψήφιους (Π. Βογιατζής για την Περιφέρεια του Β. Αιγαίου, Γ. Κοντογιάννης για Πελοπόννησο , Κ. Αγοραστός για Περιφέρεια Θεσσαλίας. Γ. Παυλίδης για Αν. Μακεδονίας- Θράκης, Αθ. Χειμάρας για Στερεά Ελλάδα κλπ).

Λέτε να θέλει να κατεβεί και ο Γιακουμάτος στην Αττική και γι αυτό φωνάζει;

Αυτά βλέπει η Ντόρα και κάνει άνοιγμα στον Καραμανλή, αφού βγήκε χθες στα Κανάλια και στήριξε τον Ρουσόπουλο και τον Βουλγαράκη.

«Δεν μπορεί πολιτικός να δικάζει πολιτικό. Δεν είναι δικαστής» είπε επίσης. Λέτε να ξέρει τίποτα από την Εξεταστική για την Ζήμενς;

Με την ευκαιρία που είναι αυτοί ρε παιδιά; Γιατί χάθηκαν τα μέλη της Εξεταστικής μετά την επιστολή βόμβα από «Καραβέλα» προς Χρυσοχοΐδη;

Όπως διαπιστώνετε και απο τις φωτογραφίες η μόνη λύση για την ζέστη είναι να βγάζουεμ τα ρούχα μας...

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ataktos avatar
    ataktos 29/07/2010 15:22:15

    έτσι ..ήταν στα νιάτα της ..

  2. ataktos avatar
    ataktos 29/07/2010 15:27:35

    factorx -που είχαμε τα γκαβά μας ..τότε

  3. Θραξ Αναρμόδιος avatar
    Θραξ Αναρμόδιος 29/07/2010 15:47:43

    «Δεν μπορεί πολιτικός να δικάζει πολιτικό. Δεν είναι δικαστής»

    Ορίστε που συμφωνώ κιόλας τώρα με την κ. Μπακογιάννη. Κι αφού συμπέσαμε, ας το προεκτείνω επί τη ευκαιρία: Ο λαός πρέπει να τους δικάζει τους πολιτικούς. Οχι οι πολιτικοί. Ούτε η δικαιοσύνη, ούτε η Βουλή. Στο κάτω κάτω ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΞΟΥΣΙΕΣ ΑΠΟΡΡΕΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ.

    Και μη μου πει κανείς για το τεχνικό μέρος κλπ κλπ. Εχουν καμμιά ειδίκευση η βουλευτές στην ανακριτική; Οχι δεν έχουν. Και όχι μόνον στην ανακριτική. Κι όμως και εξεταστικές και ανακριτικές και... βλέπουμε. (Κι αμφιβάλλω αν οι μισοί μπορούν να συμπιέσουν ένα αρχείο).

    Θ' αργήσουμε πολύ να ανακαλύψουμε τους ενόχους ετσι που περιμένουμε με τις εξεταστικές και με τα κοινοβουλευτικά κόλπα. Εκτός κιαν υπάρχει έγκλημα χωρίς ενόχους.

    Θραξ Αναρμόδιος

    ΥΓ. Ασχετο: Για την παραλία προτείνω "Η διαφθορά της εξουσίας" του Κυρ. Σιμόπουλου. Διαβάζεται και ως μυθιστόρημα. Με μπύρα παγωμένη...

    • tzager avatar
      tzager @ Θραξ Αναρμόδιος 29/07/2010 16:46:58

      Είπε ότι επίκειται και να μην ανησυχεί ο Ιορδανης. Τι άλλο να πει;

  4. ΧΡΗΣΤΟΣ COMES BACK avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ COMES BACK 29/07/2010 15:49:47

    Ο Σαμαρας στην πιο δυσκολη στιγμη της Μεταπολιτευσης, θα αποδειχθει οτι προκειται για ενα συμβολικοτατο προσωπο,,καθοσον,, θα κληθει να αναλαβει απο τον Νοεμβριο αυτα που κανεις επι σειρα ετων δεν τακτοποιησε.
    Ουδεις το εχει καταλαβει.Ουδεις τολμα να το πει, γιατι ολοι θελουν να τον ταυτισουν (και περισσοτερο οι του Δεξιου χωρου που σχεδον επεισθησαν), οτι πρεπει να "απεμπολησει" σφαλματα/"σκανδαλα" του παρελθοντος....Ποια σκανδαλα ομως??Τι μπορει να ειναι τα ΝΔημοκρατικα σκανδαλα μπροστα στα αντιστοιχα της 20ετους "σοσιαλιστικης" διακυβερνησης, πλην του μια απλουστατη παρωνυχιδα???
    Ολοι τον Αντωνη περιμενουν.Ακομα και οι Κυβερνωντες του ΠΑΣΟΚ.Ειναι δραματικοτατα τα πραγματα, και μονο το γεγονος οτι επι σειρα ετων απουσιαζε, θα του δωσει το μεγαλυτερο ΑΛΛΟΘΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙ.Ολοι οι αλλοι, ειτε ετσι ειτε αλλιως, εχουν "φωλιες λερωμενες".

  5. Tassos avatar
    Tassos 29/07/2010 15:50:00

    Εγώ βλέπω να χάνουν οι Ντορικοί και να τους ...αποχαιρετάει ο Αντώνης.

  6. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 29/07/2010 16:01:45

    Αναμένονται...

    -Επίσιμη υποστήριξη Τατούλη από ΠΑΣΟΚ για περιφέρεια Πελοποννήσου... τέτοιο πολιτικό ογκόλιθο, πως να τον αφήσουν αδέσποτο!

    -Ενταξη Ρουσόπουλου στο νέο κόμμα της Ντόρας... Ο Βουλγαράκης με δίλημα ΛΑΟΣ ή κόμμα Ντόρας ;;;

    -Ντόρα πασιονάρια αρχηγός των κινητοποιήσεων των φορτηγατζήδων...
    (το πρωί στο ΜΕΓΚΑ δήλωσε, ότι υπάρχουν παλαιόθεν ισχυροί δεσμοί της οικογένειας Μητσοτάκη με αυτήν την κοινωνική ομάδα κι αντιλαμβάνεται την αναγκαιότητα των αγώνων τους. Λέγεται, ότι επί Μητσοτάκη, τους εδόθησαν πολλές χιλιάδες άδειες φορτηγών...)

    • tzager avatar
      tzager @ χελιδόνι 29/07/2010 19:24:05

      Καλά, καλά! Η φαντασία σου οργιάζει!

      Το να έχεις παραδοσιακά καλές σχέσεις με μία κοινωνική ομάδα πρέπει οπωσδήποτε να κρίβει διαπλοκή; 33000 άδειες 'έκλεισαν' το 1971 και 33000 παραμένουν και τώρα! Ο Μητσοτάκης δεν έδωσε καμία άδεια.

      Όσο για την Πελοπόνησσο, καλύτερα άσ'το να πάει άσ'το! Η υπόθεση εξελίσσεται σε φιάσκο για τη ΝΔ. Υποτίθεται ότι ήταν η πιο εύκολη περίπτωση (μαζί με την Κεντρική Μακεδονία) για το Νοέμβρη και θα καταλήξει κόλαφος!

      Για τα μάτια του Ρουσόπουλου και του Βουλγαράκη στην υπόθεση του Βατοπεδίου όπου να'ναι η ΝΔ θα φτάσει μέχρι και το Δικαστήριο Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων..!

  7. ΒΟΥΛΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΟΥ avatar
    ΒΟΥΛΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΟΥ 29/07/2010 16:01:47

    μα καλα πλακα εχειο κοσμος χαχαχα
    ενα βαλει τα πρωτοπαλικαρα της Ντορας περιφερειαρχες σχεδον σε ολες τις περιφερειες στης χωρας χαχαχα
    γελασαμε και σημερα

  8. ΒΟΥΛΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΟΥ avatar
    ΒΟΥΛΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΟΥ 29/07/2010 16:06:02

    προεδρε Σαμαρατα ματια σου δεκατεσσερα στην Περιφερεια Μακεδονιας Θρακης εδω τα πραγματα χρηζουν ιδιαιτερης προσοχης
    χρειαζομαστε ενα δυνατο ονομα οχι ...θυρωρους

  9. ataktos avatar
    ataktos 29/07/2010 16:16:09

    πάντως ο ΔΑΚΗΣ στην Δυτ.Μακεδονία ..άοσμος τόσα χρονιά ήταν ...καμιά πρωτοβουλία ..κολλητός του Χρήστου Κ. ήταν ...χιχχι

  10. Lgz avatar
    Lgz 29/07/2010 17:24:21

    ποιόν έχεις στο νου Βούλα?

    • Σπύρος avatar
      Σπύρος @ Lgz 29/07/2010 17:33:21

      Τον αναρμόδιο θράξ

    • Θραξ Αναρμόδιος avatar
      Θραξ Αναρμόδιος @ Lgz 29/07/2010 18:16:30

      @Σπύρος

      lol

      Θραξ Αναρμόδιος

      ΥΓ. Μακριά από μένα αυτά τα κομματικά. Μόνο για ρετσίνες κατεβαίνω εγώ...

  11. tzager avatar
    tzager 29/07/2010 17:37:40

    Ο Σαμαράς πάντως, λόγω ανεπάρκειας στελεχών ή λόγω πραγματικά συναινετικής διάθεση, είτε ακόμα γιατί θέλει να τα βγάλει απ'τη μέση (ή τελικά όλα μαζί)δείχνει να προτιμά στελέχη-φίλους της Ντόρας για θα τεθούν επικεφαλείς σε συνδιασμούς που θα υποστηρίξει η ΝΔ στις αυτοδιοικητικές εκλογές του Νοέμβρη, όπως ο Κοντογιάννης στη Δυτική Ελλάδα, ο Βογιατζής στο Βόρειο Αιγαίο, ο Αγοραστός στη Θεσσαλία και αρκετά άλλα στελέχοι που στηρίζονται επίσημα από τη ΝΔ για δήμαρχοι (Κακλαμάνης στην Αθήνα, Χατζηδάκης στο Παλαιό Φάληρο, Μπεκίρης στην Πάτρα, Βιρβιδάκης στα Χανιά, Νίκας στην Καλαμάτα και άλλοι).

    Ακόμα και 'στη μάχη των μαχών', όπως εξελίσεται η περίπτωση της περιφέρειας Πελοπονήσσου, η ΝΔ παρέχει επίσημα την υποστήριξή της στην υποψηφιότητα του νυν Νομάρχη Μεσσηνίας που στήριξε Μπακογιάννη στις εκλογές για την προεδρία του κόμματος! Εδώ όμως τα πράγματα είναι περίπλοκα για τη Ρηγγίλης γιατί η ανεξάρτητη υποψηφιότητα Τατούλη δείχνει να αποκτά ιδιαίτερη δυναμική στις τοπικές κοινωνίες. Τα πράγματα θα γίνουν ακόμα πιο δύσκολα για τη ΝΔ στη 'σίγουρη' Πελοπόνησσο- πατρίδα του αρχηγού, των αντιπροέδρων και του γραμματέα- αν ο Τατούλης στηριχθεί επίσημα από τη Ντόρα, τον Κουβέλη αλλά και από το ΠαΣοΚ! Το ΛαΟΣ έχει ήδη ανακοινώσει ότι στηρίζει ένθερμα την υποψηφιότητα του Αρκά πολιτικού.

  12. neotera avatar
    neotera 29/07/2010 17:46:31

    Μα η όλη πορεία του αντωνάκη δείχνει κόπωση, της ίδιας ποιότητας μ' εκείνη του κωστάκη. Ο ένας παρέδωσε το δαχτυλίδι στο γιωργάκη, χωρίς να κάνει φασαρία κι ο άλλος το πηγαίνει στη ντορούλα, επίσης χωρίς να λέει πολλά. Νομίζω πως άμα ρωτήσετε τα μπόϋς στην Πρεσβεία θα σας πουν πως είναι όλοι τους καλά παιδιά που τους αφήνουν να κάνουν τη δουλειά με το γιωργάκη τους...

  13. tzager avatar
    tzager 29/07/2010 17:53:36

    Έχω την αίσθηση πάντως ότι με Τατούλη στη Πελοπόννησο, Χατζηδάκη στην Αθήνα ή στη Κρήτη, Κοντογιάννη στη Δυτική Ελλάδα, Γιαννόπουλο στη Στερεά Ελλάδα, Αγοραστό στη Θεσσαλία και Βογιατζή στο Βόρειο Αιγαίο ως επίσημους υποψήφιους περιφερειάρχες η ΝΔ θα παρουσίαζε μία αξιοπρεπέστατη εικόνα στην Κεντρική και Νότια Ελλάδα το Νοέμβριο. Τώρα κινδυνεύει να κρατήσει την Κεντρική Μακεδονία του Ψωμιάδη ως μοναδικό προπύργιό της!
    Τυχαίο; Δε νομίζω...

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ tzager 30/07/2010 08:36:10

      Τον Τατούλη ούτε ψητό στα κάρβουνα μην τολμήσει να τον φέρει.

  14. tatoulis avatar
    tatoulis 29/07/2010 17:55:56

    ΤΑΤΟΥΛΗ ΓΕΡΑ!!!! Η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΡΑΚΟ