#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/01/2013 18:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ξανά υπό κατάληψη το κτίριο στη Λέλας Καραγιάννη, λίγες ώρες μετά την εκκένωσή του



(Ανανεωμένο) Στην ανακατάληψη του κτηρίου στη συμβολή των οδών Λέλας Καραγιάννη και Δροσοπούλου στην Κυψέλη προχώρησαν άτομα του αντεξουσιαστικού χώρου, λίγες ώρες μετά την αστυνομική επιχείρηση για την εκκένωσή του.

Ελεύθερα αφέθηκαν νωρίτερα τα 16 άτομα που προσήχθησαν στη ΓΑΔΑ κατά την επέμβαση της αστυνομίας στο κτήριο το μεσημέρι.

Στο μεταξύ, σύγχυση επικρατεί ως προς το αν τελικά η Αστυνομία είχε ή όχι την δικαιοδοσία να επέμβει στο κτήριο, το οποίο ανήκει στο Πανεπιστήμιο Αθηνών, καθώς σύμφωνα με πληροφορίες ο πρύτανης του Ιδρύματος, Θ. Πελεγρίνης αρνείται πως είχε δώσει τη συγκατάθεσή του για την επιχείρηση.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 15/01/2013 12:04:32

    Μπραβο.

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ ψυχραιμια 15/01/2013 14:10:52

      Χαχαχα
      Πρέπει να έχεις φάει πολύ ξύλο από τους αριστερούς το 1978-83

  2. Inno avatar
    Inno 15/01/2013 12:17:28

    να κάνω μια χαζή ερώτηση. το μπαράζ "πιέσεων" προς τους άναρχους γίνεται για την ευνομία ή για "άλλοθι" - αφορμή για τις μετέπειτα (είδαμε μερικές ήδη) πράξεις τους?
    δεν λέω ότι δεν χρειάζεται να τελειώσει το παραμύθι των καταλήψεων, αλλά μου κάνει εντύπωση το timing και η στόχευση, τη στιγμή μάλιστα που βλέπουμε ότι η ακροαριστερά "αρχίζει να ξυπνάει".

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Inno 15/01/2013 12:25:53

      Για να "δράσουν" οι άναρχοι τώρα, γι αυτό γίνεται.
      Τους πατάνε το κουμπί. ¨Οπως τα σκυλιά του Παυλώφ έχουν εξαρτημένα αντανακλαστικά.
      Θα δράσουν για να δώσουν τροφή στα ΜΜΕ: Για να ξεχάσουμε όλοι τις ξεχασμένες "λίστες", παραγραφές, το αναδρομικό "παντελόνιασμα" των δικαστικών και χίλια άλλα...
      Για να ξεχάσουμε που όλη η Ευρώπη φωνάζει "να πληρώσουν οι Έλληνες πλούσιοι φοροφυγαδες", και εδώ οι πολιτικές δυνάμεις αγρόν αγοράζουν...
      Μη βαυκαλίζονται: Δεν "μασάμε" πιά...

      • Ένας άλλος avatar
        Ένας άλλος @ Ο Θείος 15/01/2013 15:13:24

        Λογικό.
        Αν δεν έκανε τίποτα, θα βρίζαμε ότι τους αφήνει να αλωνίζουν (όπως πολλοί βρίζουν γιατί ακόμα δεν έχει γίνει τίποτα για το indy - αν κι έρχεται και η σειρά του).
        Τώαρ που κάνει, τώρα που ΤΟΥΣ ΒΓΑΖΕΙ ΤΙΣ ΚΟΥΚΟΥΛΕΣ, όπως ακριβώς είχε υποσχεθεί, μας χαλάει το timing.
        Πότε θα έπρεπε, λοιπόν, να καθαρίσει η κατάσταση με τις καταλήψεις;
        Και, καλύτερα, πότε θα ήταν ικανοποιημένοι οι εκ συστήματος κλαψουρίζοντες, οι ψεκασμένοι, αυτοί που "δε μασάνε πια";
        (μην απαντάτε, το ξέρω το πότε θα ήταν ικανοποιημένοι: μόνο αν δινόταν ξανά η δυνατότητα να συνεχίζουμε να καταναλώνουμε συνολικά περισσότερα απ' όσα παράγουμε, φορτώνοντας τα βάρη στους επόμενους)

        • Ο Θείος avatar
          Ο Θείος @ Ένας άλλος 15/01/2013 16:29:00

          Πότε θα έπρεπε, λοιπόν, να καθαρίσει η κατάσταση με τις καταλήψεις;
          "Προχθές".
          Αλλά μη το λές σε μένα. Πέστο στον Καραμανλή Β', στον Σημίτη, στον Γ. Παπανδρέου.
          Όπως έπρεπε επίσης τότε να καθαρίσει η κατάσταση με αυτούς που καταναλώνανε περισσότερα απ’ όσα παράγουν (που δεν παράγουν τίποτε, παρά μονον χρέη).
          Αλλά αυτοί είναι τα "καλά παιδιά", είναι και στις λίστες βλέπετε.

      • roadrunner avatar
        roadrunner @ Ο Θείος 15/01/2013 15:15:43

        Μα όπως βλέπω Θείε, τα θυμάστε όλα...

        • Ο Θείος avatar
          Ο Θείος @ roadrunner 15/01/2013 16:29:54

          Τα θυμάμαι.
          Άλλοι δεν θέλουν να τα θυμούνται.
          Θέλουν όμως να τα ξεχάσουμε.

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ Inno 15/01/2013 12:28:35

      Μπορει ο Σαμαρας να εχει αποφασισει να ξεκαθαρισει την κατασταση.Θα δουμε.

    • BLACKQUEEN avatar
      BLACKQUEEN @ Inno 15/01/2013 14:05:37

      Σωστό το ερώτημά σας Inno, εύλογη και η απάντηση-εξήγηση του Θείου παρακάτω.... Εγώ έχω όμως κι άλλο ένα ερώτημα.
      Αυτός ο ...αντιμνημονιακός αγωνιστής, ο επαναστάτης φέρελπις Αλέξης με τον ετοιμοπόλεμο Σύριζά του μαζί, γιατί δεν βγαίνει ανοικτά να υπενθυμίζει σε όλους τους τόνους καθημερνά, τι ακριβώς παίζεται;
      Γιατί δεν ξεκινάει αγώνα αφύπνισης, ώστε να εμποδίσει το ....νανούρισμα του κόσμου μέσω των αναρχοτρομοαφηγημάτων και των απειλών;
      Αν δεχτούμε οτι τα ΜΜΕ παραλαμβάνουν την ''είδηση'', τη μεγενθύνουν, την παραποιούν και παρασέρνουν μέσω του φόβου τα πλήθη στην αδράνεια, τότε τα πλήθη αυτά είναι άβουλο κοπάδι, που αδυνατεί να εκτιμήσει τα δρώμενα και να αντιδράσει ενάντια στη μιζέρια που βιώνει. Όποιος σε τόσο κρίσιμες στιγμές ξεχνάει και...ξεχνιέται , είναι στα σίγουρα χαμένος !!!
      Αν κατά δεύτερον τώρα αυτός που διεκδικεί με αξιώσεις την εξουσία, μετά τις συνεχείς ''πετυχημένες'' επιθετικές κινήσεις του ''αντιπάλου'', αδυνατεί να απαντήσει αποφασιστικά και πειστικά, αν δεν έχει τον τρόπο, το λόγο και την πειθώ να περάσει μηνύματα, τότε δεν είναι άξιος να κερδίσει αυτό που διεκδικεί.... Όποιος σε τόσο κρίσιμες στιγμές δεν είναι ικανός για νικηφόρα μάχη, δεν πρόκειται ποτέ να κερδίσει κανέναν πόλεμο. Το παίγνιο της ''πολιτικής'', δεν είναι ....αξιοκρατικό. Είναι πολύπλοκο και σύνθετο.

      Υ.Γ : Οι καταλήψεις δημόσιων κτιρίων, χωρίς τυμπανοκρουσίες και περιττά ταρατατζούμ, πρέπει να λήξουν και πολύ σωστά λήγουν. Το μίνιμουμ είναι, αλλά είναι όμως ...κάτι.

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ BLACKQUEEN 15/01/2013 16:36:41

        O "αντιμνημονιακός επαναστάτης" - και πολλοί άλλοι, για αυτό εδώ που έγραψα δεν βγαίνει να εξηγήσει:
        h**p://www.antinews.gr/2013/01/14/199117/#comment-1110872
        Διαφωνούν σε άλλα, αλλά στο θέμα αυτό, "το φίδι κι ο Αλέξανδρος τα κάνουνε πλακάκια".
        Σε πολλούς βολεύει η "πελατειακή Ελλάδα".
        ΝΔ και "ΠΑΣΟΚ" (με νέα μορφή), είναι ακόμη εδώ:
        Ο Κομματικός διπολισμός ήταν καλή συνταγή, "βόλευε" αυτούς που παρείχαν ή παραλάμβαναν "στέγη, τροφή και προστασία". Τον θέλουν ακόμη, οι ανεπιδεκτοι...

        • drider avatar
          drider @ Ο Θείος 15/01/2013 18:56:49

          Μια χαρά θα κάνει τις συμμαχίες του ο "αντιμνημονιακός επαναστάτης" (και με μέρος της αστικής τάξης)

          Για αυτό άλλωστε και θα τον ψηφίσετε!

  3. chrisss90 avatar
    chrisss90 15/01/2013 12:18:27

    Μην σταματάς σου λέω!

  4. ΚΜ avatar
    ΚΜ 15/01/2013 12:51:47

    Δεν έχει και τόση σημασία. Όσο περισσότερο και όσο σπασμωδικότερα «αντιδρά» η έκνομη ακροαριστερά (τα εισαγωγικά γιατί εκεί που μας χρώσταγαν μας πήραν και το βόδι, όπως λέει ο λαός), τόσο περισσότερο εδραιώνεται η ομοθυμία του λαού μας, αναφορικά με την ανάγκη οριστικής πάταξής της.

  5. Γιώργος Π. και ... avatar
    Γιώργος Π. και ... 15/01/2013 12:52:27

    Καιρός ήταν...

  6. romeo. avatar
    romeo. 15/01/2013 12:57:27

    Ναι, η αστυνομία τους πιάνει, η "δικαιοσύνη" τους βγάζει! Αμπώς!

  7. Διηνεκης avatar
    Διηνεκης 15/01/2013 13:12:17

    Επιτέλους

  8. papasmurf avatar
    papasmurf 15/01/2013 15:18:01

    Αντιπερισπασμός "αποπροσανατολισμός του εχθρού".
    Ποιος είναι ο εχθρός μωρέ ,τι πάτε να περάσετε πάλι στα γρήγορα και αντισυνταγματικά;Νισάφι πια ,ούτε ο Χότζας δεν φέρθηκε έτσι στον γάιδαρο του.

  9. diafanos avatar
    diafanos 15/01/2013 16:00:23

    Ευτυχώς που ήταν διατηρητέο και προστατευόταν το κτίριο και δεν καταστράφηκαν με τσεκούρια και πριόνια οι πόρτες και τα παράθυρα του κατά την επιχείρηση εκκένωσης ..

    Από το πρώτο λεπτό ξεκίνησε η ανάδειξή του σε δείγμα κτιρίου της ύστερης εκλεκτικιστικής περιόδου.

    Μπράβο.

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ diafanos 15/01/2013 16:16:57

      Καλά έκανε η αστυνομία. Δικιές μας (του λαού) ήταν οι πόρτες, όχι δικιές σας (των καταληψιών και των ξεφτιλέγγων) άλλωστε, και κανονικά θα έπρεπε να πληρώσετε και λογαριασμό. Εξάλλου, άν σας πήρε ο πόνος για τις πόρτες να βγαίνατε μόνοι σας. Προς το είδος σας δεν χωράει καμία συγκατάβαση.

      • αριστερος ψαλτης avatar
        αριστερος ψαλτης @ ΚΜ 15/01/2013 17:03:04

        Σιγα ρε μεγαλε που ειναι και δικες σας.
        Του λαου οπως λες (που προφανως μονο εσυ τον εκπροσωπεις)
        Εχουν πουλησει τα παντα στους ιδιωτες και εσυ λαϊκιζεις...
        Απλα ασετειος!

        • ΚΜ avatar
          ΚΜ @ αριστερος ψαλτης 15/01/2013 18:42:30

          Έτσι, να αναδεικνύονται οι συγγένειες!

          • diafanos avatar
            diafanos @ ΚΜ 16/01/2013 12:16:32

            Το ότι η επιχείρηση ήταν όντως αστεία το δείχνει το τελευταίο σχόλιο που προστέθηκε στο άρθρο.

            Το ότι εκ των υστέρων χαρακτηρίζεται η επιχείρηση "συμβολική επέμβαση", με ταυτόχρονη χρήση ελικοπτέρου, ειδικών δυνάμεων και του άνω εξοπλισμού, υποτιμά τη νοημοσύνη μας γενικά.

            Καλή δύναμη.

        • BLACKQUEEN avatar
          BLACKQUEEN @ αριστερος ψαλτης 16/01/2013 14:54:15

          ....Κι εσείς όμως !!!!! Το...Ψάλτης, ok.
          To ...Aριστερός όμως;;;;;; Τι το θέλατε; Γιατί μας το διευκρινίζετε;; Ξυπνάτε ασίγαστα πάθη και μίση ετών !!!!!
          Όχι μόνο το Κ και το Μ, αλλά και όλα τα υπόλοιπα γράμματα της Ελληνικής αλφαβήτου να σας ...εναντιωθούν, δίκιο θα έχουν !!!! Ορίστε μας :-)

  10. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 15/01/2013 16:15:45

    Μπραβο, και μακαρι να συνεχιστει αυτη η επιχειρηση, και τα κτιρια αυτα να στεγασουν δημοσιες υπηρεσιες που ειναι στο νοικι, ή φτωχες οικογενειες πολυτεκνων Αθηναιων.

  11. oo avatar
    oo 15/01/2013 16:57:04

    εγινε ηδη ανακαταληψη της ΛΚ37

  12. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 15/01/2013 17:22:36

    40 κατειλημμένα κτήρια λένε ότι θα αδειάσουν από τους καταληψίες.
    Να δούμε πως θα τα φυλάνε από τις ανακαταλήψεις!!
    Ήδη, ανακατέλαβαν το κτήριο της Λ.Κ.

  13. Bixiou avatar
    Bixiou 15/01/2013 17:44:26

    Λυπουμαι κυριες και κυριοι αλλα τα παραπανω σχολια δεν εχουν πλεον κανενα νοημα. Οι καταληψιες αυτοι αφεθηκαν ελευθεροι, επεστρεψαν και επανεκατελαβαν το κτιριο. Μεχρι ποτε το κρατος θα δεχεται να το γελοιοποιουν τρεις με τεσσερεις χιλιαδες χασομερηδες σε ολη την Ελλαδα, γιοι και κορες των μπαμπαδων τους; Και ερωτω: Χρειαζεται εντολη υπουργου η πρωθυπουργου για να πανε, και να ξαναπανε, ο εισαγγελεας και η αστυνομια να κανουν την δουλεια για την οποια πληρωνονται απο τον Ελληνα πολιτη; Γιατι εγω, παρα τις περικοπες και τους δισβαστακτους φορους που υφισταμαι, θα πρεπει να πληρωνω και το ηλεκτρικο αυτων των ψευδοεπαναστατων που δεν εχουν δουλεψει ουτε μια ωρα στη ζωη τους;

    • drider avatar
      drider @ Bixiou 15/01/2013 18:54:14

      "Όταν έκλαψε ο Δένδιας" (δηλαδή σιγά μην)

    • Bixiou avatar
      Bixiou @ Bixiou 15/01/2013 19:16:22

      Συγγνωμη, δυσβαστακτοuς

    • Uncle Stgm avatar
      Uncle Stgm @ Bixiou 16/01/2013 12:02:48

      Μα αυτό ακριβώς θέλουν να κάνουν οι του "κράτους".
      Πήγαινε-έλα η σουπιά, αμολάει πίσω μπρός μελάνη.
      Ξεχάστε τις "λίστες", προσέξτε τις γλίτσες.
      Αυτό θέλουν βέβαια και οι ανάρχες: ¨Ενα αιώνιο χαβαλέ.

      Εν τω μεταξύ οι δικαστικοί "παντελονιάζουν' ανενόχλητοι αναδρομικά. Είδατε να ενόχλησε αυτό κάποιον ανάρχα;

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ Bixiou 16/01/2013 16:33:11

      Είθε σύντομα να σου κοπεί το γέλιο.

  14. Χρήστος avatar
    Χρήστος 15/01/2013 18:58:38

    Όλα αυτά είναι για το θεαθήναι. Δεν υπάρχει λογική ανακατάληψης κτηρίων από τους αναρχικούς εάν αυτά δεν χρησιμοποιηθούν για τίποτα γιατί πάλι θα αφεθούν στην μοίρα τους και θα καταληφθούν. Υπάρχει σχέδιο αξιοποίησής τους και ποιο είναι αυτό; Πήγε κάποιο συνεργείο του Δήμου για την αποκατάστασή τους και το σταμάτησαν; Αναρτήθηκε ανακοίνωση εκκένωσης από τον Δήμο; Αλήθεια, με εκείνο το ξενοδοχείο στην πλ. Ομονοίας που θα γινόταν ... φοιτητικές εστίες τι γίνεται;

  15. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 15/01/2013 20:08:47

    για αρχη, κοψτε το ρευμα και το νερο στα κτιρια αυτα, διακοψτε αν υπαρχει τη παροχη ιντερνετ, σφραγιστε τις εισοδους, και βλεπουμε για παραπερα.

    • Β.Κ.Σ. avatar
      Β.Κ.Σ. @ Μικρασιάτης 16/01/2013 09:07:43

      Προφανώς οι κυβερνώντες και οι λαμβάνοντες τις πολιτικές αποφάσεις είναι οτιδήποτε άλλο πλην αυτού που θα έπρεπε να είναι πρωτίστως, πρακτικοί άνθρωποι.
      Τόσα χρόνια οι λογαριασμοί πληρώνονται;
      Αν ναι από ποιούς;
      Είναι ιδιοκτήτες οι ενοικιαστές;
      Τί ρωτάω τώρα; Σ´ ένα κράτος μπορντέλο...

  16. Παστός Αστός avatar
    Παστός Αστός 15/01/2013 20:22:33

    Οι συλληφθέντες φώναζαν «πόλεμο στον πόλεμο των αφεντικών».
    Προτείνω να αφήνεται ελέυθερο όποιο από τα καϊνάρια έχει συμπληρώσει έστω και μία «καρτέλλα ενσήμων» στη ζωή του.

  17. emily avatar
    emily 15/01/2013 21:12:24

    Και επειδή δεν έγινε προχθές ,δεν πρέπει να γίνει ποτέ????

  18. anonymous avatar
    anonymous 15/01/2013 21:30:51

    Η απόφαση είναι προεκλογική, είχε γίνει επίσημη δήλωση και αυτή η σελίδα είχε κάνει τις σχετικές αναρτήσεις.

    Το θέμα είναι άλλο. Από ότι φαίνεται εδώ και χρόνια το επίσημο κράτος γνώριζε τα πάντα και κώφευε. Πρέπει να αναζητηθούν ευθύνες από τους αρμοδίους.

  19. BLACKQUEEN avatar
    BLACKQUEEN 15/01/2013 21:48:53

    ...Και μάλλον δικαίως το έφαγε :-)

  20. nice avatar
    nice 16/01/2013 01:10:12

    Μα η Λ.Κ άστεγους φιλοξενούσε…

    • diafanos avatar
      diafanos @ nice 16/01/2013 12:11:25

      Αστέγους που δεν έχουν περιφερθεί σαν μαϊντανοί σε κάποιο κανάλι όμως .
      Άστεγοι δύο ταχυτήτων λοιπόν (νόμιμοι / άνομοι).. Αστείο.

  21. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 16/01/2013 01:34:51

    Μονο αν περασει ιδιωνυμο αδικημα η καταληψη δημοσιων κτιριων και οι καταληψιες τρωνε δυο χρονια φυλακη.Οποιος νομιζει οτι ετσι ευκολα θα ξεμπερδεψει με χιλιαδες αναρχικους επειδη τελουσε υπο το κρατος παραισθησεων οτι το 2008 την Αθηνα την εκαψαν καποιοι πρακτορες για τον "αγωγο" ή οτι οι βομβες μπαινουν απο ξενους για τους "υδρογονανθρακες" θα ξυπνησει αποτομα.
    Υπαρχει ανατρεπτικο κινημα στην Ελλαδα που μονο με τις μεθοδους του μετεμφυλιακου κρατους θα παταχθει.

    • Αντίθεσις avatar
      Αντίθεσις @ ψυχραιμια 16/01/2013 12:46:47

      "Μονο αν περασει ιδιωνυμο αδικημα η καταληψη δημοσιων κτιριων": με κάμποσα από τα κενά κτίσματα να ανήκουν σε κληροδοτήματα, πανεπιστήμια κ.λπ., άρα δεν είναι δημόσια περιουσία με την νομική (στενή) έννοια του όρου, νομίζετε ότι η παραπάνω πρότασή σας θα αλλάξει ουσιαστικά την κατάσταση;

  22. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 16/01/2013 09:56:18

    Το επανακατέλαβαν, θα το ξαναχάσουν, θα επανέλθουν...
    Και πάει λέγοντας, σε δουλειά να βρισκόμαστε.
    Και να ξεχνιόμαστε.
    Το φίδι και ο Αλέξανδρος τα έχουν (όπως παλιά) πλακάκια.
    "Φάτε" κόσμε καταλήψεις, αναρχοαυτονομία και πήγαινε έλα της αστυνομίας. Χορτάστε θέαμα. "Κάτς σικέ", παλιά μας τέχνη.
    Με λίστες και ανφάν γκατέ φοροφυγάδες θα ασχολούμαστε τώρα;

    • Uncle Stgm avatar
      Uncle Stgm @ Ο Θείος 16/01/2013 12:15:12

      enfants gateaux = βουτυρόπαιδα.
      Το λέμε όταν, συνήθως σε συγκεντρώσεις (όπως οι ...."λίστες"), μαζεύεται κόσμος "δήθεν", σνομπ και γλοιώδης.

  23. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 16/01/2013 10:17:14

    Προφανώς, το Πανεπιστήμιο Αθηνών έχει τόσα διαθέσιμα χρήματα που 1. αφήνει κτίρια μεγάλης αξίας να ρημάζουν και να είναι υπό κατάληψη. 2. τους πληρώνει ΔΕΗ και ΕΥΔΑΠ!!!
    Οταν λέω ότι πρέπει να κοπεί η κρατική χρηματοδότηση από τα ΑΕΙ, ώστε αυτά να κλείσουν για κανένα χρόνο και να εξυγιανθούν ξεκινώντας εκ του μηδενός, έχω άδικο;
    Με μία νομοθετική ρύθμιση γίνεται: "Κατάργηση του φορέα γνωστού ως Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών".

    • Αντίθεσις avatar
      Αντίθεσις @ ΒΙΣ 16/01/2013 12:54:29

      Εάν η κόρη σας περίμενε να πάρει το πτυχίο της για να συνεχίσει τις σπουδές της στο εξωτερικό, ή να νυμφευθεί σε άλλη πόλη, ή στην εταιρεία σας οφείλονταν χρήματα από το ίδρυμα, ίσως να είχατε δεύτερες σκέψεις σχετικά με το παραπάνω. Η πρότασή σας θα μπορούσε να διατυπωθεί εξίσου εύλογα και για άλλους φορείς με παθογένειες π.χ. ΕΟΠΠΥ (ΙΚΑ), ΝΑΤ και τα δεκάδες επικουρικά ταμεία που χάριζαν συντάξεις δεξιά κι αριστερά, αλλά το ερώτημα είναι ποιος μπορεί να διαχειρισθεί την ενδιάμεση κατάσταση;

    • Νικόλας avatar
      Νικόλας @ ΒΙΣ 16/01/2013 12:57:24

      Προφανώς είναι παράλογη πρόταση αυτή. Σε χιουμοριστικό τόνο θα προσθέσω ότι αν γινόταν αυτό θα είχαμε υπερδιπλασιασμό των ποσοστών της Χρυσής Αυγής σε μερικά χρόνια :P

  24. factorx avatar
    factorx 16/01/2013 15:54:37

    Αρχίζεις και το κουράζεις με αυτό που νομιζεις ως χιούμορ. Το "αριστερός ψάλτης" είναι παλαιό ψευδώνυμο του "Αντί" και το χρησιμοποιούσαμε σε αντιδιαστολή με το "δεξιός ψάλτης"

    • BLACKQUEEN avatar
      BLACKQUEEN @ factorx 16/01/2013 16:50:42

      ...Δεν κάνω χιούμορ για το
      '' Αριστερός'' Ψάλτης, αλλά για τη μανία του ΚΜ να ..τσιμπάει μόλις δει οτιδήποτε σε ''αριστερός''.
      Μη μου τη λέτε λοιπόν άδικα, αν άλλο νομίσατε.

      • factorx avatar
        factorx @ BLACKQUEEN 16/01/2013 19:37:34

        Ακόμα χειρότερα, μετατρέπετε το φόρουμ σε πεδίο προσωπικών αντιπαραθέσεων

        • BLACKQUEEN avatar
          BLACKQUEEN @ factorx 16/01/2013 20:50:21

          Όσον με αφορά, πρόκειται μόνον για αθώα ...πειράγματα. Πώς μπορώ να έχω προσωπικές αντιπαραθέσεις με κάποιον τον οποίο ΔΕΝ γνωρίζω; Δεν υπάρχει κανένα βάθος στο συγκεκριμένο ζήτημα :-).

        • ΚΜ avatar
          ΚΜ @ factorx 16/01/2013 22:18:35

          Τουλάχιστον αυτή τη φορά γράφεις με το κανονικό σου - δεν επιστράτευσες τα γνωστά μούφα-ψευδώνυμα.