Άδειασμα  Μεϊμαράκη σε Ντόρα
09/07/2015 06:10
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Άδειασμα Μεϊμαράκη σε Ντόρα

Το γαρ πολύ της θλίψεως γεννά παραφροσύνη, λέει ο σοφός λαός και φαίνεται ότι η αγαπημένη των Νεοδημοκρατών, Ντόρα, έχει στεναχωρηθεί που έφυγε ο Σαμαράς. Τόσο πολύ που αποφάσισε να το ρίξει στα… ταξίδια. Να πάει στις Βρυξέλλες ως αρχηγός της νεοδημοκρατικής ομάδας διαπραγμάτευσης και να συναντηθεί με Ευρωπαίους αξιωματούχους.

Αφού λείπει ο γάτος χορεύουν τα μητσοτακικά ποντίκια, και η κ. Μπακογιάννη λένε οι πληροφορίες «προσφέρθηκε» να πάει στις Βρυξέλλες αλλά μάλλον ο πρόεδρος Βαγγέλης δεν «μάσησε». Τα χούγια της Αγίας Οικογένειας δεν κόβονται ποτέ και η ίντριγκα είναι στο αίμα της. Σιγά μην άφηνε την ευκαιρία να πάει χαμένη και η Ντόρα.

Μετά από 6 χρόνια στην απομόνωση, να μας το θυμηθείτε, θα την βλέπουμε να χώνεται παντού θέλοντας να έχει κάποιο ρόλο. Άλλωστε το συνέδριο της ΝΔ θα αργήσει και η εκλογή νέου προέδρου θα πάρει καιρό οπότε ακόμη και η… λαοπρόβλητη Ντόρα χρειάζεται κάτι να κάνει για να είναι στην πρώτη γραμμή. Μήπως να την έβαζε ο Μεϊμαράκης θυρωρό στη Συγγρού για να την βλέπουν όλοι και να την θυμούνται; Γιατί αν περιμένουμε από την Ντόρα να κλείσει συμφωνία στις Βρυξέλλες, καλύτερα να χρεοκοπήσουμε από τώρα, μην περιμένουμε τους ξένους.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ουδέτερος avatar
    ουδέτερος 09/07/2015 09:02:54

    να βγαίνει στη τηλεόραση και να χάνει πόντους η ΝΔ, όπως έγινε και με το δημοψήφισμα όταν εμφανίστηκαν τα παραδοσιακά τζάκια της ελληνικής δεξιάς. Ο Συριζαίος το μόνο που θα έχει να κάνει, είναι το να λέει "μιλάνε αυτοί που κυριάρχησαν μετά τη μεταπολίτευση". Και το δημοψήφισμα δείχνει ότι αυτό το απλό επιχείρημα, έχει μαζική απήχηση. ΥΓ. προβλέπω και καμία εκδήλωση της Ντόρας, μαζί με τον .... επιτυχημένο Σάκη της ΝΔ που έφαγε το 85% του ΌΧΙ στις νέες ηλικίες.

  2. Eva avatar
    Eva 09/07/2015 10:13:23

    Να μια καλη ευκαιρια για επανιδρυση του ΔΗΣΥ, ΚΟΔΗΣΥ η οπως αλλιως λεγοταν.Ποιος διεσπασε την ΝΔ ειπαμε?

  3. petros avatar
    petros 09/07/2015 12:40:13

    Που πας ρε DORA; Δεν σε θελει κανεις στη ΝΔ

  4. Άλυτη Εξίσωση avatar
    Άλυτη Εξίσωση 09/07/2015 14:17:12

    Δουλεύει για τον υιό της η έρμη μάνα! Μην είσαστε τόσο σκληρόκαρδοι. Δεν έχει δικαίωμα ακόμα κι αυτή, στην αυταπάτη?

  5. Δήμητρα Μ. avatar
    Δήμητρα Μ. 09/07/2015 14:50:01

    Και όμως, η Ντόρα κινείται https://twitter.com/Dora_Bakoyannis

    • Tζανής avatar
      Tζανής @ Δήμητρα Μ. 09/07/2015 17:12:15

      Όπως η γη!!!!!

    • ουδέτερος avatar
      ουδέτερος @ Δήμητρα Μ. 09/07/2015 19:57:54

      ότι και να κάνει, δεν πρόκειται ποτέ να γίνει αγαπητή. το 2015 τα τζάκια τελειώσαν, έτσι έδειξε το δημοψήφισμα. το 2009 ενώ είχε πιάσει όλους του κομματικούς απέτυχε.

    • ουδέτερος avatar
      ουδέτερος @ Δήμητρα Μ. 09/07/2015 20:04:39

      δεν ξέρω ποιος θα βγει νέος πρόεδρος, έχω όμως την αίσθηση ότι δεν θα είναι πολιτικό τζάκι. με πρόεδρο από πολιιτκό τζάκι ο Τσίπρας θα παίζει μονότερμα

  6. Vesper avatar
    Vesper 09/07/2015 19:01:06

    Κι όμως, πήγε Βρυξέλλες, έκανε συναντήσεις και μάλιστα δήλωσε ότι μετέφερε μήνυμα του προέδρου της ΝΔ στον πρόεδρο της ΕΕ. Άρα...???

  7. λαέρτης avatar
    λαέρτης 10/07/2015 00:04:22

    και μόνο που εμφανίζεσαι πέφτουν τα ποσοστά πέφτουν τα ποσοστά αποδοχής της ΝΔ!!!! ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΝΤΟΡΑ???????? ΟΧΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗ ΝΔ ΔΕΝ ΣΕ ΘΕΛΟΥΝ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΜΕΣΑ!!!! ΔΕΝ ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΩΣ ΠΗΓΕ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΣΟΥ?????? Ας ήταν ΜΙΑ ΦΟΡΑ να στήριζες κάποιον πρόεδρο!!!! Γιατί δεν παίρνεις μια τριετή αναρρωτική να ξαναφτιάξεις το προφίλ σου και ξαναβλέπουμε ....??????

  8. Δήμητρα Μ. avatar
    Δήμητρα Μ. 10/07/2015 00:26:50

    Και η κυρία Άντζελα Δημητρίου, σχολιάζει τις πολιτικές εξελίξεις http://tinyurl.com/n9p3ssd (youtube vid δείτε το, από την αρχή).

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Δήμητρα Μ. 10/07/2015 00:46:15

      Έτσι,όλοι να βοηθήσουμε,να προτιμάμε τα ελληνικά προϊόντα όχι τα εγχώρια...

      • Δήμητρα Μ. avatar
        Δήμητρα Μ. @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 10/07/2015 01:28:04

        Σε συνέντευξή της στον δημοσιογράφο Νίκο Ευαγγελάτο, μία από τις ερωτήσεις ήταν η εξής: "Τι έχετε να πείτε για τα παράνομα CDs που κυκλοφορούν ευρέως;" Και η απάντησή της ήταν η εξής: "Πρέπει να συλληφθεί αμέσως αυτός ο Εβραίος."

        • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
          ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Δήμητρα Μ. 10/07/2015 06:26:01

          Συνδιασμός ψώνιου και αφασίας,αποτέλεσμα; όπως ο ευρέως,ασύλληπτο...

  9. deltaplus avatar
    deltaplus 10/07/2015 01:17:06

    Σωστο ολοσωστο το αρθρο!!! παραδεχομαι εμπνευση.