#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/03/2013 13:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Α. Γεωργιάδης ζητά την παρέμβαση εισαγγελέα για το απαράδεκτο πρωτοσέλιδο του «περιοδικού» Unfollow


Δηλώσεις του βουλευτή της Ν.Δ. Α. Γεωργιάδη στην εκπομπή «ΝΕΤ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ»


 Α. Γεωργιάδης :

-       Έχω εδώ ένα περιοδικό της Αριστεράς. Γράφουν όλοι οι μεγάλοι αριστεροί της εποχής, Βαξεβάνης και λοιποί. Μπορεί να έρθει ο φακός λίγο πιο κοντά. Θέλω την επίσημη θέση του ΣΥΡΙΖΑ για αυτό το πράγμα. Προσέξτε τι έχει γίνει…

-       Δείτε τώρα εδώ, εξώφυλλο περιοδικού. Εδώ είναι ο Πρωθυπουργός της χώρας. Τον έχουν βάλει πυροβολημένο στο κεφάλι. Το μάτι του, το χειρουργημένο, εδώ, του το έχουν βγάλει, τα γυαλιά σπασμένα, και δαρμένος. Αυτός, κυρίες και κύριοι, καλά αναρωτιέμαι, εισαγγελέας δεν υπάρχει; Πραγματικά το λέω…

-       Εάν δεν πάει για αυτό εισαγγελέας, όπου παρουσιάζεται ο Πρωθυπουργός της χώρας πυροβολημένος στο κεφάλι σαν να λένε στον τρομοκράτη, πήγαινε σκότωσε τον Σαμαρά. Και πάει και του βγάζει το μάτι του, εδώ το χειρουργημένο…

-       Αυτοί οι αισχροί άνθρωποι που δεν σέβονται ούτε την υγεία ενός ανθρώπου. Και πάνε και το κάνουν αυτό οι της Αριστεράς, του ΣΥΡΙΖΑ, εκεί οι δημοσιογράφοι και καλά εν είδει αντιπολιτευτικής. Ωραία. Καταδικάστε το. Αν μπορείτε. Αν μπορείτε, αφού δεν είναι του ΣΥΡΙΖΑ, εάν δεν είναι του ΣΥΡΙΖΑ,  καταδικάστε το…  

-       Αυτός εδώ είναι ο Πρωθυπουργός της χώρας με πυροβολημένο το κεφάλι και με βγαλμένο το μάτι…

-       Αυτό εδώ δεν καταλαβαίνετε τι είναι; Δεν το καταδικάζετε όμως…

Ο παριστάμενος στη συζήτηση βουλευτής Επικρατείας του ΣΥΡΙΖΑ Δ. Τσουκαλάς αρνήθηκε να καταδικάσει την πολιτική αθλιότητα του περιοδικού.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιάννης Δ. Κίνιας avatar
    Γιάννης Δ. Κίνιας 07/03/2013 14:01:50

    Δεν είμαι από τους θιασώτες της πολιτικής πορείας του Άδωνη Γεωργιάδη... Οφείλω, όμως, εδώ, να επαινέσω τη δημόσια κριτική του!! Εύγε Άδωνη Γεωργιάδη!!

  2. roadrunner avatar
    roadrunner 07/03/2013 14:28:58

    Αίσχος τo photoshop των ανεξάρτητων-έμμισθων υπαλλήλων,
    τάχα μου δημοσιογράφων,
    που χαϊδεύαν με τρυφερότητα, τον ΓΑΠ όταν μας έβαλε στο ΔΝΤ,
    και ξαφνικά ανακάλυψαν, ότι τους φταίει ο Σαμαράς για όλα.
    Αλλά θα είναι λάθος να επέμβει εισαγγελέας.
    Όχι και να τους κάνουμε και διάσημους και ήρωες, αυτούς τους ασήμαντους.
    Αφήστε τους, να γελιοποιηθούν με αυτό το έκτρωμα που έφτιαξαν, και να μην τους δώσει και κανείς σημασία.

  3. leonidas avatar
    leonidas 07/03/2013 14:35:54

    Προφανώς το εξώφυλλο αποτελεί αντιπαραβολή με τις φωτογραφίες των συλληφθέντων για τη ληστεία της τράπεζας. Ενδεχομένως ατυχής αντιπαραβολή αλλά τίποτε περισσότερο από αυτό. Οι αρλούμπες του Γεωργιάδη είναι εκτός τόπου και χρόνου.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ leonidas 08/03/2013 09:41:41

      Δεν περιμένω τίποτα άλλο από οπαδούς κόμματος που υπερασπίζεται νονούς της νύχτας, πρεζεμπόρους, λαθρεμπόρους. Μιλάμε για κόμμα-συμμορία. Τον συμμοριτισμό τον έχετε μέσα σας, κάτι ξέραν οι παλιοί δεξιοί και σας επιφύλασσαν τη μεταχείριση που επέτρεψε στην Ελλάδα να πάει μπροστά και να ορθοποδήσει, μετά το ρημαδιό που άφησε η ένοπλη ανταρσία σας...

  4. μπακαλιάρος avatar
    μπακαλιάρος 07/03/2013 15:21:30

    Είναι προφανές οτι η Εισαγγελική Αρχή θα έπρεπε να επεμβεί αλλά ποιά Εισαγγελική Αρχή και για ποιά Δικαιοσύνη μιλάμε στην Ελλάδα.

    • Φωτεινή avatar
      Φωτεινή @ μπακαλιάρος 07/03/2013 17:47:26

      ᾿Επιλεκτική κι αὐτή, μόνο "δεξιά" ἀντανακλασικά διαθέτουν!

  5. Σοφία avatar
    Σοφία 07/03/2013 15:45:09

    Κυριοι του ¨ανεξαρτητου¨ και ¨δημοσιογραφικου¨περιοδικου, καταλαβαινουμε την αγωνια σας, και σας συλλυπουμεθα. Μαλλον πρεπει να αλλαξετε γραφιστα γιατι ειναι εξ ισου κακος , οσο και η ....ιδεα σας για το εξωφυλλο.

    • ΗΡΩΝ avatar
      ΗΡΩΝ @ Σοφία 08/03/2013 12:33:39

      Μάλλον χρησιμοποιούν τον γραφίστα του Υπουργείου ΠΡΟΠΟ.

      • Σοφία avatar
        Σοφία @ ΗΡΩΝ 09/03/2013 20:59:40

        Xα, χα ισως! Σοβαρα μιλωντας τωρα αν ηθελε το ΠΡΟΠΟ να ρετουσαρει επαγγελματικα ΚΑΝΕΝΑΣ δεν θα καταλαβαινε τιποτα.

  6. Φοιτητης avatar
    Φοιτητης 07/03/2013 15:46:50

    Ειναι ακραιο το παρων, κανεις δεν το αμφισβητει. Αλλα ευτυχως που οι Γερμανοι ειναι πιο αδιαφοροι και σοβαροι σε τετοιου ειδους θεματα. Η Μερκελ θα επρεπε να εχει κηρυξει πολεμο στην Ελλαδα με κατι φωτογραφιες απο Ελληνες δημιουργους που την εχουν Χιτλερ, πυροβολημενη, ζομπι, βρυκολακα, γυμνη με παρεο την γερμανικη σημαια, κτλ...

  7. Παρατηρητής avatar
    Παρατηρητής 07/03/2013 16:19:25

    Το να ζητάς από το ΣΥΡΙΖΑ να καταδικάσει το πολιτικά ανατριχιαστικό και ηθικά εμετικό εξώφυλλο του UNFOLLOW…
    Είναι σαν να ζητάς από τη «Ρόζα» να καταδικάσει τα Δεκεμβριανά του 2008.
    Είναι σαν να ζητάς από τον Ιφικράτη Αμιρά να αποκηρύξει το αντάρτικο των πόλεων.
    Είναι σαν να ζητάς από το μεγαλοστέλεχος και πατέρα του ληστή τραπέζης να αποκληρώσει το γιο του.
    Είναι σαν να ζητάς από το άλλο μεγαλοστέλεχος της παράταξης να δηλώσει ότι… «απετάξατο» το πνεύμα των Κορυσχάδων.
    Είναι σαν να ζητάς από τους μάρτυρες υπεράσπισης των τρομοκρατών να νιώσουν ντροπή και να ζητήσουν δημόσια συγγνώμη για τη στάση τους.
    Είναι σαν να ζητάς από τους αναρχοαντιεξουσιαστές κουκουλοφόρους που κατέστρεψαν περιουσίες Ελλήνων καταστηματαρχών και υποβάθμισαν πριν την ώρα του το κέντρο της μαρτυρικής Αθήνας να μεταμεληθούν και να κάνουν την αυτοκριτική τους.
    Είναι σαν να ζητάς από τις φασιστικές μειοψηφίες που έχουν δεκαετίες τώρα καταλύσει την έννομη τάξη στα ΑΕΙ να επιτρέψουν την ακώλυτη έκφραση ιδεών και μετάδοση της γνώσης.
    Είναι σαν να ζητάς από τον αλήστου μνήμης «ιό» να ανακράξει «mea culpa» για το ανθελληνικό και εθνομηδενιστικό δηλητήριο με το οποίο χρόνια τώρα μόλυνε τη συνείδηση των αναγνωστών του.
    Είναι σαν να ζητάς από το ΣΥΡΙΖΑ, ενώπιον της καθολικής αγανάκτησης και της γενικής κατακραυγής που προκαλούν κατά καιρούς τα διάφορα «χτυπήματα» των χαϊδεμένων παιδιών του, να προβαίνει στο εξής σε ρητή, κατηγορηματική και απερίφραστη καταδίκη της βίας και της τρομοκρατίας χωρίς «ναι μεν αλλά», χωρίς υπεκφυγές και χωρίς αστερίσκους.
    ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ, ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΡΙΖΑ ΝΑ ΠΑΨΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΤΟΥ.
    Οι Αρχαίοι ημών πρόγονοι έλεγαν: «Τις αγορεύειν βούλεται;» Ενώπιον του κατάφωρου εγκλήματος που λέγεται ΣΤΟΧΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΥ, το λόγο τον έχει –ΠΡΕΠΕΙ να τον έχει ήδη -- η Δικαιοσύνη. Ο ελληνικός λαός περιμένει…

    • dim avatar
      dim @ Παρατηρητής 07/03/2013 23:19:24

      Σωστότατος !

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Παρατηρητής 08/03/2013 09:46:47

      Δεν τα λες όλα. Τελευταία στον Σύριζα υπερασπίζονται και τον Βλαστό και τους νονούς της νύχτας....
      Φαντάζεσαι τον Σκουρλέτη και τον Στρατούλη να τα σπάνε σε νυχτερινό μαγαζί αλά μακαρίτη Βαγγέλη Γιαννόπουλο, όπου ανάμεσα στα "Μη μου το χαλάς" και "Πανω Κατω να με στελνεις να με τρελανεις" να παίζουν τον "Πέτερ, το Γιόχαν και τον Φραντς" για να τιμήσουν τους "εκλεκτούς" καλεσμένους;

  8. Γιαννης Χ avatar
    Γιαννης Χ 07/03/2013 16:20:20

    .Μια χαρά τα λέει ο Αδωνης.

  9. tasos1 avatar
    tasos1 07/03/2013 16:24:51

    Φαντασθείτε ένα περιοδικό της άλλης πλευράς, να δημοσίευε μια τέτοια εικόνα του κ. Τσίπρα... Χωρίς άλλο σχόλιο...

  10. ΕκΑτΗ avatar
    ΕκΑτΗ 07/03/2013 16:38:00

    ?

  11. alex23 avatar
    alex23 07/03/2013 16:42:17

    ειναι κριμα και καταντια να ξεπεφτει τοσο χαμηλα καποιος που θελει να λεει οτι ειναι δημοσιογραφος, για να στηριξει το κομμα του..

    φανταζομαι οτι η εσηεα θα παρει θεση..
    ..για κανα μεζε σε κανα κουτουκακι με τους συντροφους τους, μιας η σιωπη τους ειναι - αναμεσα σε πολλα αλλα - κατι κοινο που εχουν με τον συριζα οταν η πραγματικοτητα δεν ειναι οπως την θελουν..

    αλλα ακομα οτι αν η κυβερνηση ζητησει επισημα την θεση τους, το πιθανοτερο ειναι να κηρυξουν εκτακτως απεργια για να μην απαντησουν..

  12. Πανάγος avatar
    Πανάγος 07/03/2013 16:43:18

    Σκληρό εξώφυλλο πράγματι. Αλλά πολύ σκληρότερη η θέση που βρίσκονται χιλιάδες Ελληνες κατά την γνώμη μου! Το εξώφυλλο θα ξεχαστεί σε ελάχιστο χρόνο και δεν κοστίζει και τίποτα σε κανέναν. Μην τρελαθούμε κιόλας, εδώ γίνεται πόλεμος επιβίωσης και μας χάλασε μια φωτο κάποιου περιοδικού. Βρήκε πάλι ο μπεμπέκος το λαβράκι και αμέσως να κάνει δυναμική εμφάνιση για άλλη μια φορά αποκαλύπτοντας την συνωμοσία...έλεος!!!

    • ΛΜ avatar
      ΛΜ @ Πανάγος 07/03/2013 20:39:01

      '' Σκληρό εξώφυλλο πράγματι''. Δεν είναι σκληρό κύριε. Είναι αισχρό, ποταπό και χυδαίο.
      Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία για τη χυδαιότητα, ούτε στον πόλεμο δικαιολογούνται οι απαθείς, οι συνθηκολογημένοι και οι δειλοί που παρουσιάζονται ως ...θύματα. Να σταματήσουν οι γελοίοι συμψηφισμοί.

    • Α avatar
      Α @ Πανάγος 07/03/2013 22:28:38

      ¨΄Μην τρελαθούμε κιόλας, εδώ γίνεται πόλεμος επιβίωσης ¨¨
      Σ΄αυτόν τον πόλεμο, μπροστάρης είναι ο Πρωθυπουργός , στην πρώτη γραμμή μαχητής.
      Αυτοί που δεν θέλουν να ορθοποδήσει η Ελλάδα, τα κάνουν αυτά, αυτοί που δεν μπορούν να περάσουν τα σχέδιά τους από το αδιαπέραστο τείχος της αποφασιστικότητας του Α. Σαμαρά.

    • tpe avatar
      tpe @ Πανάγος 08/03/2013 06:52:00

      Πανάγο παιδί μου...
      Αλήθεια, ωραίο το γραφείο σου στην Κουμουνδούρου;

  13. ΕκΑτΗ avatar
    ΕκΑτΗ 07/03/2013 16:44:21

    1)Ο κ. Α.Γεωργιάδης είναι για μένα ένα απόλυτα φαιδρό πρόσωπο, αμετροεπές, επιθετικό, υστερικό και άκρως αντιπαθητικό. Δυστυχώς με οτιδήποτε επιλέγει να ασχοληθεί, σε όποιο θέμα κι αν επιχειρεί να αναφερθεί, καταφέρνει τελικά να το υποβιβάσει στο (κατ΄εμέ) χαμηλότατο επίπεδό του και να εμπνεύσει αρνητικά αισθήματα στο θεατή, ακροατή, αναγνώστη των προϊόντων της ....σκέψης και της έκφρασής του..
    Σχετικά τώρα με το εξώφυλλο του περιοδικού Unfollow, θέλω να τοποθετηθώ, παρακάμπτοντας και περιφρονώντας εντελώς τη λαϊκίστικη παρουσίαση του κ. Α. Γεωργιάδη.
    Στο εξώφυλλο λοιπόν του συγκεκριμένου περιοδικού, παρουσιάζεται το πρόσωπο του κ. Α.Σαμαρά, παραμορφωμένο από τα χτυπήματα που μέσω photoshop υπαινίσσεται ο ''καλλιτέχνης'', οτι έχει δεχτεί.

    • ΕκΑτΗ avatar
      ΕκΑτΗ @ ΕκΑτΗ 07/03/2013 16:45:55

      2) Προφανώς, θέλει να αντιπαραβάλλει (εντελώς αποτυχημένα) τη συγκεκριμένη φωτογραφία, με την αντίστοιχα επεξεργασμένη μέσω photoshop φωτογραφία του νεαρού Ρωμανού, μετά το ξυλοφόρτωμα στο Βελβεντό. Σ΄εμένα τουλάχιστον, αυτή την προβολή προκάλεσε.
      Θεωρώ το συγκεκριμένο εξώφυλλο χυδαίο, φθηνό και αισθητικά απαράδεκτο, τα όσα δε ....υπαινίσσεται, ταπεινά, αισχρά και προσβλητικά για το ήθος και το ψυχοδιανοητικό επίπεδο ανθρώπων που υποκρίνονται οτι ανήκουν στην αριστερά. Αριστερά σημαίνει πρωτίστως ανώτερο ΗΘΟΣ και όταν αυτό απουσιάζει, οι ετικέτες δεν αρκούν για να καλύψουν την ένδεια. Η ανθρώπινη ζωή, η αξία της και η υπεράσπισή της, αποτελούν αυτονόητα και δεδομένα για ανθρώπους που αυτοχρίζονται προοδευτικοί, πρωτοπόροι και ....αριστεροί.

      • ΕκΑτΗ avatar
        ΕκΑτΗ @ ΕκΑτΗ 07/03/2013 16:55:07

        3) Δε χρειάζεται τέλος να επέμβει κανείς Εισαγγελέας για να τιμωρήσει τον χυδαίο εμπνευστή του κακοηθέστατου εξώφυλλου, γιατί είναι τόσο αηδιαστικά απάνθρωπο και προσβλητικό για την ανθρώπινη αξιοπρέπεια από μόνο του, που έχει ήδη αυτοκαταδικαστεί και ακυρωθεί.
        Black Queen

      • Γεώργιος Τ. avatar
        Γεώργιος Τ. @ ΕκΑτΗ 07/03/2013 17:15:05

        " Αριστερά σημαίνει πρωτίστως ανώτερο ΗΘΟΣ"; Από πότε; Από την εποχή του Λένιν ή από τον δικό μας εμφύλιο και τη σφαγή των αντιφρονούντων με "πολιτισμένα" και "δημοκρατικά" λαϊκά δικαστήρια; Δεν ξέρουμε ιστορία μου φαίνεται και για αυτό εκλπλησσόμαστε με κάτι τέτοια...

      • dim avatar
        dim @ ΕκΑτΗ 07/03/2013 23:23:26

        Τι αρλούμπες είναι αυτές? "Αριστερά σημαίνει πρωτίστως ΗΘΟΣ"...

        Προφανώς και Δεξιά σημαίνει πρωτίστως ΗΘΟΣ, και Κέντρο σημαίνει πρωτίστως ΗΘΟΣ...

        Άρα όλο το πολιτικό φάσμα σημαίνει πρωτίστως ΗΘΟΣ....

        Φοβερή διαπίστωση... Εύγε...

        • Η Αλίκη των θαυμάτων avatar
          Η Αλίκη των θαυμάτων @ dim 08/03/2013 07:20:35

          Dim είτε σου αρέσει είτε όχι, έτσι είναι. Όταν ευαγγελίζεται κάποιος την ισότητα, την αδελφοσύνη, τα ανθρωπιστικά ιδεώδη, τη δικαιοσύνη, την πνευματικότητα αντί της προσήλωσης στον υλισμό και την αισχροκέρδεια, θα πρέπει με τη στάση ζωής του και τις συμπεριφορές του να τα υποστηρίζει όλα αυτά. Διαφορετικά, είναι απλά ένας καραγκιόζης και όχι Αριστερός.

          • Γιώργος avatar
            Γιώργος @ Η Αλίκη των θαυμάτων 09/03/2013 08:52:26

            Αγαπητή Αλίκη,
            Πάλι δικαιώνεσαι. Η Dim δεν σε διέψευσε...
            Πως θα μπορούσε άλλωστε αφου δίνεις τον ουσιαστικό ορισμό του Αριστερού...
            Οσον αφορά το περιοδικό, το χειρότερο κατα τη άποψή μου είναι οτι ο Αδωνις βγήκε να το κάνει θέμα και διαφήμιση ανα την επικράτεια. Αλήθεια ως ορθόδοξος ή ως Λαικός Δεξιός?
            Και στο εξής θα μας παρουσιάζει ΟΛΑ τα περιοδικά που θα ασχημονούν στα πρόσωπα Ελλήνων πολιτών, ( που βάσει του συντάγματος είμαστε ΟΛΟΙ ΙΣΟΙ με τον Πρωθυπουργό)? Η το έκανε μόνο για τον Σαμαρά επειδή έχει συμπαθητική φάτσα και μπορεί να του δώσει και καμμιά προαγωγή?

          • dim avatar
            dim @ Γιώργος 09/03/2013 17:59:44

            Τι λες φιλε μου αλήθεια?

            Αριστερός σημαίνει ήθος, και Δεξιός δε σημαίνει ήθος τελικά?

            Ο Κεντρώος δε σημαίνει ήθος?

            Πόσο μονόπλευρα τα βλέπουν τελικά μερικοί... Μονοπωλεί ο Αριστερός το ήθος, τη κοινωνική ευαισθησία, την ελευθερία, τα δικαιώματα κλπ κλπ κλπ... και ο Δεξιός είναι φασίστας, ανάλγητος, ανήθικος, λαμόγιο, τοκογλύφος, προδότης, δοσίλογος, υπηρέτης των ξένων αφεντικών κλπ κλπ κλπ....

            Και μετά συζητάμε ποιοι είναι αυτοι που επενδύουν στη πόλωση και στον εθνικό διχασμό...

    • tasos1 avatar
      tasos1 @ ΕκΑτΗ 07/03/2013 17:16:38

      Προφανώς δεν είναι ο κ. Γεωργιάδης το θέμα...

      • ΕκΑτΗ avatar
        ΕκΑτΗ @ tasos1 07/03/2013 17:24:05

        Φυσικά και δεν είναι ο εν λόγω το θέμα, αλλά ο τρόπος που το παρουσιάζει. Απολύτως προσαρμοσμένα στο .....ύφος του.
        Το υποβαθμίζει.

        • Φωτεινή avatar
          Φωτεινή @ ΕκΑτΗ 09/03/2013 21:06:26

          ῾Ο κ. Μιχελάκης ἦταν ὁ πρῶτος πού τό παρουσίασε σέ βραδυνή (νομίζω) πολιτική ἐκπομπή

  14. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 07/03/2013 17:07:59

    Και ετσι οπως τον εφτιαξαν εμπνεει περισοτερη εμπιστοσυνη απο τον Τσιπρα !

  15. ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ avatar
    ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ 07/03/2013 17:08:02

    ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΝΕΙΣ....ΦΤΑΙΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΚΟΦ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΜΑΠΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ.....ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΑΨΟΥΡΙΖΟΥΝ ΜΕΤΑ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΔΕΙΡΑΝΕ ΚΑΤΙ ΔΕΞΙΟΙ.....!!!!

  16. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 07/03/2013 17:17:12

    Το ότι δεν το καταδίκασαν ΑΜΕΣΑ και ΑΠΟΛΥΤΑ οι του σύριζα, δείχνει το ανύπαρκτο ήθος τους και την αηδιαστική τους ιδεολογία. Και χαίρομαι που ξανα-ξεβρακώνεται η ανύπαρκτη ιδεολογία τους που απλά μισεί ότι Ελληνικό και Ορθόδοξο!

  17. Φωτεινή avatar
    Φωτεινή 07/03/2013 17:45:45

    ᾿Αρλοῦμπες, ἔ;; ᾿Εσύ καταδικάζεις τήν λύσσα τῶν ἀριστεράντζων κω. . .δημοσιογράφων γιά τόν ΑΣ;;; Καί ἡ ἀνοχή μας ἔχει ὅρια!! :twisted:

    • leonidas avatar
      leonidas @ Φωτεινή 08/03/2013 07:03:03

      Γιατί να την καταδικάσω μαντάμ; Δημοκρατία έχουμε, ο καθένας είναι ελεύθερος να έχει τις αντιλήψεις του. Μήπως δηλαδή εσείς δεν έχετε μίσος για τον Τσίπρα; Σας εγκάλεσε κανείς στη νομιμότητα γι αυτή σας τη στάση;

      • Φωτεινή avatar
        Φωτεινή @ leonidas 08/03/2013 09:21:11

        Τυπώθηκε ἀνάλογο ἔντυπο γιά τόν τσίπρα;; Τήν βρωμίζετε τήν λέξη "δημοκρατία" ἄν τήν χρησιμοποιῆτε γιά νά στέλνετε ἀπειλητικά μυνήματα στόν ΕΚΛΕΓΜΕΝΟ πρωθυπουργό μου/σου. ΑΙΔΩΣ!!!!!!!!!!

        • leonidas avatar
          leonidas @ Φωτεινή 08/03/2013 17:25:08

          Δεν είναι απειλητικό μήνυμα μανδάμ. Πως αρέσκεστε ορισμένοι να φτιάχνετε συνομωσίες. Ένα σατυρικό εξώφυλο είναι. Άντε να το πεις κακόγουστο κι ατυχές. Μέχρι εκεί. Σοβαρευτείτε λίγο γιατί οδηγείτε διαρκώς την αντιπαράθεση στα άκρα.

      • Γραικός avatar
        Γραικός @ leonidas 08/03/2013 15:30:10

        Λεωνίδα, μου φαίνεται ότι έχεις μπλέξει τη δημοκρατία με την ασυδοσία και την οχλοκρατία.

    • Ελλην-1821 avatar
      Ελλην-1821 @ Φωτεινή 09/03/2013 13:52:57

      οταν σας εβριζε και κοροιδευε τον Α.Σ επενεβει καποιος εισαγγελεας ;

  18. Φωτεινή avatar
    Φωτεινή 07/03/2013 17:57:15

    ῾Η Δεξιά τρώει χαστούκια καί δέν κουνᾶ φύλλο, τόσο μαζοχιστές εἴμαστε;;

    • μαρικα avatar
      μαρικα @ Φωτεινή 07/03/2013 23:13:36

      Φωτεινη μου οχι μαζοχιστες μαλον ποιο λογικοι ειμαστε.
      Να πως το λενε βρε παιδακι μου,απαξιουμε να τους απαντησουμε και προς θεου δεν θελουμε να τους μοιασουμε,
      Σε χαιρετω

      • Φωτεινή avatar
        Φωτεινή @ μαρικα 07/03/2013 23:41:58

        Μαρίκα, χάθηκες! Χαίρομαι πού σέ ξαναβρίσκω ἐδῶ στό ΑΝΤΙ!

  19. Φωτεινή avatar
    Φωτεινή 07/03/2013 18:02:02

    "ἀντιδεξιά" vs. "δεξιά"

  20. ΕκΑτΗ avatar
    ΕκΑτΗ 07/03/2013 19:06:23

    Ποιός σας ...χαστούκησε αγαπητή και ποιόν θεωρείτε ως ενδεδειγμένο τρόπο αντίδρασης ;

    • Φωτεινή avatar
      Φωτεινή @ ΕκΑτΗ 07/03/2013 20:59:16

      ΕκΑτΗ,

      ῾Υποθετική ἐλπίζω ἡ ἐρώτηση.

      • ΕκΑτΗ avatar
        ΕκΑτΗ @ Φωτεινή 07/03/2013 22:41:53

        Αστειεύομαι, επειδή παίρνετε προσωπικά την κακοήθεια. Η ..Δεξιά δεν τρώει χαστούκια κι η χυδαιότητα δεν έχει χρώμα.

        • Φωτεινή avatar
          Φωτεινή @ ΕκΑτΗ 07/03/2013 23:45:19

          Πάντα ἑνωτική καί διπλωματική. :D

          • ΕκΑτΗ avatar
            ΕκΑτΗ @ Φωτεινή 08/03/2013 07:00:11

            Κι εσείς πάντα ευγενέστατη :-)

  21. liapis avatar
    liapis 07/03/2013 19:35:04

    +100000000000000000000000000000000000!!!

  22. Bob ο μάστορας avatar
    Bob ο μάστορας 07/03/2013 19:42:37

    Ποιος φασισμός;
    Κανιβαλλισμός.
    Ποιός την εκδίδει αυτή την πατσαβούρα;

  23. ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ avatar
    ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ 07/03/2013 19:42:45

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΟΙ ΔΕΞΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΟΧΙΣΤΕΣ ΟΜΩΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΧΑΣΤΟΥΚΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΑΠΟ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ...ΑΠΛΑ "ΠΕΦΤΟΥΝ" ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΑΡΑΙΑ....

  24. DebbyTant avatar
    DebbyTant 07/03/2013 19:43:44

    Ασχετο με τη συζητηση αλλα σχετικο με την επικληση ηθους
    Το ηθος των ενζωων βρισκεται στη γνωστη διαδρομη στομα οισοφαγος στομαχι εντερο εδρα.
    Η ηθικη στους αδενες
    Και τελος το μυαλο καλυπτει επιδεξεια τα δυο ανωτερω ιδανικα επινοωντας ενδυματα λεκτικα.
    Το μυαλο μεταχειριζεται τη γλωσσα και τοτε την αποσπα απο την υψηλη αποστολη του ΗΘΟΥΣ κ της ΗΘΙΚΗΣ.
    Γι αυτο λενε 'οταν τρωνε δε μιλανε.

    • Easy κι εύκολα avatar
      Easy κι εύκολα @ DebbyTant 07/03/2013 20:55:42

      Υπέροχο!!!

  25. Πολεμικός Ανταποκριτής avatar
    Πολεμικός Ανταποκριτής 07/03/2013 19:57:44

    @ Γεώργιος Τ. : Από πάντα. Αριστερά οφείλει να σημαίνει ΗΘΟΣ. Διαφορετικά δεν είναι αριστερά. Βγάλε τα παραμορφωτικά γυαλιά σου για να το δεις. Αν πάλι δεν το βλέπεις, ποιός νοιάζεται;

  26. Φρέσκα κουλούρια avatar
    Φρέσκα κουλούρια 07/03/2013 20:58:37

    Θα πουληθεί πολύ δηλαδή αυτό το περιοδικό με τέτοιο εξώφυλλο;
    Αν πουληθεί πολύ τότε εύκολα κάποιος θα βγάλει συμπέρασμα για το επίπεδο των σημερινών υπηκόων αυτής της χώρας.
    Ελπίζω βέβαια κανένας να μην αγοράσει αυτό το εμετικό πράμα ούτε αυτήν την φορά ούτε οποτεδήποτε στο μέλλον για να κλείσει χτές και να μην ξανατολμήσει κανένας να ξανακυκλοφορήσει τέτοια ηλίθια κατασκευάσματα.
    Αν όμως πουλήσει και αν συνεχίσει να κυκλοφορεί τότε είμαστε όλοι σαν λαός για την χωματερή (χωρίς χυτα).

  27. Α avatar
    Α 07/03/2013 22:07:06

    Eδώ επιχειρείται να εξωμοιωθεί κάθε φασιστοειδές με τον ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΑ εκλεγμένο πρωθυπουργό της χώρας.
    Επίσης επιχειρείται να δοθεί το μήνυμα ότι και ο πρωθυπουργός ακόμα απειλείται.
    Από ποιους απειλείται;
    Ποια είναι τα κέντρα που τη μία φορά πυροβολούν το γραφείο του πρωθυπουργού και την άλλη τον εμφανίζουν με αυτό το αηδιαστικό δημοσίευμα;
    Ποιον απειλούν, ποιον εξωμοιώνουν με τα αποβράσματα, ποιον θέλουν να τρομοκρατήσουν; Αυτόν που εκτός από τον θεσμικό ρόλο που υπηρετεί, είναι το ΕΝΑ και ΜΟΝΑΔΙΚΟ πολιτικό κεφάλαιο της Ελλάδας;
    Αυτά δεν είναι απλά ατοπήματα, αυτά είναι χτυπήματα κατά της ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ.
    Αυτά δεν μπορούν να περάσουν, ο λαός έχει γνώση, η Δημοκρατία δεν πυροβολείται!

  28. Karenin avatar
    Karenin 07/03/2013 22:20:40

    Την ίδια στιγμή Γερμανικό περιοδικό είχε στο εξώφυλο την Μέρκελ με πεταμένη μακαρονάδα στο κεφάλι απο τους Ιταλούς. Λόγω κακοτυχίας να μην διαθέτουν Γερμανό Αδωνη, κανείς δεν ζήτησε τιμωρία του περιοδικού....

    • Be Quite avatar
      Be Quite @ Karenin 08/03/2013 07:04:24

      Karenin, τα μακαρόνια στο κεφάλι της Μέρκελ είναι απλά ένα χαριτωμένο αστείο και μια χαρά καπέλο που της πάει. Ο χυδαίος υπανιγμός της ωμής βίας που προβάλλει το εξώφυλλο του unfollow, είναι πολύ διαφορετική επιλογή και μην προσποιείσαι τον ...αφελή, γιατί δεν πείθεις.

      • Kynikos avatar
        Kynikos @ Be Quite 08/03/2013 07:34:17

        Μα σοβαρολογούμε τώρα;
        Μόνο στον Σαμαρά τα έκαναν αυτά, σε προηγούμενους πρωθυπουργούς δέν έκαναν τα ίδια και χειρότερα σε πολύ πιό συχνό βαθμό;
        Όπως και να το κάνουμε σε μιά κοινωνία που είναι γεμάτη με υποψήφιους αυτόχειρες την ζείτε όλοι ο κόσμος στα όρια του παραλογισμού το τελευταίο που θα μπορούσε να νοιάξει κάποιον είναι άν κάποιο περιοδικό έριξε το κύρος του πρωθυπουργού.

        • Be Quite avatar
          Be Quite @ Kynikos 08/03/2013 08:21:15

          Κύριε, δεν ξέρω αν υπήρξαν και άλλα εξώφυλλα περιοδικών το ίδιο κατάπτυστα με το συγκεκριμένο. Ωστόσο, το ζήτημά μας δεν είναι το...βληθέν κύρος του κ. Α.Σαμαρά, μιας και το κύρος του δεν κινδυνεύει από τους αισχρούς, παρά μόνο από τον ίδιον και τις επιλογές του.
          Το θέμα που τίθεται, είναι αν ένα περιοδικό που θέλει να θεωρείται ...αριστερό, δικαιούται να προβάλλει και να υπαινίσσεται την ωμή βία και τη χυδαιότητα προσβάλλοντας την αισθητική και επιδεικνύοντας ασέβεια στην ανθρώπινη υπόστασή μας. Γιατί εμένα, δεν ξέρω εσάς, με προσβάλλουν αυτού του είδους τα φθηνά και ποταπά μέσα πρόκλησης. Καταλάβατε ή θα συνεχίσουμε να κοροϊδευόμαστε;

      • Karenin avatar
        Karenin @ Be Quite 08/03/2013 22:31:55

        Ο βάρβαρος υπαινιγμός της ηλίθιας βίας στα πρόσωπα του Ρωμανού και της παρέας του δεν θυμάμαι να σε είχαν ευαισθητοποιήσει...

  29. Kynikos avatar
    Kynikos 08/03/2013 06:49:55

    Αισχρότατο πραγματικά, φρικιαστικό
    Γι'αυτό πρέπει ο ηγέτης μας να αντιδράσει πολύ δυναμικά πρέπει να απαιτήσει αμέσως να κλείσει το σιχαμερό περιοδικό και να πάνε οι υπεύθυνοι του αυτόφωρο διαφορετικά θα ψαλιδίσει περισσότερο τους μισθούς και τις συντάξεις και θα ανεβάσει το ΦΠΑ στο πετρέλαιο στο 50%.

    • Be Quite avatar
      Be Quite @ Kynikos 08/03/2013 08:24:00

      Άσχετο το ένα με το άλλο. Οι διαφωνίες στις πολιτικές επιλογές, δε δικαιολογούν σε καμία περίπτωση το θρίαμβο της χυδαιότητας και την αποδοχή της.

    • Be Quite avatar
      Be Quite @ Kynikos 08/03/2013 08:31:08

      ...Όσο για τα αυτόφορα και το ..κλείσιμο του σαχλαμαροunfollow, δεν αξίζει να μπει κανείς στον κόπο. Με τόσο υψηλό επίπεδο που διαθέτει, σίγουρα μπορεί να κλείσει σύντομα από μόνο του.

  30. Αντίθεσις avatar
    Αντίθεσις 08/03/2013 13:07:42

    Διαβάζω τα σχόλια κάποιων "να κλείσει το περιοδικό", "να σταλεί αυτόφωρο" ο καλλιτέχνης που έφτιαξε το εξώφυλλο και αναρωτιέμαι: τι αναγνωστικό κοινό έχει η συγκεκριμένη έκδοση; Μερικές χιλιάδες; Πιστεύετε ότι χρειάζεται επιπλέον δημοσιότητα; Αν φθάσουμε στο σημείο να κλείνουμε εκδόσεις (έστω και περιθωριακές, ακόμη και αναρχικές) για τα εξώφυλλά των (ούτε καν για τα γραφόμενά των) και να απομακρύνουμε από την κυκλοφορία και να καίμε τυπωθέντα αντίτυπα των, μήπως έχουμε ξεφύγει;

    Και σε πρακτικό επίπεδο, τι πιθανότητες έχει στα δικαστήρια (ελληνικά και ξένα) μια καταδίκη για προσβολή του πρωθυπουργού, επειδή κάποιος τον φιλοτέχνησε με "υπόβαθρο" τα πρόσφατα αποτελέσματα κάποιας επιχείρησης στην οποία χρησιμοποιήθηκε έντονο "μακιγιάζ τύπου ζαρντινιέρας";

    Κάτι που διαφεύγει πολλών: δεν αρκούν οι σκέψεις (π.χ. ερμηνεία του ανατρεπτικού ή βίαιου στοιχείου μιας πειραγμένης φωτογραφίας) για να καταδικασθεί κάποιος/α στα νομικά μας πράγματα, χρειάζονται ενέργειες (π.χ. σχετικές προτροπές ή δράσεις). (Στο παραπάνω βέβαια έχουμε πρόσφατες εξαιρέσεις - για λόγους ευρωπαϊκού καθωσπρεπισμού μας και συγγνωστής υποτέλειας στας Ευρώπας - το νόμο περί άρνησης του ολοκαυτώματος των Εβραίων. Εικάζω ότι είναι απλώς για το θεαθήναι. Σκεφθείτε ότι μπορεί κάποια να αρνείται το ολοκαύτωμα στο Δίστομο ή στα Καλάβρυτα, χωρίς συνέπειες, αλλά όχι στο Άουσβιτς. Πρόκειται για πολιτικό (και επί της ουσίας οικονομικό) στραβισμό ή είναι η ιδέα μου;)

    Θυμάστε τι έγινε πριν λίγα χρόνια με τη δημοσίευση σκίτσων του Μωάμεθ με βόμβες να βγαίνουν από το κεφάλι του σε δανικά έντυπα και τις απειλές/επιθέσεις των ριζοσπαστικών μουσουλμάνων εναντίον των; Δεν έχουμε ήδη αρκετά προβλήματα με τη διεθνή εικόνα της χώρας, θέλουμε να γίνει και στόχος κριτικής για αντιδημοκρατικές, μεσαιωνικές ή όπως αλλιώς αποκληθούν πρακτικές και λογοκρισία πειραγμένων φωτογραφιών; Δεν έχουμε την πολυτέλεια χρόνου και περίσσευμα διεθνούς ερείσματος να ασχολούμαστε με τέτοια θέματα.

    Ας επικεντρωθούν οι δικαστές στα φλέγοντα (αλλά δυστυχώς χρονίζοντα) θέματα και ας αφεθούν οι αναγνώστες του κάθε εντύπου να το κρίνουν και να το υποστηρίξουν ή απορρίψουν.

    • Αντίθεσις avatar
      Αντίθεσις @ Αντίθεσις 08/03/2013 18:28:48

      Και μια ακόμη σχετική σκέψη που μόλις μου διετύπωσε από φίλη: αν ο λαός είχε πεισθεί και είχε εφαρμοσθεί μαζικά η ατυχήσασα φοροκάρτα και τα περί ηλεκτρονικών αποκλειστικά πληρωμών, ποιος αφελής πιστεύει ότι το κόμμα ή τα κόμματα της εκάστοτε κυβέρνησης δεν θα έριχναν μια γρήγορη ματιά, για να "ενημερωθούν" (όπως δικαιολογήθηκε και ο κ. Παπακωνσταντίνου) στη λίστα με τους συνδρομητές του περιοδικού;

      Δυστυχώς δεν ζούμε σε κοινωνία αγγέλων και γι' αυτό οι θρησκευτικές/πολιτικές πεποιθήσεις των πολιτών δεν πρέπει να καταγράφονται, ούτε καν εμμέσως, αλλιώς θα τύχουν παράνομης (ή και "νόμιμης") επεξεργασίας τόσο στο εσωτερικό από τις υπηρεσίας ασφαλείας και ενδεχομένως τα κόμματα, όσο και στο εξωτερικό από τους αμερικανικούς οργανισμούς έκδοσης/διαχείρισης των καρτών. (Η πρόσφατη ομολογία της εταιρείας google ότι έχει παράσχει τα μέσα για παρακολούθηση από το FBI χιλιάδων λογαριασμών του δωρεάν ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που προσφέρει χωρίς ένταλμα αλλά με απλές απόρρητες επιστολές που το ζητούν, μάς δίνει μια ιδέα για το τι είναι εφικτό). Και στα καθ' ημάς, δυστυχώς τα πιστοποιητικά κοινωνικών φρονημάτων δεν είναι άγνωστη λέξη στη χώρα μας. Δεν έχει προχωρήσει αρκετά ο δημοκρατικός μας πολιτισμός από την τελευταία φορά που χρησιμοποιήθηκαν, ώστε να αποκλεισθεί η επανάκαμψή των...

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ Αντίθεσις 08/03/2013 20:59:46

        Αντίθεσις Από τον 10/2010 το Antinews.gr έχει ανεβάσει το Θέμα για τη -“Κάρτα Πολίτη με Τσιπ Καταδότη”- την οποία πρώτη η Βρετανία έχει καταργήσει http://www.noiazomai.net/ukkartapoliti.html

  31. Kώστας ΜΠ avatar
    Kώστας ΜΠ 08/03/2013 15:40:39

    Αν το έντυπο της Χρυσής Αυγής παρουσίαζε τον Σαμαρά ή τον Βενιζέλο ή τον Κουβέλη πυροβολήμενο και με βγαλμένο μάτι θα είχαμε όλοι- και δικαίως- εξαγριωθεί. Θα μιλούσαμε για φασιστική πρόσκληση σε βία, για ακραίους, θα συζητούσαμε για τη νομιμότητα της ΧΑ κλπ.
    Τώρα την φασιστική απρέπεια την διάπραξαν οι αριστεριστές τύπου Unfollow.
    Δικαιώνουν άλλη μία φορά την θεωρία των άκρων και πραγματώνουν εντύπως τον συριζαυγιτισμό.

    • Η Αλίκη των θαυμάτων avatar
      Η Αλίκη των θαυμάτων @ Kώστας ΜΠ 08/03/2013 16:17:17

      Κάνετε ένα τεράαααστιο (ηθελημένο;)λάθος.
      Η Χρυσή Αυγή είναι πολιτικό κόμμα εκλεγμένο νόμιμα στο Ελληνικό Κοινοβούλιο και οφείλει να σέβεται το θεσμικό της ρόλο και το ...unfollow είναι μόνο ένα σιχαμερό φτηνομπακαλοέντυπο, που χρησιμοποιεί τη χυδαιότητα για να ...πουλήσει. Καμία σχέση.

      • Kώστας ΜΠ avatar
        Kώστας ΜΠ @ Η Αλίκη των θαυμάτων 08/03/2013 16:51:47

        Δεν βλέπω το λάθος. Μια υπόθεση κάνω και μια υποθετική σύγκριση
        Το ότι είναι νόμιμο και εκλεγμένο τι ακριβώς σημαίνει; Πως λόγου χάρη δεν θα σχολιάσουμε τα περιεχόμενα ή τα εξώφυλλα του περιοδικού του νόμιμα εκλεγμένου κόμματος; Ή τα εξώφυλλα με τον Ες δεν ήταν "σιχαμένα";
        Εν πάσει περιπτώσει το επιχείρημα είναι άλλο: πως παρόμοιο υποθετικό εξώφυλλο χρυσαυγίτικου εντύπου θα προκαλούσε σάλο, ενώ χάρη στην ασυλία της αριστεράς τώρα δεν τρέχει τίποτα.

        • Η Αλίκη των θαυμάτων avatar
          Η Αλίκη των θαυμάτων @ Kώστας ΜΠ 08/03/2013 21:34:56

          'Ενα εκλεγμένο κοινοβουλευτικό κόμμα, έχει ευθύνες, υποχρεώσεις και οι συμπεριφορές, επιλογές, εκφράσεις του, έχουν άλλη βαρύτητα από ότι η ασεβής, χυδαία και αηδιαστική δημοσίευση ενός τυχάρπαστου περιοδικού. Είναι τόσο απλό! Τι δεν καταλαβαίνετε;

  32. leonidas avatar
    leonidas 08/03/2013 17:28:34

    Στη δημοκρατία κύριε μου η ελευθερία του τύπου είναι αδιαπραγμάτευτη. Αν αυτό σας ενοχλεί μπορείτε να ψηφίσετε ΧΑ-υποθέτω από το ψευδώνυμο σας πως δεν θα σας πέφτει και πολύ βαριά η ιδεολογία τους.

  33. η Dimi avatar
    η Dimi 08/03/2013 18:10:59

    παντως σαμουαν η ηλιθιοτητα πρεπει να είναι αθανατη με τέτοιο ιλαρο εξυπνακισμο και 23 (εικοσι τρια) αυτοθαυμαστικα.

  34. ΚΜ avatar
    ΚΜ 08/03/2013 23:08:11

    Απόλυτα δικαιολογημένη η βία, όπως όλα δείχνουν, προκειμένου να αφοπλιστεί ο μαμόθρεφτος εγκληματίας. Εσύ, άφησε το κεφάλι σου στην άμμο πάντως.

    Μάλιστα, πιστεύω ότι δέον όπως αναθεωρηθεί ο νόμος, ούτως ώστε οι αστυνομικοί να μπορούν να ρίχνουν κατευθείαν στο κεφάλι οποιανού φέρει πολεμικό όπλο. Οι ζωές τους δεν αξίζουν λιγότερο από αυτές των εγκληματιών που αβαντάρεις.

  35. Bασιλοπουλος Χρήστος avatar
    Bασιλοπουλος Χρήστος 09/03/2013 00:25:20

    Xαλαρώστε ένα εξώφυλλο εδώ έχουμε φτάσει 1.500.000 άνεργους και 1.000.000 απασχολούμενους!!! όσο για τον Σπύρο Γεωργιάδη κάνει καλά τη δουλεία του είναι ένας Ταλιμπάν του μνημονιού....μπας και πάρει καμμιά υπουργική καρέκλα στο μέλλον...ξέρει αυτός...αλλά το τσίρισμα τσίρισμα....αυτό δεν κόβεται με τίποτα...

    • ΣΠΑΡΤΙΑΤΗΣ avatar
      ΣΠΑΡΤΙΑΤΗΣ @ Bασιλοπουλος Χρήστος 09/03/2013 18:31:08

      Ναι, σιγά μην κάτσει να αλλάξει τη φωνή του για να αρέσει σε εσένα

  36. Be Quite avatar
    Be Quite 09/03/2013 00:55:22

    Έχετε ασθενή μνήμη. Η βία με ενοχλεί σε κάθε της έκφραση. Όποιο παραμορφωμένο από χτυπήματα ανθρώπινο πρόσωπο και αν μου παρουσιάζουν, όποιοι κι αν το κάνουν, για μένα είναι το ίδιο αισχροί. Μην πετάτε τη μπάλα στην εξέδρα. Δε γίνεται να αθωώσετε κανέναν....

    • Kynikos avatar
      Kynikos @ Be Quite 09/03/2013 03:07:00

      Καμιά απολύτως σύγκριση ανάμεσα στην εικονική βία του Photoshop και την πραγματικής βίας όπως στα πρόσωπα του Ρωμανού και της παρέας του. Στο θέμα του εξωφύλλου ένα πρόσωπο που ασκεί πάνω μας εξουσία θα πρέπει να δεχτεί αντίστοιχα κριτική σίγουρα ήταν αρκετά βαρύ αλλά ακόμα βαρύτερη είναι η κατάσταση που βρίσκεται ο κόσμος σήμερα.

      • Be Quite avatar
        Be Quite @ Kynikos 09/03/2013 09:21:22

        Δε μπαίνει σε σύγκριση η αθλιότητα της ασκούμενης ψυχολογικής βίας (εξώφυλλο περιοδικού) με τη σωματική βία που ασκήθηκε επί των νεαρών στο Βελβεντό. Είναι δύο διαφορετικά πράγματα, το ίδιο αισχρά, αλλά διαφορετικά.
        ΄Οσο για την κατάσταση που βρίσκεται ο ...καημένος ''ο κόσμος'', τον Ιούνιο αν θυμάμαι καλά αποφάσισε και δεν βλέπω να άλλαξε γνώμη στην πράξη. Δεν του επιβλήθηκε δικτατορία, αλλά κυβέρνηση (έστω και ανακόλουθη) μέσω νόμιμων εκλογών, Θύματα λοιπόν, ΔΕΝ υπάρχουν. Αυτό που ανέχομαι, αυτό τελικά και μου αξίζει.....Λυπάμαι.