#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/05/2013 11:02
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το μεσαίο δάχτυλο του Ηλιόπουλου ως ... πολιτικό επιχείρημα



Αφού έχει τσακωθεί με όλο τον κόσμο. Αφού προκάλεσε το γνωστό επεισόδιο στη Βουλή όπου ο ένας εκτόξευε στον άλλο το «Χάιλ Χίτλερ» και αφού είναι ο πρώτος βουλευτής που αποβάλλεται για απρεπή συμπεριφορά, ο Παναγιώτης Ηλιόπουλος, βουλευτής της Χρυσής Αυγής, αποφάσισε να μας δείξει και έξω από το κοινοβούλιο το ποιόν του.

Πήγε, λοιπόν, στο Πήλιο να μιλήσει, κάποιοι έκαναν αντισυγκέντρωση για να κόψουν την ομιλία του κι αυτός αποχωρώντας τους έδειξε το μεσαίο του δάχτυλο, δείχνοντας και τι θα τους κάνει άμα τους βρει μπροστά του.

Μια ακόμη προκλητική κίνηση η οποία πλέον δε μπορεί να γίνεται τυχαία. Ο Π. Ηλιόπουλος θεωρείται υπαρχηγός του Κασιδιάρη ο οποίος προβάλλει ως το απόλυτο φαβορί να ηγηθεί της Οργάνωσης στη μετά Μιχαλολιάκου εποχή. Επομένως, και ο βουλευτής Μαγνησίας δε θα ήθελε να χάσει καθόλου χρόνο από αυτά τα… περισσότερα από 15 λεπτά δημοσιότητας που έχει.

Και δάχτυλα θα δείξει ξανά, και θα προκαλέσει επεισόδια μέσα κι έξω από τη Βουλή και θα κάνει και τσαμπουκάδες άμα το χρειάζεται η οργάνωση. Είναι της σχολής Κασιδιάρη και ξέρει από προκλήσεις.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Σωτ Μητραλ avatar
    Σωτ Μητραλ 26/05/2013 12:19:53

    Ποια αποσυρση Μιχαλολιακου; Ποια μετα εποχη; Κανενα νο.2 της ΧΑ δεν... Επιβιωσε, σε ολην την ιστορια της οργανωσης.

  2. Zugzwang avatar
    Zugzwang 26/05/2013 13:03:39

    Συμφωνοι! Πρεπει ομως να πουμε επισης οτι ενα απο τα συνθηματα που φωναζαν στην αντισυγκεντρωση ηταν "ΕΑΜ ΕΛΑΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑΣ".

  3. Π. Ευθυμιάδης avatar
    Π. Ευθυμιάδης 26/05/2013 14:16:36

    Όταν ένα κόμμα κάνει εκδήλωση , συγκέντρωση , ομιλία ή οτιδήποτε άλλο επιτρέπεται να γίνεται αντισυγκέντρωση διαφωνούντων ή άλλου κόμματος με στόχο την ματαίωση της εκδήλωσης ; Τι θα γίνει αν ο Σύριζα ή οποιοδήποτε άλλο κόμμα ή κίνηση επιχειρεί μια ομιλία και εμφανίζεται η ΧΑ με στόχο την ματαίωση; Η μόνη αντίδραση που απομένει στη ΧΑ είναι να το κάνει. Αυτό θέλουν να πετύχουν τα φρικιά που είχαν μαζευτεί στην Αργαλαστή του Βόλου ξεκινώντας από την κατάληψη του Ματσάγκου (που είναι ο Δένδιας;) και στη συνέχεια οργανώνοντας παζάρι στην πλατεία μπροστά στην κατάληψη; Φυσικά δεν υπήρξε καμία αντίδραση από τους πολίτες της περιοχής.

  4. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 26/05/2013 14:52:57

    Μάλλον ήθελε να δείξει στα φρικιά του ΣΥΡΙΖΑ/ΕΚΜ/Βίλα Αμαλία/Σόρος πως κάνουν με τα δάχτυλα την αλεπουδίτσα.

    • stamoschios avatar
      stamoschios @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 26/05/2013 19:16:25

      Πέστα άρχοντα Φαήλο

  5. helios avatar
    helios 26/05/2013 15:09:05

    Για ποιον τουρισμό μπορούμε πλέον να μιλάμε


    Αλλοδαπός επιτέθηκε και τραυμάτισε σοβαρά φοιτήτρια στην Κέρκυρα

    Νεαρή φοιτήτρια στην Κέρκυρα τραυματίστηκε σοβαρά όταν δέχτηκε επίθεση, σήμερα το πρωί, από αλλοδαπό, ο οποίος την έσπρωξε σε γκρεμό.

    Σύμφωνα με τα μέχρι στιγμής στοιχεία, ο αλλοδαπός, αφγανικής υπηκοότητας, επιτέθηκε στην Ελληνίδα φοιτήτρια για να την ληστέψει και στην προσπάθειά του να της αρπάξει την τσάντα, την έσπρωξε σε γκρεμό, περίπου επτά μέτρων, με αποτέλεσμα τον σοβαρό τραυματισμό της κοπέλας, η οποία διακομίστηκε στο νοσοκομείο του νησιού, όπου νοσηλεύεται.

    Σύμφωνα με τους γιατρούς έχει διαφύγει τον κίνδυνο.

    Το μεσημέρι συνελήφθη από την Αστυνομία ο δράστης της επίθεσης και ανακρίνεται, ενώ αύριο θα οδηγηθεί στον εισαγγελέα.

    Μετά την ολοκλήρωση της προανάκρισης αναμένεται να γίνουν ανακοινώσεις για την υπόθεση από την Αστυνομική Διεύθυνση Κέρκυρας.

    Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ helios 26/05/2013 16:02:57

      Δε μου αρέσει η συσχέτιση τουρισμού και της συγκεκριμένης είδιησης. Από το στέιτ ντιπάτρτμεντ παίρνεις γραμμή κι εσύ;

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ Γεώργιος Τ. 26/05/2013 19:23:05

        Αὐτό σέ πείραξε;

  6. Π. Ευθυμιάδης avatar
    Π. Ευθυμιάδης 26/05/2013 16:13:03

    Που είναι ο Υπουργός Ρουπακιώτης ; Αυτά δεν τον απασχολούν ; Μόνο μην πει κανένας έλληνας κάτι εναντίον των Λαθρομεταναστών και δολοφόνων ενδιαφέρεται ;
    Που είναι το Νομοσχέδιο κατά της Εγκληματικότητας από λαθρομετανάστες Ελλήνων; Εδώ το υπάρχον Νομικό πλαίσιο αρκεί;
    Συνεχίστε να απορείτε γιατί ανεβαίνει η ΧΑ , ακόμα δεν είδατε τίποτα κύριοι του "Δημοκρατικού" τόξου της ρεμούλας και των αρπαχτών. Τί έγινε θα μάθουμε ποιος ήταν ο Υπουργός ΠΕΧΩΔΕ που παραλάμβανε βαλίτσες με λεφτά και ασημί RAV4 (σύμφωνα με τις καταγγελίες του Τριανταφυλλόπουλου).

  7. helios avatar
    helios 26/05/2013 16:31:52

    Όταν η πατρίδα μας θυμίζει ολοένα και περισσότερο κάτι μεταξύ Πακιστάν,Αλβανίας και Μογκαντίσου έλα μετά εσύ να πείσεις τους τουρίστες να σου ξανά επισκεφτούν την χώρα.Ήδη πολλοί από αυτούς αντιλαμβάνονται το τι συμβαίνει στην Ελλάδα,αρκεί να διαβάσει κανείς τα σχόλια πολλών από αυτών στα διάφορα φόρουμ στο διαδίκτυο.

  8. κουκουλοφόρος με ζαρτιέρες avatar
    κουκουλοφόρος με ζαρτιέρες 26/05/2013 17:01:03

    Με το να δείχνουμε τον Ηλιόπουλος βοηθάμε τη ΧΑ που στην προκειμένη περίπτωση έχει δίκιο.Οι "χρήσιμοι ηλίθιοι" έκαναν αντισυγκέντρωση σε κάτι προγραμματισμένο. Θα γίνει θέμα από τα ΜΜΕ και θα δικαιωθεί ο Ηλιόπουλος.

  9. Α avatar
    Α 26/05/2013 17:28:15

    Εν έτει 2013 , που υποτίθεται ότι οι κοινωνίες έπρεπε να τραβούν μπροστά, τι βλέπουν τα μάτια μας! Εικόνες παρακμής, απαράδεκτης αισθητικής, σε μια Ελλάδα που στενάζει ....
    Εφιάλτης όλο αυτό που ζούμε... Η μορφωμένη νεολαία με μια βαλίτσα στο χέρι, οι μεσήλικες κλείνουν τις επιχειρήσεις, οι γέροντες με μια σύνταξη να συντρέχουν τους νεότερους.
    Τι άλλο να περιμένει κανείς, από το να εμφανιστούν τα τέρατα...

  10. Δρόλαπας avatar
    Δρόλαπας 26/05/2013 17:56:35

    Πρός Δημοκρατικά Σκεπτόμενους:Για να δικαιολογούν τις πράξεις τους άλλαξαν ακόμα και τη σημασία των λέξεων

    Η Αστική Δημοκρατία ως πολιτικό σύστημα διαθέτει όρια , φρόνιμο αποτελεί να τα αντιληφθούν οι μετέχοντες στην νομή της Εξουσίας.Ο πολιτικός ρεαλισμός ο οποίος και θα προκύψει θα επιτρέψει την χρήση όλων των προνομίων που παρέχει σε μια ευνομούμενη πολιτεία η εκτελεστική εξουσία ενάντια των πραγματικών εχθρών του δημοκρατικού Πολιτεύματος.Ένας πολιτικός ρεαλισμός ο οποίος και δεν δύναται να αγνοήσει το τι θα επιφέρει η επικράτηση ενός μορφώματος το οποίο θα βασίζεται μόνο στα κατασταλτικά ποινικά μέτρα όπως και δεν δύναται να αγνοήσει το γόνιμο έδαφος που παράγει η οικονομική δυσπραγία και η κοινωνική κρίση στην διαμόρφωση και επέκταση ακροδεξιών πρακτικών και πολιτικών.

    Η όποια ανάσχεση της ακροδεξιάς φασιστικής ιδεολογίας κατά συνέπεια δεν μπορεί να εγκλωβιστεί στο σχήμα του συστήματος της «ανοιχτής δημοκρατίας»: της δημοκρατίας εκείνης που είναι ανοιχτή και διασφαλίζει πλήρη ελευθερία έκφρασης και διακίνησης όλων των πολιτικών αρχών, ιδεών, γνωμών και θέσεων, ακόμη και εκείνων που έρχονται σε άμεση λογική αντίθεση με τις θεμελιώδεις αρχές της δημοκρατίας που εγγυάται το Σύνταγμα. Και τούτο γιατί πρέπει να γίνει αντιληπτό πως οι παραβατικές συμπεριφορές έχουν λάβει χαρακτήρα παράνομης μεθοδευμένης και πολιτικά καθοδηγούμενης δράσης.

    Στην θέση οτι η ιστορική εμπειρία έχει καταδείξει πως όταν αρχίσει κάνεις να βάζει όρια σε ιδέες και θέσεις, δεν υπάρχει τέλος και πως δεν υπάρχει τέλος όταν αρχίσει να απαγορεύει πολιτικά κόμματα ή πολιτικές οργανώσεις λόγω αντίθεσης των θέσεών τους στο Σύνταγμα η απάντηση είναι κατηγορηματική.

    Δημοκρατική δημιουργική Εξουσία η οποία και θα σέβεται τα ανθρώπινα δικαιώματα στην βάση της δημοκρατικής νομιμότητας αλλά και θα διαφυλάττει την Δημοκρατία, Μην Ξεχνούμε πως η πολιτική των άκρων που ακολουθεί η Χρυσή Αυγή παραβιάζει συστηματικά την δημοκρατική νομιμότητα σε ατομικό και συλλογικό επίπεδο και οι επικρατούσες συνθήκες δεν επιτρέπουν να αφεθεί η επίλυση του ζητήματος αυτού μόνο σε επίπεδο καταστολής και ποινικών διώξεων

    Η Θεωρεία των άκρων και η πολιτική εφαρμογή της έχει τεθεί εδώ και δεκαετίες στον Ελλαδικό χώρο σε εφαρμογή, μην κρυβόμαστε.Άπαντες γνωρίζουμε το ιστορικό δημιουργίας του Νεοφασιστικού κινήματος στην Ελλάδα και άπαντες γνωρίζουμε το δόγμα του διαίρει κια βασίλευε καθώς και το δόγμα της εξουδετέρωσης της Δημοκρατίας μέσω της ενίσχυσης των ακραίων πόλων.Το έχουμε γευτεί εντός Ελλαδικού χώρου και δεν δύναται να μιλούμε για διεθνή εμπειρία και να αγνοούμε την Ελληνική ιστορία Φρονηματικό αδίκημα δεν υφίσταται κατά συνέπεια γιατί δεν μιλούμε για ποινικοποίηση της ιδεολογίας αλλά για ποινικοποίηση του τρόπου επιβολής της στην κοινωνία

    Στο ερώτημα πως εάν η απαγόρευση της θα πλήξει καίρια και τα θεμέλια της Ελληνικής δημοκρατίας η απάντηση είναι πιο καίριο πλήγμα θα δεχθεί ένα συνεχίσει να πολιτεύεται ως σήμερα και στο εγγύς μέλλον .Κανείς δεν απαρνείται την αναγκαιότητα ύπαρξης Εθνικής Πολιτικής επί του ζητήματος της μετανάστευσης και της λαθρομετανάστευσης και κανείς όμως δεν δύναται να παραγνωρίζει το βάθος χρόνου που απαιτείται για την εφαρμογή της.Ο Χρόνος δεν είναι σύμμαχος στην προσπάθεια θωράκισης του δημοκρατικού πολιτικού συστήματος και οι συνθήκες φιλικές προ της προσβολή και «μόλυνση» του.

    Στο ερώτημα το αν καταστεί φιλική μετά την απαγόρευση της-άπτεται και συγκεκριμένης συναισθηματικής λειτουργίας του Ελληνα Πολίτη σε ατομικό και συλλογικό επίπεδο - η απάντηση είναι ότι τούτο βρίσκεται σε άρρηκτη συνάφεια με το κατά πόσο το ειρηνικό περιβάλλον που θα προκύψει απο την απουσία της θα γίνει αντιληπτό από την Ελληνική Κοινωνία

    Δεν δύναται ουδείς νοήμων νους να αγνοήσει την αρχή πώς η άμυνα κατά του φασισμού συνίσταται περαιτέρω στη διαπαιδαγώγηση των πολιτών με βάση τις αξίες της δημοκρατίας και των ανθρωπίνων δικαιωμάτων.Αποτελούσε και αποτελεί πάγια αρχή κάθε δημοκρατικού ανθρώπου πως η πραγματική κοινωνική αλλαγή η οποία και μεταμορφώνει την κοινωνία βασίζεται στην ανάπτυξη της κριτικής συνείδησης μέσω της μόρφωσης και της διαπαιδαγώγησης

    • WY avatar
      WY @ Δρόλαπας 26/05/2013 19:52:43

      **Μην Ξεχνούμε πως η πολιτική των άκρων που ακολουθεί η Χρυσή Αυγή παραβιάζει συστηματικά την δημοκρατική νομιμότητα σε ατομικό και συλλογικό επίπεδο και οι επικρατούσες συνθήκες δεν επιτρέπουν να αφεθεί η επίλυση του ζητήματος αυτού μόνο σε επίπεδο καταστολής και ποινικών διώξεων**
      ................................................................................................................

      Eνώ τό κτίσιμο καθηγητών,φοιτητών,απλών πολιτών,ό ξυλοδαρμός/εξύβριση κάθε αντιφρονούντα στίς πολιτικο-ιδεολογικο-γκουλαγκικές θεωρίες,οί δολοφονίες(Μarfin+τρομοκρατικών ομάδων- συνιστωσών),οί αντισυγκεντρώσεις/απαγορεύσεις/διαδηλώσεις κατά τής έκφρασης αντίθετου/ελευθέρου λόγου/άποψης/φωνής,τό γιαούρτωμα,ή τρομοκρατία κ.α. θεωρούνται ώς χρηστές πράξεις/υπηρεσίες από τά μέλη τών 12 συνιστωσών,πρός τήν Δημοκρατία/Δημοκρατική νομιμότητα!!!

      Τό **αριστερό παραμύθι-σκότος** τής μεταπολίτευσης,μάθετε ότι ΤΕΛΕΙΩΣΕ!!
      ΄Εγένετο Φώς έστω καί μετά από 40 χρόνια!!!!!!!!!

  11. Ραβινος avatar
    Ραβινος 26/05/2013 17:59:38

    Tετοιες προβολες απο τα ηλεκτρονικα ΜΜΕ ειναι βουτυρο στο ψωμι της ΧΑ ιδιως οταν συνοδευονται απο σχολια για αντισυγκεντρωσεις & προκλησεις του τυπου“ΕΑΜ ΕΛΑΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑΣ”των συραζαυγητων .Στο τελος αυτη που θα βγει χαμενη θα ειναι η ΝΔ γιατι θα αποδεικνυεται καθημερινα οτι η μονη που μπορει να σταθει απεναντι στην φασιζουσα αριστερα ειναι η ΧΑ !

  12. Ελπιδοφορος avatar
    Ελπιδοφορος 26/05/2013 18:16:10

    Θα ήθελα η νέα δημοκρατία να καταδικάζει τις αυτοσυγκεντρώσεις αποδεικνύοντας ότι είναι πραγματικά το μοναδικό δημοκρατικό κόμμα μέσα στη βουλή.
    Είναι επικίνδυνες και απορώ πως δεν το στηλιτεύετε.
    Ο κάθε ένας έχει δικαίωμα να λέει αυτά που θέλει, οι πολίτες κρίνουν, δεν κρίνουν οι Σταλινικοί για το τι είναι σωστό και τι είναι λάθος.

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Ελπιδοφορος 26/05/2013 19:26:22

      Γιατί,εἶναι καλή ἡ αὐτοσυγκέντρωση,βοηθάει στήν κάθαρση τοῦ νοῦ.:-)

  13. Ελπιδοφορος avatar
    Ελπιδοφορος 26/05/2013 18:18:03

    αντισυγκεντρώσεις αντι αυτοσυγκεντρώσεις

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Ελπιδοφορος 26/05/2013 19:28:15

      Συγγνώμη,δέν τό εἶδα..

  14. someone avatar
    someone 26/05/2013 18:49:43

    ναζιστικα ηθελε να χαιρετισει και το μπερδεψε

    • Π. Ευθυμιάδης avatar
      Π. Ευθυμιάδης @ someone 26/05/2013 19:29:45

      Ήθελε να χαιρετήσει όπως ο Γρ. Λαμπράκης αλλά το έκανε βιαστικά και του βγήκε κάτι σαν ευλογία Μητροπολίτη.....

      • Θησειώτης avatar
        Θησειώτης @ Π. Ευθυμιάδης 27/05/2013 11:35:51

        χα χα χα... καλό!

  15. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 26/05/2013 19:21:29

    Kάνει σῆμα στόν Τατσόπουλο νά σταματήσει τῶρα...

  16. Γιώργος avatar
    Γιώργος 26/05/2013 20:24:12

    Πιο σημαντικό το μεσαίο δάκτυλο του Ηλιόπουλου από την παρολίγον δολοφονία φοιτήτριας στην Κέρκυρα από Αφγανό λαθρομετανάστη... Να δούμε, θα πάει ο Δένδιας να την επισκεφτεί; ...

  17. Στέργιος avatar
    Στέργιος 27/05/2013 05:28:35

    Εντάξει, απαράδεκτος ο Ηλιόπουλος, αλλά μην κάνουμε και τις μυξοπαρθένες λες και δεν ξέρουμε πώς αλληλοβριζόμαστε σε αυτήν την χώρα.

    Από κει και πέρα, συμφωνώ με τους προλαλήσαντες: η αντισυγκέντρωση είναι δημοκρατικό δικαίωμα; Δικαιούνται οι άθεοι να εμποδίσουν την περιφορά τού Επιταφίου, ας πούμε;