#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/06/2013 13:38
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Υποψήφιος για την Πολιτική Επιτροπή ο Φαήλος Κρανιδιώτης



Την  υποψηφιότητά του για την Πολιτική Επιτροπή της ΝΔ ανακοίνωσε ο Φαήλος Κρανιδιώτης μέσω του facebook

Φίλοι και φίλες,

Στο 9ο τακτικό Εθνικό Συνέδριο της Νέας Δημοκρατίας (28-30 Ιουνίου) θα είμαι υποψήφιος για την Πολιτική Επιτροπή.
Χωρίς πολλές κουβέντες, όποιοι με ακούτε, με διαβάζετε και συμφωνείτε με τις ιδέες και πράξεις μου, βοηθήστε με την ψήφο σας.
Αν δεν είσαστε σύνεδροι, μιλήστε στους φίλους σας που είναι.
Όποιος/α θεωρεί χρήσιμη την φωνή μου, τις ιδέες της λαϊκής πατριωτικής Δεξιάς στα κεντρικά όργανα του κόμματος, ας πράξει κατά συνείδηση.

https://www.facebook.com/failos.kranidiotis?fref=ts

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΝΙΚΟΣ ΚΑΡΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ ΚΑΡΑΣ 28/06/2013 14:43:32

    KALH EPITYXIA

  2. Συριζαλβανία του Χότζα avatar
    Συριζαλβανία του Χότζα 28/06/2013 14:45:27

    Μπορεί να διαφωνώ σε πάρα πολλά μαζί του και να εκφράζω άλλη τάση εντός ΝΔ, αλλά η ΝΔ χρειάζεται δυναμικούς ανθρώπους όπως ο Φαήλος. Σύνεδροι Φαήλο δαγκωτό!
    Υ.Γ.: Antinews αν έχουν κατατεθεί όλες οι υποψηφιότητες για την ΠΕ, μπες στον κόπο και γράψε τα ονόματα.

  3. Ραβινος avatar
    Ραβινος 28/06/2013 14:55:05

    Φαηλο ευχομαι απο βαθους καρδιας καλη επιτυχια !Δυστυχως δεν ειμαι συνεδρος ουτε προκειται να ειμαι για πολυ-πολυ προφανεις λογους τους οποιους με την εκλογη σου ευχομαι να απαλειψεις !

  4. man8os avatar
    man8os 28/06/2013 15:06:39

    Καλη επιτυχια!

  5. victoria (true) avatar
    victoria (true) 28/06/2013 15:34:09

    Στηρίζουμε.

  6. Αsterix avatar
    Αsterix 28/06/2013 15:37:35

    Kαλή επιτυχία ολόψυχα !!!
    Επιτέλους και κάτι θετικό , που άκουσα τις τελευταίες μέρες. Καλή δύναμη.

  7. ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
    ΗΛΕΚΤΡΑ 28/06/2013 16:11:02

    Η ΘΕΤΙΚΗ ΜΑΣ ΣΚΕΨΗ ΜΑΖΙ ΣΟΥ
    ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

  8. Karanus avatar
    Karanus 28/06/2013 16:19:45

    ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.

  9. sp avatar
    sp 28/06/2013 16:21:12

    Ολόψυχα καλη επιτυχία , χρειαζεται η ΝΔ αυτη την εποχή ανθρωπους με πρακτικό μυαλό και ικανοτητα διαχειρισης, αλλα και με οραματα τα οποια ξεπερνουν την τρεχουσα πολιτική επικαιροτητα

  10. Σωτ Μητραλ avatar
    Σωτ Μητραλ 28/06/2013 16:22:55

    Καλη επιτυχία!

  11. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 28/06/2013 16:27:54

    Καλή επιτυχία, μπας και αποκατασταθεί η καθαρή ΔΕΞΙΑ ΝΔ.Αμήν.

  12. akenaton avatar
    akenaton 28/06/2013 17:09:50

    Καλή επιτυχία! Μπορεί να μας συμβαίνει να συμφωνούμε "πότε-πότε", αλλά μακάρι στην πολιτική να υπερισχύσουν αληθινοί άνθρωποι με μπέσα, με πολιτικό λόγο και με ξεκάθαρες απόψεις (ασχέτως αν συμφωνεί κανείς μαζί τους), όπως εσύ. Αν ήμουν σύνεδρος θα σε ψήφιζα χωρίς δεύτερη σκέψη, επειδή όταν η διαφορετική άποψη μέσα στα κόμματα εκπροσωπείται από τους καλύτερους της κάθε "πλευράς", τότε προκύπτει πάντα ισχυρότερη και χωρίς φατριασμούς και προσωπικές ατζέντες, η τελική συνισταμένη της ιδεολογικο-πολιτικής πρότασής τους προς την κοινωνία.

    • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
      Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ akenaton 28/06/2013 21:59:15

      Κι εγώ εσένα, φίλε Ακενατόν, διότι αν ήμασταν όλοι ίδιοι και συμφωνούσαμε σε όλα, η ζωή θα ήταν πολύ βαρετή. Θερμά ευχαριστώ!

  13. aggelosview avatar
    aggelosview 28/06/2013 17:23:49

    Καλή επιτυχία!

  14. ΚΜ avatar
    ΚΜ 28/06/2013 18:02:59

    Κι από μένα καλή επιτυχία. Δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή αυθεντικότερος εκφραστής της βάσης από τον Φαήλο.

  15. δημης avatar
    δημης 28/06/2013 18:04:20

    ΜΑΖΙ ΣΑΣ
    ΜΙΑ ΚΑΘΑΡΗ ΦΩΝΗ ΤΗΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ .
    ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.

  16. parmeniwn avatar
    parmeniwn 28/06/2013 18:07:15

    Αγαπητέ Φαήλο εύχομαι καλή επιτυχία

  17. Συριζαλβανία του Χότζα avatar
    Συριζαλβανία του Χότζα 28/06/2013 18:25:36

    Εγώ ΠΑΣΟΚ ψήφιζα πάντα αλλά τώρα μόνο Ροζ Αυγή (ΣΥΡΙΖΑ). Μπάχαλα, Φωτόπουλοι, Θεοδωρίδηδες να γουστάρουμε!!!

  18. kkourk avatar
    kkourk 28/06/2013 18:39:14

    Kαλή επιτυχία

  19. Zugzwang avatar
    Zugzwang 28/06/2013 18:57:40

    KALH EPITYXIA!

    • ΒΟΡΕΙΟΣ ΕΛΛΑΣ avatar
      ΒΟΡΕΙΟΣ ΕΛΛΑΣ @ Zugzwang 30/06/2013 09:50:14

      ΓΡΑΦΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ! ! ! ! ! : !

    • je ne regrette rien avatar
      je ne regrette rien @ Zugzwang 01/07/2013 15:46:47

      Αλήθεια φίλε @ Zugzwang, τί έπαθες ; δέν βρήκες Η/Υ με ελληνικό πληκτρολόγιο ; δεν σού ταιριάζουν καθόλου τα greeklish !!!
      Kαλό σου μήνα !

    • je ne regrette rien avatar
      je ne regrette rien @ Zugzwang 01/07/2013 16:09:56

      Φίλε @Zugzwang , καλά σού λέει η Βόρειος Ελλάς, πώς τ'όπαθες και έγραψες greeklish ; δεν είχες πρόχειρο Η/Υ με ελληνικό πληκτρολόγιο ; τς, τς,τς... Και σύ τέκνον Βρούτε;
      Φιλικά !

      • Zugzwang avatar
        Zugzwang @ je ne regrette rien 01/07/2013 17:32:30

        Δεν ειχα την δυνατοτητα εκεινη την στιγμη! Ζητω συγγνωμη! Αλλα βρε παιδια, δυο γραμματα ηταν στα λατινικα ολα ολα...
        Καλο βραδυ φίλη Je ne regrette rien

        • je ne regrette rien avatar
          je ne regrette rien @ Zugzwang 01/07/2013 19:03:00

          Είδες πώς σε προσέχουμε ;;; ούτε δυό γράμματα
          δεν μας διέφυγαν !

          • Zugzwang avatar
            Zugzwang @ je ne regrette rien 01/07/2013 21:08:25

            :-)

  20. Ρηνα avatar
    Ρηνα 28/06/2013 19:05:34

    Φαηλε καλη επιτυχια απο καρδιας.

  21. Νικήτας avatar
    Νικήτας 28/06/2013 19:09:57

    Καλή περίπτωση ο κ. Κρανιδιώτης .
    Μακάρι να τα καταφέρει στον στόχο του ,
    να εμπλουτίσει την σκηνή ,
    και να καταφέρει να μεταδώσει τα ωραία χαρακτηρηστικά του
    χωρίς να συμβεί το αντίθετο.

    Ωραία δεξιά φωνή που λείπει
    με έμφαση στην λαϊκή καταγωγή προσωπικά
    και στην Ελληνικότητα που απλώνεται σε όλους μας
    ντυμένος με μόρφωση , καλλιέργεια και μεστό λόγο.

    Οι καιροί απαιτούν γνησιότητα και αυτός
    δείχνει πως ανήκει στην πλευρά αυτή και συνεπώς
    χρειάζονται τέτοιες παρουσίες .
    Καλή επιτυχία.

  22. Παύλος avatar
    Παύλος 28/06/2013 19:24:14

    ........ " μακάρι στην πολιτική να υπερισχύσουν αληθινοί άνθρωποι με μπέσα, με πολιτικό λόγο και με ξεκάθαρες απόψεις (ασχέτως αν συμφωνεί κανείς μαζί τους), όπως εσύ" !
    ( Akenaton).

    Δυστυχώς, δεν διαθέτω χρόνο, για να γράψω κάτι καλύτερο.
    Καλή επιτυχία Φαήλο !!!

  23. Μιχάλης avatar
    Μιχάλης 28/06/2013 19:28:28

    Εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία. Η ΝΔ έχει ανάγκη από ανθρώπους σαν τον κ.Κρανιδιώτη.

  24. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 28/06/2013 19:38:12

    Καλη επιτυχια. 2-3 φιλους εχω που ειναι συνεδροι, και θα τον στηριξουν (ελπιζω και πολλοι αλλοι )

  25. vangelis ... avatar
    vangelis ... 28/06/2013 19:41:48

    Ολοι μας πρεπει να ευχηθούμε το καλύτερο στον κο Κρανιδιώτη, καθώς αποτελεί ενα γήσιο δεξιό παιδί, απο τα παλια.. απο αυτα που θέλουμε να συνεχίσουν να υπάρχουν στην δύσκολη εποχή που διανύουμε!

    Καλή επιτυχία λοιπόν κε Κρανιδιώτη Φαήλο.

  26. Απόδημος avatar
    Απόδημος 28/06/2013 19:47:21

    Καλή Επιτυχία!
    Δεν τον έχω συναντήσει ποτέ, αλλά μου αρέσει ο τρόπος σκέψης του και η απλότητα και η γνησιότητα που τα εκφράζει τις απόψεις του μέσα από τα άρθρα του.

  27. Απείθεια avatar
    Απείθεια 28/06/2013 20:12:34

    Καιρός είναι αγαπητοί Νεοδημοκράτες, να αρχίσετε επί τέλους να ψηφίζετε τους άριστους που υπάρχουν ανάμεσά σας, αντί των υπερπροβεβλημένων απ΄ τα συμφέροντα και τις κλίκες ασήμαντων.
    Καλή επιτυχία κ. Κρανιδιώτη. Και σε αυτές, αλλά κυρίως στις επερχόμενες εκλογές, γιατί η φωνή σας και οι θέσεις σας στα Εθνικά μας ζητήματα, είναι απαραίτητο ν΄ακούγονται στο Ελληνικό Κοινοβούλιο.

    • je ne regrette rien avatar
      je ne regrette rien @ Απείθεια 01/07/2013 16:03:04

      Καλή εβδομάδα και καλό μήνα φιλτάτη @ Απείθεια !
      Πού τα βρίσκεις όλα αυτά τα ονόματα ...!
      Πάντα συμφωνώ και επαυξάνω τα γραφόμενά σου, γι'αυτό γράφε πιό συχνά πρός τέρψιν μας !!!

  28. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 28/06/2013 20:18:17

    Πλέον ποιος θα φταίει αν δε βγει ο Φαήλος; Ο Σαμαράς για λάθος επιλογές προσώπων; Ιδού η Ρόδος και το πήδημα για τους συνέδρους...

  29. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 28/06/2013 20:44:14

    Καλή επιτυχία Φαήλο!

  30. Φωτεινή avatar
    Φωτεινή 28/06/2013 20:48:02

    Καλή ὲπιτυχία! Μέ τίς πιό θερμές εὺχές μου ὰπό Βέλγιο. Μία γνήσια λαϊκή δεξιά, μέ καλύπτουν ὰπόλυτα οί ὰπόψεις σας--συμπίπτουν πάντα μέ τίς δικές μου.

  31. MCA avatar
    MCA 28/06/2013 21:03:11

    Κύριε Κρανιδιώτη, οι απόψεις σας είναι πιο επίκαιρες όσο ποτέ. Σας εύχομαι καλή επιτυχία!

  32. Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ avatar
    Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ 28/06/2013 21:07:49

    Ψήφο στον Φαήλο!!!!!!

  33. Panas avatar
    Panas 28/06/2013 21:47:45

    Αν και δεν συμφωνώ με αρκετές θέσεις σου, βγες μπροστά και εκτόπισε μερικούς μπούληδες κομματάνθρωπους...
    Και για αργότερα υπούργος στο Εθνικής Άμυνας με υφυπουργό την Δούρου... :)

    • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
      Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ Panas 28/06/2013 21:53:15

      Προτιμώ την Μπαϊραμπά.... Θα αυξάνει το επιθετικό πνεύμα του στρατεύματος.
      http://www.mylady.gr/arthra/2012/10/22-h-marilena-mpairampa-einai-pampsifei-i-pio-sexi-epistimoniki-sunergatis-kommatos/

    • Φωτεινή avatar
      Φωτεινή @ Panas 28/06/2013 21:57:02

      ῏Ηλθες δεύτερος :D Τήν εὐχή σου τήν εἶχα κάνει πρό διετίας.

  34. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 28/06/2013 21:53:45

    Παίδες, σας ευχαριστώ όλους!

  35. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 28/06/2013 21:58:25

    Καλή ἐπιτυχία ἀγαπητέ Φαήλο!

  36. Παναγιώτης Λιάκος avatar
    Παναγιώτης Λιάκος 28/06/2013 22:02:06

    Αξίζεις κάθε επιτυχία. Μακάρι να τα καταφέρεις.

  37. stamoschios avatar
    stamoschios 28/06/2013 22:09:03

    Καλή επιτυχία Γίγαντα. ΖΗΤΩ Η ΛΑΙΚΗ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΔΕΞΙΑ.

  38. roadrunner avatar
    roadrunner 28/06/2013 22:11:22

    Καλή επιτυχία ! Στηρίζουμε ανεπιφύλακτα!

  39. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 28/06/2013 22:20:30

    Από καρδιάς σου εύχομαι καλή επιτυχία!

  40. je ne regrette rien avatar
    je ne regrette rien 28/06/2013 22:36:38

    Eίμαι "φάν" του Φαήλου από τότε πού τον πρωτο-διάβασα,εδώ και κανα-χρόνο ,μόλις.
    Με έχει συναρπάσει, συγκινήσει, ξεσηκώσει , με τα γραφόμενά του. Γνήσιος Ελληνας με ψυχή, συναίσθημα και τόλμη. Πολλές φορές μέσω των σχολίων μου τον προέτρεπα να δράσει, να μας οδηγήσει.
    Ειδικά στα Εθνικά θέματα είναι μοναδικός, δεν υπάρχει άλλος .
    Ισως σήμανε ή ώρα.
    Είθε να σήμανε ή ώρα !
    Φαήλο, μην ξεχνάς "Θέλει Αρετή και Τόλμη η Ελευθερία"
    Καλή επιτυχία,
    ΕΡΡΩΣΟ !

  41. blue nile avatar
    blue nile 29/06/2013 01:05:01

    Φαήλο γερά...

  42. stratis avatar
    stratis 29/06/2013 01:33:25

    Κύριε Κρανιδιώτη σε διαβάζω από την Αυστραλία και μου είναι δύσκολο να καταλάβω γιατί δεν έχεις εκλεγή, Πάντος για μένα είσαι το διαμάντι μέσα σε τόσους Χάλκινους που επιπλέουν, ένας πολιτικός
    με προχωρημένες ιδέες και εύστοχες τοποθετήσεις, Σου εύχομαι καλή επιτυχία.

  43. Μπάμπης Ηλιάκης avatar
    Μπάμπης Ηλιάκης 29/06/2013 04:34:51

    Καλή επιτυχία από καρδιάς. Η πολιτική τώρα οσο ποτέ έχει ανάγκη από ανθρώπους με ξεκάθαρες απόψεις που δεν φοβούνται να τις εκφράσουν.

  44. Darki avatar
    Darki 29/06/2013 04:41:15

    Με το καλο.Χρειαζεται μια ευθεια ,χωρις πολλες πολλες τζιριντζαντζουλες(καλα τοπα?) αποψη εκει μεσα.Ας σπασει και κανα αυγο.Τις θερμες μου ευχες κυριε Φαηλο.

  45. tessa avatar
    tessa 29/06/2013 05:44:07

    Καλή επιτυχία. Είναι αναγκαίος ο έντιμος και δωρικός λόγος σου στο Κόμμα...

  46. yianna avatar
    yianna 29/06/2013 07:06:08

    Αγαπητέ Φαήλο, δεν συμφωνώ πάντα με όλες σας τις απόψεις ωστόσο θαυμάζω τον τρόπο που τις υποστηρίζετε. Δεν είσθε δήθεν και αυτό είναι που χρειάζεται σήμερα πιο πολύ από ποτέ η ΝΔ.
    Καλή επιτυχία και από μένα.

  47. periopos avatar
    periopos 29/06/2013 08:16:53

    Καλή επιτυχία.

  48. maverick avatar
    maverick 29/06/2013 09:47:46

    Φαηλο, σου ευχομαι τα καλύτερα και με καλούς αγώνες για την Πατρίδα!

  49. stergios stergiou avatar
    stergios stergiou 29/06/2013 10:54:29

    Φαήλε .καλή σου επιτυχία ...Στο εύχομαι απο καρδιάς φίλε...

  50. Ελενα Κανελοπούλου avatar
    Ελενα Κανελοπούλου 29/06/2013 11:06:40

    Κύριε Κρανιδιώτη ,
    σας εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία

  51. Δρόλαπας avatar
    Δρόλαπας 29/06/2013 12:04:04

    Φυσικά και πρέπει να εκλεγεί.Βαρεθήκαμε την Εθνική μας Μοναξιά να έχει συντροφιά και ο Κος Βορίδης

    Βορίδης: Για την καταστροφή του τόπου ευθύνονται οι επιλογές του ΠΑΣΟΚ
    «Η κρίση στην Ελλάδα έχει συγκεκριμένο όνομα και επώνυμο. Για την καταστροφή του τόπου ευθύνονται οι επιλογές του ΠΑΣΟΚ, του Ανδρέα Παπανδρέου, σε μια συγκεκριμένη χρονική στιγμή» υποστήριξε ο βουλευτής της ΝΔ, Μάκης Βορίδης, από το βήμα του 9ου τακτικού συνεδρίου του κόμματος.
    «Πρέπει να υπερασπιστούμε τις αξίες της Δημοκρατίας, της Ελευθερίας, του Έθνους» τόνισε ο Μ. Βορίδης, κάνοντας λόγο για μεγάλη σύγκρουση και μεγάλη αναμέτρηση με την αριστερά.«Θα κρατήσουμε τα ιδεολογικά νάματα. Τον ευρωπαϊσμό του Κωνσταντίνου Καραμανλη, την αφοσίωση στις αξίες της ελευθερίας του Κωνσταντίνου Μητσοτάκη, την επανίδρυση του Κώστα Καραμανλή, τη νέα Ελλάδα του Αντώνη Σαμαρά» συνέχισε και επισήμανε πως για να πετύχει οριστικά η ανάκαμψη και η ανάπτυξη, προϋπόθεση είναι μια μεγάλη ιδεολογική νίκη και μια μεγάλη ιδεολογική ήττα.«Ήττα της αριστεράς και νίκη της παράταξής μας» σημείωσε.

    • Μανιάτης avatar
      Μανιάτης @ Δρόλαπας 29/06/2013 16:55:16

      Δεν θεωρώ πως το πρόβλημά μας είναι οι ιδεολογίες.
      Το πρόβλημα μας είναι οι ΝΟΟΤΡΟΠΙΕΣ!
      Η νοοτροπία του κουτοπόνηρου καραγκιόζη, του μάγκα Ζορμπά, του αεριτζή, του βολεμένου ελέω οικογένειας, ελέω ρουσφετιού.
      Η νοοτροπία του δημοσιοϋπαλληλισμού.
      Οι νοοτροπίες που ΑΓΠ ανύφωσε σε Ιερά Εθνική Ιδέα.
      Βέβαια οι νοοτροπίες καλλιεργήθηκαν με ιδεολογήματα. Όχι, όμως, με ιδεολογίες.

    • Απείθεια avatar
      Απείθεια @ Δρόλαπας 01/07/2013 14:04:33

      Τον κ. Κρανιδιώτη, για να τον καταλάβει και να τον εκτιμήσει κανείς, πρέπει να τον διαβάζει ''πίσω'' από τα φιλοπόλεμα συνθήματα που υιοθετεί κατά καιρούς..... Διαφορετικά, επιλέγει να τον ερμηνεύσει μονοσήμαντα, για να έχει τη μοναδική ευκαιρία και να τον απορρίψει μετά ...βδελυγμίας ! Και μόνο για τις θέσεις του στα Εθνικά ζητήματα, για την αντικειμενική προσέγγιση των Ιστορικών γεγονότων και για την τιμιότητά του, του συγχωρεί κανείς τις λεκτικές ακρότητες στις οποίες (δυστυχώς) κι αναιτίως, ενίοτε καταφεύγει.

  52. intruder avatar
    intruder 29/06/2013 12:20:27

    Εσύ φίλε πρέπει να είσαι καθαρός άνθρωπος.Εντιμος.Δεν σε ξέρω αλλά έτσι νομίζω.Είσαι θαρρώ τεχνοκράτης νομικός με εθνική συνείδηση.
    Πυξίδα σου δηλαδή είναι η αγάπη στην πατρίδα σου.
    Εγώ τέτοιους ανθρώπους θέλω.Με μπούσουλα τη πατρίδα.
    Καλή σου επιτυχία.

  53. coroneus avatar
    coroneus 29/06/2013 13:16:28

    Φαηλο καλη επιτυχια

  54. Μανιάτης avatar
    Μανιάτης 29/06/2013 13:29:33

    Φαήλο,
    Καλή επιτυχία!
    Η ευχή μου εμπεριέχει και την αναφκαία επιθυμία να απαλλάξουμε τη χώρα μας από τα φαντάσματα και τα κενόλογα ιδεολογήματα.

  55. helios avatar
    helios 29/06/2013 14:38:26

    Καλή επιτυχία!!!!!!!

  56. popaia avatar
    popaia 29/06/2013 15:00:38

    Και τις δικές μας ευχές κύριε Φαήλο. Να βγείτε πρώτος γιατί το αξίζετε. Δεν φαντάζεστε πόσο ανάγκη έχουμε τη φωνή σας.

  57. ο συμπαθών avatar
    ο συμπαθών 29/06/2013 15:15:10

    οπωσδήποτε ναι στο Φαήλο. ψηφίζω κάλπη 43 (ή έτσι νομιζω).
    αλλά φίλε, κάνε μία βόλτα, ξέρεις πόσοι ήθελαν να σού μιλήσουν και να σού ευχηθούν? εσύ έφυγες με τη μία και πολύ νωρίς.

  58. christof avatar
    christof 29/06/2013 16:23:39

    Φαηλο ευχες και επιτυχια .Σε θελουμε στη κεντρικη ομαδα

  59. Tom Papadopoulos, NODE Ontario avatar
    Tom Papadopoulos, NODE Ontario 29/06/2013 16:40:08

    Aderfi,

    I am having problems with this computer (I am on the road) and can not write in Greek.
    I wish I could be there to do my part. I really miss the opportunity to be at the Congress, but we will talk another time about who is to blame for my absence and the absence of so many others from outside of Greece. I hope the delegates will not make the same mistake as last time and vote by 'lists' and not based on merit.
    I wish you good luck but work hard on it; if you have to get your name on lists to get elected, do it!.

    Dr. Tom Papadopoulos, President
    NODE Ontario

  60. Kikos avatar
    Kikos 29/06/2013 17:37:36

    Επιτελους !!!

    Ο Φαηλος μπροστα και μαζι με τον Αδωνι και τον Βοριδη να ξαναβρει η Πατριδα το βηματισμο της.

  61. Κωνσταντῖνος Ρούμογλου avatar
    Κωνσταντῖνος Ρούμογλου 29/06/2013 19:25:52

    ΦΑΗΛΟ, ΑΠΛΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!

    ΤΟ ΕΞΑΙΡΕΤΟ ΗΘΟΣ ΣΟΥ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ,
    ΚΑΙ Η ΧΩΡΑ ΚΑΙ Η ΠΑΡΑΤΑΞΗ.

  62. Κώστας Σταματάκης avatar
    Κώστας Σταματάκης 29/06/2013 19:36:15

    Καλή επιτυχία Φαήλο. Η πατρίδα χρειάζεται ανθρώπους σαν και σένα.

  63. ΠΑΝΟΣ .Χ. avatar
    ΠΑΝΟΣ .Χ. 29/06/2013 19:50:02

    Ο Χ. Θεοδωρίδης μάς μεταφέρει απ’ τα γραπτά του Φιλόδημου που βρέθηκαν στο Ερκουλάνο: «Αν καλοεξετάσει κανείς τι είναι εχθρικότερο για τη φιλία και τι παραγωγικότερο για την έχθρα, θα βρει την πολιτική, επειδή αυτή δίνει αφορμή στη ζήλια και γεννά τη συντρόφισσά της, την φιλοπρωτία, και τις διαφωνίες και αντιθέσεις». Επίσης απ’ τον Πλούταρχο (Περί ευθυμίας): «Όσοι φλέγονται από επιθυμία και φιλοδοξία και δεν μπορούν να κάνουν διαφορετικά, ας ακολουθήσουν τη φυσική τους ορμή για πολιτική. Γιατί η απραγμοσύνη θα τους ταράξει περισσότερο και θα τους πληγώσει, όσο δεν τους γίνεται αυτό που ορέγονται».
    ΦΑΗΛΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΥΝΑΤΟΣ

  64. ΜΠΑΜΠΗΣ avatar
    ΜΠΑΜΠΗΣ 29/06/2013 20:43:52

    Αγαπητέ Φαήλο εύχομαι να εκλεγείς, αν και το θεωρώ σίγουρο, αλλά να μείνεις ατόφιος ,το οποίο θεωρώ επίσης σίγουρο.
    Εκείνο που με τρομάζει είναι η υποχρεωτική οσφυοκαμψία που θα σε υποβάλλουν αργότερα τα λεγόμενα συμφέροντα , κοινώς πολύχρωμα λαμόγια,για να συγκαλύψεις ή να κάνεις έκπτωση στις αξίες...
    και μην βιαστείς να πείς διάφορα γιατί δυστυχώς Φαήλο μου τέτοιους θέλουν για να πετυχαίνουν το σκοπό τους και μετά το γνωστό ...λεμονόκουπα...
    Πάντως όπως και νάχει χαίρεις εκτιμήσεως και σεβασμού από νοήμονες πολίτες και αυτό είναι η πραγματική σου ανταμοιβή όσον αφορά την ενασχόλησή σου με τα κοινά και τη γενικώτερη στάση ζωής σου.
    Σ΄ευχαριστούμε υπάρχεις στη πολιτική.

    • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
      Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ ΜΠΑΜΠΗΣ 30/06/2013 18:53:58

      Αγαπητέ Μπάμπη,

      Για να το πάθεις αυτό από τα συμφέςροντα και τα λαμόγια πρέπει, εκτός απ' το να το 'χει η κούτρα σου να κατεβάζει ψείρες2, να σε βρουν και μπόσικο. Κοινώς να σε κρατάνε. Εμένα δεν μπορούν, δεν έχουν "άπλυτα" για μένα γιατί δεν υπάρχουν.
      Δεν είμαι αστράτευτος, 23 μήνες στα ΛΟΚ, ούτε ανεπάγγελτος. Δεν έχω off shore, δεν έχω ποτέ μισθοδοτηθεί από το δημόσιο ή συγκροτήματα. Είμαι ελεύθερος μαχόμενος δικηγόρος, μόνη μου περιουσία η ψιλή κυριότητα στον αέρα του πατρικού μου στον Κορυδαλλό, ένα αυτοκίνητο και δυο μοτοσυκλέτες, το "Δράκο" και τον "κύριο Ενωματάρχη" (παλιά Harley της Χωροφυλακής γαρ), μετά από 21 χρόνια δικηγορίας. Βίλα δεν, κότερα γιοκ, ζαλίζομαι κιόλας, με Ελβετία η μόνη σχέση είναι πως μου αρέσει το έμενταλ και για όσα χρειάζομαι φτάνει η δουλειά μου. Κι όσα βλέπεις και διαβάζεις γράφονται στο υστέρημα του χρόνου μου. Οπότε, μην ανησυχείς, έτσι είναι το μοντέλο απ' το εργοστάσιο και δεν επιδέχεται μετατροπής.

  65. αλέξανδρος παύλιος avatar
    αλέξανδρος παύλιος 29/06/2013 21:30:11

    Αγαπητέ Φαήλο καλή σου επιτυχία,

    Παρόλο που έχω διαφωνήσει με ορισμένες σου απόψεις τα κόμματα χρειάζονται ανθρώπους, που βγαίνουν και λένε καθαρά την άποψή τους σαν και εσένα, και όχι ανθρωπάκια που κρύβονται.

  66. ΠΗΛΕΑΣ avatar
    ΠΗΛΕΑΣ 29/06/2013 23:36:42

    Καλή επιτυχία!

  67. je ne regrette rien avatar
    je ne regrette rien 30/06/2013 00:00:00

    ... (συμπληρωματικό) μόνον πρόσεχε Φαήλο μην διαβρωθείς όπως τόσοι και τόσοι άλλοι, δυστυχώς ! Εκεί θα αποδείξεις πραγματικά το ακριβό μέταλλο με το οποίο φαίνεσαι φτιαγμένος...
    Φιλικά

    • je ne regrette rien avatar
      je ne regrette rien @ je ne regrette rien 01/07/2013 16:44:38

      Ο @ Μπάμπης είπε αναλυτικότερα και γλαφυρότατα αυτό πού είχα σχολιάσει χθές. Περί πιέσεων και οσφυοκαμψίας...Δυστυχώς και εγώ το φοβάμαι πολύ αυτό. Οι Σειρήνες τραγουδούν υπέροχα αγαπητέ μας Φαήλο, θα πρέπει να προβλέψεις ωτοασπίδες...
      Φιλικά και με εκτίμηση

  68. περιμπανού avatar
    περιμπανού 30/06/2013 01:28:30

    Καλή επιτυχία!

  69. Δαναός avatar
    Δαναός 30/06/2013 06:52:13

    Καλή επιτυχία αδερφέ!

  70. Μεγαλες στιγμες avatar
    Μεγαλες στιγμες 30/06/2013 07:23:47

    καλημερα και καλή επιτυχία.Χρειάζεται στα αλήθεια η δική σας φωνή στα όργανα του κόμματος

  71. Χρηστος avatar
    Χρηστος 30/06/2013 10:12:55

    Φαήλο, κράτα όσο μπορείς της σημαία της Πατρίδας, της Θρησκείας και της Οικογένειας, γιατί οι περισσότεροι εδώ μεσα στο συνέδριο θεωρούν μπανάλ το ιερό τρίπτυχο.

  72. Β.Κ.Σιάπκα avatar
    Β.Κ.Σιάπκα 30/06/2013 10:25:21

    Φαήλο Κρανιδιώτη ο φτωχός λαός χρειάζεται επειγόντως ανθρώπους με τον δικό σου αξιακό κώδικα στα κέντρα διαμόρφωσης της Πολιτικής. Έχει αρκετούς η νέα δημοκρατία να εκπροσωπούν τα πλούσια στρώματα. Καλή δύναμη!

  73. greco avatar
    greco 30/06/2013 14:18:20

    Καλη επιτυχια ολοψυχα ενωμενη ελλαδα

  74. Δήμητρα avatar
    Δήμητρα 30/06/2013 18:24:25

    Σας ευχόμασστε καλή επιτυχία.

    • Δήμητρα avatar
      Δήμητρα @ Δήμητρα 01/07/2013 14:58:04

      διορθώνω : ευχόμαστε

  75. mara Μ avatar
    mara Μ 30/06/2013 19:25:30

    Αν και δεν ανήκω στη δεξιά παράταξη σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία γιατί μ΄αρεσει ο τρόπος που υπερασπίζεσαι τα πιστεύω έστω κι αν εγω διαφωνώ μ΄αυτά. Και πάλι καλή επιτυχία!!!!

  76. mara Μ avatar
    mara Μ 30/06/2013 19:46:01

    πιστεύω σου.

  77. ΤΑΚΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΟΣ avatar
    ΤΑΚΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΟΣ 30/06/2013 20:24:52

    Άντε καλή επιτυχία
    Στις εκλογες τις εθνικές κατέβα υποψήφιος στη Μεσσηνία να δεις εμείς πως μπορούμε και ψηφίζουμε όταν ο άλλος μιλάει στην καρδιά μας

    • Μανιάτης avatar
      Μανιάτης @ ΤΑΚΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΟΣ 01/07/2013 06:12:59

      Στο μυαλό μας ποιός θα μιλήσει;

  78. DM avatar
    DM 01/07/2013 02:50:56

    δίαιτα και κούρεμα

  79. Ηλίας Κοντάκος avatar
    Ηλίας Κοντάκος 01/07/2013 13:18:42

    Παρά το ότι ορώ τον εαυτό μου διαφωνούντα σε πολλά θέματα με τον Φαήλο, σε πολλά άλλα - θα 'λεγα τα πιο σημαντικά για την πατρίδα τούτη την ώρα - είμαι απόλυτα σύμφωνος και προσυπογράφων. Σε κάθε περίπτωση, εύχομαι από καρδιάς να επιτευχθεί ένα θετικό αποτέλεσμα όχι μόνο επειδή ο Φαήλος είναι από τις ειλικρινείς φωνές των πολιτικών δρωμένων του τόπου, αλλά επειδή, απ' όσο τουλάχιστον τον έχουμε γνωρίσει μέσα από τις γλαφυρές και ενδιαφέρουσες παρεμβάσεις του, πρόκειται για έναν άνθρωπο με παρρησία, γνώση, ευγλωττία και ικανότητα αντίληψης. Με αυτά τα χαρακτηριστικά είναι σίγουρα και χρήσιμος και απαραίτητος.

  80. radiomedic avatar
    radiomedic 01/07/2013 15:45:23

    Εξελέγη.

  81. Απείθεια avatar
    Απείθεια 01/07/2013 16:35:02

    Καλό μήνα αγαπητότατη ''αμετανόητη'' :-). Αλλάζω ονόματα όποτε ''απαιτείται'', ποτέ όμως άποψη και θέσεις. Σας ευχαριστώ πολύ για τη συμπάθειά σας και ανταποδίδω, αλλά έχω να παρατηρήσω οτι εσείς είσαστε τελικά που όλο ...χάνεστε! Γιατί;

    • je ne regrette rien avatar
      je ne regrette rien @ Απείθεια 01/07/2013 17:03:31

      Μεγάλη μου τιμή πού ...η απουσία μου δεν περνάει απαρατήρητη!. Λοιπόν, πρώτον, επαγγελματικά απουσιάζω αρκετά συχνά εκτός και δεν κατέχω την τεχνολογία αρκετά ώστε να... οργανωθώ ανάλογα ...
      Οσον αφορά τα ποικίλλα ονόματά σου, γνωρίζω ότι αντικατοπτρίζουν την εκάστοτε διάθεση και ότι τα πιστεύω σου παραμένουν σταθερά ! Αλλοίμονο !
      Φιλικώτατα

  82. Χρήστος Λαμπρόπουλος avatar
    Χρήστος Λαμπρόπουλος 15/07/2013 14:55:55

    Υπερψηφιζω και επαυξάνω... Φα'ι'λος ΔΑΓΚΩΤΟ!!!
    Πιστεύω ότι είναι μία γνήσια, τεκμηριωμένη καί κυρίως Ελληνική φωνή, μέσα
    στόν άχρωμο, άοσμο, πολυπολιτισμικό καί ουδετεροεθνή έως ανθελληνικό,
    "κατ' επίφασιν"εκσυγχρονιστικό, σαχλαμαροεπιχειριματολογούντα, δείθεν αριστερό πολιτικό λόγο.
    Δέν νομίζω γιά παράδειγμα, ότι έχει καμμία σχέση ο Μ. Θεοδωράκης μέ τόν
    Θεοδωρίδη...
    καθώς καί ο Μιχάλης Χαραλαμπίδης μέ τούς... Σιμίτη, Γιωργάκη καί τόν
    εξυπνόβλακα Βενιζελάκο μας.
    Αν είναι δυνατόν...

    Γι' αυτό εύχομαι... καί στήν Βουλή!!!

    Μέ πολύ αγάπη καί αγωνιστικότητα
    Χρήστος Λαμπρόπουλος
    1ον Λύκειο Κορυδαλλού