#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/01/2014 15:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Xρυσαυγίτης σταμάτησε οδηγό Ι.Χ. στο Πήλιο, για να ελέγξει αν είναι Έλληνας!!!



Σύμφωνα με επίσημη ανακοίνωση της ΕΛ.ΑΣ., συνελήφθη στην ευρύτερη περιοχή της Μαγνησίας, από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Περιφέρειας της Αστυνομικής Διεύθυνσης Μαγνησίας, ένας 39χρονος, σε βάρος του οποίου σχηματίστηκε δικογραφία για παράνομη βία και παράβαση της νομοθεσίας περί όπλων.

Ειδικότερα, όπως προέκυψε από την αστυνομική έρευνα, τις πρώτες πρωινές ώρες της Τρίτης, στην επαρχιακή οδό Βόλου - Ζαγοράς, ο συλληφθείς εξανάγκασε τον οδηγό διερχόμενου Ι.Χ. επιβατηγού αυτοκινήτου, στο οποίο επέβαινε ακόμη ένα άτομο, να ακινητοποιήσει το όχημά του.

Στη συνέχεια ο δράστης, που φορούσε μπλούζα με το λογότυπο της «Χρυσής Αυγής», ρώτησε τον οδηγό εάν είναι Έλληνας ή αλλοδαπός και όταν αυτός απάντησε ότι είναι Έλληνας του επέτρεψε να συνεχίσει την πορεία του.

Σε έρευνα που διενεργήθηκε στην οικία του, παρουσία Δικαστικού λειτουργού βρέθηκαν και κατασχέθηκαν τα εξής:

- τέσσερα μαύρα μπλουζάκια με το λογότυπο της Χρυσής Αυγής,
- τρεις ξιφολόγχες,
- ένα ξίφος με λαβή,
- μια μανσέτα,
- ένας μπαλτάς,
- ένα μαχαίρι,
- τέσσερις ψηφιακοί δίσκοι (DVD) με υλικό της Χρυσής Αυγής,
- έντυπο υλικό καθώς και αποκόμματα εφημερίδων με θέματα σχετικά με τη δράση της Χρυσής Αυγής.

Ο συλληφθείς θα οδηγηθεί στον κ. Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Βόλου, ενώ προανάκριση διενεργεί η Υποδιεύθυνση Ασφάλειας Βόλου.

http://www.e-volos.gr/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. aris1 avatar
    aris1 09/01/2014 15:20:50

    Επειδή γνωρίζω τον συγκεκριμένο οδηγό, ο Χρυσαυγίτης την πάτησε, διότι είναι Αρβανίτης και όχι Ελληνας...

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ aris1 09/01/2014 15:30:55

      Oἱ Ἀρβανίτες τί εἶναι;!

      • citizennick avatar
        citizennick @ Κυθήριος 09/01/2014 16:54:12

        Πελασγοί

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ aris1 09/01/2014 15:41:41

      Δηλαδή οι Αρβανίτες δεν είναι Έλληνες; Ελπίζω το σχόλιό σου να είναι απλώς ειρωνικό και να μην ισχυρίζεσαι τέτοια πράγματα στα σοβαρά.

    • Nikos_K(με βλάχικο αίμα) avatar
      Nikos_K(με βλάχικο αίμα) @ aris1 09/01/2014 15:43:16

      Τι έχεις με τους Αρβανίτες δηλαδή; Ο "Έλληνας" είναι ο πολιτισμός του και όχι η φυλετική του ομάδα.

    • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
      ΣΤΕΛΙΟΣ @ aris1 09/01/2014 16:42:47

      Το σόκ απο το σχόλιό σου ξεπέρασε και το σόκ απο την ανάγνωση της συγκλονιστικής είδησης!

      Δώσε διευκρίνιση πρίν το διαβάσει ο Φαήλος ,γιατί θα έχουμε αιματοχυσία!

      • Aris avatar
        Aris @ ΣΤΕΛΙΟΣ 09/01/2014 20:13:37

        Ο φίλος ΚΜ με κατάλαβε κι έτσι θα γλυτώσω απ' το Φαήλο...
        Σημειωτέον ότι και εγώ Αρβανίτης απ' το Σούλι είμαι...

    • Ανόμιμα avatar
      Ανόμιμα @ aris1 09/01/2014 18:27:44

      Ο Χρυσαυγίτης την πάτησε, γιατί είναι ...Χρυσαυγίτης.

  2. Balafara Hunter avatar
    Balafara Hunter 09/01/2014 15:47:23

    Ματσέτα, όχι μανσέτα. Δεν έχουν ποινικοποιηθεί ακόμη τα μανικετόκουμπα.

  3. nikos avatar
    nikos 09/01/2014 18:58:02

    30 χρόνια στον στρατό διώχτηκα από αρβανίτες και γύφτο αξκό, γιατί είμαι Έλληνας. Γι' αυτό και εγώ για εκδίκηση, τους έλεγα για το μεγαλείο των προγόνων μου. Για το ήθος των Σπαρτιατών, για τον πολιτισμό των Αθηναίων, για την φιλοπατρία των Ελλήνων, για τους φιλόσοφους για την αξιοπρέπεια και για την αξία του ανθρώπου σε αντίθεση με άλλους λαούς. Να δείτε τον τρόμο τον ιδρώτα και το μίσος στα πρόσωπά τους. Όπου με βάζαν στο χέρι με τσάκιζαν. Σαν γνήσιος Έλληνας Σπαρτιάτης δεν με ένοιαζε και γέλαγα γιατί είμαι στην Πατρίδα μου ενώ αυτοί όχι. Κάποια στιγμή θα ελευθερωθεί η Πατρίδα μου από αυτούς και από τους Μιθριδάτες.

    • Geros avatar
      Geros @ nikos 09/01/2014 20:48:09

      Ρε φίλε ξαναδιάβασε τι έγραψες μια στιγμή και πες μου αν βγάζεις νόημα. Εγώ δεν βγάζω.
      Υπηρέτησες 30 χρόνια ή σου ξέφυγε ένα "πριν"?
      Υπάρχουν γύφτοι αξιωματικοί? Μήπως ήταν απλά μελαχρινός ο άνθρωπος?
      Τους έλεγες για φιλοσόφους και αυτοί τρόμαζαν? Μήπως δεν σε άκουγαν παλικάρι μου και έβλεπαν ταινία όσο μιλούσες?
      Ήταν αλλοδαποί αξιωματικοί? Αυτό δεν επιτρέπεται άρα αυτοί στην πατρίδα τους ήταν , εσύ μάλλον ήσουν μακριά από τον πλανήτη σου φίλε ....
      Αυτό το τελευταίο το Μιθριδάτες όλο νόημα το πέταξες αλλα για εξήγησε και σε εμένα που δεν σκαμπάζω τι είναι οι Μιθριδάτες? Έχουν ουρές? Κέρατα μήπως? Τους βλέπεις και την μέρα ή μόνο τα βράδια?
      Τέτοια σχόλια να τα κάνεις Κυριακές που έχουμε και περισσότερο χρόνο να ασχοληθούμε με την περίπτωση σου παλικάρι μου.

  4. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 09/01/2014 19:06:04

    Μήπως ήταν μανικετόκουμπα με το σήμα της Χρυσής Αυγής? Μόνο του Συριζα επιτρέπονται! (και της 17Ν...)

  5. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 09/01/2014 19:11:30

    Τι ματσέτα, αυτά είναι συκοφαντίες.
    Ένα high-tech "Ελληνόμετρο" ήταν.

  6. martios avatar
    martios 10/01/2014 11:47:38

    Έλεγχος ταυτοτήτων,το πήρε φαίνεται από τους...Παοκτζήδες.