#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/07/2013 13:13
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Παρών, στο προσκλητήριο Σαμαρά Μαρκόπουλος και Σολδάτος



Με επιστολή του προς τον πρωθυπουργό Αντώνη Σαμαρά, ο Κώστας Μαρκόπουλος δηλώνει "παρών" στο προσκλητήριο που απηύθυνε ο πρωθυπουργός από το βήμα του συνεδρίου της ΝΔ.

Όπως αναφέρει ο κ. Μαρκόπουλος σε σχετική δήλωσή του, "Το προσκλητήριο ενότητας από τον Αντώνη Σαμαρά έχει στόχο την ανασυγκρότηση της χώρας με πρωταγωνιστή μία ενιαία και ισχυρή κεντροδεξιά παράταξη. Το τέλος των μνημονίων και η ανάδειξη μιας ισχυρής Νέας Ελλάδας, μας χρειάζεται όλους χωρίς εξαιρέσεις, χωρίς εγωισμούς, χωρίς μικροπολιτική διάθεση". Υπογραμμίζει μάλιστα ότι "σπάνια ένας πρωθυπουργός απευθύνει παρόμοιο προσκλητήριο".

Τέλος, ο κ. Μαρκόπουλος σημειώνει ότι "Ο Αντώνης Σαμαράς συνδυάζει την εργατικότητα και την αποφασιστικότητα για την ανασυγκρότηση της χώρας με την πολιτική διορατικότητα για μια μεγάλη παράταξη που θα εξασφαλίσει την κυβερνησιμότητα. Απομακρύνει πολιτικούς κλυδωνισμούς και βάζει φραγμούς προς την ακτιβιστική αριστερά που εθίζεται στην καταστροφή και τους νεοναζιστές που επενδύουν στο μίσος".

Και ο Θόδωρος Σολδάτος ανταποκρίνεται στο προσκλητήριο Σαμαρά

Mε επιστολή του προς τον πρωθυπουργό και πρόεδρο της ΝΔ Α. Σαμαρά, ο βουλευτής Λευκάδας Θόδωρος Σολδάτος δηλώνει ότι συστρατεύεται με τη ΝΔ ανταποκρινόμενος στο προσκλητήριο που απηύθυνε ο κ. Σαμαράς από το 9ο συνέδριο του κυβερνώντος κόμματος.

 

«Ανταποκρινόμενος στο προσκλητήριο που απευθύνατε από το βήμα του 9ου συνεδρίου της Νέας Δημοκρατίας και εμφορούμενος από την αντίληψη ότι ηγείστε του αγώνα για μια ισχυρότερη πατρίδα, για την Αναγέννηση του Τόπου, για μια Νέα Ελλάδα, αισθάνομαι το καθήκον της συστράτευσης μου σ’ αυτόν τον αγώνα και της ενίσχυσης της προσπάθεια που καταβάλλετε, από κάθε στέλεχος της παράταξης» τονίζει χαρακτηριστικά ο κ. Σολδάτος. Σημειώνει μάλιστα ότι η μάχη που δίνουμε "είναι ακόμα πιο αποτελεσματική για τον καθένα από εμάς μέσα από τις γραμμές της ΝΔ".

Ανακοίνωση του Γραφείου Τύπου του Πρωθυπουργού κ. Αντώνη Σαμαρά


 

Ο Πρωθυπουργός και Πρόεδρος της Κοινοβουλευτικής Ομάδας της Νέας Δημοκρατίας, κ. Αντώνης Σαμαράς, με επιστολή του προς τον Πρόεδρο της Βουλής, κ. Ευάγγελο Μεϊμαράκη, γνωστοποιεί την ένταξη των βουλευτών Ευβοίας κ. Κωνσταντίνου Μαρκόπουλου και Λευκάδας κ. Θεόδωρου Σολδάτου στην Κοινοβουλευτική Ομάδα της Νέας Δημοκρατίας.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. leak avatar
    leak 01/07/2013 13:21:49

    ψωνίσαμε από σβέρκο...

  2. ΦΑΝΤΑΣΜΑ avatar
    ΦΑΝΤΑΣΜΑ 01/07/2013 13:45:02

    ΕΠΕΣΑ απο τα σύννεφα , αν και φάντασμα !!

  3. fitsoulas avatar
    fitsoulas 01/07/2013 14:22:27

    Δεν περισσεύει ΚΑΝΕΙΣ στο προσκλητήριο!

    • ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ avatar
      ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ @ fitsoulas 01/07/2013 17:11:56

      Εννοειται αν δεν πανε και αυτοι πως θα φτιαχτει η Νεα Ελλαδα του 2021;;;

  4. The Camel avatar
    The Camel 01/07/2013 15:11:55

    Κάθε πολιτικός παλεύει για την πολιτική του επιβίωση. Τι να κάνει κι αυτός;

    Βρέθηκε η πρόφαση και επιστρέφει στο μαντρί. Ομωσ, ο κόσμος δεν είναι κουτός να μην καταλαβαίνει τι συμβαίνει κια ποιά είναι τα κίνητρα καθενός.

  5. άστα να πάνε avatar
    άστα να πάνε 01/07/2013 15:14:46

    Τι έγινε τελικά; Εκλέχτηκε ο Φαήλος;

  6. ΕΠΙΛΟΧΙΑΣ avatar
    ΕΠΙΛΟΧΙΑΣ 01/07/2013 15:25:29

    Μπαίνουμε σε εποχή πολιτικής ανωμαλίας.
    Αλλά Ιουλιανά του 1965.
    Οι βαλίτσες πάνε και έρχονται.
    Κατά τα άλλα Νέα Ελλάδα όπως ...Νέα Μανωλαδα.
    Το νέον πολιτικόν ήθος.
    Βέβαια.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ ΕΠΙΛΟΧΙΑΣ 01/07/2013 16:26:43

      Τη Μανωλάδα τι την βάζεις στη συζήτηση; Και με την ευκαιρία: τα λαμόγια που καλύπτονταν τόσα χρόνια από το σύστημα που έφερνε τους λαθραίους με τα λεφτά του "ανθρωπιστή" Σόρος για να γίνονται δούλοι των φιλάνθρωπων αριστερών και προοδευτικών που τους τάιζαν ένα κομμάτι ψωμί και τους εχωναν 30-30 σε μια τρώγλη σα ζώα για να μην τους πιάσουν και τους απελάσουν και τους έβαζαν και δούλευαν ανασφάλιστοι 15 ώρες την ημέρα γιατί δε τα κατήγγειλε η ευαίσθητη αριστερά όσο τη ΧΑ όταν χτυπάει μετανάστες; Μήπως επειδή είναι οι ίδιοι; Τι κάνει νιάου-νιάου στα κεραμίδια...

  7. man8os avatar
    man8os 01/07/2013 15:36:19

    Μπραβο του που επιστρεφει!

    • B.K.Σιάπκα avatar
      B.K.Σιάπκα @ man8os 01/07/2013 16:19:29

      Mάνθο θυμάσαι; ήταν ο πιο παθιασμένος υποστηρικτής του Σαμαρά το 2009. Τότε που όλοι ποντάραν εκεί που στηρίζαν ενορχηστρωμένα όλα τα διαπλεκόμενα ΜΜΕ...

    • ΑΓΡΟΤΗΣ avatar
      ΑΓΡΟΤΗΣ @ man8os 01/07/2013 16:32:13

      Και τι να έκανε? Το γιατρό?

  8. ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ avatar
    ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ 01/07/2013 18:24:20

    Αξιοπιστία,Συνέπεια,Σταθερότητα.......

  9. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 01/07/2013 19:09:50

    Το είπε κάποιος πιο πάνω: Από το προσκλητήριο δεν περισσεύει ΚΑΝΕΙΣ!

  10. Dimitris avatar
    Dimitris 01/07/2013 21:38:03

    Με τις καταγελίες για κακοδιοίκηση (απ'ευθείας αναθέσεις, σπατάλες κλπ) όταν ήταν Υπ. Τουρ. ξεμπέρδεψε ο Μαρκόπουλος?

  11. Αsterix avatar
    Αsterix 01/07/2013 22:20:13

    οκ well come boys !!! δώστους και ένα γερμανικό νούμερο βάρδιας γιατί βαρεθήκαμε τα πήγαινε έλα των καλαμοφόρων Πρόεδρε.
    Κάποτε πρέπει κάποιος να μαλώσει αυτούς που κλέβουν το λάδι από το καντήλι.

  12. Greg avatar
    Greg 02/07/2013 06:29:54

    Να τον χαίρεστε τον Μαρκόπουλο. Είναι το απόλυτο πολιτικό εκκρεμές. Υπόδειγμα αξιοπιστίας και ιδεολογικής συνέπειας.

    Κάτι σαν τη διαφήμιση "κι αν σου κάτσει;"

  13. Απείθεια avatar
    Απείθεια 02/07/2013 06:38:04

    ...Εκείνος ο αρλεκίνος ο Καρατζαφέρ, τι έγινε; Δεν έλαβε ...προσκλητήριο, ή περιμένει-απαιτεί ρεγάλο; Και είχαμε τόσο χαρεί που εδώ και τόσο καιρό δεν μας έχει απαγγείλει ...Καβάφη (κακοποιώντας τον)!! Κάτι μου λέει οτι για το καλό της ...παρτίδας όπου να΄ναι, θα μας την κάνει τη ...χάρη και θα ξαναπαρελάσει στο σανίδι της υποκρισίας και της ανεξήγητα απέεεεεεεραντης ανοχής μας.

    • Mara-(old) avatar
      Mara-(old) @ Απείθεια 02/07/2013 06:51:51

      ...προς το παρόν... έχει αφηνιάσει που δεν τον παίζουνε... και στάζει χολή....

    • GO avatar
      GO @ Απείθεια 02/07/2013 07:25:49

      Κι αν δεν απαγγείλει Καβάφη θα ψάλλει τη Μασσαλιώτιδα ή θα γητεύσει κάνα περιστέρι.

  14. kristim avatar
    kristim 02/07/2013 08:23:35

    Οι παλιοί λένε σοφά: "Μη φεύγεις από κάπου βρίζοντας, γιατί μπορεί να γυρίσεις γλείγοντας".