#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
12/01/2014 19:02
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Προφυλακιστέος και ο Σ. Μπούκουρας



Και ο τρίτος βουλευτής της Χρυσής Αυγής, Στάθης Μπούκουρας, κρίθηκε προφυλακιστέος, με απόφαση ανακριτών και εισαγγελέα. Ο κ. Μπούκουρας απολογήθηκε, από τίς 10.30 το πρωί, ενώπιον των ειδικών εφετών ανακριτριών, Ιωάννας Κλάπα και Μαρίας Δημητροπούλου, επί 7ωρο, ολοκληρώνοντας την απολογία του λίγο μετά τίς 5.30 το απόγευμα.

Αρνήθηκε τις κατηγορίες, που του αποδίδονται, και όπως αναφέρει στο απολογητικό του υπόμνημα δεν ήταν μέλος της Χρυσής Αυγης αλλά φίλος, καθώς προέρχεται από άλλο πολιτικό χώρο.

Ο κ. Μπούκουρας οδηγήθηκε στα κρατητήρια της ΓΑΔΑ ,όπου παραμένουν, από χθές, οι δύο άλλοι βουλευτές της Χρυσής Αυγής, Γιώργος Γερμενής και Παναγιώτης Ηλιόπουλος,που κρίθηκαν και αυτοί προφυλακιστέοι ,μετά τίς πολύωρες απολογίες τους. Και οι τρείς θα οδηγηθούν, αύριο, στις φυλακές Κορυδαλλού.

Διαβάστε περισσότερα εδώ: e-typos.com

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιώργος Αχαιός avatar
    Γιώργος Αχαιός 12/01/2014 19:34:27

    Να σας πω τι όνειρο είδα;
    1)Όλοι οι βουλευτές της ΧΑ μπαίνουν στην φυλακή ανεξαρτήτως αν έχουν διαπράξει προσωπικά οποιαδήποτε αδίκημα ή όχι. Έτσι απλά, λόγω εγκληματικής οργάνωσης.
    2)Όσοι ψήφιζαν ΧΑ βλέπουν τις φυλακίσεις και συνειδητοποιούν πόσο λάθος έκαναν.
    3)Αν γίνει απαγόρευση της ΧΑ 40 μέρες πριν τις εκλογές ώστε να μην μπορεί να φτιάξει νέο κόμμα, οι πρώην ψηφοφόροι της, δεν ψηφίζουν ότι πιο ακραίο (εκτός της ΧΑ) βρουν μπροστά τους, αλλά σπεύδουν να τρουπώσουν ξανά στα μαντριά της ΝΔ και του Πασόκ.
    4)Οι λόγοι που οδηγούν τους έλληνες στην ΧΑ, εξαφανίζονταιο ως δια μαγείας από την στιγμή που ο τρόπος έκφρασής τους (η ψήφος στην ΧΑ) παύει να υπάρχει ως επιλογή μετά απο μία απαγόρευση.

    Μετά ξύπνησα βέβαια γιατί ήταν όνειρο. Και είχα και μία καούρα.....

    • Tassos avatar
      Tassos @ Γιώργος Αχαιός 12/01/2014 20:36:34

      Εμείς να δεις καούρα για τον πολιτικό υπόοσμο που μπαίνει φυλακή

    • Μεταφραστής avatar
      Μεταφραστής @ Γιώργος Αχαιός 12/01/2014 21:07:21

      Ανεξαρτήτως τέλεσης εγκλημάτων από τους συγκεκριμένους προσωπικά,υπάρχει ηθική αυτουργία για κάθε ρατσιστικό έγκλημα που διαπράχθηκε από Χρυςαυγιτες λόγω της ρητορικής μίσους της Χρυσής Αυγής.Εγκληματιας δεν είναι μόνο οποίος τραβά τη σκανδάλη του όπλου αλλά και όποιος δίνει την εντολή...

      • Γεώργιος Τ. avatar
        Γεώργιος Τ. @ Μεταφραστής 12/01/2014 21:37:38

        Και είναι ηθικά συνένοχος μόνο και μόνο επειδή δεν απομακρύνεται από την οργάνωση αλλά συνεχίζει να τη στηρίζει και να διαμαρτύρεται για την προφυλάκιση των άλλων.

      • Γιώργος Αχαιός avatar
        Γιώργος Αχαιός @ Μεταφραστής 13/01/2014 07:56:36

        Ok, έχετε δίκιο σε αυτό,
        αλλά μείνατε μόνο στο νούμερο 1 του ονείρου.

      • Art of War avatar
        Art of War @ Μεταφραστής 13/01/2014 17:27:43

        Για τις 4000 αυτοκτονίες ποιοι είναι ηθικοί αυτουργοί κύριε μεταφραστά ; Η εκεί κάνει τζιζ;

  2. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 12/01/2014 20:09:10

    Αντε και οι κλέφτες να παίρνουν σειρά για μέσα.

  3. ΠΗΛΕΑΣ avatar
    ΠΗΛΕΑΣ 12/01/2014 20:24:53

    Δηλαδή, οι ανακρίτριες, "με κατεβασμένα μάτια" όπως λέει ο Κούγιας, πιθανολογούν διαφυγή των Χρυσαυγιτών, ενώ, την ίδια ώρα, σημαντικοί πρωταγωνιστές οικονομικών εγκλημάτων, που είναι όντως πιθανόν να μας χαιρετίσουν για να ροκανίσουν τη λεία τους, είναι έξω με αστείες, για το μέγεθος των κατηγοριών, εγγυήσεις και ο Ξηρός σε "άδεια"...
    Δεν ξέρω τι παιχνίδι παίζεται, αλλά, αν είναι το προφανές, το αποτέλεσμα θα είναι καταστροφικό για την ΝΔ. Με σκιάχτρα δεν κερδίζονται ΑΥΤΕΣ οι εκλογές.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ ΠΗΛΕΑΣ 12/01/2014 21:38:10

      Για το Φιλιππίδη τά 'μαθες;

      • ΠΗΛΕΑΣ avatar