Συνελήφθη ο Α.Φιλιππίδης
05/02/2014 10:35
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Συνελήφθη ο Α.Φιλιππίδης

Λίγο πριν οδηγηθεί στο εσωτερικό του κτιρίου της Γενικής Αστυνομικής Διεύθυνσης, ο κ. Φιλιππίδης, δήλωσε ότι προσήλθε οικειοθελώς όπως υποσχέθηκε χθες το βράδυ

Τον αδικήσαμε τον άνθρωπο ή έγινε επιτέλους μια σοβαρή δουλειά του ελληνικού υπουργείου Εξωτερικών με την Τουρκία. Ο Άγγελος Φιλιππίδης είναι στην Ελλάδα και θα λογοδοτήσει για τα θαλασσοδάνεια του ΤΤ. Οι συνεννοήσεις έγιναν και ο πρώην πρόεδρος του Ταμιευτηρίου αφέθηκε ελεύθερος από τις τουρκικές αρχές και πέταξε με την πρωϊνή πτήση για την Αθήνα.

Μετά την άφιξή του, στο αεροδρόμιο «Ελευθέριος Βενιζέλος», ο κ. Φιλιππίδης συνελήφθη και οδηγήθηκε στη ΓΑΔΑ και στη συνέχεια θα οδηγηθεί στον αρμόδιο εισαγγελέα.

Λίγο πριν οδηγηθεί στο εσωτερικό του κτιρίου της Γενικής Αστυνομικής Διεύθυνσης, ο κ. Φιλιππίδης, δήλωσε ότι προσήλθε οικειοθελώς όπως υποσχέθηκε χθες το βράδυ.

Ήδη κάποιοι εδώ στην Ελλάδα έχουν αρχίσει να τρέμουν για το τι θα βγει από τη ντουλάπα του ΤΤ. Αλλά αν αρχίσει ο Φιλιππίδης τις θεωρίες συνωμοσίας ότι τον διώκουν επειδή έπινε καφέ με τον Καραμανλή τότε καλύτερα να τον άφηναν στα μπουντρούμια της Τουρκίας να γλιτώναμε και τη φασαρία

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Τσιριγώτης avatar
    Τσιριγώτης 05/02/2014 13:21:07

    Γουστάρω πολύ αυτή τη φωτογραφία με φόντο τη Λεωφόρο...

    • πΔπ avatar
      πΔπ @ Τσιριγώτης 05/02/2014 13:31:04

      Κυθήριε μην λες πολλά γιατί το τηγάνι σε περιμένει! Δεν τον λυπάσαι; Αξύριστο άνθρωπο!!!

      • Τσιριγώτης avatar
        Τσιριγώτης @ πΔπ 05/02/2014 14:40:04

        Tον ταλαίπωρο,πώς τα φέρνει η κακούργα η τύχη καμμιά φορά...

    • Μισέλ avatar
      Μισέλ @ Τσιριγώτης 05/02/2014 13:32:55

      Στου κρεμασμένου το σπίτι δε μιλάνε για ...λαμόγια. Ολυμπιακός να φανταστώ!

      • Τσιριγώτης avatar
        Τσιριγώτης @ Μισέλ 05/02/2014 17:24:05

        Κοίτα,άμα πάει κι αυτός μπουζουδιακοπές,τότε όλο το ΠΟΚ στό ίδιο σκοινί θα κρέμεται. Θα είναι κρίμα μετά να κάνουμε μεταξύ μας λαμογιοδιαλόγους,έ, δέ θα είναι;

        • Μισέλ avatar
          Μισέλ @ Τσιριγώτης 05/02/2014 19:24:57

          Εντάξει τώρα! Ο ...δικός σας είναι μάστερ (ασύλληπτος) και εμπλεκόμενος επί πολλά έτη σε κάθε είδους βρωμοδουλειά (με εννοείτε ποιόν εννοώ). Οι λοιποί, είναι μπροστά του αθερίνα. Που να τον ..ανταγωνιστούν

          • Τσιριγώτης avatar
            Τσιριγώτης @ Μισέλ 05/02/2014 20:30:11

            Δέν αντιλέγω,αλλά αυτά..last century,τώρα μας οδηγεί ο κόκκινος Αμπράμοβιτς,σε παγκόσμιες επιτυχίες.