#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/11/2013 20:33
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πυροβολισμοί με έναν νεκρό στα Εξάρχεια



Κατέληξε πριν από λίγο στο νοσοκομείο «Ελπίς» το θύμα της ένοπλης επίθεσης που έγινε στις 19:50 στη συμβολή των οδών Θεμιστοκλέους και Κωλέττη στα Εξάρχεια.

Σύμφωνα με όσα έχουν γίνει, μέχρι στιγμής, γνωστά από την Αστυνομία το θύμα είναι αλλοδαπός, πιθανότατα αλβανικής υπηκοότητας και δέχθηκε επίθεση από ένα άγνωστο άτομο που επέβαινε σε δίκυκλο.

Ο δράστης πυροβόλησε με πολεμικό τουφέκι καλάσνικοφ το θύμα έξι φορές στο στήθος και διέφυγε.

Στο σημείο της επίθεσης βρέθηκε ένα καλάσνικοφ που θεωρείται ότι είναι το όπλο του εγκλήματος ενώ το θύμα είχε πάνω του ένα πιστόλι και ένα περίστροφο που όμως δεν πρόλαβε να χρησιμοποιήσει .

Από την Αστυνομία το έγκλημα αποδίδεται σε ξεκαθάρισμα λογαριασμών και διενεργείται προανάκριση από το τμήμα εγκλημάτων κατά ζωής της Ασφάλειας Αττικής . Ταυτόχρονα γίνονται αναζητήσεις για τον εντοπισμό και τη σύλληψη του δράστη.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 24/11/2013 21:30:58

    Δεν υπάρχει κρατος...

  2. Neutral Observer avatar
    Neutral Observer 24/11/2013 22:06:39

    Ευνομία παντού που λέει και ο Δένδιας.

  3. Ταξιδιωτης avatar
    Ταξιδιωτης 24/11/2013 22:17:29

    Εχει ξαναγινει παλι στα Εξαρχεια σχετικα προσφατα με θυμα παλι εναν Αλβανο ,19χρονο τον οποιο πυροβολησε καποιος στη συμβολη των οδων Βαλτετσιου και Ζωοδοχου Πηγης τον Φεβρουαριο του 2013.Δεν βρεθηκε ο δραστης.

    Φαινεται οτι εχει αναπτυχθει ενα ειδος Αλβανικης street gang φασης στην περιοχη των Εξαρχειων με νεαρους Αλβανους που αλωνιζουν εκει καλυπτομενοι απο το γνωστο ιδιοτυπο καθεστως ανοχης.Η κυβερνηση οπως μειωσε την εγκληματικοτητα γυρω απο την Ομονοια μπορει να κανει το ιδιο και στα Εξαρχεια και να αντιμετωπισει τις Αλβανικες συμμοριες που μαζευονται στις πλατειες και σε διαφορα μαγαζια.Να ελεγξει ακομα εαν καποιοι πουλανε προστασια σε διαφορα μαγαζια οπως εχει γραφτει κατα καιρους αλλα τιποτα δεν εγινε.

  4. giorgos avatar
    giorgos 24/11/2013 22:57:39

    Ευνομία παντού που θα'λεγε και κάποιος γνωστός

  5. ο_χρηματιστής_της_γειτονιάς avatar
    ο_χρηματιστής_της_γειτονιάς 25/11/2013 00:12:30

    Το μόνο ουσιαστικό και χειροπιαστό όφελος για το κράτος από αυτή την υπόθεση είναι γύρω στ 20 ευρώ. Τόσο πιάνουν για παλιοσίδερα τα τρία σιδερικά και μερικοί κάλυκες που μας έμειναν προίκα. Καλύτερα από το τίποτα...

  6. kat avatar
    kat 25/11/2013 16:01:27

    Eπιτέλους τώρα βγαίνω αμέριμνη στα Εξάρχεια ...Σ΄ευχαριστώ κύριε Δένδια..
    Τι να το κάνω το μπαντζι τζαμπιν, το καιτ σέρφιν, τις κόντρες στην Εθνικη...
    Θέλω να ζήσω επικινδύνως?Βόλτα στην Θεμιστοκλεους ...και δεν ξοδεύομαι κιόλας.

    • Μεγαλες στιγμες avatar
      Μεγαλες στιγμες @ kat 25/11/2013 16:24:13

      Ο Δενδιας που κολλαει;Εγω θυμαμαι συνεντευξεις απλων ανθρωπων,δημοκρατικων!,κατοικων στην περιοχη να δηλωνουν οτι δεν επιθυμουν αυστηρη αστυνομευση.Περηφανοι για τα ιδιαιτερα χαρακτηριστικα των Εξαρχειων

      • kat avatar
        kat @ Μεγαλες στιγμες 25/11/2013 22:03:52

        O επιτυχημένος υπουργος ΠΡΟΠΟ ,βρε...Στα εξάρχεια ,όντως κυκλοφορουσαν οι γνωστοί απλυτοι και τα πρεζόνια, μαφίες αλβανικές, ρώσικες και ρουμάνικες δεν υπήρχαν. Τώρα όμως έχουμε... Πρόοδος και τάξη.