29/04/2013 17:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Νέος διοικητής ΟΑΕΔ ο Θ. Αμπατζόγλου

Ο φαρμακοποιός Θεόδωρος Αμπατζόγλου, αναλαμβάνει νέος Διοικητής του Οργανισμού Απασχόλησης Εργατικού Δυναμικού (ΟΑΕΔ), σύμφωνα με την απόφαση του υπουργού Εργασίας, Κοινωνικής Ασφάλισης και Πρόνοιας Γιάννη Βρούτση.

Ο κ. Αμπατζόγλου αντικαθιστά τον απερχόμενο κ. Ηλία Κικίλια.

Τη διαφωνία του ΠΑΣΟΚ με την εξέλιξη που αφορά στην αντικατάσταση του Ηλία Κικίλια από τη διοίκηση του ΟΑΕΔ εκφράζουν πηγές της Ιπποκράτους, αναφέροντας ότι «δεν συμφωνούμε με την εξέλιξη αυτή» και προσθέτοντας ότι «όλη η διαδικασία είναι το λιγότερο άκομψη».

 

Επιπλέον, υποστηρίζουν ότι «δεν εξυπηρετεί την ενιαία λειτουργία και δεν προωθεί την αποτελεσματικότητα της κυβέρνησης».

Με σχόλιο του Γραφείου Τύπου και η ΔΗΜΑΡ εκφράζει τη δυσαρέσκειά της για την απομάκρυνση από τον ΟΑΕΔ του Η. Κικίλια τονίζοντας ότι τέτοιες ενέργειες δεν συμβάλλουν στην αποτελεσματική λειτουργία της κυβέρνησης.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. γιωργης avatar
    γιωργης 29/04/2013 19:55:06

    Επιτέλους! Έφυγε!!!

  2. panos avatar
    panos 29/04/2013 20:24:33

    Απο τον Κικιλια στον Αμπατζογλου..Εδω ταιριαζει ο τιτλος της αληστου μνημης ταινιας 'Ο κατηφορος'..Δεν υπαρχει σωτηρια για τη χωρα..Ο Τιτανικος θα βυθιστει..

  3. fransisco de toledo avatar
    fransisco de toledo 29/04/2013 21:07:45

    Ένα ακόμα γαλάζιο αγόρι που έχει περάσει από ουκ ολίγες θέσεις κομματικών φρούτων. Μου αρέσει πως τον είχαν σίγουρο για την προεδρία του ΕΟΠΥΥ ( σαν να βάζεις δηλαδή τον Παλαιοκώστα υπουργό δημόσιας τάξης). Τώρα τί σχέση έχει ο φαρμακοτριφτης με τον ΟΑΕΔ θα δείξει η πορεία του... Αυτό που χτυπάει άσχημα είναι η εμφανής τοποθέτηση με κομματικά κριτήρια. Θα μπορούσε ο Αντώνης να είναι πιο διακριτικός. Χάθηκε ένας γαλάπζιος τεχνοκράτης ;;;

  4. GMG avatar
    GMG 29/04/2013 22:25:53

    Όταν δεν έχεις την ευθυξία να φύγεις μόνος σου, σε διώχνουν.... Καιρός ήταν! Τον πολιτικό του προϊστάμενο (ΓΑΠ) - που τον τοποθέτησε σ' αυτή την θέση - τον "σούταρε" προ καιρού και ο λαός και το κόμμα του... Καιρός να μας αδειάσουν τη γωνιά και οι κηπουροί... Έλεος πιά...!

  5. Αμφιβολία avatar
    Αμφιβολία 30/04/2013 01:08:20

    ΞΥΔΙ στην Πασοκάρα!

    Άκου, "είναι το λιγότερο ΑΚΟΜΨΗ", σε ανακοίνωση ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ κόμματος!
    Σειρά έχει το "είναι το λιγότερο κομσί-κομσά"...

  6. ΝΙΚΟΛΟΣ Ιωάννης avatar
    ΝΙΚΟΛΟΣ Ιωάννης 30/04/2013 08:09:36

    Δεν έχω σχόλια για το νέο πρόσωπο του ΟΑΕΔ. Εχω όμως μια πρόταση.
    Μετατρέψτε το επίδομα ανεργίας σε Επιδότηση εργασίας. Κυρίως στον πρωτογενή τομέα. Μόνο έτσι θα αυξηθεί η παραγωγή στην πατρίδα μας και θα βελτιωθεί το εμπορικό ισοζύγιο. Οι εκατοντάδες άνεργοι είναι άνθρωποι που "σαπίζουν", πίνοντας καφέδες, καπνίζοντας αποχαυνωμένοι στην τηλεόραση και κλαίγοντας τη μοίρα τους. Αυτούς ακόμη και αν τους χρειαστεί η Οικονομία σε 3-4 χρόνια κανείς δεν θα μπορέσει να τους ξυπνήσει πρωί-πρωί να πάνε για δουλειά.!!!

  7. ΑΠΟΛΛΩΝ avatar
    ΑΠΟΛΛΩΝ 30/04/2013 15:57:50

    Και ποιος σου είπε ότι ο λαός αυτός έχει καταλάβει ότι η εθνική παραγωγή είναι απαραίτητη προκειμένου να χρηματοδοτηθεί η υγεία, η παιδεία, το κοινωνικό κράτος και όλα τα υπόλοιπα ; Ο μέσος πολίτης είναι πεπεισμένος ότι όλα τα παραπάνω μπορούν να χρηματοδοτούνται "ες αεί" με δανεικά. Ύστερα ακούμε τα παπαγαλάκια της δημοσιογραφίας να απορούν γιατί "δεν έχει δυναμική ο Σύριζα" !!! Υπάρχουν και σκεπτόμενοι Έλληνες αλλά προς το παρόν είναι μειοψηφία.