#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/05/2013 21:02
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Σάκης Ιωαννίδης νέος πρόεδρος της ΟΝΝΕΔ


Από την Κεντρική Εφορευτική Επιτροπή των εκλογών της ΟΝΝΕΔ εκδόθηκε η ακόλουθη ανακοίνωση:


Πραγματοποιήθηκαν σήμερα 26 Μαΐου 2013, οι εκλογές ανάδειξης νέου προέδρου της ΟΝΝΕΔ από τη βάση των μελών της. Στη διαδικασία ψήφισαν 29194 μέλη σε όλη την Ελλάδα.

Το τελικό αποτέλεσμα στο 100% των εκλογικών τμημάτων διαμορφώθηκε ως εξής:




ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ
29.194


Σάκης Ιωαννίδης
26.837


ΛΕΥΚΑ
1.924


ΑΚΥΡΑ
433




Μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων, ο νέος πρόεδρος της ΟΝΝΕΔ Σάκης Ιωαννίδης έκανε την ακόλουθη δήλωση:

«Θέλω να ευχαριστήσω μέσα από την καρδιά μου τα μέλη της ΟΝΝΕΔ σε όλη τη χώρα που τίμησαν με την ψήφο τους την οργάνωση μας. Η σημερινή μαζική συμμετοχή αποτελεί το ισχυρότερο μήνυμα στήριξης των μεταρρυθμίσεων που προωθεί ο πρωθυπουργός της χώρας Αντώνης Σαμαράς και τη δυνατότερη απάντηση μίας γενιάς που αντιστέκεται στη μιζέρια και το λαϊκισμό.

Όλο αυτό το διάστημα δώσαμε ένα δίκαιο αγώνα, προτάσσοντας την ιδεολογία μας και δίνοντας βάρος στις αξίες της Πατρίδας και του Φιλελευθερισμού για τις οποίες αγωνιζόμαστε. Συνεχίζουμε ακόμα πιο δυνατοί, θέτοντας τον άνθρωπο στο κέντρο της πολιτικής μας και την περιφέρεια βασική προτεραιότητα των δράσεων μας.

Θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ, στον απερχόμενο πρόεδρο της οργάνωσης, Ανδρέα Παπαμιμίκο, γιατί η θητεία του ήταν κομβικό σημείο στην αλλαγή της πορείας της ΟΝΝΕΔ και αποτέλεσε για όλους εμάς την έμπνευση για να διεκδικήσουμε ακόμα περισσότερα.

Από σήμερα όμως, ξεκινά μία νέα πορεία. Με σκληρή δουλειά και πίστη σε όσα εκπροσωπούμε, προκειμένου η ΟΝΝΕΔ της δικής μας γενιάς να γίνει δύναμη εξέλιξης της ελληνικής κοινωνίας. Για να κάνουμε την οργάνωση μας, εκφραστή μιας ολόκληρης γενιάς που δε συμβιβάζεται».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ραβινος avatar
    Ραβινος 27/05/2013 05:51:20

    Για μας τους απομαχους της ΟΝΝΕΔ {λογω ηλικιας} καλο θαναι να μαθουμε ποιος ειναι ο Σακης Ιωαννιδης {ενα μικρο CV}.

  2. panagopoulos avatar
    panagopoulos 27/05/2013 09:11:37

    Πληροφορίες για τον νέο πρόεδρο της ΟΝΝΕΔ στο www.sakisioannidis.gr

  3. periopos avatar
    periopos 27/05/2013 11:54:55

    Εκλογή με έναν υποψήφιο;

    • fe avatar
      fe @ periopos 27/05/2013 12:35:14

      Που το κακο; και ο βενιζελος το εκανε.

      • periopos avatar
        periopos @ fe 27/05/2013 13:05:14

        Ωραίο παράδειγμα!

      • ΚΜ avatar
        ΚΜ @ fe 27/05/2013 13:57:46

        Ο Βενιζέλος ήταν 1,35 υποψήφιοι.

  4. fe avatar
    fe 27/05/2013 12:23:04

    90+ %!!!!!

  5. Κβάντα avatar
    Κβάντα 27/05/2013 13:11:27

    "...και δίνοντας βάρος στις αξίες της Πατρίδας (καιρός είναι) και του Φιλελευθερισμού (λέω και γω. Τζάμπα χάρηκα!)".

    • chrisss avatar
      chrisss @ Κβάντα 27/05/2013 16:04:51

      Προφανώς τζάμπα χάρηκες..οι πατριώτες κρατιστές δεν είναι δεξιοί είναι εθνοσοσιαλιστές ή εθνικοσοσιαλιστές. Άντε στην ΧΑ που είναι ο φυσικός σου χώρος.

      • ΚΜ avatar
        ΚΜ @ chrisss 27/05/2013 17:48:15

        Δεν ξέρω για τον παραπάνω σχολιαστή, πάντως όσοι δεν υιοθετούν το ξενόφερτο ιδεολόγημα και αξιακό υπόβαθρο του φιλελευθερισμού (με τους περίεργους γάμους και με την αναγωγή των πάντων σε «ατομικά δικαιώματα» και συναλλαγές) , δεν είναι απαραιτήτως ούτε κρατιστές, ούτε ακραίοι. Άντε στους Μανοτζήμερους λοιπόν, που όπως φαίνεται είναι ο φυσικός σου χώρος.

        • chrisss avatar
          chrisss @ ΚΜ 28/05/2013 16:54:40

          Μπερδεύεις τους φιλελευθερισμούς. κλασσικό πρόβλημα των ημιμαθών ανθρώπων. Σε παραπέμπω στο εξαιρετικό άρθρο του κυρίου Μητραλέξη σε αυτό το site που θα σου λύσει κάθε απορία. Μα είναι όμως δυνατόν, να πιστεύεις οτι ανήκεις ιδεολογικά και πολιτικά στην ΝΔ και να διαμαρτύρεσαι, γιατί ο πρόεδρος της νεολαίας της είπε, οτι είναι φιλελεύθερος; Είναι άλλωστε κάτι που είναι εξ' ορισμού στην ιδρυτική της διακήρυξη. Συγκεντρωθείτε..εδώ χανόμαστε και συζητάμε ακόμα για το " Τοτέ να ένα μήλο"....έτσι, δεν πάμε πουθενά......

          • ΚΜ avatar
            ΚΜ @ chrisss 29/05/2013 01:00:16

            Άμα το πάμε έτσι, τότε πώς ξέρεις κι εσύ ποιός από τους δύο «φιλελευθερισμούς» πείραξε τον σχολιαστή «Κβάντα»;

            Για τα άλλα που λες, δεν θεωρώ ότι «ανήκω» στην ΝΔ (την οποία ψηφίζω) - αντιστρόφως, θεωρώ ότι η ΝΔ οφείλει να ανήκει στην βάση της. Όσο για τα περί «ιδρυτικών διακηρύξεων» κλπ, η διακήρυξη αυτή ήταν ιδρυτική μόνο το κόμμα. Δεν ιδρύθηκε τότε ούτε η Δεξιά (που προϋπήρχε), ούτε φυσικά η βάση της!

      • Κβάντα avatar
        Κβάντα @ chrisss 27/05/2013 21:04:02

        Είσαι το κάτι άλλο. Πρέπει να έχεις κληρονομικό χάρισμα. Δεν εξηγείται αλλιώς τέτοια μαντεψιά.
        Στο χωριό σου έχετε ελιές;

  6. χαρης avatar
    χαρης 27/05/2013 13:57:12

    Αυτή η χώρα δεν θα αλλάξει πότε μα πότε όμως μετά από 3 χρόνια μνημόνιο δεν μάθαμε από τα λάθη μας ακόμα ασχολούμαστε με παρατάξεις που έχουν ως σκοπό το βόλεμα στο δημόσιο και κανένα πάρτυ στα μπουζούκια

  7. kalel avatar
    kalel 27/05/2013 14:59:19

    Θυμίζει εκλογές στο ανατολικό μπλοκ. Εκεί ανήκουμε??

  8. Νικήτας avatar
    Νικήτας 28/05/2013 11:08:20

    Ήθελα να ήξερα έστω και έναν απο όσους γίνανε πρόεδροι στην οννεδ και να έκανε κάτι χρήσιμο για την πατρίδα και ποιό είναι αυτό.
    Ακόμα θέλω να μάθω τι κάνουν τώρα όλοι όσοι γίνανε πρόεδροι στην οννεδ .

    Έχει γίνει χαμός αυτά τα χρόνια και δεν παίρνουμε χαμπάρι.
    Οι κομματικές νεολαίες ώς επι το πλείστον λειτουργούν ώς κομματικά θερμοκήπια και το μόνο που παράγουν είναι κηφήνες , πιστούς δούλους του αφέντη αρχηγού.
    Έχω μπροστά μου βιογραφικά του απόλυτου τίποτα απο προέδρους και προεδράρες που φυσιολογικός άνθρωπος μόνο γελά.
    Και όμως αυτοί έρχονται πρώτοι σε σταυρούς όταν βγούν στον ορίτζιναλ πολιτικό στίβο

    Όταν καούν στην φωτιά μαζί με όλα τα άχρηστα του παρελθόντος θα αρχίσουμε να μιλάμε για ανάσα στον τόπο.