24/06/2013 22:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Παραιτήθηκε η Σ. Βούλτεψη

Ακόμα δεν ανέλαβε η κυβέρνηση και σύμφωνα με πληροφορίες παραιτήθηκε η νέα υφυπουργός Υγείας και πρώην κοινοβουλευτική εκπρόσωπος της ΝΔ Σ. Βούλτεψη.

Εκτιμάται ότι προέκυψε θέμα διαφωνίας με την σύνθεση του υπουργείου Υγείας, επικεφαλής του οποίου είναι ο κ. Α. Γεωργιάδης.

Τη θέση της αναμένεται να αναλάβει η Ζ. Μακρή.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 24/06/2013 22:19:07

    Πολύ καλά έκανε..όποιος θέλει και όποιος μπορεί θα συμμετέχει.Δάκρυα για κανεναν που φεύγει

    • nikos nikidis avatar
      nikos nikidis @ Μεγάλες στιγμές 24/06/2013 22:35:15

      με τετοια μυαλα, προσεξε μονο μην μεινεις μονος σου στο τελος, με μονη παρεα τις ακομα πιο μεγαλες στιγμες...

      • svetlana avatar
        svetlana @ nikos nikidis 24/06/2013 22:43:45

        Πιο καλή η μοναξιά από κεινον που δεν έχω... ή

      • Μεγάλες στιγμές avatar
        Μεγάλες στιγμές @ nikos nikidis 24/06/2013 22:49:09

        Κανενα πρόβλημα Νίκο,οι φίλοι μου είναι λίγοι και ''δοκιμασμένοι'' για να λέγονται φίλοι.
        Με την στρογγυλοποίηση απόψεων και συναισθημάτων εχω πρόβλημα.Οποιος θέλει και όποιος μπορεί,επιμένω...η ιστορία θα δείξει

        • Γεωργία avatar
          Γεωργία @ Μεγάλες στιγμές 25/06/2013 08:10:29

          Η αυταρχικότητα φέρνει ακραίες καταστάσεις. Εκτός εάν θέλετε να καταργήσουμε την κοινωνία.

          • Μεγαλες στιγμες avatar
            Μεγαλες στιγμες @ Γεωργία 25/06/2013 15:54:29

            Δεν κινδυνευει απο εμενα η κοινωνια,προσεξε αυτους που θελουν να καταργησουν τη θεια κοινωνια!!.

  2. Ορθόδοξος avatar
    Ορθόδοξος 24/06/2013 22:20:49

    Ακόμα δεν ορκίστηκαν και βαράνε διάλυση.....

  3. roadrunner avatar
    roadrunner 24/06/2013 22:28:39

    Έρριδες πολυτελείας ...

  4. Δημήτριος avatar
    Δημήτριος 24/06/2013 22:35:22

    Όταν κάνεις το λάθος να βάλεις τη Βούλτεψη υφυπουργό,αυτά παθαίνεις....Το ξανάπαθες με το Νικολόπουλο...Κρίμα γιατί όσοι περίμεναν στη γωνία θα λυσσάξουν.

  5. μαρια αντουανετα avatar
    μαρια αντουανετα 24/06/2013 23:02:10

    δεν ειναι σοβαρα πραγματα αυτα.
    γελαει ο κοσμοs....

  6. Σωτήρης avatar
    Σωτήρης 24/06/2013 23:04:02

    Xaxxaxaxaxaaxaxaxaxaxaxaxaxa
    Φαντασου ποσο ματαιη θεωρουν την προσπαθεια οι ιδιοι οι κυβερνητικοι βουλευτες;;;;;;;;; Xa

  7. Panagiotis avatar
    Panagiotis 24/06/2013 23:11:21

    Φοβερη συνεννοηση .

  8. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 24/06/2013 23:16:37

    Τῆς τρέχει τῆς Ζέτας,ἔφυγε ὁ ἄλλος στό Βόλο καί μπῆκε στή Βουλή τελευταία στιγμή,τῶρα παραιτεῖται ἡ Βούλτεψη,μπαίνει ἀπ' τό παράθυρο στό Ὑπουργεῖο...
    Ὁ Μητσοτάκης τή σπρώχνει;

  9. ΒΜ avatar
    ΒΜ 24/06/2013 23:38:29

    Υφυπουργός με Υπουργό τον Άδωνι, απλώς δεν αντέχεται. Φαντάζομαι δεν της το 'χαν πει και της ήρθε ταμπλάς της γυναίκας. Που φέρθηκε αντρίκια!

    • anideos avatar
      anideos @ ΒΜ 25/06/2013 00:18:23

      Κατσε μην κανει κανα θαυμα ο Αδωνις...
      και κλαιει με μαυρο δακρυ η κυρια...

      • Evangelos avatar
        Evangelos @ anideos 25/06/2013 00:23:43

        τι εννοείς να αντικαταστήσει τα φάρμακα με κωνσταντινάτα και τις συνταγές με αυτόγραφα του Λεωνίδα ??? γιατί αλλιώς λεφτά για ΕΟΠΥ και νοσοκομεία δεν βλέπω να βρίσκει

  10. Χάρης avatar
    Χάρης 25/06/2013 00:02:01

    Τραγική η σύνθεση στο υπουργείο υγείας θα φάει τα μούτρα του ο αδωνις

  11. τεστε avatar
    τεστε 25/06/2013 00:02:59

    δεν τα ΄χαν σχεδιάσει από πριν ?

  12. Ένας λογικός υπάρχει; avatar
    Ένας λογικός υπάρχει; 25/06/2013 00:09:50

    Τραγική η σύνθεση στο υπουργείο υγείας που μοιάζει με πολιτικό χαρακίρι του Σαμαρά.Ένας βιβλιοπώλης απόφοιτος φιλοσοφικής στο υπουργείο υγείας δεν θα μείνει κολυμπιθροξυλο όρθιο

    • Μικρασιάτης avatar
      Μικρασιάτης @ Ένας λογικός υπάρχει; 25/06/2013 02:40:22

      Χειροτερα απ οτι συμβαινει σε Ψυριζα και Καμμενους που ειναι στα προθυρα της διαλυσης, αποκλειεται να ειναι...

      • dinos avatar
        dinos @ Μικρασιάτης 25/06/2013 06:53:27

        Συμφωνεις ενας ιστορικος να παιρνει το υγειας ? τελικα καποιοι δεν θελουν να αλλαξει τιποτα στην ελλαδα

      • Ξένος avatar
        Ξένος @ Μικρασιάτης 25/06/2013 10:16:15

        "Χειροτερα απ οτι συμβαινει σε Ψυριζα και Καμμενους που ειναι στα προθυρα της διαλυσης, αποκλειεται να ειναι"

        Ε τότε εντάξει.

  13. ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΛΙΑΣ avatar
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΛΙΑΣ 25/06/2013 00:58:42

    ΜΗΠΩΣ Η κ. ΒΟΥΛΤΕΨΗ ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΕ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ ΜΕ ΤΟΝ κ. ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ, ΣΕ ΕΝΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 2 ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΤΟΥ???

  14. περιμπανού avatar
    περιμπανού 25/06/2013 01:10:40

    Aφου τόσο πολύ ήθελαν τον Μόσιαλο, γιατί δεν αξιοποιήθηκε στο υπ υγείας;
    Η ειδικότητά του, όπου κι έχει διακριθεί στο εξωτερικό, είναι η διοίκηση υπηρεσιών υγείας κι όχι η διαχείρηση συμβούλων κι επενδυτών τηλοψίας!!

  15. Ρηνα avatar
    Ρηνα 25/06/2013 08:07:58

    Oι κυβερνησεις αποτελουνται κι αυτες απο ανθρωπους και οι ανθρωποι εχουν ελαττωματα και παθη.....
    Το πρωτο που ρωτησε η Βουλτεψη ηταν με ποιον Υπουργο θα παει. Δεν τη πειραζε λοιπον το υπουργειο αλλα ο προϊσταμενος της. Οταν δεν υπαρχει καλη συνεργασια δεν υπαρχει και εργο.
    Η Ζ Μακρη μου αρεσει και στο χερι του Γεωργιαδη ειναι να αποδειξει οτι οπως τρεχει ο λογος του μπορει να τρεξει και το Υπουργειο που ανελαβε. Οσο για τον αν ειναι καποιος σχετικος με το Υπουργειο εχω να πω οτι ο Υπουργος βασικα πρεπει να εχει ηγετικες ικανοτητες και αξιολογηση συμβουλων. Εκεινοι θα του υποδειξουν και εκεινος θα αποφασισει με γνωμονα και τα συμφεροντα που λυμαινονται το χωρο και πως θα τα εξουδετερωσει επ ωφελεια των ασφαλισμενων.

  16. Γ.Ι.Σ. avatar
    Γ.Ι.Σ. 25/06/2013 08:10:00

    Η κ. Μακρή -νομίζω ότι- είναι τολμηρότερη και ικανότερη από την κ. Βούλτεψη.
    Όσον αφορά το Υπουργείο Υγείας, η κατάσταση είναι τέτοια, που μόνον ένας
    πολιτικός τύπου Βορίδη-Γεωργιάδη-Μητσοτάκη έχει ελπίδες -προσέξτε, ελπίδες λέω- να την αντιμετωπίσει. Κάθε άλλος έχει χάσει από χέρι, απέναντι στο ιατροβιομηχανικό σύμπλεγμα.

    • Tolis avatar
      Tolis @ Γ.Ι.Σ. 25/06/2013 10:51:55

      +1000
      Τεχνοκράτες έχουμε, πολιτικούς με όραμα χρειαζόμαστε.
      Ο Άδωνης μπορεί να βγεί και ο καλύτερος υπουργός αυτής της κυβέρνησης.
      Δεν χρειάζεται να είσαι ο ίδιος ποδοσφαιριστής για να γίνεις πετυχημένος προπονητής.

  17. DebbyTant avatar
    DebbyTant 25/06/2013 10:58:04

    http://www.youtube.com/watch?v=2UXMn6rkl0g&feature=youtube_gdata_player

    αδωνις

  18. 3-1=0.fe avatar
    3-1=0.fe 25/06/2013 15:47:13

    Τριχες δικαιολογια.Οταν σου προτεινουν υφυπουργειο ρωτας και δικαιουσαι να μαθεις ποιος θα ειναι υποργος.Η βουλτεψη το ηξερε ποιος θα ειναι υποργος οταν ειπε το ναι.Αλλος ειναι ο λογος.

    • Ραβινος avatar
      Ραβινος @ 3-1=0.fe 25/06/2013 16:45:30

      Ξυπνησαν τα αριστεριστικα αντανακλαστικα της λογω DNA του μπαρμπα Γιαννη Βουλτεψη αιωνια του η μνημη.Μονο που αυτη η αρνηση δεν ταιριαζει στο του Σαμαρα 'Η μονη ιδεολογια που υπαρχει ειναι η σωτηρια της Πατριδος '' οποτε αυτη θα χασει !Ειναι μαχητρια η Σοφια και την ηθελε ο Σαμαρας στο σωμα ΟΥΚ που φτιαχνει αλλα κιοτεψε η Σοφια .Ας κανει την αυτοκριτικη της .

  19. regeneration avatar
    regeneration 25/06/2013 18:10:42

    Ο Γεωργιάδης θα το κερδίσει το στοίχημα,να είστε σίγουροι. Είναι Σαλαμινομαχος. Η Βουλτεψη κάθε άλλο...