#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/11/2013 18:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πατέρας του Γιώργου Φουντούλη: Δε θέλουμε Χρυσαυγίτες στην κηδεία



Ο Λάμπρος Φουντούλης, πατέρας του ενός από τους δύο νέους που βρήκαν χθες τραγικό θάνατο στην δολοφονική επίθεση εναντίον  της ΧΑ, με μια ανάρτηση στο Facebook δηλώνει ότι δεν θέλει να παρευρεθεί στην κηδεία κανένας πολιτικός από κανένα κόμμα και τονίζει ιδιαίτερα ότι η οικογένεια δεν επιθυμεί την παρουσία Χρυσαυγιτών στο τελευταίο αντίο.

«Την Δευτέρα 4-11-2013 θα αποχαιρετήσουμε το αγαπημένο μας παιδί Γιώργο Φουντούλη από τον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου στο Παλαιό Ηράκλειο στις 3μμ. Οι γονείς του θέλουν να παρευρεθούν όλοι οι φίλοι του Όχι σαν χρυσαυγίτες αλλά σαν φίλοι που θέλουν να τιμήσουν τον φίλο τους. Δεν θέλουμε ΑΙΜΑ, το παιδί μας πότισε την άσφαλτο με το αίμα του, ούτε ΤΙΜΗ γνωρίζουμε την ακεραιότητα και την εντιμότητα του παιδιού μας.

Η οικογένεια δεν επιθυμεί να παρευρεθεί ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΜΜΑ. Η οικογένεια δεν επιθυμεί στεφάνια και λουλούδια και αντί για αυτό στην είσοδο του Ναού θα υπάρχει ένα κουτί που μπορεί όποιος θέλει αυτά τα χρήματα που θα έδινε για λουλούδια ή στεφάνι να τα δώσει για την ενίσχυση του ΣΙΚΙΑΡΙΔΕΙΟΥ ΙΔΡΥΜΑΤΟΣ στο οποίο φοιτά η ΕΙΡΗΝΗ η ΛΑΤΡΕΜΕΝΗ ΑΔΕΛΦΗ ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΥ».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 03/11/2013 18:57:51

    Ἀξιοπρεπής ἄνθρωπος!
    Τό πιό συγκινητικό ὅμως γιά μένα,εἶναι ἡ προτροπή ἀντί γιά στέφανα,τά χρήματα νά κατατεθοῦν στό Ἴδρυμα πού πάει ἡ κορούλα του.
    Ἀκόμη καί στίς πιό τραγικές στιγμές πού θρηνοῦν τό χαμό τοῦ παιδιοῦ τους,ἀντί γιά ἐκδίκηση,σκέφτονται ὅτι μέγιστη τιμή γιά τό αἶμα του,εἶναι ἡ προσφορά βοήθειας σέ παιδιά μέ σύνδρομο Down,ὅπως τό ἄλλο τους παιδί...

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Κυθήριος 03/11/2013 20:39:10

      Συμφωνώ απόλυτα. Μπράβο στους γονείς και ο Θεός να τους δίνει δύναμη στη δυσκολία που τους βρήκε!

  2. sok avatar
    sok 03/11/2013 19:15:58

    ''και τονίζει ιδιαίτερα ότι η οικογένεια δεν επιθυμεί την παρουσία Χρυσαυγιτών στο τελευταίο αντίο.''' είναι το δικό σας σχόλιο-συμπέρασμα... Εγώ γιατί καταλαβαίνω άλλα??? Δεν επιθυμεί τους χρυσαυγίτες παρατεταγμένους σαν τάγμα, είναι το δικό μου συμπέρασμα, ΑΛΛΑ σαν φίλους που τιμούν τον φίλο τους.... με απλά Ελληνικά!!!

  3. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 03/11/2013 19:36:02

    Ανακριβές. Δεν θέλουν ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ και ΚΟΜΜΑΤΑ (απο τα υπάρχοντα που καταστρέψαν την χώρα ) οπως και το 90% των Ελλήνων.

  4. Κριτική Σκέψη avatar
    Κριτική Σκέψη 03/11/2013 19:48:19

    Δεν λέει δεν θέλουμε χρυσαυγίτες΄, αλλά λέει να μην πολιτικοποιηθεί η κηδεία του!!!!!!!!!!

    • stayros avatar
      stayros @ Κριτική Σκέψη 03/11/2013 20:35:49

      ακριβως.....

      • factorx avatar
        factorx @ stayros 03/11/2013 21:54:59

        "Δεν θέλουμε ΑΙΜΑ, ουτε ΤΙΜΗ", αυτο πως ερμηνεύεται;

  5. Aggelos avatar
    Aggelos 03/11/2013 21:28:17

    δεν θελουμε να ερθετε σαν χρυσαυγιτες..αλλα σαν φιλοι

    αυτο λεει

    να μην λεμε οτι θελουμε

  6. mavros avatar
    mavros 03/11/2013 21:40:21

    Είναι αξιοπερίεργο ομως που πολλά site κανουν επικεφαλίδα τη συγκεκριμένη φράση με την παραπλανητική ερμηνεία.
    Αν μη τι αλλο, εχουμε πετύχει εναν καλο συντονισμό στην πληροφόρηση.

  7. Βούλα Ελευθεριάδου avatar
    Βούλα Ελευθεριάδου 03/11/2013 21:51:36

    τι να πει κανείς πραγματικά! οι ανθρωποι της διπλανής πόρτας δείχνουν το μεγαλείο ψυχής του Έλληνα...

  8. Κώστας ΜΠ avatar
    Κώστας ΜΠ 03/11/2013 22:40:50

    H κατάντια της αριστεράς...
    Έπεσα πάνω σ' ενα forum σπουδαστών του ΕΜΠ. Συζητούν για τα πρόσφατα γεγονότα. Οι διάλογοι και οι απόψεις των αριστεριστών είναι ανατριχιαστικές και δείχνουν τη βαθειά παρακμή της νεοελληνικής κοινωνίας. Αξίζουν πέντε λεπτά να διαβάσει κανείς για να ιχνηλατηθούν οι απόψεις του δήθεν προοδευτικού κομματιού της σπουδάζουσας νεολαίας. Φασισταριά ολκής ενεδεδυμένα τον μανδύα του "αριστερού".
    Ο πιο φασίστας εξ αυτών , ανορθόγραφος αριστερίσκος, γράφει:
    "Θυμίζει όντως την στρατιγική της έντασης που ακολουθήθηκε στην Ιταλία το '70.
    Εν πάσει περιπτώση, στην τελική δεν θα κλάψουμε για δυο νεκρά φασιστάρια όποιος και να τα σκότωσε.
    Ας αφήσουμε τις προβοκατορολογίες και ας οργανώσουμε ένα κοινωνικό κίνημα που σταθεί δυναμικά απένταντι στην κρατική τρομοκρατία που έρχεται."

    Στον διάλογο αυτού του forum σπουδαστών του ΕΜΠ φαίνεται ανάγλυφα όλος ο νοσηρός φασισμός της ελληνικής ψευτοπροοδευτικής αριστεράς σε επίπεδο οπαδών και ακολούθων.
    http://www.mqn.gr/phpBB/viewtopic.php?f=20&t=3850

  9. deldio avatar
    deldio 03/11/2013 22:59:52

    Σεβαστός απόλυτα ο πόνος και το πένθος της οικογένειας, αλλά κάποτε αυτό το ανέξοδο ανάθεμα και η φρικαρισμένη αγανάκτηση με τους πολιτικούς πρέπει να σταματήσει διότι απλούστατα δεν αθωώνει κανέναν. Μέχρι εδώ και 2-3 χρόνια οι Έλληνες ψήφιζαν συγκεκριμένα κόμματα μαζικά με ανταλλάγματα τους διορισμούς, τις μεταθέσεις, τα ρουσφέτια, την τακτοποίηση αυθαιρέτων, τα δάνεια, τις επιτροπές, τις κομπίνες, τις μικρο-μεγαλο-εξυπηρετήσεις κλπ. Η μεγάλη πλειοψηφία όσων άνηκαν στα κόμματα εξουσίας "έγλυψαν" από ένα κοκκαλάκι, κάποιοι βεβαίως πήραν πολύ περισσότερα. Όσοι δεν πήραν το "κατιτίς" τους δεν είναι επειδή δεν ήθελαν αλλά επειδή δεν πρόλαβαν, σοβαροί να είμαστε. Εδώ και 1-2 χρόνια έγιναν όλοι ανεξάρτητοι και ακομμάτιστοι, έχουν εξαγριωθεί με τους πολιτικούς και ζητούν την κεφαλή τους "επί πίνακι".
    Είναι πικρή η αλήθεια, αλλά φίλοι μου "μαζί τα φάγατε", οπότε δεν σας φταίνε οι πολιτικοί. Εσείς (δηλ. το 80% του ελληνικού λαού) ξημεροβραδιαζόσασταν στα βουλευτικά και υπουργικά γραφεία για ρουσφέτια. Οπότε τέρμα η εύκολη ατάκα ότι σας φταίνει "οι πολιτικοί", εάν πράγματι σας έφταιγαν θα είχατε φροντίσει να κάνετε κάτι διαφορετικό.

  10. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 04/11/2013 09:01:19

    Είναι έντιμος και αξιοπρεπής άνθρωπος. Το συγκρίνω με τη στάση κάποιων αριστερών και βγάζω μελαγχολικά συμπεράσματα για το ποιόν τους και για το δυσανάλογα μεγάλο μερίδιό τους στη βία που ενυπάρχει στην αποχριστιανοποιημένη ελληνική κοινωνία.

  11. Νηλέας avatar
    Νηλέας 04/11/2013 12:09:57

    Δε θέλουμε ΑΙΜΑ ..και ΤΙΜΗ .Αυτό ερμηνεύεται σαν αποδοκιμασία της χ.α.
    και μπράβο στην οικογένεια.

  12. YMCA avatar
    YMCA 04/11/2013 15:16:29

    Μόνο που δεν είπαν «καλά τους έκαναν» οι σχολιαστές στα βοθροκάναλα! Για τη δολοφονία των 2 Παλικαριών στο Νέο Ηράκλειο. «Κακιά» κουβέντα για τους δολοφόνους δεν είπαν. «Άρωμα» τρομοκρατίας έλεγε το κανάλι του Σουλειμάν, «οσμή» τρομοκρατίας έπιαναν οι μύτες των παπαγάλων του Bobo. Δηλαδή: Δεν είναι τίποτε σοβαρό. Μην ανησυχείτε. Μία απλή και συνηθισμένη τρομοκρατική ενέργεια από τα «δικά μας παιδιά». Άλλωστε τα "παιδιά" προφανως πιστεύουν στο «Ολοκαύτωμα» και στο κάτω –κάτω, ακολούθησαν την εντολή από τη Νέα Υόρκη. «Φασίστας δεν θα μείνει».