11/03/2013 11:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Στέλιος Σταυρίδης στην θέση του Τάκη Αθανασόπουλου στο ΤΑΙΠΕΔ

Ο μηχανικός-οικονομολόγος Στέλιος Σταυρίδης, μέχρι σήμερα Πρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος της ΕΥΔΑΠ, αντικαθιστά τον Τάκη Αθανασόπουλο στην προεδρία του ΤΑΙΠΕΔ.

Ο Αντώνης Βαρθολομαίος, οικονομολόγος, μέχρι σήμερα μέλος του Δ.Σ. του ΤΑΙΠΕΔ, προτείνεται για Πρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος της ΕΥΔΑΠ.

Στη θέση του, ως μέλος του Δ.Σ. του ΤΑΙΠΕΔ, ορίζεται οΓιώργος Κουτσουδάκης, οικονομολόγος, μέλος του Συμβουλίου Εμπειρογνωμόνων του ΤΑΙΠΕΔ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Μπούμστος avatar
    Μπούμστος 11/03/2013 13:14:31

    Προπαντός άνθρωπος με όλη την θετική σημασία της λέξης,ας ελπίσουμε να μην λυγίσει στις τεράστιες πιέσεις και να πράξει το καλύτερο για την πατρίδα και τους ανθρώπους της ,όπως το έπραττε για τις επιχειρήσεις και τους εργαζομένους του .

    Καλή του επιτυχία !

  2. akenaton avatar
    akenaton 11/03/2013 14:14:30

    Ο κ. Αντώνης Βαρθολομαίος έχει κάποια συγγενική σχέση με τον μακαρίτη Γενικό Διευθυντή του κόμματος της ΝΔ και διοικητή του ΙΚΑ ή πρόκειται για απλή συνωνυμία;

  3. Β.Κ.Σ. avatar
    Β.Κ.Σ. 11/03/2013 20:23:28

    Ευγε στην κυβερνηση για την επιλογη. του Σταυριδη!
    Γι αλλη μια φορα ο Σαμαρας τεκμηριωνει τον κωδικα αξιων που εχουν σμιλεψει το πνευμα του...

  4. dim avatar
    dim 11/03/2013 20:47:17

    Πολύ καλή επιλογή... Κι ας είχε κατέβει υποψήφιος με τον Μάνο στις πρώτες εκλογές, μετά έδειξε στάση υπευθυνότητας, στηρίζοντας τη ΝΔ και το Σαμαρά ώστε να μη πέσει η χώρα στα χέρια των λαϊκιστών, της οπισθοδρόμησης και του κρατισμού...

  5. ΕΝΕΡΓΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ avatar
    ΕΝΕΡΓΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ 11/03/2013 22:16:17

    Το ΤΑΙΠΕΔ χρειάζεται πολιτικό πρόσωπο. Υπάρχει πολιτικό
    πρόσωπο που θα έκανε 100% την δουλειά. Λέγεται Στέφανος Μάνος!!!

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ ΕΝΕΡΓΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ 11/03/2013 22:41:11

      Ε όχι και τον συνοδοιπόρο του Τζέφρυ, τον χομπίστα παπαδοφάγο. Αυτός, τρεις επιχειρήσεις διηύθηνε, και οι τρείς πήγαν για φούντο. Να πάει να κάνει παρέα στον Βαλιανάτο και στον Τζήμερο.

      Πάντως, ο Σταυρίδης, παρά το βεβαρημένο παρελθόν του (σύμπραξη με τον ανεκδιήγητο Μάνο που ανέφερες), σημειολογικά είναι καλή επιλογή.

      • Μεγάλες στιγμές avatar
        Μεγάλες στιγμές @ ΚΜ 12/03/2013 07:56:23

        Ο Σταυρίδης της Αγέτ του Μητσοτάκη;
        Οταν λέγαμε οτι τότε είχε ξεκινήσει κατι να γίνεται και το έκοψαν στη μέση,γκρινιάζετε!!Να λοιπόν που συνεχίζουμε το εργο του επίτιμου!!!!!!!

  6. MAYRO XABIARI avatar
    MAYRO XABIARI 12/03/2013 11:39:03

    Αφού άντεξε και γλύτωσε από τον Τατσόπουλο, καλά θα τα πάει :)

    • Uncle Stgm avatar
      Uncle Stgm @ MAYRO XABIARI 12/03/2013 12:16:29

      Υπάρχουν και άλλοι που γλύτωσαν απο τον Τατσό (προς το παρόν), η μισή Αθήνα.
      Δύο με διόμισυ εκατομμύρια...
      Να ελπίζω κι εγώ;